Šta je novo?

Android navigacija i mape

Jel moze preporuka za aplikaciju i mape za put do Crne Gore preko Kosova i Albanije?Razmisljam o ovoj ruti jer je put laksi za voznju a i kraci je..Da li ce here android navigacija zavrsiti posao ili je iGo ipak najbolje resenje?kako je odradjena CG u here mapama?

Edit: naravno,bitno je da navigacija podrzava offline koriscenje.
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da je cilj Ulcinj? Pa i u tom slucaju nije blize, vec je dalje za oko 100km (od BG), a vreme trajanja puta isto; naravno ako ne naletis na guzve na carini (a verovatno hoces). Uz to, ima i placanje putarine za autoput, a i pri ulasku na Kosovo treba platiti osiguranje (bar je tako bilo). Po here mapi ima 640km, a standardnim putem oko 550km. Ne vidim valjan razlog ici tim putem. Dalje, duze, skuplje. A uz to i bezbednost je manja.

Edit: Sad tek vidim da si iz Nisa. Kaze da je krace za 15tak km. Svejedno, nisam siguran koliko je bolja opcija :)
 
Poslednja izmena:
Bio. Put odličan! Autoput skoro celim putem. Plaća se samo osiguranje od 20 e na ulazu u Kosovo
 
Imam problem sa igo...radio je normalno a u zadnje vreme pri svakom pokretanju trazi ponovo podesavanja ....jezik, voice itd...da li neko zna sta da radim? Hvala.
 
Dexxy, lepo je što si jasno napisao na kom uređaju/verziji Androida ti pravi probleme iGo :p To će puno pomoći da se nađe rešenje.

A uz to - imaš i posebnu temu za iGo ;)
 
To je možda problem sa zabranom upisa na spoljnu memoriju. Prebaci na internu, radiće sve. Postoji i rešenje za eksternu, koliko sam video
 
Da ti se telefon nije apdejtovao? Ovo pitam jer problemi sa pokretanjem sa ekesterne memorije dolaze sa restrikcijim na kitkatu a nije bolje ni sa lolipopom.
Nije..rutovan je na lollipop 5.1. Radilo je normalno a od pre neki dan trazi podesavanja prilikom pojretanja igo. Instalirao sam ponovo sa kartice i probao sada ne trazi...nemam pojma sta je.
 
Nije..rutovan je na lollipop 5.1. Radilo je normalno a od pre neki dan trazi podesavanja prilikom pojretanja igo. Instalirao sam ponovo sa kartice i probao sada ne trazi...nemam pojma sta je.
Ipak nece...ne pamti podesavanja a nemam mesta u tel da prebacim...moram do nekog kompa pa da naoravik mesta...
 
Gasi temu o navigacijama :)


Ukratko MapChanger koji radi sa 4 izvora za iGO Primo Android navigaciju!

HR [HERE mape] - zadnja verzija mapa 2014.Q4
TT [TomTom mape] - zadnja verzija mapa 2015.03
TM [TopMap] - lokalni provajderi
OT [OTHER - drugi provajderi] - zadnja verzija za Srbiju Contrast_2014.12_150218


1.png
2.png
 
Poslednja izmena:
4 mape i koliko virusa? Od kad sam bratu pokušao da instaliram, više nemam pristup njegovom kompu.
 
Otac ima Blue Panther navigaciju sa IGO 8 čini mi se, koju je kupio još 2009 ili 2010 ....

i nije hteo sve ove godine ništa "da mu ja tu čačkam".

Konačno je pristao.

I sad, skinem ja TomTom mape, i HERE mape, iz 2014 piše da su sve.... Obzirom da je koristio 2009 i 2010 nebitno da li su baš baš najnovije :) :)

Ali, koje su bolje?

Probao sam, pobrisao sam sve od njega, i kad ubacim, "vidi" i jedne i druge .fbl kad ubacim....

Ali nema ono nešto da bira koje ću, nego valjda navigacija otvara prvu na koju naiđe....

Šta preporučujete, koje da mu ostavim?

Treba (koristi) Italija preko CRO i SLO, i Gčka preko Makedonje, (ubacio bih mu i bugarrsku) i naravno Crna gora....

Hvala na mišljenjima....

