Šta je novo?

Instalacija SSD-a

Nisam bas siguran da te razumem najbolje odakle radis update firmware.
Jesi li citao uputstvo na OCZ sajtu.
Moras ga nakaciti (SSD) da ti bude kao secondary hdd jer ako je primary nece uraditi update
 
Imam instaliran win7 vec na postojecem hdd-u. Instalirao sam ocz toolbox i updejtoao fw na 1.28. Uradio reboot ubacio bootable usb i pokrenuo instalaciju. Dodao RST drajvere i to je to. Probano i sa DVD-om umesto sa usb-a i ista stvar. Pogledaj link sto sam okacio lik ima isti problem.
 
Hmm a koji je bio firmware u njemu prethodni pre update
 
Jednostavno nece ni preko usb-a ni preko dvd-a. Čitao sam kao mentol svuda, na ocz forumu, google, ovde, svuda u pm. Bem ti ssd i kad sam ga uzeo. Večeras ću da probam xp da instaliram kao i win7 x86. Nemam pojma nisam pametan popizdeo sam stvarno dao sam kintu i ovo me zajebava:(((
Fw je bio ja mislim 1,11 ako se secam.
 
Imam prethodni 1.24 koji radi ako hoces da probas sa njim
 
Jel imas jos uvek stari Windows operativan? Da udjes i vidis jel ima uopste fajlova na SSD-u koje je Windows instalirao.

RST drajvere si ucitao tokom instalacije Windowsa? Mozda ga to zeza, probaj bez njih.
 
Jos ako je ubacio nove RSt drivere nije ni cudno sto ne radi . Lepo na ocz sajtu pise da taj poslednji firmware ne radi sa RST10
 
Jel imas jos uvek stari Windows operativan? Da udjes i vidis jel ima uopste fajlova na SSD-u koje je Windows instalirao.

RST drajvere si ucitao tokom instalacije Windowsa? Mozda ga to zeza, probaj bez njih.

Imam i xp i win7 na hdd-vima. Sad sam na poslu ali cu veceras da pogledam da li ima fajlova uopste na njemu. Probao sam sa rst drajverima u toku instalacije 9,6 i sa 10.0 a i bez njih ista stvar se desava:(
 
Jos ako je ubacio nove RSt drivere nije ni cudno sto ne radi . Lepo na ocz sajtu pise da taj poslednji firmware ne radi sa RST10

Zar ne radi samo toolbox sa tim drajverima? Inace probao sam i bez drajvera i ista stvar. Sad k...c mogu da flešujem kad sam instalirao te jeb... intel drajvere jer verovatno toolbox nece raditi. Dal' ima neki drugi način downgrade fw?
 
Nasao sam zasto se zaprlja SSD
If you format a partition, only the first 4 GB will be trimmed. The same goes for deleting files that are larger than 4 GB
Koja glupost meni se SSD zaprlja u roku 30 dana i padnu performanse na 60MB/s :S:
 
kako ti se zaprlja SSD ?
 
Evo kako :d Nesmem nista na njega da instaliram da nebi menjao sistem WTF:S:
 

Prilozi

  • evo kako.jpg
    evo kako.jpg
    150.6 KB · Pregleda: 110
Nema filtere na kucistu pa mu udje prasine :d

A kako uopste testirati brzinu a da ti sam taj program za testiranje ne zaprlja SSD? Ko zna koliko podataka oni pisu... :(
 
Nema filtere na kucistu pa mu udje prasine :d

A kako uopste testirati brzinu a da ti sam taj program za testiranje ne zaprlja SSD? Ko zna koliko podataka oni pisu... :(

Pa zato sam izbegavo da ga testiram kad ono opet isto cim instaliram par igara pa kasnije pobrisem on obavezno smanji brzinu zasta sam ga kupio ako sve stavljati na HDD:S:
 
- AMD SATA controller with AMD AHCI driver = no trim (AMD's driver doesn't support it)
- AMD SATA controller with MS AHCI driver = partial trim (didn't really work at all before the current firmware, only works up to 4gb at a time now)
- Intel SATA controller with Intel AHCI driver = trim working 100% fine
- Intel SATA controller with MS AHCI driver = partial trim (issue is with the driver, same effect as the AMD+MS combo above)
http://hardforum.com/showthread.php?p=1035991099
Po tome izgleda da je to za 4GB fajlove vezano samo za AMD i MS drajvere.
 
