Šta je novo?

Android navigacija i mape

probao besplatni navfree i mnogo bolje reaguje, kod here dok je bus u stanici prikazuje kretanje, a kad krene uopste ne povecava brzinu i na mapi kasni. mislim da imam poslednju verziju, dsl je 20 ili...
 
Pisao sam i ja prije da Here beta kasne, da kad stojim prikazuju da se krecem a na nexus4 bi trebalo da radi odlicno, sto znaci da je do aplikacije.
 
Moguce da je here spor jer nisam ukljucio offline mape.
 
Ja aktivno koristim Here, niti jedan navedeni problem nemam, Note 3 koristim. Tacnije skoro sam ostavio Here kao jedinu navigaciju, jer stvarno kod mene perfektno radi :)

Mada imam i zamjerki, gdje joj je opcija brza, kraca ruta i sl?
 
Ne znam jeli nova funkcija, ali tek sada vidim da na google maps pokazuje probleme i zastoje na ruti koji su prijavljeni preko waze programa.
 

Prilozi

  • Screenshot_2014-11-23-12-42-13.jpg
    Screenshot_2014-11-23-12-42-13.jpg
    294.9 KB · Pregleda: 254
Ne, nije instaliran.
Neko je ovde pisao da je google kupio waze.
Ovo sam video tek sada sa 9.1 verzijom google mapa.
 
Nisam malopre obratio pažnju da je Mađarska u pitanju... Možda i to ima veze.
 
Malo iskustava korišćenja Google Maps u offline modu, u Novom Sadu => veoma loše!

Iz zezanja, za probu, ajde da sačuvam mapu Novog Sada i okoline i da probam da me odveze od Merkatora do određene ulice u Petrovaradinu. Čak na tri raskrisnice usput (od ukupno 6) su pogrešno bila uneta pravila dozvoljenog skretanja. Vodio me je nepotrebno desno pa polukružno (umesto odmah levo). U jednom momentu me je čak rutirao u ulicu gde je zabranjen saobraćaj.

Ono što je neobično je da kada mu istu rutu zadam da odradi na računaru, na Google Maps sajtu, napravi manje grešaka?!? :trust: Ali i dalje ne bezgrešno.

Ne tvrdim da je ovo iskustvo pravilo i da Google Maps tako loše radi na svim deonicama i rutama. Greške sam sretao na svim sistemima, sa svim mapama. Ali ovo je bila najveća koncentacija grešaka na jednoj ruti koju sam do sada iskusio. Ok, na kraju će vas dovesti gde treba, uz malo više krivudanja i zezanja. Ali s' obzirom da je Google vozilo prošlo ovim putanjama i odradilo street view, dakle, sami su snimili ulice, očekivao sam mnogo bolje urađene raskrsnice.
 
maps.google.com/mapmaker
Tu se mogu ispraviti greske na mapama, dodati poi i sl.
 
A jel koristiš inače Waze? Imaš ga instaliranog?

Koristio sam ja WAZE i jos uvijek se vodim kao tester. Ako neko zeli moze da se prijavi i testira za WAZE.
Sto se tice live navigacije koristio sam ga stalno po Australiji i jako se super pokazao. Pogotovo za izbjegavanje guzve i murije.
Od kada sam u Banjaluci nisam ga koristio, posto je ovde mobile data uzasno skupa a i koristim Scout (GPS * Nav Maps) offline.
Kupio mape za cijeli svijet koje su me kostale oko 5 Eura. Instaliram mapu drzave/drzava po potrebi i vozi. Jako brza i tacna offline navigacija.
 
maps.google.com/mapmaker
Tu se mogu ispraviti greske na mapama, dodati poi i sl.

Joj, probao sam da ispravim te greške oko pravila skretanja na raskrsnicama, i smorio se. Posle 10 min nisam skontao kao to radi i odustao sam. :(
 
Ihh... meni je trebalo mnoogo više od 10 min :)
 
Koju aplikaciju za Nexus 7 2012 da koristim? Ranije sam imao iGO ali je ta verzija jos iz 2012...
 
Jel radi? Ćuti ..... i brzine menjaj :)
Novije ništa novo ne donose. Svakako i dalje najbolja.
 
Ok, onda koje su aktuelne mape da ih skinem? Interesuje me konkretno Bugarska i Turska posto sledece nedelje idem tamo...
 
Samo jos nesto da pitam, imam postavljenu rutu od moje kuce do odredista i on je izracunao putanju. Sad ako npr. ja navigaciju ukljucim na nekoj drugoj lokaciji i odaberem rutu koju sam predefinisao od moje kuce da li ce automatski da se prilagodi i prikaze od moje trenutne lokacije do odredista?
 
Da. Program će skapirati da si omašio predloženu putanju i izračunati novu do određene destinacije.
Početna tačka u kojoj si definisao rutu ovde nije bitna, jer se putanja rutira od trenutne pozicije do destinacije.
 
