Šta je novo?

Path of Exile

Ranko koliki ti je IIR ? Ja imam oko 150 poison arrow ali nesto i ne primecujem da padaju unique... pao mi je abyssus i jedva cekam da ga uvalim barem za taj 1ex.. trebace mi 3+ bow sto pre.. lvl 75 sam..
 
ceo kosta 30c?

samo te gloves su 3ex (standard league) najjeftinije (15c ako gledas na warbands)

Ja pricam za Warbands jer ne igram standard. Ajde da idemo redom:
Empire's Grasp rukavice - 15c kao sto kazes
Pyre ring - 4 alterationa
Blackgleam - 4 alterationa
Death's Harp bow - 1 alchemy
Dakle kad sve to stavis na papir skupa je 16 chaos orbova. Sve ostalo je tvoja volja da li ces da investiras u jaci gear kada su ostali slotovi u pitanju. Vec sam pomenuo Carcass koji je luxury item, kao i Windscream bootsi ako hoces double curse, ali build je i bez ova dva itema igriv bez ikakvih problema. Trenutno sam 85 level i ni jednom nisam preskocio bossa, a umro sam jednom u Jungle Valley jer nisam imao chaos flask.
Umesto sto ovde sipamo iz supljeg u prazno bolje da smo neko vece napravili neki map rotation cisto reda radi. :)
 
Sto se tezine tice, nije bas ni na standardu sve jedno kada zagines kao 90+ lvl i moras da igras jedno te isto 3 dana da nadoknadis, pa da nastavis i posle toga da igras jedno te isto. Pride je drop mapa jos vise nerfovan i ako nisi na standardu osudjen si da igras male mape jako cesto. A Malachai ima preterani dmg, krastavac kad moj Aegis/ST/BoR bloker (lvl92 6kHP + 1kES) sa legacy opremom uz AA, Fortfy i Enfeeble moze lako da zagine kod njega (1-2 hit), a kad je ortak bio 1 hit-ovan sa 11k HP (RF lvl95).

Kad se rikne na 90 je vic, xp se vrati lako. Pravi grajnd ti počinje tamo na 95+.
Mislim da je i deo dodatne težine koje primećujemo to što više nema cwdt+ec+ic+inc dur. Svi smo koristili to, pa smo zaboravili da phys damage u stvari boli. :D

Malachai ima onu animaciju, pa tim je opravdano što taj udarac nanosi jako veliki damage. Daje ti fore da pobegneš pre nego što udari..
 
Sve je to cool i razumemo se ali zasto onda imam utisak uzimala davala kada je srs spectre radio do jaja do momenta kada streameri nisu poceli da govore kako je OP kako kida bla bla

SRS i dalje radi bez problema. Pre sat vremena sam igrao neku 78 mapu zajedno sa jednim likom koji igra SRS. Ima 5L i lvl 19 gemove = potpuni faceroll.
 
pa kad si pokupovao sve najbolje iteme od pre :)
jbga ja igram sta mi padne, neko me sad malo nagovorio da preprodajem currency, pao mi i prvi exalted i kupio jos 4.
eno uzeo sam sceptre za 1ex, ova 4 stoje tako u stashu, lepa ikonica :)

To momče! Prvi exalt se uvek pamti :p

Videćeš da exalti nisu *toliko* retki, tu i tamo padnu.
 
Kad se rikne na 90 je vic, xp se vrati lako. Pravi grajnd ti počinje tamo na 95+.
Mislim da je i deo dodatne težine koje primećujemo to što više nema cwdt+ec+ic+inc dur. Svi smo koristili to, pa smo zaboravili da phys damage u stvari boli. :D

