Šta je novo?

Jotel

Па јесу ли најавили неко повећање?
 
Pa najavili u "toku juna povecanje" imas na njihovom sajtu a i napisao sam par postova pre.
 
Bas sam malopre iskljucio u ukljucio modem i vidim da su povecali brzinu!

 
Povećali od juče
db07c7e85c41eb7eb1e3f7193b1b4c62.jpg
 
Imam problem sa pronalazenjem digitalnih kanala na jotel kablovskoj.

Imam digitalni risiver sa DVB-C tjunerom samsung dcb-b270Z koji ima samo manualnu pretragu. Treba da se unese frekfencija, network ID, modulacija i symbol rate.
Sve osim network ID sam nasao na sajtu jotela (Symbol Rate za sve frekvencije je 6952 KS/s, modulacija 256QAM, a frekfencije su 1. 602.0 MHz, 2. 610.0 MHz, 3. 618.0 MHz, 4. 626.0 MHz, 5. 714.0 MHz, 6. 722.0 MHz, 7. 730.0 MHz, 8. 746.0 MHz, 9. 754.0 MHz, 10. 762.0 MHz, 11. 770.0 MHz, 12. 778.0 MHz, 13. 786.0 MHz, 14. 794.0 MHz, 15. 802.0 MHz).
Kod network ID je moguce ukucati 5 cifri, dok opcija auto ne postoji. Kad unesem podatke za frekfenciju, symbol rate i modulaciju i unesem nasumicno neki broj za network ID signal je skoro pun, ali ne pronalazim nijedan kanal.

Ukoliko neko zna koji je network ID jotela, ili moze nekako da ocita sa svog televizira ili digitalnog risivera, molio bih da mi napise. Pomazite i ako postoji neko drugo resenje osim network ID.
 
To kod mene na tv-u ne pise (u info o kanalu), a kod skeniranja kanala mi je ta opcija stavljena na automatski. Jel si siguran da nemas opciju da postavis automatski?
Probaj i da zoves podrsku, mozda slucajno imaju za to resenje :)
 
Siguran sam da nema automatsku pretragu, a i da network ID ne moze da se stavi na auto (moze da se stavi u opsegu od 0 do 65535).

Sa slicnim risiverom samsung dcb-b270G koji ima automatsku pretragu i na kome se prilikom automatske pretrage podesava symbol rate (moguce je ukucati 3 symbol rate-a), modulacija i opseg (valjda kanala) koji ide od D73 preko S do K69, sam uspeo da pronadjem 121 kanal od kojih se dosta ponavlja, a dosta i ne radi, tako da ima negde oko 60-70 digitalnih kanala. Kanale sam nasao na brojevima K37, K38, K39, K40, K51, K52, K53, K55, K57, K58, K59, K60, K61, K62. To sam uspeo da ocitam kod info o kanalima, dok kod network ID-a pise please wait, ali koliko god cekao informacija se ne pojavljuje. Kod vecine kanala koje sam nasao, a koji ne rade, pri ukljucivanju se cuje ton 1-2 sekunde i onda nestane, a slike nema uopste.

Zvao sam danas njihovu podrsku, ali devojka koja se javila nije upucena u tu tematiku :), pa mi je rekla da zovem u ponedeljak pre podne kad je njen kolega koji je zaduzen za digitalnu televiziju na poslu.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav omladinci i oni koji se tako osecate naime intresuje me vase iskustvo sa Jotel kablovskim netom u Nisu.Razmisljm vec neko vreme da ga uzmem posto mi je adsl ugovor istekao a nema nicega intresantnog u ponudi a kod jotele vec godinama imam kablovsku pa mozda da objedinim.Dakle je li protok zaista taj ima li oscilacija puno,pucanja veze i tome slicno
 
Od jutros mi bas lose radi internet, vecinu stranica nece da ocita, one koje nekako ocita ne prikaze sav sadrzaj. Bench mozda i najbolje radi mada i on zeza.
Jedino koliko vidim torenti rade normalno.
 
Ako torrenti rade ok, moguće da je do DNS-a kojeg koriste. Prebaci (makar privremeno) na Google DNS-ove: 8.8.8.8 i 8.8.4.4
 
Da, zaboravio sam da napisem da sam prebacio i na GDNS i nije se bitno popravila situacija.
 
Bogami je potrajalo dok sam uspeo ponovo da otvorim stranicu
Evo Capture.JPG

Ne znam da li ovo valja ili ne...
 
Probaj neke druge sajtove. Npr. www.benchmark.rs i www.techpowerup.com.

Znači

tracert www.benchmark.rs
tracert www.techpowerup.com

Ali, otprilike mi se čini da je do nadprovajdera problem. Ta zvezdica koju vidiš kod bb4 telie predstavlja gubitak paketa. Odradi i ova dva trejsa i vidi kakva je tu situacija. Ne znam šta Jotel koristi od modema, ali proveri i signal koji modem dobija, da nije oslabio i slično (hoće ako neki kabl i konektor oksidira tj. pravi problem).
 
