Šta je novo?

Tomb Raider 2013

googlaj :p
 
Pa ja google-ao, trazio na wikipedia-i, nema nigde - nista! Ili ja ne kucam kako treba.. Probao i ENG i RS...

edit : izgleda da sam pogresio, da to nije taj tip "glumice"... Nista onda...:(
 
Poslednja izmena:
Ja moram da pitam - a ne znam da li je pitanje na mestu - koja je bese "glumica" (mattress actress) model za laru? :d

U pitanju je glumica Camilla Luddington [Grey's Anatomy, Californication].
Camilla-Luddington.jpg
 
Poslednja izmena:
A ja sam bio ubedjen da je drugacije... Shame on me...

Thank you.
 
Kolko bi imao na ovoj konfi 2500k i5 560ti 1gb i 8Gb ram 1600
full hd sa ovom kosom?
 
Jos ne znamo. Vec sutra ce milion ljudi imati igru, i bice benchmarkova po sajtovima. Patience. 7970 korisnici javljaju da je igra uglavnom 50+ fps, i da jako retko padne ispod.
 
tombraider2013-03-041bhk7d.jpg


Jedan dok se aploaduju ostali :D

fps ide od 40-60 ali najčešće oko 55fps-a, najređe oko 40, baš baš retko, možda u trenucima. Najviše ima FPS drop-a u ovakvim scenama kada se zumira Larina glava zbog TressFX-a.

Na samom početku sam, ali mehanika, gameplay, fantastično, kao upgraded Uncharted... Skroz sam zadovoljan :) videćemo kako će biti kasnije, još kada pomislim da je kampanja 10-15h ohoho, igraću je mesecima :D
 
^lol, nesretnici koriste nvidiju. :D


Cisto da javim moje utiske o poredjenju sa Unchartedom. Po meni, Tomb Raider je bolji u svemu osim u zagonetkama [komplikovana pomeranja objekata po raznim tablama i sl, u TR-u toga bas nema] i sporednim karakterima [u unchartedu su oni bas vrhunski].

Sto se combata tice, Lara nosi sva uruzija kod sebe non stop, tj ne moras da biras sta ces da nosis a sta da ostavis [kao sa Drake-om]. Takodje, svako oruzije ima alt firing mode, tako da su mogucnosti za raznovrsnu igru povecane. Close combat je takodje bolji u Tomb Raideru jer nema smornih quick time eventova, lara je brza [ima dodge dugme], i efikasna je sa sekirom [koju za pohvalu otkljucava tek na pola igre]. Kretanje za vreme borbi je takodje bolje u TR-u, jer lara nema dugme za cover. Kad god je akcija, lara hoda spustene glave, a ako je blizu covera ona ce sama da se priblizi korak dva. Jako fluidno i dosta pomaze.

Na trenutke su akcione scene stigle do Uncharted nivoa insanity-a, mada jos uvek nisam video kraj igre za koji kazu da je odlican.
 
Poslednja izmena:
Mnogo bre divlja ta kosa kada se uključi TressFX.
 
Mnogo bre divlja ta kosa kada se uključi TressFX.

Pa i ja to kazem. Ovo se valjda desava samo na Nvidia karticama.
Bas lose izgleda za sad ali nadam se da ce neki Update da izbace ili drajvere koji su bolje optimizovani za ovo.
Inace igra i na Medium izgleda odlicno.

 
Poslednja izmena:
Konfa iz potpisa.
Da li da skidam igru ili da zaboravim na tu ideju?
 
^ Zasto da ne? Ja mislim da ces moci na Medim/High komotno.
 
nadjoh ovaj snimak:
[youtube]U0VPsLRwT0E[/youtube]
48fps with TressFX, 59fps without. On a Radeon 7950.

Kosa je odlicna, mada moram priznati previse "lagana". Previse je vetar pomera.
 
Poslednja izmena:
Sad sa ovim tressom moze da se napravi neka ultimativna heavy metal igra sa dosta slemovanja i headbanging-a :D :-devil-:
 
Evo igram :D, woooooow vec sam u pocetku odusevljen, sa grafikom i gameplay-om. Sto se tice podesavanja sve na ultra osim TressFX-a i imam zakucanih 60 fps!! Kad se ukljuci TFX dosta fps ubija a zatim i ne radi kako treba (sad ima kose sad nema), mozda izade neki fix kasnije ko zna.
 
Ako padnem na ispitu sad u petak onda znam sta me je zafrkalo, zaraza ziva :D
 
^lol, nesretnici koriste nvidiju. :D


Cisto da javim moje utiske o poredjenju sa Unchartedom. Po meni, Tomb Raider je bolji u svemu osim u zagonetkama [komplikovana pomeranja objekata po raznim tablama i sl, u TR-u toga bas nema] i sporednim karakterima [u unchartedu su oni bas vrhunski].

