Šta je novo?

Moji akceleratori za Amiga 600 racunar

Svaka čast Igore !

Znači kreirali ste Gayle emulaciju u desetak linija koda ?
Jednog dana kad sve bude proradilo (brzo) zamolio bih te da napišeš ukratko kako to sve radi :)

ps. Jesi li rešio problem sa mišovima ili pošalji pm sa tvojom adresom da ti pošaljemo bar jedan ! Toliko sigurno možemo da uradimo :)
 
@popmilo
Nije to bas potpuna emulacija Gayle-a, dakle samo neki dijelovi koji su u ovom slucaju potrebni.
Kako radi evo jedan moj stari kod koji radi isto.
http://pastebin.com/Rkz0KsKg
U kodu jos nedostaje jedan dio to jest kad je bit15 na INTENA 1 onda se aktivira INT2 koji mijenja IRQ pa onda IPL signale na CPU.
Ovo je da bi kick detektovao postojanje diska. Sto se tice IDE kontrolera on odprilike izgleda kao i regularan MC68K bus sa nekim dodatcima.
Sto se tice misa, neki su mi se ljudi javili da mi posalju nesto, al jos jedan nije na odmet :p
 
Znači, ne mogu da verujem. :)
Čitam ovu temu bez daha, i koliko sam bio neinformisan (iako ponekad odem na EAB forum), reći ću samo da sam do pre 2 sata planirao da samo sačekam ACA 500+ karticu, koja treba da izađe na leto, i da je poručim (uprkos tome što sam i primetio ranije, da Jens malko leti u oblacima (ali nisam znao za alternativu)).
A evo ga, naš čovek pravi najbržu moguću karticu za Amiga računare ikada.
Šta reći do: svaka čast majsta!
Da se jednom isplati i naš srpski inat, i svaka čast kako si se izborio i sa stresom, i sa konkurencijom, i zavidnim ljudima.
"He, who dares - wins"!

Malo se samo strpite, ja cu dati sve od sebe da napravim dovoljno da posaljem jer mislim da ne bi imao srca da braci iz Srbije naplacujem bilo sta sem koristenog materijala. Ovo nije obecanje ali cu se potruditi.

Ovo nikako, bar u mom slučaju.
Ogroman je trud i znanje uloženo u ovo, a dodatnu slast predstavlja to što je naš čovek započeo sve.
Tako da, rad i trud, znaju da se cene i na ovim prostorima.


Par početničkih pitanja, na kojima bih bio zahvalan svakome ko odgovori.
- nisam shvatio da li Vampire 500 ide sa nekom SD karticom, ili bilo čime što bi bilo ekvivalent nekom HD-u (svi znamo koje su muke nakačiti A500 na HD (ili alternativu))?
- da li će moguće biti hardverski isključiti karticu, čisto zarad upoređivanja fps-a, sa i bez kartice, i zarad kompatibilnosti, možda nekih igara koje neće da rade sa karticom?
- da li će biti verzije Vampire 500 na kojem ćemo moći da igramo neke čisto AGA igre (Alladin, Banshee...)?
- kakvi su planovi za budućnost? Kako si krenuo, ne bi me čudilo da za par godina odeš na gigaherc (ili par :D ), i maltene vaskrsneš Amigu, i što neko reče, i malo ozbiljniji programerski timovi da krenu i pišu nove igre, koristeći pun potencijal procesora. Znam da je ovo utopija, ali ja nikako ne prestajem da se nadam da amiga može ponovo da oživi (mi amigaši smo ko sekta, što reče jedan moj prijatelj :) ) Ali i ovo tvoje je bila utopija do pre par godina. Bar za mnoge.

I još ovo da kažem (žao mi je što sam odužio), jedna sitnica, pa koga mrzi da čita, nek' ne čita
Pre godinu dana sam pazario Amigu 500 sa ebay-a, od nekog Italijana, koji nije znao da gukne engleski, i više sam išao na rizik (pošto nije znao ni da mi kaže da li ima proširenje na 1MB), pošto cena nije bila skupa (oko 90 evra, ako se dobro sećam). Stigla je Amiga, prikačio je na TV, hvala Bogu, sve radi, ima prošrenje, međutim nije poslao miš, nemam džojstik, i ima svega par disketa od kojih 1-2 radi. Gledam oglase kod nas, pošto mi se ne poručuje ta sića sa e-bay. Ovde miš i džojstik nekako mogu da se nađu, ali igre na disketama nikako. A voleo bih da imam jedno 100-150 disketa krcatih igrama.
Da li zna neko gde bih to mogao da poručim? Ili, ako neko već ima mogućnosti da snima igre sa HD-a na diskete, da mu pošaljem nove diskete, i para za sav trud koji je uložio. Iz NS-a sam, pa ako ima Novosađana, da se nađemo, odradimo to, platim koliko treba, popijemo par rakijica.. i td.

