Šta je novo?

samsung c7000 plasma - radni sati problem

annoyer

Slavan
Učlanjen(a)
19.09.2008
Poruke
871
Poena
320
{INFO} {MENU} {MUTE} {POWER}

dovede do neke vrste service menu ali nisam je ranije sretao na samsungu, ima svega cetiri reda i nikako ali nikako ne mogu da pronadjem panel display time.

Da li neko zna kako da saznam broj radnih sati?

firmware je najnoviji
 
U servisnom meniju: Control->Sub Option, stavka panel display time.

114356-samsung-service-menu-research-control.jpg
 
Znam ja za to ali ovaj meni je potpuno drugaciji i pod control suboption ne pokazuje panel display time ima svega jedna kolona i nista vise.
 
i kod mene na C430 plazmi isto samo jedna kolona i jedan red u drugoj koloni.
Mada ja sam siguran da je nova jer samo kad sam prvi put uključio tražio je da podesim jezik/zemlju/zonu/tv izvor, plus što ceo stan miriše na novu plastiku :D

Jedino što ne znam kako ću znati dal je prošlo 250 sati. Mada već brojim jer je tamno sa brightness / contrast na 50/50 :D

pozz
 
našao kod mene, u servisnom meniju ima :
Control
..nešto..
SVC
...

e u SVC je Panel Display Time i piše 10Hrs :D (dobro brojim do 10, tako sam i ja izbrojao :) )

Mada desilo mi se nešto čudno noćas. Čuo sam onaj klik zvuk kao kad palim tv, tamno sivi ekran je bio i onda opet klik kao da se ugasio :(
Bukvalno kao da ga je neko upalio. Bez TV slike. i onda ugasio nakon 3-4 sekunde. USB stick je bio uštekan celu noć. Da li je zbog toga ili je dobio neki naponski skok u mreži ali mi je čudno i ne sviđa mi se.
Pratiću da li će se desiti tako nešto opet.
Da li je neko imao slično iskustvo?
 
Ne, tv pokusava da uradi firmware upgrade preko etra, samo sto kod nas tako nesto ne postoji. Procitaj http://forum.benchmark.rs/showthrea...oblem-ili...&p=2188153&viewfull=1#post2188153

"It's normal. It's waking up from passive standby to active standby to check for over the air updates."

"That clicking was driving me nuts.

Yeah its located in the 'Software Upgrade'- 'Standby Mode Upgrade'.
Its automatically set at 45mins.
I changed it to 000hrs so once a day.

Thanks"

http://forums.whirlpool.net.au/archive/1415364
 
Hvala Gizmore, već sam počeo da se brinem. Sad kad si dao link, sećam se tog threada. Al ko bi se svega setio odmah :)

@annoyer, da li je i tebi u SVC Panel Dispaly Time?

Edit:
Yeah its located in the 'Software Upgrade'- 'Standby Mode Upgrade'.
Its automatically set at 45mins.
I changed it to 000hrs so once a day.

Za naše uslove setovao sam Off :D
 
Poslednja izmena:
Prvi panel ima opcije

Options
control
Svc
adc/wb

U control nema nista ni priblizno sto upucuje na sate a u svc takodje.

Jel postoji mogucnost da postoji dodatni servisni meni?
 
Pronasao sam resenje = odgovor je u NOVOJ TEMI samsung extended service menu
 
Nazad
Vrh Dno