Malachai ima onu animaciju, pa tim je opravdano što taj udarac nanosi jako veliki damage. Daje ti fore da pobegneš pre nego što udari..
Nisam ni ranije nesto previse forsirao IC, samo za Atziri trio, mada ni tu ne uvek. Pa od 90. negde krece 1% po lvl78 mapi, tako da 10 mapa za jednu smrt ume da bude poprilicno dosadno. Pogotovo sada kada je drop mapa nikakav. Inace, Malachai moze da napravi preko 4k dmg-a s onim kamenjem kad baca i to mom char-u sa 8k armora, AA, Enfeeble i Unyielding. Ali, kao sto rekoh, on nije veliki problem, trebalo bi da mu malo smanje max dmg jer politika 1 hit-a nije teska, nego gIupa, ali ajd. Problem je nikakav leech i nemogucnost koriscenja life flasica za ES karaktere cime su oni sa trenutnim leech-om potpuno neigrivi. Nemam ideju ko je Etup i generalno takvi tipovi (pretpostavljam neki zaebani streamer) mi nisu nikakvo merilo. Ono sto sam sam probao sa char-om koji na sebi ima 20-ak exalted-a vrednu opremu je bedno.

BTW, ako vam zapadne Village Ruin mapa kod Zane (bilo koji lvl), samo preskocite boss-eve, kakav Malachai, ovde ima 2 komada nekih zivuljki, svaka duplo jaca od njega. Neka mecka sto skakuce i neka curka sa lukom i strelama. ( :
 
Poslednja izmena:
Neki lik koji je furao Revenante je to rešio tako je jednu defanzivnu kletvu zamenio ofanzivnom i umesto jednog supporta je ubacio neki drugi...ne sećam se deta5a ali kaže da su nakon toga Revenanti bili (skoro) kao stari...malo slabiji ali potpuno igrivi, daleko od broken.

Kad smo kod CWDT, juče videh video nekog lika koji je testirao CWDT+Ball Lightning+GMP+Blind kombo i navodno je veoma dobro, pouzdano apliciranje Blinda...takođe, zbog načina na koji Blind radi, praktično ima 50% evasion na full armor liku...moraću da probam to nekad. Još jedan CWDT+Blind setup koristi Firestorm uz Ball Lightning za još pouzdaniji blind...
 
slusaj nisi u pravu... kao prvo do maximalnog lvla je gotovo pa nemoguce doci. kao drugo ljudi igraju nesto, drndaju se da naprave build koji radi i onda puf! haha sise, zaebali smo vas, ajde sve iznova. pritom je taj neko da bi napravio build morao da potrosi grdno vreme da skupi opremu, jer su svi buildovi ekstremno zavisni od opreme. a nabavka opreme nocna mora. ja gori trade sistem nisam u zivotu video. sve to me je oteralo od igre iako sam im dao 50 evra za podrsku. jednostavno previse ruckaju govanca...

Pre dve godine trebalo je 4 meseca liku da igra PO CEO dan da dodje , evo Etup je uzeo level 100 za 3 nedelje sada. Ok on jeste ekstreman primer ali za koga je drugog da ide na level100 nego za 0.0001% igraca, ne treba svako da ima level 100. Nekada je bilo normalno da ljudi dodju na level 70 i onda reroll ili eventualno 80 za prosecnog igraca.

Da ne govorim o buildovima, ono sto je nekada bio OP clear speed u closed beti ( pre 3 godine ) sada se smatra laganim buildovima i sporim ciscenjem... spark dual totem koji je nekada bio neverovatno OP i nerfovan u zaborav u odnosu na danasnje jace buildove ima ocajan clear speed.

Power creep postoji, a devovi pokusavaju da ga zaustave i uspore , noobovi na forumu whinuju. Nekada kada nadjes gemcutters box si sa uzbudjenjem i odusevljenjem ocekivao spell echo ili multistrike ili quality na gemove... sada je to samo jos jedan trash box, ali ok to je neophodno da se olaksa novim igracima, neki kompromisi moraju da postoje. Takvih primera je sijaset.

Najjace mi je kada vidim ove sto ne mogu da sustainuju high level mape a ne znaju kako se nekada mapovalo, kupovina high level mapa je bila apsolutna normalnost a exaltovanje savrsenih modova neophodnost da bi MOZDA mogao da odrzis high level mape sto je trivijalizovalo levelovanje preko 90tog levela. Nekada je level80 bio uspeh sada je doci do level 80 kao sto je nekada bilo do 60.
A forum i reddit kukaju kako je igra preteska ... isto se desavalo i u wowu.