Cheers to all!
 
@d4rk3lf Poz i hvala na komentarima, i ja cu malo duzi post :) Jeste srpski inat je cudo nad cudima tesko da neko van ovih nasih prostora moze da shvati tako nesto. Evo navescu primjer sta se trenutno desava. Ja sam prije 3 dana zapoceo novi projekat Vampire 1200 :) uradio sam footprinte za komponente, ide veoma inovativan dizajn za Amiga bus prikljucak, cudo nad cudima :) Recimo samo da su i address i data linije spojene na istim signalima :) Ali, card edge konektora za A1200 trapdoor nema nigdje, prestali su se proizvoditi jos 2000 godine. Prekopao sam sve, poslao skoro 200 mailov-a sto u Indiju, Taiwan, Kinu, Rusiju, Poljsku, dakle bilo kome ko je ikad proizvodio ikakve konektore za racunar, svima onima koji su ikad prodavali bilo kakve konektore. Pricao sam na live chatu sa proizvodjacima, telefonirao slao SMS i na kraju pronasao 174 konektora u nekoj maloj radnji u Los Andjelesu kraj nekog velikog parkinga za kamione, daaaa cak sam istrazivao google maps i street view :) Onda sam organizovao kako da se to plati iz Kanade(kipper2k) jer ne dozvoljavaju da ja platim odavde i kome da se posalje u USA, a odatle ponovo u Kanadu pa onda meni ovamo. Istovremeno sam konacno pricao sa Elbox-om poslije jedno 20 mailov-a, nikad mi nisu odgovorili. U zadnjem mailu sam im rekao da ako mi sad ne odgovore da cu napraviti karticu slicnu mediatoru i da cu im zauvijek zaustaviti proizvodnju. Hahha odgovor je odmah dosao i sad pregovaramo za konektore :) E odgovaram na sva pitanja koja si postavio za sat vremena, zove me kum u kafanu, a kum nije dugme, a kafanu volim vise nego ista :)
 
Ok, ovako V500 ima emulaciju Gayle i standardan IDE kao sto je na A600 + microSD + flash. Evo postavljam primjer danasnjeg testiranja na V600, isto ce biti i na V500. Mislim da je ovo 16G microSD kartica formatirana u FFS-u. Plus sto su danas ovi u timu sklonili barijeru od 4GB IDE diska koju je Amiga imala do sada :) Sto se tice hardverskog iskljucivanja to nikad neces raditi niti imati zelju da uradis kad vidis koliko je ovo brzo. Za uporedjivanjem nema potrebe :) Sto se tice AGA, razvija se SAGA trenutno i vjerovatno ce biti omoguceno igranje AGA igara na A500. Sto se tice buducnosti postoje pregovori da se radi ASIC chip sa ovim core-om na kome radimo. U tom momentu ako se to desi mogu slobodno da kazem da se Amiga vratila na scenu.
1360x768_2.jpg
 
@Majsta
Hvala na brzom odgovoru, a utoliko je bio ultra brz, zbog činjenice da si u međuvremenu i u kafanu svratio. :)
Ja kad bih svratio, teško da bih mogao da pišem bilo šta pre sutrašnjeg dana, i to tek posle gomilu rasola, ili kafe.
Oduševljen sam svime što čujem, a pogotovo oko ove moguće budućnosti Amiga računara, još ako sve to uspe, probajte da nagovorite Team 17 (sada rade isključivo za konzole, čini mi se...) da odradi par promo igara, ili demo-a, i budućnost je tu.

@pele234
Hvala na sugestiji.
Nisam napomenuo da mi je prilično bitno (meraka radi) da igram i na čistoj A500, čekajući flopi da se učita. Bukvalno kao pre 20 godina. Gotek bih u tom slučaju koristio samo za prebacivanje igara na diskete, a da ne pominjemo smaranje sa otvaranjem/zatvaranjem kućišta. Zato sam i više nego voljan da nekome platim snimanje igara na diskete, nekome ko već ima "razrađen sistem".
 