Ok, pretpostavljao sam da je tako ali da proverim.
 
Trebao sam drugaru da instaliram iGO na S4 i naišao na problem. Stalno mu treba za posao, pa nemam vremena da eksperimentišem. Instalira bez problema (probao Basarsoft 9.6.29.431282 i neki 9.6.29.403969, oba rade kod mene na G2), ali na startu izbaci MISSING OR INCOMPLETE FOLDER/MNM/ EXT SD CARD/IGO/LICENCE ZIP/MNT/EXTSDCARD/IGO/LICENSE ZIP;OPENFAILED;EACCES (PERMISSION DENIED), zatim "unsupported voice", i nešto oko jave, nisam siguran, doneće mi sutra opet tel, pa ću videti. Onda nekako sam ušao u aplikaciju, ali kod početnih podešavanja na startu, na nekim delovima (izbor jezika) crn ekran (ali aktivan), kao i u kreiranju rute,...Kontam da je problem u kitkatu, 4.4.2 je verzija. Ono prvo kontam, u sys.txt se doda tačna putanja do sd kartice, pošto nije obuhvaćena. Ali, čitao sam na netu da i dalje imaju problema ako je na sd kartici, pa preporučuju na internu memoriju da se instalira. Pominje se neka Explay_Infinity_9.6.7.318746_thin_v.1.1. verzija koja radi na 4.4.2., koju nigde ne mogu da nađem na netu. Jel dovoljno da mi samo neko uploaduje apk. fajl, ili ako može da neko zipuje svoju verziju koja radi (sve osim content dir). Opet ću imati možda sat vremena sutra dok je drugar na sastanku, posle ode na teren, a ne može da ostavi tel.
 
Ne bih se ja zamarao takvim eksperimentisanjem, nadji IGO iz drugog izvora.
 
Meni radi iGO normalno na 4.4.2 Android-u (Lenovo A536), koristim Basarsoft 9.6.29.431282 (Vlad Cepes verzija: ).
 
Trebao sam drugaru da instaliram iGO na S4 i naišao na problem. Stalno mu treba za posao, pa nemam vremena da eksperimentišem. Instalira bez problema (probao Basarsoft 9.6.29.431282 i neki 9.6.29.403969, oba rade kod mene na G2), ali na startu izbaci MISSING OR INCOMPLETE FOLDER/MNM/ EXT SD CARD/IGO/LICENCE ZIP/MNT/EXTSDCARD/IGO/LICENSE ZIP;OPENFAILED;EACCES (PERMISSION DENIED), zatim "unsupported voice", i nešto oko jave, nisam siguran, doneće mi sutra opet tel, pa ću videti. Onda nekako sam ušao u aplikaciju, ali kod početnih podešavanja na startu, na nekim delovima (izbor jezika) crn ekran (ali aktivan), kao i u kreiranju rute,...Kontam da je problem u kitkatu, 4.4.2 je verzija. Ono prvo kontam, u sys.txt se doda tačna putanja do sd kartice, pošto nije obuhvaćena. Ali, čitao sam na netu da i dalje imaju problema ako je na sd kartici, pa preporučuju na internu memoriju da se instalira. Pominje se neka Explay_Infinity_9.6.7.318746_thin_v.1.1. verzija koja radi na 4.4.2., koju nigde ne mogu da nađem na netu. Jel dovoljno da mi samo neko uploaduje apk. fajl, ili ako može da neko zipuje svoju verziju koja radi (sve osim content dir). Opet ću imati možda sat vremena sutra dok je drugar na sastanku, posle ode na teren, a ne može da ostavi tel.

Pošto imamo isti telefon mogu da ti kažem da sigurno nije do telefona već do instalacije ;)

Što se tiče telefona koji imaju SD karticu problem je što je Google uveo ograničenja sa dolaskom kitkat-a ... (više ovde - http://www.androidcentral.com/kitkat-sdcard-changes)
Rešenje - https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.sdfix
 
@salenjak brzo resenje koje ti je i potrebno jeste da sve sto je u vezi iGO-a kopiras sa SDcard na phonestorage, A ZATIM UKLONIS iGO folder sa sdcard (EDIT:ili i samu sdcard ako nisi rutovan) ...pokrenes instalaciju iz phonestorage-a i to je to.

Da bi dosao do ove tacke clean install-a, sad kad si vec imao neuspele pokusaje potrebno je da deinstaliras aplikaciju, obrises folder "save" a iz foldera "license" da pobrises sve sto nije licenca.
 
Poslednja izmena:
Telefon je inače stock 4.4.2 nema root access.
Prvo sam inst. sa sdcard, pa deinstalirao, zatim sam probao sa phone storage, ali nisam obrisao ništa sa sd card, ok. Sutra probam.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno