Šta je novo?

Koji tablet, i gde kupiti?

djurkash

Slavan
Učlanjen(a)
23.09.2009
Poruke
4,917
Poena
315
Pozdrav svima...
Planiram da pazarim tablet do Nove Godine, evo izbora:

1. Advent Vega (nema ga za sada nigde, inače je oko 300 eur)
2. Archos 70 internet tablet (ima ga širom evrope po 250-300 eur)
3. Toshiba Folio 100 (ima ga u Fra po 370 eur)
4. Notion ink Adam(tek kreće od sl.nedelje, cena oko400-450 eur)
5. Blueberry netcat (oko170 eur, biće i kod nas od sutra)

Planiram ekran od 7' , ali i 10ka dolazi u obzir. Pre bih kapacitativni, i naravno [to bolji procesor, i što više ram-a.

Budžet mi je 500 eur, ali gornja granica, ne bih davao toliko para, odnosno bih dao samo ako bi taj tablet moga o koristiti i kao tablet i kao e-book reader i kao digitalna beležnica, a koliko znam nijedan to ne može.

Apple ipad 16GB za nekih 30tak eura ispada iz budžeta, ali u principu o njemu i ne razmišljam ozbiljno, android mi je na prvom mestu...

Galaxy tab nije na listi jer je minimum 50-100 eur iznad budžeta.

Ima li neko neki bolji predlog ili neke niže cene od ovih koje sam ja našao...

P.S. za moderatore, mislim da dolazi vreme da se tableti svrstaju u posebnu kategoriju, poput navigacija...
 
Jel ima nešto bolje na domaćem tržištu od MultiPad PRESTIGIO PMP7100C (za tu neku cenu oko 300e)? Ovo je koliko sam čitao prepakovani Archos 101, koji po YT klipovima radi sasvim solidno...

Da li je ViewPad 10S bolja kupovina od ovog prestigio modela, tj. da li je vredan doplate od 5k dinara?
 
razlika je 3k koliko ja vidim, ali svakako jeste bolja kupovina nego Archos 101. Tegra2 je odlucujuci faktor, jer ce ti omoguciti da malo duze budes spokojniji ;) a takodje vidim da se za 10s (ili Advent vega) portuje Honeycomb u najvece. Mada moj ti je savet, da ukoliko se ne zuris sacekas do kraja juna, mislim da ce se pojaviti jeftiniji dobri uredjaji. Na primer ako ti dolazi u obzir 7" tablet, stize Acer A100 koji ima 7" ekran, istu rezoluciju kao 10s (ali ekran je mnogo bolji),a ima i veoma dobru zavrsnu obradu... cena ce mu biti negde oko 35k po mojim prognozama (veoma moguce i malo manje) - mada ipak dok se ne pojavi necemo znati kakav je uredjaj
 
Poslednja izmena:
10s je malo popljuvan po pitanju ekrana, ali kontam da ni na PMP7100C nije ništa bolji. Gledao sam neke klipove na YT i deluje da su mu uglovi gledanja dosta slabi...

Jel ga video neko uživo ili možda uporedio sa 10s?
 
10s jeste da ima losiji ekran, ali nije bas toliko los :) nisam ih uporedio, ali moje licno misljenje da je slika mnje-vise ista. Ja ne bih imao dilemu 10s definitivno, najvise kazem zbog tegre
 
Jel moze mala pomoc, vezano za ovaj tablet. Naime na donjem linku su naveli da ima i GPS ali
na VS sajtu nisam nasao da 10s ima tu opciju. Jel zna neko sigurno, da li ima ili nema?
Vidim u ovoj temi da se diskutuje o kvalitetu ekrana, ali po ovoj ceni :banana: mislim da je super
kupovina.
http://www.racunari.net/detalji/index.php?kompo=2802114087&k=28
Po specifikacijama deluje da vredi dati vise para nego za Prestigio
http://www.racunari.net/detalji/index.php?kompo=2802084151&k=28
U opticaju je i ovaj
http://www.racunari.net/detalji/index.php?kompo=2802166190&k=28

Ako imate neki drugi predlog slobodno navedite, mada ne bih davao
preko 300 evra. Prvenstveno mi treba da cerkica gleda crtace dok putujemo
i za wifi internet. E sad ako za te pare moze da se dobije i integrisani GPS super.
 
Nazad
Vrh Dno