@d4rk3lf znaci brate nisi mogao bolju ideju da das, evo vec pisem mail ovima u Team17, svaka cast na ideji!
 
@majsta
Hahahah svaka cast za Elbox :D I onaj Jens ce se nadam se uskoro spusiti na zemlju.
Uf kad bi Team17 to podrzoo... Superfrog HD il zamislite Alien Breed 3D u HiResu umesto u onih 96x78... Igra ima fenomenalnu atmosferu meni bolju od bilo koje druge fps igre. Lik na Zdoom forumu je pre nekih pola godine kreno da portuje AB3D al nesto je zatajio cini mi se. Mozda on da se pogura a Team17 aminuje...

Jao a ove nase poste Igore... Vampir da je kreno peske izbegavajuci sve zasede seljaka da ga probodu na kolac do sad bi stigo...

@d4rk3lf
Kad svratis u BG ponesi diskete :)
 
Ma znam, samo kazem kakve su nase poste. Ocekivo sam bar danas, tesko da ce sad preko vikenda... samo da je lesinari na carini nisu uzeli...

Da, da, videh taj video. Al nema dvojka atmosferu ko kec.
 
Poslednja izmena:
@d4rk3lf znaci brate nisi mogao bolju ideju da das, evo vec pisem mail ovima u Team17, svaka cast na ideji!

Ti baš ne gubiš vreme. :)
Bilo bi ekstra ako bi te Team 17 podržao. Makar jednim demo nivoom. Ipak su oni (bili) za Amiga tržište, ono što je Blizzard za PC tržište.
Za početak, bilo bi ekstra i ako bi se neki programeri entuzijasti zainteresovali za programiranje igara i programa (ili portovanje sa PC-a) na postojećem Vampire V2 600 (i najavljenim verzijama za 500 i 1200) , koristeći pun potencijal kartice... pa još ako bi posle toga uletela nova Amiga, sreći ne bi bilo kraja.
A za novu Amigu treba puno para. Neka jaka Kickstarter kampanja i/ili ubediti neke investitore da će investiranjem u razvoj zaraditi dosta. Reklama najbolje prodaje, i to je toliko puta dokazivano. Možda ne bi bilo loše da počnete i već pravite moderno smontirane reklame i klipove za Vapire V2 600, kako bi što više imali porudžbina, a kad izađu, i za Vampire 500 i 1200.
Primera radi, pre par godina sam gledao najgori horror film u životu (i sigurno jedan od najgorih filmova uopšte). "Kupio me" trejler za film, koji je bio dobro odrađen... a film... užas.
Odem na IMDB da bacim pogled... budžet 1 milion (od kojih su sigurno 95% uložili samo na reklamu)... zarada - 53 miliona!
evo ga film

Znam da sve ovo znaš, poenta koju sam hteo reći da se možda može namaći budžet, kvalitetnom kampanjom, kvalitetno odrađenim Kickstarterom, kako bi pre-orderi krenuli masovno, a možda i ubedite neke investitore.

@majsta
Uf kad bi Team17 to podrzoo... Superfrog HD il zamislite Alien Breed 3D u HiResu umesto u onih 96x78... Igra ima fenomenalnu atmosferu meni bolju od bilo koje druge fps igre. Lik na Zdoom forumu je pre nekih pola

Više sam mislio Alien Breed 3D 3! :D
Makar jedan demo nivo sa pravim 3D modelima protivnika, i atmosferom iz keca, koristeći punu snagu Vampire akseleratora, ili te nove Amige.
Ili novi Wormsi. Mortal Kombat 11. :D
Da pustimo još malo mašti na volji: Sve je popularniji Augmented Reality i 360 klipovi za Oculus. Možda i tu (u daljoj budućnosti) ima prostora za neke inventivne igre i sadržaje.
Hvala za ponudu za snimanje disketa, ako budem navraćao u BG, javljam se sigurno.

Ne bih baš imao vremena da ti snimim 150 komada, ali dvadesetak može. Javi mi se iduće nedelje u sredu, pa se možemo dogovoriti za četvrtak ili petak.

