Šta je novo?

Koji tablet, i gde kupiti?

djurkash

Slavan
Učlanjen(a)
23.09.2009
Poruke
4,917
Poena
315
Pozdrav svima...
Planiram da pazarim tablet do Nove Godine, evo izbora:

1. Advent Vega (nema ga za sada nigde, inače je oko 300 eur)
2. Archos 70 internet tablet (ima ga širom evrope po 250-300 eur)
3. Toshiba Folio 100 (ima ga u Fra po 370 eur)
4. Notion ink Adam(tek kreće od sl.nedelje, cena oko400-450 eur)
5. Blueberry netcat (oko170 eur, biće i kod nas od sutra)

Planiram ekran od 7' , ali i 10ka dolazi u obzir. Pre bih kapacitativni, i naravno [to bolji procesor, i što više ram-a.

Budžet mi je 500 eur, ali gornja granica, ne bih davao toliko para, odnosno bih dao samo ako bi taj tablet moga o koristiti i kao tablet i kao e-book reader i kao digitalna beležnica, a koliko znam nijedan to ne može.

Apple ipad 16GB za nekih 30tak eura ispada iz budžeta, ali u principu o njemu i ne razmišljam ozbiljno, android mi je na prvom mestu...

Galaxy tab nije na listi jer je minimum 50-100 eur iznad budžeta.

Ima li neko neki bolji predlog ili neke niže cene od ovih koje sam ja našao...

P.S. za moderatore, mislim da dolazi vreme da se tableti svrstaju u posebnu kategoriju, poput navigacija...
 
Kako misliš android uređaj, ako se tu racunaju telefoni onda da četiri komada. Cackao sam malo tab u vipu i OK je ali preskup.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
Nemam tablet, a odlucio bi se za njega zato što su jedini pristupili tom poslu ozbiljno, takođe bi uzeo i Tab ali 750 eura je stvarno previse.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
Iskreno, mislim da je i tih 530 eur previše za single core procesor i 256 MB RAM-a.

Plašim se da bi budući upgrade Ios-a slabo radio na tom hardveru. Zato bih najpre uzeo Tegru i 512MB RAM-a...nemam pojma, nisam pametan...
 
Sačekaj malo, budi strpljiv, vreme tablet uredjaja tek dolazi. Praviće će ih svaka kompanija koja nešto znači u IT svetu, a i one koje baš nisu poznate...
Sve će to rezultirati smanjivanjem cena, jer će se kompanije takmičiti ko će napraviti tehnički raznovrsniji i bolji uredjaj, što samo nama krajnjim korisnicima-kupcima ide "na ruku".
 
Slazem se sa marinkom, nije jos vreme za kupovinu tableta, ja bih sacekao jos barem pola godine. Playbook ubrzo dolazi a i Android 3.0 koji bi trebao da donese ogromne napretke u polju tableta (za 2.2 se svi slazu da nije dobar za tablete). Trenutno je iPad daleko najbolji i po meni jedino o cemu se moze ozbiljno razmisljati trenutno.
 
Ok, ali je 530 eur, mislio sam da prežalim 170 eur i uzmem Blueberry NetCat koji ima 800MHz procesor, 256RAM i rezistivni (na žalost) ekran 800x480, trenutno gura Eclair, ali biće i Froyo...

Čisto da me želja mine :)
 
Koji da kupim

Pustite te priče tipa "sačekaj, biće za par meseci ovo i ono". Uvek se može nešto čekati.

Šta da kupim DANAS sa displejom od 7 inča, a da ima i telefon i GPS i brz procesor?
 
Šta da kupim DANAS sa displejom od 7 inča, a da ima i telefon i GPS i brz procesor?

Ja bih sacekao, bar zbog zakona, jer od NG prodavac mora da daje minimum 2 god garanciju za uredjaj (plus u slucaju da se pokvari u prvih 6 meseci, korsinik ne mora nista da dokazuje (pretpostavlja se da je uredjaj kupljen sa manom)), max vreme koje se ceka za popravku je 5 (ili 7 dana) kada kupac moze traziti novac nazad ili uzeti drugi uredjaj... Jes da je ovo zemlja Srbija, ali se nadamo da ce ipak uvesti neki red u tom segmentu :)
 
Znam za playbook, hardverski je izuzetno jak, al mi taj QNX ne uliva poverenje...pa dokle da se predstavjaju nove platforme!?

QNX je odavno poznat na trzistu embedded uredjaja i jedno je od nakvalitetnijih softverskih resenja u ovoj nameni
Sto se reci - osnova na kojoj RIM planira da bazira svoj tablet je i vise nego respektabilna i bice vrlo zanimljivo kada se ovi uredjaji pojave na trzistu - dotle, wiki is your friend :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Qnx
 
Pozdrav svima,

Ja sam takodje zainteresovan za kupovinu tablet PC-a. Da li neki od modela koji sve vi uzimali u razmatranje ima ugradjen HDD sa postenim brojem giga na njemu?
Druga stvar koja me interesuje je koliko traju baterije u odnosu na lap top racunare? Moje iskustvo sa tablet racunarima je dosta ograniceno, pa bi mi svaki savet dobro dosao. Hvala unapred :)

Alex
 
Pozdrav svima,

Ja sam takodje zainteresovan za kupovinu tablet PC-a. Da li neki od modela koji sve vi uzimali u razmatranje ima ugradjen HDD sa postenim brojem giga na njemu?
Druga stvar koja me interesuje je koliko traju baterije u odnosu na lap top racunare? Moje iskustvo sa tablet racunarima je dosta ograniceno, pa bi mi svaki savet dobro dosao. Hvala unapred :)

Alex

Svima nam je ograničeno :D
 
Ne izgleda lose. Ekran je veliki i za razliku od Net Cat, vec ima 16gb rama. Sa druge strane 40k vs 20k din :) Mozda je najbolje, kao sto savetuju, da se saceka Android 3.0 pa da se onda pazari.

Da ima 16GB RAM-a, odmah bi je pazario...mada, kad bolje razmislim, i ne znam šta bih radio sa tolikim ramom?

Danas sam je gledao u Metrou, nekako mi je mnogo nabudžena i velika, a, bogami je i poteška...
 
16GB je storage memorija. Nigde ne piše koliko ima rama, niti sam uspeo da nađem online na desetak linkova koji se tiču ovog uređaja, koje sam posetio u psolednjih nekoliko minuta.
 
Nazad
Vrh Dno