Kako vreme brzo prolazi, a nekada je baš TR serijal bio poznat po takvim zagonetkama. ;)
Bilo ih je još u prvom delu pre 15-ak godina, a kulminaciju su dostigle u četvorci "The Last Revelation" 1999-e.
Ko je prešao celu igru bez level skip-a i walkthrough-a, taj je bio faca. :)
Meni je trebalo dva meseca da je završim, ali je vredelo.
Evo "malog" primera:
http://www.youtube.com/watch?v=3HDE-k7qZZ0

Inače, lepo je videti Laru u ovom novom izdanju, to je na neki način povratak korenima, da ne kažem Core Design-u.
Čak bi se moglo reći da su inicijalnu ideju tj. radnju zasnovali na jednoj od epizoda iz petog nastavka, gde igrač upravlja tinejdžerkom Larom koja rešava jednu avanturu i to čak bez ikakvog oružja, samo veštinom i rešavanjem zagonetki.

Nisam pročitao ceo tred i možda je neko već pisao nešto slično, ali vredi pomenuti zbog mlađe publike koja voli ovu igru i žanr, da se pozabave i starim nastavcima.
Bez obzira na slabiju grafiku, vredi napraviti jedan mali povratak u prošlost, jer su igre prilično izazovne.
Posebno preporučujem prvi, drugi i četvrti nastavak, recimo putem ps1 emulatora, što je najbezbolnije rešenje za današnje mašine.
 
Poslednja izmena:
Preporucujem da procitate "Tomb Raider: The Beginning" ko nije poceo da igra.
 
daaaaamn, što je ovo dobro!
hteli su da odrade reboot kompletnog serijala i apsolutno su uspeli u tome. kada sam gledao sve one klipove najave imao sam osećaj da će igra biti smeće, ali ovo je baš vrhunski odrađeno, a i lara konačno liči na ljudsko biće bez one silne plastike. :d
čak sam zadovoljan i što se tiče zahtevnosti budući da teram igru u 1680x1050 u 30-40fpsa sa medium/high podešavanjima na mom hardveru.

@universe
pređoh taj last revelation prekjuče po treći put. sada za rekordnih 10 i po sati sa kompletnim sikretima. :smoke:
 
Neko pomenu da ima da se igra oko 15 sati... Ako je tako onda je do jaja!(pod uslovom da nije smorcina neka, a mislim da nije, po vasim komentarima) Vise mi je muka da ogram igre tipa 5 sati i gotovo...
 
daaaaamn, što je ovo dobro!
hteli su da odrade reboot kompletnog serijala i apsolutno su uspeli u tome. kada sam gledao sve one klipove najave imao sam osećaj da će igra biti smeće, ali ovo je baš vrhunski odrađeno, a i lara konačno liči na ljudsko biće bez one silne plastike. :d
čak sam zadovoljan i što se tiče zahtevnosti budući da teram igru u 1680x1050 u 30-40fpsa sa medium/high podešavanjima na mom hardveru.

@universe
pređoh taj last revelation prekjuče po treći put. sada za rekordnih 10 i po sati sa kompletnim sikretima. :smoke:

Svaka čast, mene je u to vreme gadno namučila i nisam se trudio da je opet celu prelazim, mada sam više puta vraćao i delimično igrao neke snimljene deonice.
Najviše mi je u sećanju ostala zagonetka sa presipanjem vode u mešine, na samom kraju, jer sam to brzo rešio, ali sam zato zapeo pre toga jer nisam lako otkrio da se onaj okrnjeni kamen pomera i otvara jednu od piramida na pretposlednjem nivou.
Ipak, ja sam eskpert pre svega za prvi deo, koji mi je najomiljenija video igra uopšte.
I sada ga sa uživanjem igram i tražim sikrete, koji su jako dobro skriveni, ali glavnu radnju, mogu i sada da pređem maltene vezanih očiju. :)
Neverovatna atmosfera, priča i izvođenje, a muzičke teme (ps1 verzija) u izvođenju Londonske filharmonije su pravo remek delo.
 
Poslednja izmena:
Konfa iz potpisa [FX8350, 8GB rama, Radeon 6870], 1080p, bas sve na max, fxaa, no tressfs, no tesselation, igra izgleda fenomenalno i ne pada ispod 35fps. U 90% slucajeva je 45+, cesto 60. Sa tressfx mi igra pada na ~20 [max fps je takodje mnogo manji], u 720p je playable ali ne zelim da zrtvujem rezoluciju.

Igram sa gamepadom [ds3+mj], and it its a blast. Jedino mi smeta retardirani X360 button mapping da je aim i shoot na triggerima. Madness. :D

edit-motionjoy to the rescue, podrzava lako modifikovanje dugmadi. Namestio sam PS3-like komande.
 
Poslednja izmena:
^ Kakav je to procesor? Quad?
Mogai bih i ja ovo da poteram na high onda?
 
Nazad
Vrh Dno