Hvala puno na volji da izdvojiš vreme. Veoma cenim to. Da, dvadesetak disketa je skroz Ok, videću za posle kako ću. Verovatno ću nasnimiti: Shadow of the beast 3, Ruff'n'tumble, K240, Workbench, Settlers, Dyna Blaster, Pong... možda Civilization... i to je to otprilike. Javim se na PM, pa se dogovorimo (ako do srede nabavim diskete).
Eh da, mogu li da kupim bilo koje diskete? Pozaboravljao sam oko onog sviča na disketama (što su se ranije lepile trake). Pa čisto da pitam, da ne kupim pogrešno.

Izvinjavam se svima na off-topicu.
 
Svaka čast Igore !

Dobar ulov si postigao sa tim edge konektorima, mi se ubismo skidanjem PCI konektora sa crknutih matičnih :)

Saga, v1200 itd zvuči odlično, a Asic zvuči kao naučna fantastika. Kad bi bio sličan DTV-u sa otvorinim mogućnostima za proširivanje bio bi pun pogodak... Srećno!

ps. Kad si već u kafani popijte ti i kum i po jednu za nas :)
 
Stigo Sava Savanovic!

E pa ljudi cast mi je da Vam predstavim prvog vampira u Srbiji!

IMG_20160510_213452.jpg

I to na delu!

IMG_20160511_174654.jpg

IMG_20160511_171235.jpg

slike su opet lose, los mi fon(ne dajem pare na te moderne gluposti:) a i staklo na kamerici ispucalo

Stigo juce. Posle skoro pa dve nedelje... Sto Igor rece, kartice koje je poslao istog dana su u englesku stigle za manje od nedelju dana. Srecom bar nisu naplatili carinu.

Dan prvi
Juce sam krenuo odma da ga montiram al potraja satima.
Prvo Bokasa(od njega sam zimus kupio 600tku) zasrafio torax u kuciste. Jedva sam na kraju nekako s makazama uspeo da odvrnem. Otvorio, skino shielding, stigo do ploce. Vadjenje ploce iz 600tke je uzasno, izvinte na mom francuskom, zajebano. Sve je totalno knap i deluje da nema sanse da se izvuce. Mora plastika kod joy portova da se gura van i vuce ploca i onda vuce vamo tamo i vuce i vuce i nekako izvuce al sve vreme sam se plasio da ce nesto napuci il ploca il kuciste. Onda donji shielding.. I onda postavljanje i pricvrscivanje vampira. "Kipperovi" srafcici su bas malecki a rupice na toj plasticici jos manje pa mora da se prosvrdla malo da sraf uopste moze da pocne da ulazi al opet ne ide lako pa mi i to sve ispadalo pa srafciger gledam dal cu ogrebati plocu s njim... Stresno sve boga mi, za nas sto se nismo rodili sa srafcigerom u rukama i ne koristimo ga svakodnevno. Pride nisam imo cigara kuci nego samo nenamotan duvan i stomak poceo da krci al nije bilo sanse da prekinem dok ne zavrsim.
Zasrafio, povezo. Naravno nece iz prve. Stara Amiga, kontakti.. vadi ovo, vadi ono,, vracaj, nista i na kraju mi Igor rece da i kick izvadim i proradi!

Sa starog 2.5" harda ucita WB 3.1 bukvalno za sekundu!!!
Ja sam mislio inace da brzina procesepora tu ne utice mnogo nego da je do brzine harda al ovo je bilo stvarno zapanjujuce. Jos gore kad ugledah 128mb fasta osetih da spokojno mogu mirno da legnem i sutra nastavim.

