Šta je novo?

Moji akceleratori za Amiga 600 racunar

Mislim da je trapped aga, to izaslo negde 1997, nije bas dokumentaras ali kao credits spica sa slikama iz različitih faza razvoja igre..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
[YOUTUBE]8S3B8a8N83k[/YOUTUBE]
 
Odličan je Dan Woods, obožavam njegove review-e, baš sam se pitao da li će, i kada će, odraditi Vampire.
Ima još tu njegovih dobrih klipova, pogledajte... ima kako je propao Commodore... kako priključiti C64 na internet... svašta nešto o Amigi...kul lik... i ume da lepo montira te klipove.
 
u vampire 2 review-u, od 23:00 ide domaci proizvod grupe industry :)
 
Sta ce biti sada sa akceleratorima, posto je Intel kupio Alteru i duplirao cenu FPGA? Prelazak na nesto drugo ili jednostavno podici cenu pa sta bude? Drizim placeve da ce cena ici dole.
 
Pa za sada je situacija jako gadna. Ja sam nekako uspio da narucim 70 FPGA, nakon toga cijena akceleratora ce morati da ide gore. Nisu samo FPGA poskupili nego i memorije i jos po nesto. Ono sto mozda ljudi ne vide da je sve relativno. Tj. ljudi pitaju zasto ne predjemo na jeftiniji FPGA, ali niko ne vidi da koristenje tog jeftinijeg FPGA je u stvari skuplje jer je potrebno da PCB ima vise layer-a od 4 koliko sad koristimo, potrebna je druga memorija(nije neophodno ali je logicno) koja je jos skuplja + dodatni napojni sklopovi.
 
ah, bas steta, jel su svi ti po staroj ceni rasprodati ili se moze naruciti jedan?
 
Bravo! Puno lepih projekata ti želim da odradiš sa mašinom !
 
Majsta kako ti se čini? Do koje mere može da automatizuje proces i koliko joj treba da završi jednu karticu u okviru njenog posla?
 
Pa nisam jos ni jednom pokrenuo kompletan proces. Trebala bi da postavlja oko 500 komponenti na sat. Dakle jednu karticu bi mogla veoma brzo da uradi. Poenta je da je moguce 16 kartica da radi istovremeno sto je vec ozbiljna prica. Nije bitna brzina, u principu, najbitnije je sto masina radi dok ti mozes da radis nesto drugo.
 
Au savrseno! Samo sad kad ti krenes s ovim ima da propadne Kickstarter "Uposlimo kipperu sekretaricu da bar odgovara na pre-order mailove" sto se neko na EAB-u zezao :)

Ima li novosti za A1200 edge konektore?
 
Dosta ljudi u zadnje vrijeme se bacilo u misiju potrage za njima al jos uvijek nista. Ako se nesto i nadje cijene su ogromne.
 
Verovatno Jens i ekipa... ko bi drugi.

Koji ti je to monitor levo?

Inace svaka ti cast! Jedva cekam na Vampire 500.

Keep up the great work!!!
 
Prava kućna manufaktura :)
Svaka čast!

A ovo za carinu, pa zar to može u praksi da izvede ?
 
To sam i ja hteo da pitam, kako je uopšte moguće tako nešto?
Ako šalješ legalan paket sa treking brojem, ko sme to da vrati nazad bez validnog obrazloženja?
U krajnjoj liniji, neko je platio poštarinu za to.
Tako ni kod nas ne rade, osim ako odbiješ da preuzmeš predmet, tada ga vraćaju pošiljaocu.
Osim ako su uspeli nekako da karticu proglase za proizvod sa piratskim sadržajem ali i tu bi morala postojati neka zvanična odluka.
Jel možeš da napišeš više detalja, ipak je Nemačka uređena država, ovako nešto bi bio skandal koji bi mogao i medijski da se isprati.
 
