Šta je novo?

Instalacija SSD-a

stasirius je pitao za svoju plocu a ne za tvoju :p

a to sto si nasao na netu je verovatno to,procitao sam nesto na tu temu i kazu ljudi da RAID ima u sebi-kako da kazem-podrsku i AHCI moda.
Kod mene je trenutno 2x500Gb raid0 i sistemski vertex2 koji radi u ahci modu.
Ok, pricu smo prosirili na cipsetove, ne na konkretne ploce.

Elem, nisam znao da je AHCI intelova stvar, ali ocigledno nVidia ima nesto svoje na slicnu foru, a kazu jos bolje.
 
Da li je ovo OK rezultat za 60GB Exceleram Mangusta SandForce.
Uradio sam samo instalaciju Win7x64 i SSDTweaker. Naravno i iskjucio defregmentaciju.

Kod mene praktično identičan rezultat na sličnoj platformi, za Patriot Inferno

e16kjn.png


ATTO deluje bolje

mkdtax.png
 
Evo i mog OCZ Vertex 2 od 60GB
 

Prilozi

  • as-ssd-bench OCZ-VERTEX2 12.29.2010 9-41-00 PM.png
    as-ssd-bench OCZ-VERTEX2 12.29.2010 9-41-00 PM.png
    27.8 KB · Pregleda: 209
Zar ne bi trebalo da bude 285-275MB/sec?
Dobices to (ili bar nesto slicno tome) u ATTO-u i CDM-u sa onim 0Fill testom... ali su ipak merodavniji default test iz CDM-a, kao i AS SSD Benchmark. Realniji pokazatelj stvari za svakodnevnu upotrebu.
 

Prilozi

  • as-ssd-bench C300-CTFDDAC128M 30.12.2010 0-32-25.png
    as-ssd-bench C300-CTFDDAC128M 30.12.2010 0-32-25.png
    37.9 KB · Pregleda: 223
Sto je matoriji, to vise dodaje gas :p

Jos koji mesec, pa ce te bijem sa duplom razlikom :d
 
Pazi kad je u cifru isti skor kao Apple-ov :)
Bez SSD tweak-a samo intelovi drajveri.

22.png
 
Al' zasto vam je upis na ~60-ak MB, majku mu... :wall:


P.S. Nisam siguran da ono tvikovanje (putem SSD Tweaker-a) donosi ista na polju ubrzanja...
 
Poslednja izmena:
@CAR

Citao sam da je svima na Vertex-u isti write...neki likovi rekose da im se vratilo sve na staro posle mesec dana koriscenja...ne znam ni sam.

@Apple

Znaci i sa tweak-om i bez njega isto u zbiru :)
 
@CAR

Citao sam da je svima na Vertex-u isti write...neki likovi rekose da im se vratilo sve na staro posle mesec dana koriscenja...ne znam ni sam.

@Apple

Znaci i sa tweak-om i bez njega isto u zbiru :)

Pa eto vids i sam isto njesra ;
koji ti firmware koristis ?
 
Evo kako je bilo bez tvikova i bez intelovih drajvera na prvom instaliranju Win7 x64 na SSD.

Test 1 svez Win7 x64.jpg
 
Verovatno je zato Carev Crucial skuplji 50-70$ odprilike. Bas dobra razlika hmmm.
 
Aj da se zapljunem, instalirao Vertex 2, sve proslo super, bez problema. Baš je strava osećaj, ono što ljudi kažu da je nemoguće porediti sa hardom po udobnosti i subjektivnom osećaju pri radu je 100% tačno, nerealno mi izgleda ovo.

P.S. Disk došao sa instaliranim 1.24 firmware-om.
 
Daj rezove :)
 


Da li je ovo OK rezultat za 60GB Exceleram Mangusta SandForce.
Uradio sam samo instalaciju Win7x64 i SSDTweaker. Naravno i iskjucio defregmentaciju.

Zar ne bi trebalo da bude 285-275MB/sec?

Sasvim ok rezultat gotovo isti kao kod mene:)
 

Prilozi

  • mangusa2.jpg
    mangusa2.jpg
    155.1 KB · Pregleda: 135
Bolje ne... da ne bude i on u ovom "~60" klubu :p

Stvarno mi nije jasno sta se to dogadja... i zasto vam sa tih pristojnih (odlicnih) ~100 spada na ~60, za sve kolone... mislim, 100 i 60 - sto bi rekao Apple, dupe i oko.
Ali sta izaziva to, zbog cega se dogadja... nikako mi ne ide u glavu. Zavo, ne znam koliko bi TRIM (valjda na to aludiras?) mogao to da preslaze, pa da se vrati sve na staro... Apple ima svog Vertex-a vec mesecima, pa mu i dalje sve isto.

Nego... a da vi skinete te RST drajvere, recimo? Da probate sa obicnim (MS/Win) AHCI drajverima?
 
Uradio sam ja posle tvikovanja sa intel drajverima :

Posle tvikovanja i intel drajvera.jpg
 
Cekam ovog Crucial-a 128Gb da bude na 200$ sto se verovatno nece u skorije vreme desiti, u tom slucaju mislim da cu na Vertex 2. Ima za 220$ na ebay-u.
 
Bolje ne... da ne bude i on u ovom "~60" klubu :p

Stvarno mi nije jasno sta se to dogadja... i zasto vam sa tih pristojnih (odlicnih) ~100 spada na ~60, za sve kolone... mislim, 100 i 60 - sto bi rekao Apple, dupe i oko.
Ali sta izaziva to, zbog cega se dogadja... nikako mi ne ide u glavu. Zavo, ne znam koliko bi TRIM (valjda na to aludiras?) mogao to da preslaze, pa da se vrati sve na staro... Apple ima svog Vertex-a vec mesecima, pa mu i dalje sve isto.

Nego... a da vi skinete te RST drajvere, recimo? Da probate sa obicnim (MS/Win) AHCI drajverima?

Mislim da sam nasao kako SSD uspori i udje u klbub 60mb:D
Evo kako mi je poslo za rukom jednostavno sam popunio SSD sa 20GB podataka i odma je usporio i kad sam sve izbrisao nije se vratio u normalu to samo znaci da TRIM ili neradi ili radi sporo:S:
Jel moguce rucno trimovati sa nekim programom.
 
Care,
A cime da proverimo da li je ssd (hdd bilo koji) u AHCI modu, tj. da li je ukljucen ACHI onako kako bi trebalo?
Neki "alat", program, neko gledanje negde ...?
 
AS SSD Benchmark... pise ti tamo koji drajver koristi ;)
Msahci, pciide... ili pak iaStor(V) ;)

Moze i HD Tune to da ocita, recimo... drugaciji su parametri u onom "Info" odeljku u zavisnosti da li je HDD/SSD u IDE ili pak AHCI modu. Ima dosta nacina :)


2 zava:
Pa jel mozes ti nekako da se vratis na one brojke sto si postovao poslednje? Ipak, to ~100 je bolje nego ono ~60... :p


2 Thierry Henry:
Ja kada kupovah ovaj C300, razlika izmedju njega i Vertex-a 2 bejase mizernih 30$... 270 vs. 240, na newegg-u, odakle je i porucen.
A za tu razliku - em sto se ispostavilo da je solidno brzi... em sto, bar deklaracijski, ima 8GB vise kapaciteta.
 
PUFFF PUFFf PUfff Puff puf...

Care kad uzmognes vremena "prostudiraj" slike pa pojasni sta vidis ...

Ja sad nemam pojma sta to gledam i jel ili nije AHCI ukljucen ...

Kako se vraca Intel Rapid Storege Tehnology Driver na MS RST-drajvere one koji su dosli uz sam W7...
Objasni detalnije... :zgran:

p.s. Ide jos slika u narednom postu
 

Prilozi

  • B2.jpg
    B2.jpg
    78.2 KB · Pregleda: 116
  • AS SSD Benchmark.jpg
    AS SSD Benchmark.jpg
    94.7 KB · Pregleda: 167
  • IMG_0001.JPG
    IMG_0001.JPG
    419.3 KB · Pregleda: 143
  • IMG_0003.JPG
    IMG_0003.JPG
    411.1 KB · Pregleda: 132
  • IMG_0006.JPG
    IMG_0006.JPG
    337.1 KB · Pregleda: 120
Evo ih jos: ...

Sta u AS SSD Benchmark-u znaci kad pise " iaStor " ?
 

Prilozi

  • HD Tune pro.jpg
    HD Tune pro.jpg
    120.8 KB · Pregleda: 101
  • B1.png
    B1.png
    58.3 KB · Pregleda: 102
Poslednja izmena:
Sad sam deinstaliorao Intel RST drajvere i vidite sta se pojavilo u AS SSD Benchmark-u ... ?!
 

Prilozi

  • nakon deinstalacije intel rst drajvera.jpg
    nakon deinstalacije intel rst drajvera.jpg
    97.4 KB · Pregleda: 207
Ispade jos gore bez RST drivera;
Obrisao sam RSt drivere i chipset drivere; skinuo nove chipset drivere i evo rezultata .
Prva slika je sa chipset driverima i RST driverima a druga slika je samo sa chipset driverima :mad::wall:
 

Prilozi

  • as-ssd-bench OCZ-VERTEX2 12.29.2010 9-41-00 PM sa RST driverima.png
    as-ssd-bench OCZ-VERTEX2 12.29.2010 9-41-00 PM sa RST driverima.png
    27.8 KB · Pregleda: 164
  • as-ssd-bench OCZ-VERTEX2 ATA  12.31.2010 5-48-57 PM samo intel chipset driveri.png
    as-ssd-bench OCZ-VERTEX2 ATA 12.31.2010 5-48-57 PM samo intel chipset driveri.png
    28 KB · Pregleda: 155
Da dodam i nove rezultate CrystalDiskMark-a za moj Mushkin Callisto 60GB...

Evo se u "jabuke" pojavio msahci umesto iaStor, nakon brisanja Intelovih RST drajvera, u AS SSD Benchmarku ?!

Da nije iaStore kratica od intel-ahci store, a msahci od microsoft-ahci ...?

Sto bi znacilo da je bilo u ahci i sa kao sto je i bez Intel RST drajvera?
 

Prilozi

  • 2C.jpg
    2C.jpg
    81.2 KB · Pregleda: 97
  • 1C.jpg
    1C.jpg
    84.3 KB · Pregleda: 104
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno