Šta je novo?

Tomb Raider 2013

DieH@rd

Slavan
Učlanjen(a)
31.10.2008
Poruke
4,992
Poena
465
Crystal Dynamics ce izgleda odrzati obecanje koje su najavili pre godinu dve, da ce novi TR reboot biti totalno drukciji od svega sto smo do sada videli u franshizi [Mlada i neiskusna Lara dozivljava brodolom i nasukava se na neko ancient haunted ostrvo blizu Japana. Openword horror/action/adventure game].

Game informer je danas objavio prve informacije o igri:

- Lara is 21 in this game
- It's not only a reboot of the franchise but a reboot of the entire brand. As a result there will be no "real" Lara model this time.
- They're doing performance capturing with this game
- There are brutal deaths in the game this time. One is described as a deranged man stabbing Lara in the chest and then closing her eyes after she's dead. Another includes a boulder falling on her leg to trap her before another falls and crushes her head.
- CD won't talk specifics on weapons but concept art shows a bow, shotgun and pistol
- The lock on targeting system is gone and it now has a free aim system. CD says that it can compete with any of their competitors.
- "I think that the major difference between this game and the old is the concept of smoke and mirrors," begins Darrell Gallagher, the studio head at Crystal Dynamics. "There was an illusion of freedom because of streaming and loading that would pop you out in a different location, but this is absolutely real. You can literally go any direction that you see and carve your own way to the finish line instead of being guide."
- "It was important in the game to not only deliver the character arc of Lara Croft emotionally, but to deliver it in gameplay as well so the player gets to grow into a hardened survivor," says experienced director Noah Hughes. As the game unfolds, Lara will scavenge new tools and gear that augment her abilities. Lara's athletic prowess will also evolve. Some areas begin inaccessible due to physical limitations or scarce supplies. With the right skills and gear, however, the island is Lara's for the taking.
- There are base camps in the game. Here you can combine items to create something new and access a skill system to upgrade Lara's abilities. You'll also be able to use base camps to fast travel to different locations to minimize backtracking.
- You'll need to gather food and water in order to survive
- There are humans in the game, including some of the crew members from the shipwreck off the coast of the island.

QxmZJ.jpg

Ako neko naidje na scanove iz Game Informera nek se javi.

Ako mene pitate, jedva cekam da se ovo pojavi. TR Underworld je bio dobar a ovo ima potencijal da bude epic. Pogtovo sto ce donekle biti openworld kao i sto ubacuju otvaranje novih zona nabavkom novih abbility-a [kao u Arkham Asylum].
 
Poslednja izmena:
Tomb Raider 2011 (Lara Croft Reborn)

vGJTX.jpg


Zvanicno je potvrdjen novi nastavak Tomb Raider-a. Kako stvari stoje radi se o reboot-u pa cemo imati priliku da vidimo Laru iz mladjih dana.
Na ovom gore concept art-u uopste ne izgleda lose.

After a year of speculation, Square Enix and Crystal Dynamics have officially unveiled the new Tomb Raider game - and it looks a bit different.

"After a brutal storm destroys the boat she was travelling on, a frightened young woman is left washed ashore on an unknown beach," reads the game's synopsis. "On her own but not alone she has only one goal, to survive."

The rumours were correct then.

The new game's described as "the first adventure for a young and inexperienced Lara Croft in a story which charts the journey of an ordinary woman who finds out just how far she must go in order to stay alive."

"Forget everything you knew about TOMB RAIDER," said Darrell Gallagher, Head of Studio, Crystal Dynamics. "This is an origins story that creates Lara Croft and takes her on a character defining journey like no other."

The new Tomb Raider makes its debut in this month's Game Informer mag. See the cover on this page (Lara doesn't look very well, does she?)

There's no platforms or release date yet, but we'll be sure to let you know as soon as more details are in the wild.

bg.jpg
 
A gde je zastitni deo, tj delovi Lare ? :D
 
E sad tek videh da je DieH@rd prvi otvorio temu. Taman dok sam ja sastavio moj on se pojavio.

Izvinjavam se na nepaznji.

Moderatori brisite topic da ne bude zabune.
 
Poslednja izmena:
Konačno je napraviše kako je njen tvorac i zamislio, mladu i neiskusnu :D
 
uh, to će biti zanimljivo...
 
Po meni ovo nije reboot Tomb Raidera nego muljavina svega i svacega sto vise lici na RE+Stalker nego na TR. Da bi nesto bilo reboot necega mora da ima nekih dodirnih tacaka sa originalom osim pola i imena glavnog lika. Vidi se i uticaj Square-a jer delovi ovog opisa lice na njihove igre.
 
