Šta je novo?

Tomb Raider 2013

Konfa iz potpisa [FX8350, 8GB rama, Radeon 6870], 1080p, bas sve na max, fxaa, no tressfs, no tesselation, igra izgleda fenomenalno i ne pada ispod 35fps. U 90% slucajeva je 45+, cesto 60. Sa tressfx mi igra pada na ~20 [max fps je takodje mnogo manji], u 720p je playable ali ne zelim da zrtvujem rezoluciju.

Igram sa gamepadom [ds3+mj], and it its a blast. Jedino mi smeta retardirani X360 button mapping da je aim i shoot na triggerima. Madness. :D

edit-motionjoy to the rescue, podrzava lako modifikovanje dugmadi. Namestio sam PS3-like komande.

Reci mi jel tih 35 - 40 fps igrivo ili je situacija kao kod nekih igara da ni 50-60 nije igrivo tj da imas utisak da svako malo secne i trzne?
 
Ja ne mogu da izdrzim vise. Valjda ce do ujutro biti gotovo ovo.
A da sam cekao original da mi stigne...

tumblr_lh4sa9bvDX1qc5j5d.gif
 
Jel ima oneko ovaj problem pri pokretanju

failed to initialize direct3d with current settings

?
 
Reci mi jel tih 35 - 40 fps igrivo ili je situacija kao kod nekih igara da ni 50-60 nije igrivo tj da imas utisak da svako malo secne i trzne?

Apsolutno savrseno igrivo sa gamepadom. Sto se keyb/mouse kontrola tice, isprobao sam u sceni gde je bilo 45-50fps i primetio sam malo trzanje. Bio je upaljen vsync i tripplebuffering.
 
Je li bolji osecaj sa keyboard/mouse ili joypad?
Narucio sam XBox 360 wireless joy pre koji dan, cekam da stigne, pa da se strpim ako je bolje tako :)
 
Evo prebacio sam grafiku na "high" uz malo poboljsanja [lol uopste nisam primetio da igra losije izgleda od ultre], i sa zakucanim 60fps-om mouse/keyb su savrseni.
 
Igra je stvarno lepa, i zanimljiva, ali meni licno utisak kvare quick time eventi... Malo, malo, pa nesto stisni na vreme... A ako ne ukapiras koje dugme na treba, onda ajmo ponovo... Malo smara... Eh, samo da toga nema.
 
Dobra igra.
Grafika je ok, mada se vidi da malo fali detaljnost modela.
TressFX ću definitivno da držim isključen. Prepolovi mi FPS, a nisam baš impresioniran time kako onda kosa izgleda i kako se ponaša.
 
Sa fx-om imam uglavnom između 70-90fpsa, bez oko 140.

Fx je za sada očigledno bagovit, ali ništa što se neće srediti. Biće to odlično, očigledno da igra uopšte ne pati od optimizacije koja je izuzetno dobra, već od same fx implementacije. Inače, nemam onih padova na 1-9 fpsa, najmanje sto sam video je oko 56fps (govorim za uključen FX)
 
Sa fx-om imam uglavnom između 70-90fpsa, bez oko 140.

Fx je za sada očigledno bagovit, ali ništa što se neće srediti. Biće to odlično, očigledno da igra uopšte ne pati od optimizacije koja je izuzetno dobra, već od same fx implementacije. Inače, nemam onih padova na 1-9 fpsa, najmanje sto sam video je oko 56fps (govorim za uključen FX)
+1
Na GTX 690 takodje nema nikakvih padova oko 1-9 sto pisu..najmanje slicno tako oko 50ak.
 
krastavac vi svi igrate na manjim rezolucijama.
Meni u 2560x1440 sa high detaljima (teksture na ultra i bez AA) onaj benchmark daje za average nešto preko 40 FPS-a bez TressFX-a i nešto preko 20 sa njim, što mi je neprihvatljivo.
 
+1
Na GTX 690 takodje nema nikakvih padova oko 1-9 sto pisu..najmanje slicno tako oko 50ak.

O fino 690tka:) Ali tačno je da kosa ima probijanja, klipinga
Inače ko primećuje, fxaa je mislim do sada najbolje implementiran, prilično dobro sakriva ivice i slika je oštra. Zauzeće memorije je tu oko 1,4 gb, tako da ima prostora za AA.
Sve u svemu za sad mogu fino da se opustim i prepustim igri:D

krastavac vi svi igrate na manjim rezolucijama.
Meni u 2560x1440 sa high detaljima (teksture na ultra i bez AA) onaj benchmark daje za average nešto preko 40 FPS-a bez TressFX-a i nešto preko 20 sa njim, što mi je neprihvatljivo.

Probaću ja u toj rez, ali sad sam na poslu, pa ću napisati utiske poslepodne

Ah pa furaš 6950 krastavac....
 
Poslednja izmena:
Samo da mi se skine... pa kad mi se zapali graficka. :d
 
O fino 690tka:) Ali tačno je da kosa ima probijanja, klipinga
Inače ko primećuje, fxaa je mislim do sada najbolje implementiran, prilično dobro sakriva ivice i slika je oštra. Zauzeće memorije je tu oko 1,4 gb, tako da ima prostora za AA.
Sve u svemu za sad mogu fino da se opustim i prepustim igri:D



Probaću ja u toj rez, ali sad sam na poslu, pa ću napisati utiske poslepodne

Ah pa furaš 6950 krastavac....

Da,igra izgleda jako lepo,bas bas ,mnogo su dobro uradili game.
:D
 
Ne pamtim da je neka igra popila ovako dobre kritike, jedva cekam da probam kad dodjem kuci ;)
 
Fenomenalan film, mozda i najbolji u ovom kvartalu 2013. godine.
Odoh sutra ujutru u Hannover na Cebit, nastavak sledi u ponedeljak.
Bravo za Laru.
Sve na max. detaljima , igra leti.
 
Ja sam sinoć probao samo malo i deluje mi super. Tressfx na of, sve ostalo do grla nabijeno i radi fino, a izgleda prelepo. I zvuk deluje super. Nisam daleko odmakao, samo sam hteo da probam kako radi... deluje da će biti opasna igra.
 
Ne pamtim da je neka igra popila ovako dobre kritike, jedva cekam da probam kad dodjem kuci ;)

Ja ne pamtim kada je neko na ovom forumu uopste pohvalio neku igru, pa ovo mora biti opasno dobro :D. Samo da vise predjem ovaj raspali Crysis 3 pa da mogu da krenem sa TR :(.
 
Ma, nemam puno slobodnog vremena pa stignem da ga odigram nekih sat vremena dnevno. Valjda cu ga vise danas skinuti sa play liste :).
 
Da pokusavam ovo cudo da pokrenem na dual core-u? :) Crkla mi ploca pre 2 dana, a strasno mi se igra ovo.
 
A da moderator promeni naslov ? Igra je izasla ove godine a ne 2011-te
 
Nazad
Vrh Dno