Dan drugi
Posto je kuciste 600tke premalo za obojicu, vampira i hard, morao sam da izvadim iz Falkona Ide-CF adapter i uzmem CF karticu od 4gb sto je stajala na polici neko vreme jer je uzeh skorije da probam pcmcia-cf al s tim nije htela da radi. Posto je ide-cf druga prica a i ista takva kartica(Transcend 133x) mi radi na Falkonu, nisam sumnjao da ce raditi i na Amigi. Nisam pre nikad pripremao CF za Amigu a i posto sam hteo PFS3aio particije i to je malo potrajalo. Mislim uspeo sam iz prve i samo formatiranje je neprimetno nego dok sam iscitao sve kako i zasto. Onda instaliro OS 3.9. I ubacio nazad u Amigu da vidim jel radi kartica. Radi :)
Al pored tolko procesorske snage i memorije zasto se zaustaviti tu. Skino Amikit real 8.1, pre toga boing bagove i kreno da instaliram i to. Inace da, svu pripremu naravno u winuaeu sam radio. BB1 proso dobro, posle BB2 recoverable error al reko dok i Akit real instalira svoje izmenice se situaciji a i emulacija je, mozda nece biti problema na praavom hardveru ;) Onda instaliro Akit. To je trajalo, ima par lzxova ukupno 300, 400mb da otpakuje. I ok evo ga radi, s recoverable errorom odma pri pocetku ucitavanja. I prebacim ga u 600tku. Nema recoverable alert al izbaci da ne moze boot sliku i jos nesto se zalio al ucito. Kliknem da otvorim ikonicu, nista... thjeee sta sad... a izbacio iz startup-sequence AGA i romupdateove koji mogu da se kose sa vampirom. I gledam, a Akit po defaultu u Hi-resu, namunjen, slika pozadina, nema slobodnog chip rama, bice da zato ne moze da otvori novi prozor. Stavim ga u nizu rezoluciju, skinem pozadinu i prodisa.
Bilo je vreme da se oslobodi sav taj cip i predje na HDMI. Iako su se stranci zalili za poziciju hdmi konektora na vampiru ja nisam imao problem. Iscupo sam kabl iz rezberija. Nikakv tanak il cirilicno g oblika, otvorio trap door i izvuko ga tuda. A posto sam 600tku stavio uz monitor i zadnji deo je malo izdignut postoljem od monitora, nista se ne klacka. Instaliro poslednji core, picasso96, sagu, i pojavile se raznorazne rezolucije za odabrati u screen prefsu. Vecina nece s mojim monitorom, kuka oce 60hz... Al vise nego zadovoljavajucu sam nasao 900 i nesto puta nesto.. :) Oslobodio se sav cip ram i Amiga opet polete. Em je prelepa em radi bre brze nego uae. AmigaKitReal nije "snappy" ko wb3.1 naravno ali je u rangu modernih OSeva, brzine i izgleda sto se tice, sto se ostalog tice naravno da je bolji :D

I tako ja opet mogu spokojno da legnem ;)

Igore hvala sto si Amigistima omogucio da ostvare svoje decacke snove i cak i vise od onog sto smo mogli samo da sanjamo :)
 
E pa nek' ti je sa srećom Sava Savanović. :)

Ne bilo ti zapoveđeno, možeš li da vidiš nekada kako šljaka Wing Commander? Znam da Frontier ekstra šljaka sa youtube klipova, ali živo me interesuje za WC. To je jedna igra koju uskoro planiram da obrnem na amigi 500, a pošto znamo da se WC vuče na 500-ki kao Koštunicini govori, čisto bih voleo da znam kako je tera. Možda je tera i prebrzo, ne znam da li WC ima u kodu da uspori, ako ide previše fps.
A posle... možda da probaš da se hvališ Breathless-om, koji je i na nabudženijim amigama 1200 štucao. :)
 
@ C=o=b=e
Hvala brate, bice tu jos iznenadjenja. I jos nesto sto svako treba da zna, nisam u ovoj prici samo ja, ima u timu mnogo sposobnijih ljudi od mene koji su omogucili da se dese neke stvari mnogo prije nego sto bi ja ikada mogao. U principu dok covjek ne vidi to sve uzivo ne moze ni da vjeruje kako to sve radi :)

U glavnom, prica se nastavlja, u medjuvremenu je amigakit poceo da kontaktira samnom o saradnji pa cemo da vidimo.
 
@d4rk3lf
Hvala. Dobre su ti ideje. I sam sam se zapitao sta bih mogao malo da snimim mojim krs telefonom da vam pokazem a da nije Doom, Duke, Elite... i ostalo sto su svi vec snimali.

Breathless je oozbiljna igra i meni mozda i omiljena iz tog meni ne bas omiljenog FPS zanra. Igro sam je s kraja 90ih na 030 i uz kompromise koji tad nisu tako tesko padali mogla je da se igra. Nazalost Breathless je AGA. Tj ne nazalost AGA nego nazalost nema RTG opciju i niko nikad nije uradio RTG patch a AGA jos nije implementirana u Vampira.

