Šta je novo?

Android navigacija i mape

Promena imena je dobra odluka, ovo je vise "catchy". Sta se desilo sa Waze, projekat je izgleda poceo da umire u danu kad ga je kupio Google? Placen cele 1,3 milijarde (a Yahoo prodat za nepunih 5!), tesko da im se isplatila investicija.
 
Here WeGo - super ime! :)
 
Kako da se ubaci i IOS, kad je ovo tema za Android navigacije?
 
Promena imena je dobra odluka, ovo je vise "catchy". Sta se desilo sa Waze, projekat je izgleda poceo da umire u danu kad ga je kupio Google? Placen cele 1,3 milijarde (a Yahoo prodat za nepunih 5!), tesko da im se isplatila investicija.
Oni su kupili waze da ubace tehnologiju iz waze u google maps, a waze je za google manje vise nebitan.

Sent from my Nexus 5X
 
Vredi, naravno, pogotovu što licenca važi za tri Android uređaja! Ja sam moj Sygic platio 19€. Plaćanjem dobijaš glasovnu navigaciju, što svakako preporučujem.

Uzgred, imaš temu o Sygicu...
Hvala na odg.
Da li ta tei uredjaja mogu da se menjaju? Ili kad registrujes ta 3, to je sto je? :)

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk
 
Naravno da mogu, aktivne su licence na poslednja tri uređaja.
 
Kako da se ubaci i IOS, kad je ovo tema za Android navigacije?

Ok znaci da otvorimo temu i za ios ? Zadnjih par postova je bilo o here, pa mi eto doslo, da zamolim [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Otvori zasebnu, zbog preglednosti se ne ukrstaju platforme.
 
Lepo kad su i to odradili. Sa time će biti mnogo kompletnije rešenje.
 
Ima već u beti opcija, ovako izgleda :

Screenshot_2016-08-11-14-24-37.png Screenshot_2016-08-11-14-24-51.png

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Još da ubace biranje mapa po državama i ovo postaje vrlo ozbiljno.
 
Baš to, ovo je dovoljno samo za po gradu ...
Brz država je ovo polu upotrebljivo :)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Ali nije to to.. Naj je po drzavama da ima da se bira.. Ima li opciju gmaps za medjutacke?

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Necemo da budzimo, hocemo "gospodski", bez mozga ko amerikancima da nam radi i bez wifi i neta naravno...
 
Ja sam sad negde procitao da su neki prebacili telefon na svoj jezik i onda ga restartovali da bi mape registrovale taj jezik, i onda vrate telefon na npr. engleski. I onda dok ne bude restarta, mape ce zadrzati (srpski) jezik od pre restarta. Ogradjujem se, nisam probao, procitao pre 5min. :)
 
Jedno blic pitanje za znalce. Koja je po vama najbolja navigacija za Xperia Z3,lenovo tablet yoga pro za Srbiju i Rumuniju nije obavezno da je besplatna sa svezim/detaljnim mapama koja ne zahteva internet.? Dolazim u posetu i nisam siguran kakav je roming u SRB a u RO mislim da nema roming posto je EU pa bih tamo mogao da prodjem sa Google maps ali opet nisam siguran.
Zahvalan na odgovorima.

Sent from my D6603
 
Ako bi da platiš, onda svakako preporučujem Sygic (20-30€ za 3 uređaja). Mape su TomTom, ažuriraju se nekoliko puta godišnje, tako da su uvek sveže i prilično pouzdane.

Možeš i da ga koristiš 7 dana besplatno, kao full verziju. Nakon toga, gubi se samo glasovna navigacija, dok sve ostalo (uključujući apdejtovanje aplikacije i mapa) ostaje dostupno zauvek čak i bez plaćanja.

Od besplatnih bih preporučio Here WeGo, mada sada i Gmaps ima mogućnost korišćenja off-line.
 
Hvala za predlog, podgledacu ovaj Sygic, ne kontam znaci samo zbog glasovnog navođenja treba platiti, ovo ostalo sve zadržava i free verzija? Glas je bar u mom slučaju nepotreban.

Inače za Google maps probao offline i ne radi kako treba. Tj pita on da skine deo mape i samo u slučaju nestanka signala on se prebaci/vuče iz te skinute mape podatke za taj deo bez signala. Nisam uspeo da pokrenem navigaciju da me navodi u offline modu samo sa uključenim gps-om ili sam ja nesto propustio možda.. [emoji57]

Sent from my D6603
 
Hvala za predlog, podgledacu ovaj Sygic, ne kontam znaci samo zbog glasovnog navođenja treba platiti, ovo ostalo sve zadržava i free verzija? Glas je bar u mom slučaju nepotreban.
Onda će ti Sygic Free verovatno odgovarati :)
 
Nazad
Vrh Dno