Ovako, kako kartica nije bila na CE sertifikovanju sto bi vjerovatno i prosla jer sam postovao odredjene standarde pojedini su odlucili da prijave carini to. U skladu sa tim EU regulativama kartica mora da ima (ve)CE. Inace mislim da je kompletna prica oko CE samo uzimanje para, a evo i zasto. A600 koja je napravljena prije tih regulativa ne bi prosla ni jedan test u tom testiranju, istovremeno da bi se vampire kartica testirala mora da bude spojena na A600 plocu i onda tu Bog otac ne bi mogao da izmjeri sta zraci i koliko. Isto tako TI salje svoje dev ploce bez CE, a i masa kineza prodaje razno smece preko internacionalne firme kakva je e-bay i nikom nista. Kako je Vampire razvojni alat, a ne finalni proizvod nisam je ni slao na testiranje jer nije ni bilo potrebno upravo zbog toga iako kompanija koja radi ta testiranja se nalazi od moje kuce nepunih 500m. Dakle, nekoliko kartica je vraceno nakon carinske kontrole i to iskljukcivo iz Njemacke, meni licno ni jedna se nije vratila zato sto uz karticu saljem pismo koje detaljno objasnjava zasto se kartica ne moze smatrati kao finalni proizvod nego kao razvojni alat. Moje pismo je slicno kao ono sto salje uz svoje ploce TI iako tada nisam ni znao da je nesto tako neko od ozbiljnijih firmi radio nego sam samostalno pokusao da carini objasnim sve. Kipper2k ce sada slati pismo uz kartice, a ja sam juce poslao par u Njemacku pa cemo da vidimo. U glavnom ljudi sa A1K foruma su nezadovoljni sto se kartica ne proizvodi u Njemackoj i zato sto moraju placati neke takse, kao da je mene to briga, koliko je Njemacka novca nama duzna sto nas je hebala zadnjih 100 i kusur godina i jos nas hebe momacki. Da bi se ovo prijavilo carini dovoljan je jedan telefonski poziv i cao. Ko je to mogao da uradi ne mogu da tvrdim ali znam da je uradjeno.
 
Poslednja izmena:
Neko sa A1K foruma prijavljuje nadleznim sluzbama u Njemackoj da se na carini blokiraju kartice i vracaju nazad u Kanadu.
U medjuvremenu ja opet izludio:
https://www.youtube.com/watch?v=hyDZnrWYYjY


Sjajan video! Jel to Amiga svira bugraski prepev prepeva? :D

Cemu sluzi ona UV(?) lampa? Jesi li i to sam pravio? Za pecnicu znam da jesi... svaka cast na celoj proizvodnji!

Osim ako su uspeli nekako da karticu proglase za proizvod sa piratskim sadržajem ali i tu bi morala postojati neka zvanična odluka.
Exxosu (clan Atari foruma koji pravi razne ekspanzije za Atari) su zatvorili PayPal account jer misle da prodaje 'modove za PlayStation'!
Nije uspeo *****ima da objasni da to sto on pravi nema veze sa Sonyjem...
http://www.atari-forum.com/viewtopic.php?f=28&t=30287

---

A1K forum je http://www.a1k.org ?
 
Jeste to je A1K forum, sad sam procitao ovo na atari forumu, hvala.
Ma nije to bugarski prepjev, nasi prepjevavaju i bugare i rumune, grke ko zna sta sve ne :p
UV lampa, kao soldering station to sam kupio, ma ko zna sta si na video vidio tu nema sta nema. Kako je EL industrija u gradu propala sve zavrsilo na pijaci pa je stari sve pokupovao :)
 
Majstore Majstorovicu. Pratim tvoj projekat godinama. Ono sto si za sve ove godine postigao je za svaku pohvalu i cast. Ono sto nameravas u buducim vremenima da postignes zasluzuje jos vecu paznju. Sveno ili nesvesno, mnogi ljudi ne zele da shvate da ces ti i ekipa koja ti pomaze, biti stub temelja za istinski preporod Amige ako Bog da. Prepreka ce uvek biti, ali ne postoji ni jedna koja se nemoze prvazici. To upravo dokazuju tvoji axceleratori. Na kraju krajeva svaka se muka isplati ;). Ja licno bih voleo da u nekoj buducnosti vidim kompletno odvojene hardverske emulatore koje si pomenuo u tvom izlaganju, a koji bi se montirali u nova Amiga kucista koja su nedavno pocela da se proizvode kao klonovi starih. Samo zato sto se radi o mladjoj tehnologiji koja ce zadrzati duh stare u potpunosti, i resiti gomilu starih problema. Naravno pri tom ne mislim da se treba odvajati od orginalnih masina :), za njih su tu tvoji axceleratori :) . Ponosan sam vlasnik jedne Amige 600, i sanjam o danu kada cu u nju staviti jednog od tvojih vampira. Nista drugo, sto nije delo tvojih ruku me ne intresuje.

Ovo je moj nacin da Ti kazem Hvala!. za sav tvoj trud koji si utrosio radi svih nas zaljubljenika u Amiga i druge retro racunare, i kao mala uteha za sve nevolje koje su ti se nasle na putu. Skromno je, al je od srca. pozdrav od Archangela ;) .
 
Poslednja izmena:
Posle gledanja snimka sa Balccona mogu samo reći još jednom - Svaka čast majstore !

Ne uspeh otići lično da ti stisnem ruku, nadam se da ćeš doći i iduće godine pa makar piće da te častimo, a do tada će već neki od nas možda doneti svoje Amige sa ugrađenim vampirima :)
 
Nazad
Vrh Dno