Poslednja izmena:
Kada cujem rec reboot, masim se za revolver.
 
dobro je što nema neke giga mega sise, nije realno ipak a i bezveze izgleda
ova mi je baš sexy, taman
 
Ovo je neka Plain Jane. Ne kažem to samo zato što nema mega sise već zato što nije nešto specijalno građena. Pri kreiranju upečatljivih likova uvek su išli u krajnost. Ili je u pitanju bombshell zečica sa peticama ili je izuzetno mršava a opet solidno popunjena gde treba devojka. Model Lare Croft na slika mi pre liči na nekog generičkog ženskog lika iz evropskih P&C avantura.

Niko da napravi debelu curu kao glavnog lika. Zamislite epizodu Lare Croft koja se smorila jer je zlo skoro pa preuzelo svet i bacila se na hranu. Vaš zadatak bi pored oslobađanja sveta od zla bio i da napravite što više akrobatskih poteza (šta može u tom trenutku da izvede) i na kraju od bucmaste Lare napravite staru dobru zgodnu Laru Croft :d
 
Ovo je neka Plain Jane. Ne kažem to samo zato što nema mega sise već zato što nije nešto specijalno građena. Pri kreiranju upečatljivih likova uvek su išli u krajnost. Ili je u pitanju bombshell zečica sa peticama ili je izuzetno mršava a opet solidno popunjena gde treba devojka. Model Lare Croft na slika mi pre liči na nekog generičkog ženskog lika iz evropskih P&C avantura.

Meni izgleda bolje nego sve dosadašnje Lare. Taj "next door girl" dizajn i karakterizacija ima veliki uticaj na fikciju.
 
Poslednja izmena:
+1
Sve ovo sto sam procitao i video slika o novoj Lari, mi se veoma svidja:)
 
Tri pozitivna komentara od tri ljubitelja Mirror's Edge i lika Faith. Jedan od razloga zašto nikada nisam preterano mirisao Tomb Raider jeste što se dobar deo popularnosti zasniva na liku Lare Croft.

Vi verovatno volite devojke poput Faith i nove Lare IRL, siguran sam da tu odpada bar 50% dopadljivosti koju osećate prema navedenim naslovima. Na vreme sam naučio da se ne vezujem za likove i da ne gradim mišljenje o delu na osnovu lika (osim ukoliko se ne radi o komičnim likovima poput Sledž Hemera :D).

Generalno ne volim da vodim ženske likove iz prostog razloga što nisam žensko. Ne razumem tu opčinjenost muškaraca da vode ženske likove u igrama, pogotovo u MMORPG.
 
mozda nisi dovoljno siguran u svoju muskost :p

niko ovde nije opcinjen da vodi zenskog lika, igra je jednostavno takva , a i sto rece jednom jedan mudrac sa planine , "ako cu da buljim nekom u dupe 10-16 sati (koliko igra traje) , bolje da to bude zensko nego nekog tough-macho-kristijana ronalda" :p

mene od svega ovoga malo nervira sto u svaku igru ubacuju taj dark... "myistic-coooool" look.
 
Šta znam, meni su Indijana Džons igre bile interesantnije u to vreme.

Što se tiče tog looka sa naslovnice, podseća me malo na žensku varijantu novog protagoniste DMC igara.
 
Mene je Lara uvek nervirala, ali mi se zato prilicno svidela :
heavenly-sword-nariko02.jpg
 
Mene je recimo smorio fazon "ribica pobi armiju" macevima, pistoljima, cimegod...Andjelina, Kejt Bekinsejl, Mila Jovovic, itd, itd...girl-power&geek icon and shit.
Ovo za novi TR mi vise lici na old-school heroinu, aka Ripley iz keca i dvojke...survival. I Faith je u tom fazonu donekle, ni u jednom trenutku se ne moze zameniti za zenskog Punishera, vec skill, prezivljavanje i tako to...
Larini neprijatelji su i izvorno bili zivuljke, pauci i sl sandzame, a ne mafija muskaraca svercera droge i oruzja koju ova oduva bez po muke i spasi covecanstvo jelte...i s te strane novi TR obecava.
 
Poslednja izmena:
Tri pozitivna komentara od tri ljubitelja Mirror's Edge i lika Faith. Jedan od razloga zašto nikada nisam preterano mirisao Tomb Raider jeste što se dobar deo popularnosti zasniva na liku Lare Croft.