Zasto onda kod mene neradi a kod mnogih drugih koji se nalaze u klubu 60MB/s :d
 
Evo ovako, sve sam zivo probao barem ja mislim, ako ima neko nesto da doda neka javi, inace vracam nazad ovo njesra od diska::mad:
1. Win7 x86 & x64, sa usb-a i sa dvd-a, narodna i org verzija, sa i bez rst drajvera, secure erase radjen pre svake instalacije, parted magic odradjen takodje.
2.Windows se instalira, dodje do completing installation posle reboota i to je to black screen i stoji jedno 2-3 minuta a moja tastatura G15 cas svetli cas ne. Posle tih 2-3 minuta restartuje se i jovo nanovo black screen. Znaci taj zavrsni deo ne moze da ostvari.:mad:
3. Pokusano na IDE i na AHCI isti djavo. Particionisanje odradjeno i u Acronisu ali nista od svega toga.:S:
4. Na kraju proban XP x86 i radi na IDE portu. Probacu AHCI kasnije mozda.

*Jedino sto nisam probao je SSD na drugoj masini a probacu ga na surakovoj slicno mojoj, jer nemam AMD u blizini.

Ukljucujem i bedan rez iz XP-a kao i rezove iz mog Win7 dok sam testirao sam SSD i radio fw updejt.

Mozda sam naisao na felericni ssd, iako XP radi, ali znam da je ova SSD tehnologija daleko od realnosti. Postavio sam i post na OCZ forumu mada sumnjam da ce se neko javiti po citanju i resavanju problema ostalih korisnika kojih nije mali broj. Ipak, je ovo skupa "igracka" sa dosta mana i neispeglanosti.

Eto ako ima neko neki predlog javite se! Ovaj vikend spremam ga za shipping RMA i to je to. Pozdrav !
 

Prilozi

  • AS SSD bez windowsa.JPG
    AS SSD bez windowsa.JPG
    60.8 KB · Pregleda: 73
  • CDM bez wina.JPG
    CDM bez wina.JPG
    47.3 KB · Pregleda: 56
  • CDM bez wina 1.28fw.JPG
    CDM bez wina 1.28fw.JPG
    47.7 KB · Pregleda: 51
  • XP x8 bez RST driver.JPG
    XP x8 bez RST driver.JPG
    46.4 KB · Pregleda: 51
Ne mogu da verujem da sam uspeo :banana::banana::banana::wall::wall:
Pola 4 ujutru i gledam i gledam. Reko ajde poslednji put da instaliram, slucajno pomerim mis posle cuvenog prvog reboota i pojavi se strelica ali crn ekran ne mogu nista. Pogledam dole i shvatim koji sam ja *****. Povezan mi LCD u dnevnoj a i LCD u sobi za igre i naravno uvek kad se instalira baca prvo sliku na prvi ahhahaaahhaahahahahahah jao majko mila a vec sam spremio kutiju za vracanje i sve hahahahaah somino :d
Evo sveza instalacija rezovi. Hvala ti Boze i udri po tintari :smoke:
 

Prilozi

  • AS SSD RST driver Win 7 fresh install.JPG
    AS SSD RST driver Win 7 fresh install.JPG
    83.1 KB · Pregleda: 95
  • Win7 fresh install RST driver.JPG
    Win7 fresh install RST driver.JPG
    65.9 KB · Pregleda: 57
Hehe dobro je nemoras ga vracati :d
Ja nikako da nadjem zasto mi trim neradi kako treba :S:
Kolko sam citao jednom kad padne na 60MB/s nepomaze nista osim secure erase zar sam osudjen da svakih 20-30 dana novi sistem i secure erase:wall::wall::crash:
 
Trebam i ja da radim jedan secure erase ali nikako da se nakanim :D
Do sada sam radio 2 ili 3 puta sistem ali sam samo iz win 7 instalacije radio format i nista vise :p
 
Ja nikako da nadjem zasto mi trim neradi kako treba :S:
Kolko sam citao jednom kad padne na 60MB/s nepomaze nista osim secure erase zar sam osudjen da svakih 20-30 dana novi sistem i secure erase:wall::wall::crash:

I ja sam tako zakljucio, pa sam zato i prodao moj Exceleram. :crash:
Mislio sam da bi mozda neki novi FW pomogao, ali ne znam odakle bih ga skinuo, kad na njihovom sajtu tako nesto ne postoji.
Pisalo se ovde i da je to ustvari Mushkin Callisto deluxe, pa da je Exceleram cerka firma Mushcina....
Evo sta kaze povodom toga zvanicnik Mushkina.
 
Poslednja izmena:
Ja nikako da nadjem zasto mi trim neradi kako treba :S:
Kolko sam citao jednom kad padne na 60MB/s nepomaze nista osim secure erase zar sam osudjen da svakih 20-30 dana novi sistem i secure erase :wall::crash:

I opet jedva cekas da se pojavi SF-2000... ? :D
'Bem ti bre ja taj SandForce i taj tvoj SSD konkretno :p

Ne znam sta da kazem za to "prljanje", jasno mi je u cemu je stvar i o cemu pricate, i sve to stoji, naravno... ali, meni se izgleda ne "prlja". Tj. siguran sam da se "prlja"... ali se bar i "cisti", sasvim uspesno :)
Da li zbog TRIM-a, da li zbog internog GC mehanizma... sta je, da je - radi posao. A realno bih ja mogao da budem najgori (najbolji :d) primer, jer ako nisam proterao vec stotinak CDM-ova, AS SSD-ova, ATTO-a i HD Tune-a... na ovom SSD-u.


2 Thierry Henry:
I eto, sam si kriv, tvoja greska - ali nisi propustio da popljujes sto OCZ i Vertex 2 konkretno, sto SSD kao tehnologiju in general :p

Konkretno - moram da te citiram:
"Mozda sam naisao na felericni ssd, iako XP radi, ali znam da je ova SSD tehnologija daleko od realnosti. Postavio sam i post na OCZ forumu mada sumnjam da ce se neko javiti po citanju i resavanju problema ostalih korisnika kojih nije mali broj. Ipak, je ovo skupa "igracka" sa dosta mana i neispeglanosti."

:D:D:D
 
Sto znaci nemozes da instaliras FW od Callisto deluxe :S: meni nije ni prepoznao SSD taj njihov program kako je tebi uspeo da prepozna:D
 
Nije mi samo jasno zasto neradi trim a SSDlife kaze
nonameql.jpg
 
Ali on ne testira da li TRIM stvarno radi. Ima na MS sajtu neki TRIM test alat, ali brise sve podatke sa diska tako da ne moze da se radi dok imas OS na njemu.
 
I opet jedva cekas da se pojavi SF-2000... ? :D
'Bem ti bre ja taj SandForce i taj tvoj SSD konkretno :p

Ne znam sta da kazem za to "prljanje", jasno mi je u cemu je stvar i o cemu pricate, i sve to stoji, naravno... ali, meni se izgleda ne "prlja". Tj. siguran sam da se "prlja"... ali se bar i "cisti", sasvim uspesno :)
Da li zbog TRIM-a, da li zbog internog GC mehanizma... sta je, da je - radi posao. A realno bih ja mogao da budem najgori (najbolji :d) primer, jer ako nisam proterao vec stotinak CDM-ova, AS SSD-ova, ATTO-a i HD Tune-a... na ovom SSD-u.


2 Thierry Henry:
I eto, sam si kriv, tvoja greska - ali nisi propustio da popljujes sto OCZ i Vertex 2 konkretno, sto SSD kao tehnologiju in general :p

Konkretno - moram da te citiram:
"Mozda sam naisao na felericni ssd, iako XP radi, ali znam da je ova SSD tehnologija daleko od realnosti. Postavio sam i post na OCZ forumu mada sumnjam da ce se neko javiti po citanju i resavanju problema ostalih korisnika kojih nije mali broj. Ipak, je ovo skupa "igracka" sa dosta mana i neispeglanosti."

:D:D:D

Ma idi puko sam ko zvečka, jer me uvek neki baksuz snadje hahahahah al' izvukao sam se i izvinjavamo se tehnologiji:)))
 
Ali on ne testira da li TRIM stvarno radi. Ima na MS sajtu neki TRIM test alat, ali brise sve podatke sa diska tako da ne moze da se radi dok imas OS na njemu.

Daj link da probam ne mrzi me ponovo sistem raditi ako ce resiti problem :D
 
Hvala na pomoci :)
Mozda ima neki drugi nacin da se proveri dali trim radi :)
 
Nazad
Vrh Dno