Poslednja izmena:
Bench.JPG
Tech.JPG

Imam onaj obican cisco modem u njemu mogu da vidim samo sledece podatke
Capture.JPG
 
To je sve ok. I tracert i modem.

Je l' si proverio da l' je sve sa kompom ok? Tipa, probao net preko nekog laptopa, telefona... i eliminisao da je komp problem.
 
Poslednja izmena:
Nisam, nemam wifi, laptop.... :)

Probao sam malopre livelinux preko fleske i isti problem. Naravno probao sam i da gasim/palim modem, resetujem ga itd. Izgleda da moram da cekam malo mozda ga oprave do sutra, ako nema poboljsanja moram da se cimam sa njihovom podrskom od koje mi se kosa dize na glavu :D
 
Samo da javim da jos uvek imam problema sa internetom i nije do mene. Bio sam i kod komsije, ista je situacija kao i kod mene. Zvao sam i njihovu podrsku i prijavio problem i videcemo da li ce to da rese skoro...
 
Konacno se danas normalizovao internet i radi normalno.
 
Pitanje za Dextera (i ostale korisnike Jotelovog interneta, prvenstveno iz ZA) - da li mi preporučuješ da pređem na Jotelov net ili da ostanem na adsl?
U mom kraju Zaječara je Telekomova infrastruktura u očajnom stanju pa mi je adsl ograničen na 6 mbps, iako plaćam za 10 (1549 din). Na većim brzinama je pucao, a sada na 6 radi prilično stabilno i nemam problema (ako izuzmemo da me mnogo nervira što me deru, tj. plaćam punu cenu za maltene upola brzine).
Jotelovu televiziju imam od početka godine i relativno sam zadovoljan. S obzirom da mi u januaru ističe ugovor kod Telekoma, mislim da uzmem i internet kod Jotela. Kakav je download u poslednje vreme kod njih? Ping? Šta daju po kojoj ceni? Po novom cenovniku na sajtu, piše da je najjeftiniji flat paket od 15 mbps za 990 dinara. Je l' zaista tako? I da li zaista u realnosti imaju tu brzinu?
 
Situacija je bolja nego prosle godine sto se tice njihivog interneta (da ih ne ureknem) kod mene. Nema vise toliko problema kao ranije, ili bar ja nisam primetio.
Sad vidim i ja na sajtu da ce da povecaju brzine od 1 januara:
http://www.jotel.co.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=117&Itemid=206&lang=sr
Capture.JPG

Najjeftiniji internet kod njih je 690 din (Flat Browse 1 - takodje je flat paket).

E sad, ne mogu da ti garantujem da u vecernjim casovima neces imati problema sa pingom i opadanjem brzine, i ako ti je ping bitan (online gaming i slicno) adsl je bolje resenje. Ako internet koristis za surf i download, onda je Jotel skroz ok.
 
Hvala na informacijama!
Prevideo sam Flat Browse pakete u cenovniku, gledao sam samo Flat Pro.
Sada sam skoro sasvim siguran da uzimam internet kod Jotela. Znam da nije Jotel idealna varijanta, ali mnogo dajem Telekomu za bednih 6 mbps (znam, pre nekoliko godina smo sanjali o toj brzini, ali vremena su se promenila). Kod Jotela je cena osnovnog flat paketa manja od polovine cene Telekomovog osnovnog paketa, pa sam spreman da zažmurim i ako bude nešto veći ping ili povremeno sporija brzina od deklarisane. Samo se nadam da ne puca, tj. da ne ostajem često bez neta uopšte. Ako se to dešava onoliko često kao i prekid njihovog tv signala (tj. veoma retko), onda nije strašno.
 
Flat pro 1 (15/2) i Flat Browse 3 (15/1) kostaju po 990 dinara. U cemu je fora? :D
 
I ja sam primetio i ne vidim logiku. Zašto bi neko za istu cenu uzeo manji ul? Ima li neke razlike između Pro i Browse paketa? Ne bi trebalo, flat je flat, zar ne?
 
Ja mislim da nema razlike, izgleda se zeznuli u racunici :D

star-duster

Da dodam jos da Jotel ne daje wifi ruter na koriscenje kao telekom. Daje obican cisco modem, tako da moras da kupis ruter ako hoces da imas wifi.
 
Poslednja izmena:
Ja sam u ZA sa Jotelovog kabla 15/2 morao da predjem na Box, jer sam se preselio, sad imam adsl 10/1... Jotel zakon... Odnos i cene i kvaliteta za 3 godine, koliko sam koristio Jotel, nikad bolji... Sad, kad mi radi torrent na adsl-u, ako ide neki upload u max ( oko 100kbps), korišćenje neta pored toga je nemoguće, dok na Jotelu i sa 2 mbps upload-a na torentima maltene nisam osećao i mogao sam da surfujem bez nekih cimki. Tako da, ako mi se ukaže prilika nekad da se vratim na kabl, momentalno to radim.
 
Izgleda da im jos uvek traje novogodisnji odmor, nisu jos povecali brzine interneta...
 
Povecali su brzine kod mene...
 
Nazad
Vrh Dno