Iz istog razloga i Wing Commander CD32(AGA) verzija otpada ali tu je OCS/ECS verzija koju sam snimio s telefonom u jednoj ruci i joypadom u drugoj. Ne radi ubrzano. Radi taman kako treba.

U nastavku sam resetovao Amigu cisto da vidite vreme ucitavanja AKReal-a i pustio Gloom u WB prozoru jer mislim da su ga svi do sad snimali fullscreen a i zanimljivo je videti u WB-u neku ozbiljnu tolko zahtevnu igru da radi bez problema.

https://youtu.be/gBvJLhQFAAw

@majsta
Iznenadjenja? :) spremno cekamo neocekivano :)
Znam da ceo tim radi na vampiru al ti si sve zapoceo i stvorio prvog vampira koji je inspirisao ostale ljude da se ukljuce i doprinesu da sad imamo V2 a za par godina verovatno i V8 :)

AmigaKit/Jens?! Il mislis Amikit/Jan. Amikit Vampire edition ocekujem u svakom slucaju, vidim da se Retrofan na EABu zainteresovao.
 
Poslednja izmena:
Čestitamo na uspešno izvedenoj operaciji !
Srećno igranja na novoj Amigi :)
 
@C=o=b=e
Fala za test Wing Commandera, baš ekstra šljaka.
Jes.... Breatless je AGA, potpuno sam zaboravio.
Ako ti treba još ideja za testiranje, eto na primer Citadel za A500. Mislim da se ovako vuče na običnoj A500: https://www.youtube.com/watch?v=gteLsSB4LzY
Nisam je inače igrao, ali negde mi se baš sviđa ta grafika, više nego neki drugi FPS-ovi.
Mada, kad Vampir tera AB3D 2 i Duke Nukem, i šta sve ne, Citadelu će gutati za doručak.
A ima i neki 3D RPG za A500.. isto simpatično jako izgleda, ali je prespor naravno... probaću da ga izguglam.

Sve u svemu, meni se čini da trenutno Vampir može bez problema da potera i Starcraft keca, samo još da neko to portuje.
 
Citadela je odlična igra (za ono vreme naravno) :)
BIla je igriva i na običnoj 500-ci tako da bi na Vampiru trebalo da leti.

Ako radi probaj i Trapped (ne znam da li drugi i treći deo radi na ECS). Možda je to ta 3d rpg što je spomenut ?
 
Probao sam Citadelu i ne leti. Verovatno da engine koristi i blitter da bi bila igriva na petstotci pa on daje neki max fps koji se ne moze probiti... mozda vredi probati u winuae kako radi sa ukljucenim i iskljucenim "wait for a blitter"
 
Al zato Ambermoon kliizi :) snimio sam minut setnje kroz podrum https://youtu.be/Cccd4CM74W4

@majsta
U jednom trenutku tokom igranja igra se sama prebacila iz PAL-a u NTSC. Mislim da se to desilo u trenutku kad bi se na RTG monitoru verovatno ukljucio screen saver.
 
sad mi je bas drago da nisam puno igrao AmberMoon :) cekacu Vampire da ga igram ko covek :D
 
Citadela je odlična igra (za ono vreme naravno) :)
BIla je igriva i na običnoj 500-ci tako da bi na Vampiru trebalo da leti.

Ako radi probaj i Trapped (ne znam da li drugi i treći deo radi na ECS). Možda je to ta 3d rpg što je spomenut ?


Istina, intro je bio prica za sebe, digitalizovana space opera sekvenca, neznam da li se iko seca Death Mask-a kvazi 3d fps-a, kada se predje ima mali dokumentarac kako su autori (dvojica mislim) pravili igru, modele neprijatelja od gline... vrlo interesantno...
 
Pa secam se Death Maska al mi nije ni tada bio imppresivan ni interesantan mada ovaj dokumentarac zvuci interesantno.

Trapped.. pa ja sam i dalje isto ko i pre 20 godina impresioniran njegovim svetlosnim efektima. Pustio malo pre i Doom u 640x480, radi odlicno al bledo u odnosu na Trapped.

https://youtu.be/9DSX3NicrP4
 
^
hehe...

prvi put vidim Trapped za Amigu ali vidim dan YT linkove za istu igru na 060/50MHz i nije ni prineti Vampireu!!!
btw to je igra za AGA ili OCS ?
 
Nazad
Vrh Dno