Ne, nego Kate iz Syberia-e, Zoë Castillo iz Dreamfall: TLJ, Jade iz Beyond Good & Evil i Alyx Vance. U CM modu, novi model Alyx liči na drocu napunjenu kolagenom, za razliku od originalne Alyx koja izgleda kao normalna down-to-earth devojka.
 
Poslednja izmena:
Mene je recimo smorio fazon "ribica pobi armiju" macevima, pistoljima, cimegod...Andjelina, Kejt Bekinsejl, Mila Jovovic, itd, itd...girl-power&geek icon and shit.
Ovo za novi TR mi vise lici na old-school heroinu, aka Ripley iz keca i dvojke...survival. I Faith je u tom fazonu donekle, ni u jednom trenutku se ne moze zameniti za zenskog Punishera, vec skill, prezivljavanje i tako to...

+1

@nano.tube

Da Zoe, na nju sam skroz zaboravio. :)

I jedno pitanje ako moze? Zasto "quotujes" neke druge postove sa nekih drugih foruma, zar ti postovi isto ne predstavljaju diskusiju ili su po defaultu postovi na stranim forumima vise advanced nego na benchu? :) Mislim meni je svejedno da li je Nex, G@W ili bilo ko drugi rekao tako nesto ili je u pitanju jednostavno nedostatak sadrzaja koji cini da ovde postujes kvotes iz inostranstva?
 
Poslednja izmena:
Meni se ovo svidja, mada mi uopste ne deluje kao neiskusna na ovim slicicama.
 
Ne, nego Kate iz Syberia-e, Zoë Castillo iz Dreamfall: TLJ, Jade iz Beyond Good & Evil i Alyx Vance. U CM modu, novi model Alyx liči na drocu napunjenu kolagenom, za razliku od originalne Alyx koja izgleda kao normalna down-to-earth devojka.

Pre će biti da se te devojke, što ti kažeš napucane kolagenom i ko zna čime još, danas smatraju normalnim. Svet je otišao do đavola i ne živim u iluziji da ima down-to-earth ljudi. Danas smo svi megalomani, neki to samo skrivaju.

Šta fali Panišeru? To je jedini američki strip koji valja. Realno okruženje, fino portretisani likovi, glavni lik deluje kao sociopata ali nije baš jer brani dobre a uništava zloće. Ekstra stvar, samo previše puta kopirana i eksploatisana.

Meni se dopadala ona cura iz igre Drakan, jes da je napucana ali bože moj, igra je bila zabavna. Ništa gore nego kad čitavu igru baziraju na likovima, ni knjige tog tipa mi nisu interesantne (ko je rekao Ana Karenjina :d).
 
dosta vas je pomenulo faith iz mirror`s edge-a.

meni se taj koncept likuse jako svideo... dok nisam provalio da je ona u stvari tajni agent u igri :p
po svim onim trailerima i promocijama pre igre (pa cak i onaj spot "still alive") zamisljao sam da je ona eto jadna sama u svetu koji se stalno menja i pokusava da prezivi baveci se , eto tom novom vrstom transfera poverljivih aktovki po krovovima (dizajneri igre nisu bas apdejtovani postojanjem enkripcija).
Kad ona ispade ognjeni vuk-zmaj-orao-tigar-jebac keve koji gazi sve pred sobom , pa cak i naoruzane i heavy armored specijalce golim rukama :p

stvarno bi bilo refreshing da neka likusa , pored dobrog izgleda, bude sa ovog sveta.
ionako mi pun kofer superheroja..
 
Rynn iz Drakana je bila epska.
 
Imam osecaj da cemo i 2035 pisati o nekom novom nastavku Tomb raidera:d
Mnogo bre nastavaka ima......
 
I jedno pitanje ako moze? Zasto "quotujes" neke druge postove sa nekih drugih foruma, zar ti postovi isto ne predstavljaju diskusiju ili su po defaultu postovi na stranim forumima vise advanced nego na benchu? :) Mislim meni je svejedno da li je Nex, G@W ili bilo ko drugi rekao tako nesto ili je u pitanju jednostavno nedostatak sadrzaja koji cini da ovde postujes kvotes iz inostranstva?


nano.tube ima ceo interenet u glavi, moze da vadi sta 'oce odakle 'oce, pa nam samo malo demonstrira kako to funkcionise :)

Ne komentarisem da li je potrebno/pozeljno ili ne, samo sam fasciniran time kako to radi :)

Neko nesto napise, a on kaze sebi: "Da, to je u toj i toj temi na tom i tom mestu..." i quotuje.

Treba to moci...downloadovao je internet sebi u glavu :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno