Šta je novo?

Uni Xonar???

RobbieM

Slavan
Učlanjen(a)
07.08.2007
Poruke
222
Poena
319
Ajmo Asusovci!!! Iskustva na videlo!!! :D

Asus drivers vs. Uni Xonar
 
Pa Uni Xonar jesu Asus drajveri, samo za sve karte objedinjeni u jedne. :)
 
Ako pitas za 1792 drivere, po meni isto rade kao 1790.
 
Nisam probavao Uni drivere jer nisam imao nikakvih problema sa postojecim a nije mi se igralo.
Sad nisam na toj masini gde mi je xonar dg pa ne znam tacno koji je driver u pitanju ali kad sam uradio update imao sam problem sa krcanjem/zujanjem sluski i kad ne radi nista i u toku muzike/filma. Pa sam se vratio na starije. 1792 su driveri u pitanju. :S:
 
zasto pitam...

pa pre neki dam sam posetio asusov sajt i vidim ima 1792 za DS win7 x64 (PCI-DS-101004-7.12.8.1792(W7-ER-01))... obradujem se!
instaliram i pocne sve da se koci... a ASIO na granici neupotrebljivosti!!! ranije sam mogao da pokrenem 2 aplikacije istovremeno, jedna da koristi asio a druga na wdm i obe su radile zajedno, a sa 1792 kad nesto pokrenem da koristi asio onda preko wdm nema zvuka... nista, vratim se na sajt i vidim da datumski postoji jos jedan noviji drajver ali je 1777 (PCI_DS_7_12_8_1777_Win7_YouP_PAX_Games) i nema nikakav opis. sto me je navelo na to da je i asus skontao da 1792 pravi probleme pa su vratili neki stariji dobudzen drajver...
stavim ja njega i sve radi sad odlicno! u medjuvremenu skontam da ima i Uni 1792... pa me zanimalo dal je to neka dobra alternativa ili samo pokusaj...
 
Poslednja izmena:
... nista, vratim se na sajt i vidim da datumski postoji jos jedan noviji drajver ali je 1777 (PCI_DS_7_12_8_1777_Win7_YouP_PAX_Games) i nema nikakav opis.
:zgran: YouP Pax je lik koji moduje Creative drajvere. Ispada da je ovo njegov modovan drajver.:trust:
 
Pa ocigledno da su sa 1792 zeznuli stvari. Ako ti je sve ok radilo na 1790 vrati se na njih kao sto sam i ja. Novije ne mora da znaci bolje ;)
 
Pa evo sad ovi YouP_PAX rade ok! Necu vise da cackam, a i ne secam se vise koji su bili pre ovoga...
Uglavnom, to za novije/bolje se slazem apsolutno!

Edit: Sad gledam opet, nema na Asus sajtu 1790 uopste, ima 1777, 1780, 1792 i najnoviji ovaj 1777 YouP PAX...
 
Poslednja izmena:
E ljudi, da ne otvaram temu, jel primetio neko da sa AIMP-om ne reaguje metar u Xonar Panelu-u?

Ili je to samo kod mene??? :trust:
 
Poslednja izmena:
Koliko se secam aimp2 na podrzava asio, kao foobar npr.
 
Pa mislim na EQ metre... I nije asio... Ajd nek neko proba ako vas ne mrzi!!!
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    289 KB · Pregleda: 127
Poslednja izmena:
Ne koristim AIMP pa ne znam, mada sam ocekivao da ima podrsku za ASIO, to bi trebalo da je ozbiljan plejer. :p

EDIT:
Robbie
Sa ostalim reaguje?
 
Poslednja izmena:
I'll get back on that... Malo da istestiram plejere kojekakve...


EDIT: Ne radi ni sa winampom...
 
Poslednja izmena:
Instalirao Aimp2 2.61 i ne radi sa njim ali uzFoobar2000 radi tj pokazuje kad se izabere wasapi, sa asio ne.
 
Koliko znam AIMP jos uvek ne podrzava wasapi tj. najavaljeni su ASIO i wasapi podrska u AIMP 3.
 
Hm... Zanimljivo, stavio sam 1780 driver i sad radi sa ASIO (foobar) ali sa winamp-om i aimp-om ne!
 
Izvinjavam se što dižem staru temu.
Treba da mi stigne Asus Xonar D1 za par dana pa me zanima koje bi mi drajvere preporučili za nju? Da ih ne jurim kada je ugradim.

edit: OS su W7 x64 Ultimate i Windows XP 32bit
 
Poslednja izmena:
Posle instalacije drajvera sa linka gore w7 mi je izbacio sledeće "Windows cannot verify the digital signature for the drivers required for this device. A recent hardware or software change might have installed a file that is signed incorrectly or damaged, or that might be malicious software from an unknown source. (Code 52)". Jel treba prvo da instaliram asusove drajvere pa ovo ili?

edit: Snašao sam se, nije trebalo pri prvoj instalaciji da čekiram da se instalira i patch.
 
Poslednja izmena:
Ne znam gde drugde da pitam.
Zanima me da li je normalno da se pri boot-ovanju w7 čuje nešto kao dva klika (sa pauzom od jedne sekunde) iz kućišta? Ovo je počelo da se dešava od kada sam stavio xonar d1.
 
Sasvim normalno. Isto je i na STX-u i isto se desava i pri gasenju masine. Najverovatnije da neki relej na karti stiti zvucnike od nekih nezeljenjih desavanja pri paljenju/gasenju masine.
 
I na DSu isto, naravno bez obzira na OS. Mislim da jesu releji na kartici u pitanju.
 
Ok, hvala. Obično su mi ugašeni zvučnici dok se diže sistem, ali ako je tako fabrički podešeno onda ok.
 
Zabrini se kad ne klikne... :D

Onda to znaci da se drajver pri podizanju sistema nije ucitao dobro ili je riknuo relej na kartici!

Sve dok klikce, uzivaj!
 
Sta smo kontsatovali na kraju.
Koji su bolji ?
Unixonar ili asusovi za dg seriju ?
 
Ja nisam primetio neku razliku, osim sto Uni omogucavaju asio a asusovi jos uvek ne, iako karta podrzava
 
Unixonar su asusovi drajveri, malo modovani sredjeni, tako da u principu je veca verovatnoca da sa njima ima manje problema. :)
 
Nazad
Vrh Dno