Šta je novo?

Instalacija SSD-a

На новијим ЅSD-овима нема потребе ништа искључивати.
 
Pa treba isključiti to makar iz toga što je glupost. Jer je dizajnirano da mrda fajlove na početak harda kako bi se brže učitalo.
 
8-ica + je pametnija, ne gasi kao 7 kad vidi SSD već se ponaša dosta drugačije. Ni u jednom slučaju osim ko je na XP NE DIRATI!
 
Pozdrav ljudi,

Vršim neku pretumbaciju... svoj stari ssd menjam novim i tu kapiram da sa Samsung softwerom koji stiže uz ssd mogu jednostavno da iskloniram i da će on da klonira i skrivene particije koje su neophodne ssdu?

Ono što me muči je kloniranje običnoh hdd-a iz laptopa (ima 3 particije) na moj stari ssd. Kako da kreiram na ssd-u neophodne skrivene/sistemske particije?

Mogu li da nađem neki program koji ima to sve već ugrađeno da sam setuje aktivne particije i slično?
 
Kada klonira, stavlja i skrivene.
 
Šta je misterija? Isti su podaci, i isto se formatiraju. Kloniranje znači pravljenje egzaktne kopije diska.
 
Па направиш их исто као и на харду...
 
Misterija mi je kako i kakve particije da napravim na disku koji treba da ide u laptop kao zamena hdda.
Ako hoćeš da deliš disk na više delova, podeliš na koliko particija hoćeš, pa instaliraš OS na neku od tih particija. Ili instaliraš na tu jednu jedinu particiju.
Ne razumem šta je dilema, OS dok se instalira sam pravi skrivene particije po potrebi, ti tu ne treba ništa da radiš.
 
Fora je u tome što ne želim da instaliram Windows već kloniram...
 
Pa iskoristi taj Samsung program. Jedan klik i gotovo.
 
Acronis, OCZ beše daje za svoje SSD, vidi na sajtu njihovom. Ili neko besplatno rešenje, ne znam konkretno predlog. Ali neko sigurno zna.
 
EaseUS Todo Backup Free, a ima i drugih...
 
elem,meni je sinoc 3 puta zab'o install win-a tj nije mogao da preparticionira disk kako mu treba,sve zivo sam izmenjao i na kraju iz ocaja ponovim secure erase i radi kao sat.dakle,svaki put kad instalirate win iz predostroznosti prvo SE ssd,da ne bi gubili vreme i zivce kao ja.
 
elem,meni je sinoc 3 puta zab'o install win-a tj nije mogao da preparticionira disk kako mu treba,sve zivo sam izmenjao i na kraju iz ocaja ponovim secure erase i radi kao sat.dakle,svaki put kad instalirate win iz predostroznosti prvo SE ssd,da ne bi gubili vreme i zivce kao ja.
Tako i jeste nabolje, to i ja uradim sa tuđim kompjuterima kada neznam šta se sve događalo sa njima, "clean slate" pa ne maši. Za sebe imam "slike" upravo instaliranih systema 7. 8, 8.1 i 10ke pa za 15ak minuta eto instaliranih windows-a. Za 8.1 (glavni OS) nov Reflect backup dva puta mesečno.
 
ma prvobitna namera mi je bila da jovo nanovo stavim zadnji build 10tke,posle je to otislo cak u paniku da nije roknuo ssd,imam ja uredno imidz-e i 8.1 u1 i predzadnje 10tke,ali posto je isao i apdejt hardvera rekoh 'ajmo jovo nanovo.
 
I sta sad? :(

Sta sam uradio...
U pitanju je laptop Lenovo IdeaPad Z510 koji dolazi sa preinstaliranim 8.1 winom i nemam ni instalacioni disk ni win key ni nista vec samo recovery particiju na HDD-u.


Ubacio sam novi Samsung EVO 840 250gb na mesto gde je bio stari HDD od 1TB. Stari HDD sam prebacio u caddy umesto DVD-a.
Kada sam startovao laptop win se podigao normalno i instalirao sam Samsung magician i Samsung data migration utility. Kada sam uradio disk clone iz meni nepoznato optimističnog razloga restartovao sam mašinu ŽELEĆI da se win podigne sa SSD-a :)

Naravno od te priče nema ništa. Muljao sam po BIOS-u šta je prioritet za podizanje ali džaba neće pa neće. Jedino na kraju sam izvadio hdd i pustio da se sistem boot-uje samo sa SSD-a ali sam došao do ekrana gde bi trebalo da se logujem na Win 8.1 ali sam od svega dobio samo svetlo plavu pozadinu i sat u donjem levom uglu koji uredno radi.

Ovako mi izgleda disk management kada startujem laptop.

win81lenovo.PNG

Šta mi je želja na kraju?
1. Naravno da se OS diže sa SSD-a i da koristim drugi hdd.
2. Da mi ostane na bilo koji način recovery particija koja dolazi uz laptop kao i legalan windows koji se nalazi u njemu.

Ima li neko neku ideju?
 
Iskoristi Acronis ili Macrium koji su pravljeni za Win8/8.1 (ovi raniji mozda nece raditi).

Izgleda kao da su samo podaci kopirani, ali je potpis diskova ostao isti (a Acronis to lepo sredi pri drugom rebootu), pa i instalacija sa SSD-a juri fajlove po HDD-u koga nema sada :D
 
Jel mora da se se ssd stavlja u adapter za 3.5"? Ja moj prisrafio na dva srafa :D
 
Slobodno, ionako nema pokretne delove.
Mada izgleda glupo u mojoj glavi.
 
Bilo je ovde ljudi koji su ga ostavljali da visi onako na kablovima, ja sam svoj prvi samo spustio na pod kucista...
 
Blue Tack isečen na 4 ili 2 mala kvadrata ili pravougaonika, i svaki SSD može da se nakači na bilo koju ravnu površinu u kućištu.
 
Bilo je ovde ljudi koji su ga ostavljali da visi onako na kablovima, ja sam svoj prvi samo spustio na pod kucista...
I moj visi na kablovima, nisam našao šrafove da ga ušrafim. U stvari ne visi bukvalno nego jednom stranom dodiruje fioku a druga visi, ali svodi se na isto. Svejedno mu je kako stoji
 
Uzeo SanDisk 128 sa bench shopa. Da li je potrebno da radim Drive alignment pri svežoj instalaciji win 7?
 
Nije, to će Win 7 sam da uradi ako radiš svežu instalaciju.
 
Nazad
Vrh Dno