Iskreno smatram da ova promena mapa je super stvar i nacin na koji forsiraju ubijanje bosova i dinamika sa tempestima u mapa je isto super (lov na tempeste). Nazalost ovo sa tempestima je malo traljav odradjeno zbog komjunitija koji troluje poetempest i slicne sajtove. Ali mislim da je koncept na mestu i super stvar.

Pogledajte sta je nekada bio 6 link armor ili weapon a sta je danas. Danas je 6 link maltene ono sto je nekada 5 link bio a 5 link bele iteme ne mozes ni da prodas vise. Tuga



Za malachai normal se slazem da je trebao da se nerfuje , zbog novih igraca.
Ali cruel 1 2 i 3 moraju da se bufuju i smatram da je cruel malachai nerf bio nepotreban.

I da nadam se da ce da srede malo trgovinu. Ja zaradjujem dobro preko aquisition i poexyz ali mislim da bi to mogli mnogo elegantnije da srede direktno iz igre.

Ima mnogo prakticnijih i pravih stvari koje trebaju igri (npr lock step sto su ubacili je naravno fantazija) a ne da se fokusiraju na whininovanje imbecila sa reddita oko totalno nebitnih stvari i olaksavaju HIGH level END GAME za casual ljude.
Kada hardcore ljudi odu igra umire.
 
Poslednja izmena:
nikad mi nisu bili jasni ljudi koji traze da se igra oteza

Zato sto kada je nesto prelako i trivijalno ljudi se brzo smore napravi golove u fudbalu povrsine 150m2 pa ces da vidis koliko ce dugo biti popularan sport.

OK slazem se da pocetak igre zbog novih ljudi treba da bude lagan, i da mid game mora da bude fino balansiran , ali end game ne treba da se trivijalizuje zbog casual igraca. Ono sto mogu da ti kazem da end game nikada nije bio laksi sto mozes i po ladderu da vidis. Ljudi koji kukaju na end game uglavno nisu u njemu ili ne shvataju kako funkcionise.

Neki balans mora da postoji.

To su moja misljenja.
 
Poslednja izmena:
I da nadam se da ce da srede malo trgovinu. Ja zaradjujem dobro preko aquisition i poexyz ali mislim da bi to mogli mnogo elegantnije da srede direktno iz igre.

Da li radiš ono da obeležiš ceo tab "b/o 2c" i onda acquisition automatski čita sve što staviš u taj tab i update-uje shop? Da li acquisition uopšte radi ovo?
Probao sam program samo na brzinu, i individualno sam obeležavao iteme i stavljao buyout za svaki posebno, ali je bilo smorno i trajalo je predugo.. treba mi bolji način.
 
Najjace mi je kada vidim ove sto ne mogu da sustainuju high level mape a ne znaju kako se nekada mapovalo, kupovina high level mapa je bila apsolutna normalnost a exaltovanje savrsenih modova neophodnost da bi MOZDA mogao da odrzis high level mape sto je trivijalizovalo levelovanje preko 90tog levela. Nekada je level80 bio uspeh sada je doci do level 80 kao sto je nekada bilo do 60.
A forum i reddit kukaju kako je igra preteska ... isto se desavalo i u wowu.

Iskreno smatram da ova promena mapa je super stvar i nacin na koji forsiraju ubijanje bosova i dinamika sa tempestima u mapa je isto super (lov na tempeste). Nazalost ovo sa tempestima je malo traljav odradjeno zbog komjunitija koji troluje poetempest i slicne sajtove. Ali mislim da je koncept na mestu i super stvar.

Ne igram bas od juce i sa ovim nikako ne mogu da se slozim. Mape su endgame sadrzaj u PoE. Exalt-ovanje mapa nikada kod vise od 0,00000001% igraca nije bila opcija, pa krastavac, treba ceo dan da igram na MF-u da bi zaradio 1-2 exalted-a i to nije od juce, uvek je tako bilo. Padne po nekad neki dobar item za prodaju, ali to je retkost. Tako da exalt-ovanje mapa ne biva i nikada nije ni bila opcija. Imam ja na standardu ogroman broj high level mapa koje su tu vec jako, jako dugo. I nikada nisam exalt-ovao nista, u startu jurim pack i magic, kasnije Q20 i alc pa sta bude. Nikada mi nisu falile mape 76-78. Padanje mapa je sada smesno, samo kod boss-a moze da padne +2 lvl-a mapa, a meni je do sada pala samo jednom u 100-ak mapa koje sam odigrao i uvek sam boss-ove ubijao. Cak i na ubogoj Village Ruin sam ubio oba boss-a uz 3 smrti da bi mi pala 4 rare vendor itema... Dobijam mape tako sto vendorujem mape, mahom kupovina od Zane. Pride, i nju su nerfovali pa prosecan level mape nije vise 76, vec je sad 74 na lvl8. Trenutno sam level 80 i vec pocinje da me smara to sto sam odigrao samo jednu lvl73 mapu, a od lvl70 mapa me razdvaja vendor recept. Pride svaku mapu gledam da izrolam lepo.
 
ma da, ajde samo da igraju ovi sto zive u igri.

tezina igre treba da bude u skillu, ne u: zero skill - 9999999 hours grind

ti "opaki igraci" nisu opaki jer znaju neki djavo, nego nista drugo u zivotu ne rade, no life.
 
Da li radiš ono da obeležiš ceo tab "b/o 2c" i onda acquisition automatski čita sve što staviš u taj tab i update-uje shop? Da li acquisition uopšte radi ovo?
Probao sam program samo na brzinu, i individualno sam obeležavao iteme i stavljao buyout za svaki posebno, ali je bilo smorno i trajalo je predugo.. treba mi bolji način.

da mnogo dobra stvar ali smara recimo kada moram da izadjem iz mape da primo neki item i slicno
 
Ne igram bas od juce i sa ovim nikako ne mogu da se slozim. Mape su endgame sadrzaj u PoE. Exalt-ovanje mapa nikada kod vise od 0,00000001% igraca nije bila opcija, pa krastavac, treba ceo dan da igram na MF-u da bi zaradio 1-2 exalted-a i to nije od juce, uvek je tako bilo. Padne po nekad neki dobar item za prodaju, ali to je retkost. Tako da exalt-ovanje mapa ne biva i nikada nije ni bila opcija. Imam ja na standardu ogroman broj high level mapa koje su tu vec jako, jako dugo. I nikada nisam exalt-ovao nista, u startu jurim pack i magic, kasnije Q20 i alc pa sta bude. Nikada mi nisu falile mape 76-78. Padanje mapa je sada smesno, samo kod boss-a moze da padne +2 lvl-a mapa, a meni je do sada pala samo jednom u 100-ak mapa koje sam odigrao i uvek sam boss-ove ubijao. Cak i na ubogoj Village Ruin sam ubio oba boss-a uz 3 smrti da bi mi pala 4 rare vendor itema... Dobijam mape tako sto vendorujem mape, mahom kupovina od Zane. Pride, i nju su nerfovali pa prosecan level mape nije vise 76, vec je sad 74 na lvl8. Trenutno sam level 80 i vec pocinje da me smara to sto sam odigrao samo jednu lvl73 mapu, a od lvl70 mapa me razdvaja vendor recept. Pride svaku mapu gledam da izrolam lepo.

Zato sto nekada u closed beti ti nisi drugacije ni mogao da radis end game mape a doci do level 80 je bio pojam u odnosu na ovo kako se sada dolazi.

Igra nije toliko teska a ti hoces jos laksom da je napravis o tome se radi .

Da bi dobijao mape sada moras da radis chissle + alch orb i ubijas svakog bosa , eventualno mozes da imas problema da predjes 75 mape ali 73 nikako samo da imas normalan base znaci da ne uradis jednu level70 mapu i odmah uletis u 75.

