Šta je novo?

Android navigacija i mape

Dakle, ko navigaciju koristi da isporučuje robu po stambenim blokovima našeg urbanizma, bzvz. je da svoje viđenje dobre navigacije nameće nekome ko vozi u Francusku na skijanje, i u Rim na letovanje. I obrnuto.
Savršena mapa za Srbiju ne postoji. Ali u npr. Frankfurtu, sve dobro rade, samo ako su poslednje verzije.

Nije problem samo u srbiji, takav haos imaju i druge zemlje....
cvrc, probaj da nadjes hotel u istanbulu u centru, i jos fizicki da dodjes do njega :D

lako je naci hotel na vrhu neke planine, za to ti je dovoljna i karta a ne navigacija.
 
Poslednja izmena:
...lako je naci hotel na vrhu neke planine, za to ti je dovoljna i karta a ne navigacija.

Za to ti ne treba ni navigacija, oči i prati putokaze :p

Šalu na stranu, preterano smo postali zavisni od spravica. Odjednom nam ni to što dobijamo za dž, umnogome olakšava snalaženje, nije dovoljno i nalazimo previše mana.
 
Kako da me here navigacija nadje ako je uopste moguce? Ja ukucam ulicu gde sam i do koje hocu da idem i onda sve radi normalno...
 
@OnlyOne
Kod mene radi normalno, isto kao i iGO, tj. locira me automatski sa uključenim GPS-om. Proveri da li su sva podešavanja na mestu, ako već nisi (permisije za lociranje i sl.). Ako i dalje neće da radi probaj sa reinstalacijom...
 
Sad me nadje cim sam usao u here. Videcu bas kako ce se ponasati u narednom periodu. Hvala na pomoci svakako
 
Nije problem samo u srbiji, takav haos imaju i druge zemlje....
cvrc, probaj da nadjes hotel u istanbulu u centru, i jos fizicki da dodjes do njega :D

lako je naci hotel na vrhu neke planine, za to ti je dovoljna i karta a ne navigacija.

Tja, Turska nije baš neki primer uređenog urbanizma. K'o ni južna Italija. Ili Grčka. Ili Srbija. :p

Ali zato recimo u Nemačkoj, ili Švajcarskoj, navigacije rade mnogo bolje. Ima i tamo greškica, ali se lako sa njim izlazi na kraj.

Kod nas, ni ova državna zvanična kartografija nisu uredne, imamo građevinarski kolaps od urbanističkih planova i njihovih realizacija, u katastru su još na pausu i rapidografima, pa kako onda očekivati da se sve to u realnom vremenu prenosi na elektronske mape. Svaka izmena u ulicama i saobraćajnicama se nekako mora dojaviti nekom centralizovanom telu koje se bavi kartografijom, a u državama sličnim nama nije baš jasno ko to treba da radi, i kome šta da javlja.

U uređanim zemljama, postoji centralizovani "organ", kako god da se zove, koji uvek ima sveže nacrte cele države, i svako ko radi bilo kakve izmene (putari, investitori, saobraćajni inspektori) dužan je da kod njih zavede trenutno stanje saobraćajnica. Ne znam da li proizvođači mapa imaju saradnju sa takvim telima, ali verujem da imaju.
 
Ima li neko link da preuzmem serbian keyboard za igo priomo israel 9.6.29.483387? Ubija me što ne mogu da namestim tastaturu na Srpski jezik, pa tako kad treba da kucam neku ulicu na ć,č,š,đ,ž lepo me UBIJA U POJAM!!!.
 
Ne razumem, pa kad krenes da kucas naziv ulice, on sve vreme suzava izbor, tako da vrlo brzo suzi izbor na 2-3 ulice. Ne trebaju ti ta slova.
 
Pa dobro što da ne ubaci ćirilicu/latinicu kada može? :)

121ejdg.png
2vn2mty.png
9bd9gg.png
 
Poslednja izmena:
Interesuje me nesto u vezi google maps, imam par sacuvanih lokacija (ona sa zvezdicom) i kad odem na my places stoje mi kordinate i sad ne znam sta je sta, moze li te kordinate da se preimenuju u sta ja hocu i kako?
 
Ima li neko srpski TTS za iGO NextGen (Pioneer AvicSync) - v9.18.28.624772 (14. januar 2016 god.) ?

MapChanger (Here & TomTom) radi super, TMC, Engleski TTS, latinica/ćirilica, vremenska prognoza, pongo skin sa gomilom podešavanja ,ali srpski TTS ne ...
 
Poslednja izmena:
Pomoć prijatelja ! Kupio sam u navigaciju Prestigio PGPS7795. 7'', sa Navitel navigator softverom i Navitel mapama, na androidu i imam sledeći problem. Sa navigacijom sam u zasebnom folderu dobio mape 44 evropske zemlje ali da bi sistem radio, željene mape treba prebaciti u aktivan folder odakle sistem vuče mape. Problem je u tome što kada u ovaj aktivan folder prebacim više mapa na primer mapu Balkan (bivša YU plus Albanija) i mapu Grčke, mogu odabrati i aktivno koristiti samo jednu od njih. Tako ako želim da odaberem rutu od Beograda do Soluna mogu da odaberem Balkan i rutu do Đevđelije a onda da aktiviram iz istog foldera mapu Grčke i odradim drugu rutu od Evzonija do Soluna. Da li neko zna da li postoji mogućnost kako unutar Navitel navigatora objediniti više mapa u jednu ili ih na bilo koji drugi način učiniti upotrebljivim da mogu bez izmena mapa da putujem po Evropi. Hvala unapred !!!
 
Ajde neko ko je dobre volje neka mi posalje na pm IGO navigaciju za LG L80
Rezolucija ekrana 480 x 800
Hvala
 
Da se zahvalim Danilu na navigaciji. Radi kao doxa :)
Pitanje jedno. Koliko je moguce da navigacija uz pomoc gps signala (tj offline) registruje kamere na putu?
Ili je ipak potrebno da se ukljuci i mobilni net?
 
Nije potrebno da se uključi net...

Idi u iGO_Avic\content\speedcam i sve će ti biti jasno :)
 
Pogledao,ima fajlova. Na koliko metara registruje kameru/radar? :)
 
Nisam siguran, mislim da obaveštava od 400 m pa na svakih 50 sledećih :)
 
Sređen srpski glas za speedcam uz pomoć korisnika @akineki i @senn

Radi to sada lepo - mnogo lakše nego što sam mislio :)
Samo fali dosta fajlova za zvuk, okačio sam ovde galeriju opcija koje nemaju pripadajući srpski zvuk

iGO NextGen AvicSync šta nedostaje- http://imgbox.com/wVvFhmhp
Audio fajlovi srpski i litvanski - https://db.tt/KVv8dEnu

@ixon - na 500 metara :)
 
Poslednja izmena:
Zamolio bih nekog da mi pošalje na PM iGO za full HD telefone i mape Balkana ili Evrope ako nema.
 
Sređen srpski glas za speedcam uz pomoć korisnika @akineki i @senn

Radi to sada lepo - mnogo lakše nego što sam mislio :)
Samo fali dosta fajlova za zvuk, okačio sam ovde galeriju opcija koje nemaju pripadajući srpski zvuk

iGO NextGen AvicSync šta nedostaje- http://imgbox.com/wVvFhmhp
Audio fajlovi srpski i litvanski - https://db.tt/KVv8dEnu

@ixon - na 500 metara :)
Može pomoć - u koji folder na nextgen staviti glas za speedcam, i da li kao zip ili raspakovano?
 
Pošto se mnogo ljudi cima i pita oko podešavanja iGO navigacije reših da napravim klip :)
Lakše je da se ne kuca, jasnije + može bolje da se vidi kako to izgleda u praksi ...

Dakle download/extract zip/copy-paste na telefon/tablet i onda ovaj klip :

[YOUTUBE]kBHY-Bw2nU0[/YOUTUBE]

Čitajte i komentare na klipu ...
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje :
Stavio sam noviju mapu nemačke ali kad idem na pretragu nema zemlje uopšte. Da li je moguće da je do licence?
 
Moguće je :)
Vidi tamo pod: o programu/sadržaj/karte (ako ti nemačka piše crvenim slovima do licenci je)
 
Ovo je redovna navigacija, juce sam poskidao gomilu mapa misleći da je u tome problem, sad mi sinulo da je moguće do licenci da je. Sad je nemam pri ruci, prvom prilikom probam
Hvala
 
Ko nije znao kako u Beogradu, iz Kneza Miloša da skrene desno u Bul.Kralja Aleksandra, evo prilike da vidi na google mapi :)
Samo da upozorim da će to ipak puuuno da košta :)

Screenshot (112).png
 
Interesantno,
gugl je posto je zabranjeno desno predlozio da uradis polukruzno i skrenes tamo kao da si dosao iz drugog pravca.

Nije losa fora na nekom drugom mestu, samo sto je tu zabranjeno polukruzno okretanje.
 
Nazad
Vrh Dno