Penalty na level 80 je 2% !!! Znaci i najoptimalnije ti je da radis level71 mape na level80 cak brze se levelujes na level 71 mapi na level 80 nego u level 76 mapi (lakse su pa se brze rade itd, tj to da se sporije levelujes je samo trip), level 72 nema penalty na xp na level80.
Dakle treba da radis najlakse mape sa malim ili bez penaltija.
Tako se uvek radilo. Nekada kada je igra bila mnogo izazovnija i teza docks se farmovao do levle 80.
 
E, mani me kako je bilo u closed beti, plz. Imam ja vise 90+ karaktera, znam kako mape funkcionisu i kako se leveluje. Level 80 mi je u novoj ligi, a ne napredujem nesto dalje jer smara. Igra nije teska, 1 hit nije tesko, to je kr3tenizam. Vrtenje istih mapa nije tesko, dosadno je. To sto par vas mazohista voli da vrti jedno te isto u nedogled, ne znaci i da mi ostali volimo. Trenutni sistem za drop mapa je toltalno r3tardiran. Mislim, pricas mi o exalt-ovanju mapa i hoces da te shvatam ozbiljno. Stvarno?
 
upravo tako, igra nije teska, vec smara. dosadno je raditi jedno te isto. kazem opet zali boze xx (ili mozda xxx) evra koje sam dao na ovo...

sta znaci ovo: level 72 nema penalty na xp na level80 ??

nema penalty na smrta?
 
Da, to svuda u merciless.
 
Evo sad, mapa Labyrinth lvl74, modovi magic monsters + can attract monsters from beyond. Prvo je boss mene (lvl81) ubio jednim onim burstom (imam 4100 HP), onda sam iscimao ortaka iz gilde, lvl91 i i njega je jednom pljunuo i ubio... Nisu uopste preterali. Ma jok, laganica, trebali su jos da buff-uju mobove, a jos malo da nerfuju leech i evasion.
 
E, mani me kako je bilo u closed beti, plz. Imam ja vise 90+ karaktera, znam kako mape funkcionisu i kako se leveluje. Level 80 mi je u novoj ligi, a ne napredujem nesto dalje jer smara. Igra nije teska, 1 hit nije tesko, to je kr3tenizam. Vrtenje istih mapa nije tesko, dosadno je. To sto par vas mazohista voli da vrti jedno te isto u nedogled, ne znaci i da mi ostali volimo. Trenutni sistem za drop mapa je toltalno r3tardiran. Mislim, pricas mi o exalt-ovanju mapa i hoces da te shvatam ozbiljno. Stvarno?

Ne nego vi ne znate sta hocete i sta treba da se trazi, naprimer umesto sto kukate da se igra olaksa trazite ALTERNATIVNI end game od GGG svi bi vas shvatili ozbiljno i ja bi vas podrzavao.
Pored mapa igri treba jos end game sistema a ne samo mape.
End game mape treba da ostanu teske a ako su ti mnogo teske onda da imas druge interensatne stvari da radis pored toga. Magic findovanje i boss runs je ok ali ne vole to svi, tako da pored toga treba jos sistema da se napravi umesto da se UNISTAVA end game.

Evo sad, mapa Labyrinth lvl74, modovi magic monsters + can attract monsters from beyond. Prvo je boss mene (lvl81) ubio jednim onim burstom (imam 4100 HP), onda sam iscimao ortaka iz gilde, lvl91 i i njega je jednom pljunuo i ubio... Nisu uopste preterali. Ma jok, laganica, trebali su jos da buff-uju mobove, a jos malo da nerfuju leech i evasion.


Boss u labyrinthu castuje etherial knives kada pojede les, moras da imas dobar spell dodge jer evasion ne radi na to zato sto je u pitanju physical spell, vaal grace npr sa phase acrobatics da bi mogao da prezivis tako da 4100 hp bez mitigacije je bas malo za mid level mape.

Jedna od ideja koje forisraju i koja se meni svidja jeste da prvo ne moze svaki build da bude dobar za sve samo par super super high end buildova moze sav content da facerolluje ostali jeftiniji buildovi neke stvari ne mogu da rade, jednostavno treba da se preskoci, ne treba svaki build da ubije sve bez problema za neke stvari si bolji za druge losiji od drugog builda.
ILI da se u partiju napravi sinergija da se ucini izazov laksim. Npr kada pravis party sada ti treba neko ko ce da cursuje sa temp chains i slow sa chill ground onda je vecina bosova znatno laksa npr.


btw zasto rollujes plavu 74 mapu ? 74 mape bi vec trebao da pocnes da chisslujes i alchujes.
 
Poslednja izmena:
mozda zato sto nema chisels i alcs na bacanje?
 
Chisle i alch nikada nije bacanje na mid ili high level mapu uvek ti se vrati profit visestruko da ne govorim vise dropova mapa itd.
Kako mapovanje treba da funkcionise: ulozis currency napravis tesku mapu, dobijes vise currency, da bi opet ulozio u jos tezu mapu i to se vrti u krug a ti povecavas xp itd. Kako pravis currency iz mape. Pa osnovno, chaos ili regal recepy, trgovima dobrih base itema i jewelery crafting. Item dropovi su zasnovani na sreci, chaos ili regal recepy je zagarantovan currency a uz veoma malo srece i znanja i jewelery crafting.

Super high level mape idu naravno sa zana modovima i fragmentima , vrlo cesto neidentifikovane itd. Vremenom ako se radi kako treba i ako se poseduje dobar base pool mapa nece biti problema da se sustainuje high map pool.

Chislove pravis tako sto skuplas bele gavels i rockbreakers pravis u 20 quality sa whitestones i sa low level mapom prodajes vendoru. To je veoma veoma lako sa dobrim filterima sada jer lako se highlightuju beli korisni itemi kao sto su gavels i slicno.
Ja sam startovao mapovanje tempest sa 55 chissles samo kroz levelovanje do level 75. Vecina naravno od recepta.

Alchemy orbove treba najvise na mape da koristis , samo visak na jeweleri i jewels. Ostalo nije prioritet, samo ako ne znas sta ces od alchemy orbova. ALi recimo 30tak mapa odradis i izneses 100 ringova beltova i amuleta iz mape i alchujes ih i odmah se otarasis svog viska alchemy orbova.
Uvek ces imati alchemy orbova ako ih samo na mape koristis to je najmanji problem.
Posto se uglavnom trguje u chaos orbovima za reroll rare mapa ces i chaos orbova uvek imati.

To su neke osnove mapovanja.

Problem je sto je vecima ljudi razmazena katastrofom koja se desila kada su ubacili cartographers boxes gde su mogli bez ikakvog ulaganja i truda da dodju na najvise mape sa samo plavim magic mapama i da tu ostanu zakucani za sva vremena i time trivijalizuju leveling proces i mapovanje uopste.
To jednostavno ne funkcionise vise. Sada smo se vratili na originalni map design kako po meni treba da bude i kako je bilo u pocetku.
 
Poslednja izmena:
mozda zato sto nema chisels i alcs na bacanje?
Ma on bi i exalted da lupim na level 74 mapu...

BTW, igrao sam i ranije Labyrinth i znam kako boss radi. Pobio sam mu sve mobove i pobegao iza zida, tek kad se ispucao par puta sam pokusao da ga povucem iza gde ne moze da jede i tad je pljunuo, ne EK, standardni napad (aka auto attack) i... RIP. Onda je i ortak, koji takodje nije juce krenuo da igra, usao, probao isto to sa dosta bolje opremljenim karakterom level 91 i zaginuo u dva udarca, isto auto attack. Cist kr3tenizam, ovo nije tesko, ovo je smesno.

P.S. Molim te nemoj osnove mapovanja i igre da mi pises, igra nije bas noob frienly, ali nije ni teorijska fizika.
 
Nazad
Vrh Dno