(ja koristim Sygic na telefonu, na savet ZX16 , i OK mi je ... nemam pojma čije oni koriste... )
 
Svojevremeno su postojale znacajnije razlike kod mapa ta dva provajdera ali one su svakim danom sve manje. Ta razlika je sada toliko mala da nece biti greska izbor bilo koje od njih. Ranije su TomTom smatrane losim za istocnu Evropu a boljim od Here za zapadnu, ali na zadovoljstvo posebno nas sa Balkana Tom Tom je dostigao Here do te mere da npr. ja licno mislim da je i bolji od njih. Ono sto ljudi primecuju a sto i ja potvrdjujem jeste to da su Here detaljnije po pitanju zastupljenosti "staza i bogaza" ali su po pitanju adresne baze, barem u nasoj zemlji, donekle slabije od TomToma. U slucaju Ostruznice npr. ova tvrdnja nije tacna - Here zna adrese a TomTom pojma nema ...to sigurno nije usamljen slucaj pa ceo ovaj post uzmi kao misljenje a ne kao nekakav konacni stav ...na kraju ipak sam moras izabrati.
 
Ovde u PO imamo jedan novi kružni tokić, od pre godinu-dve ....

Vidim da ga ima na tomtom, a na here ga ne vidim...

Takođe, moja ulica (deo veće ulice) je pre 10 godina dobila svoj naziv, to je jedno malo "parče" ulice, koje je odsečeno od "glavnog" dela, i veći deo je zadržao ime, a manji dobio posebno ...

na Here nema toh novog naziva, dok na tomtom ima svoje ime, kao na terenu ...

Tako da , za sada, tomtom daje prednost....
 
(ja koristim Sygic na telefonu, na savet ZX16 , i OK mi je ... nemam pojma čije oni koriste... )
Прво да те поздравим. Sygic користи tomtom мапе а верзија за камионе here.
Што се тиче Blue Panther навигације, ја би је комплет прегазио са iGO primo. Скоро сам другу, уз помоћ Владацепеша, прегазио навигацију Навман, која није ни имала iGO, и инсталирао iGO primo са последњим here мапама и све ради ок. После сам се зезао па сам инсталирао и руски Навител. И он ради супер, а у подешавањима има опцију и за контраст и осветљење што је јако важно на старијим дисплејима који су на дневном светлу готово невидљиви.
Пре евентуално таквог захвата, из навигације све пребаци у комп, ако нешто крене како не ваља да можеш да вратиш.
Могу ти послати iGO primo за win ce па можеш да пробаш?
 
Plašim se, matoro je ovo, ima samo 2 GB mesta, doduše ima i slot za microSD, ali ne znam da li bi "povukao" i odatle ?

Pobrisao sam mu i ono Buildings i slično, da ne zauzima bezveze, samo sam mu mape ubacio.... POI mu je kako je bilo, nadam se da će da se "poklopi"...
 
Никакав проблем да карте буду на екстерној меморији. Све се то да подесити у sys.txt.
На споменутом Навману, исто је била интерна 2gb па сам убацио екстерну од 8gb и на њу комплетну Европу + Русију. Све ради као сат!
 
Пробај ово да убациш у sys.txt:

[folders]
has_secondary_root=1;android_secondary_root_path="/SDMMC/content"

Значи, фајл content иде на екстерну картицу а на интерној у фолдеру content задржи само global_cfg.
Мени је тако прорадило па сам без проблема могао карте да убацујем на екстерну меморију са свим осталим детаљима.
 
Plašim se, matoro je ovo, ima samo 2 GB mesta, doduše ima i slot za microSD, ali ne znam da li bi "povukao" i odatle ?..

Zašto? Misliš da ti trebaju mape britanije, baltičkih i nordijskih zemalja, i nhr, ftr isl fajlovi i sve to istovremeno???
Ceo naš balkanski region, okolne države + Turska, uz DEM, prateće POI, zgrade, zauzima manje od 1GB, i perfektno radi na navigaciji staroj skoro 10god.
 
Poslednja izmena:
Plašim se, matoro je ovo, ima samo 2 GB mesta, doduše ima i slot za microSD, ali ne znam da li bi "povukao" i odatle ?

Pobrisao sam mu i ono Buildings i slično, da ne zauzima bezveze, samo sam mu mape ubacio.... POI mu je kako je bilo, nadam se da će da se "poklopi"...
Slazem se sa ostalima da taj HW nije slab i da ako hoces mozes da uradis to sto ti je predlozeno. Windows CE je znatno nezahtevniji od Androida kada je HW u pitanju, pa sam tako ja pokretao Primo i na 64MB RAM, na uredjaju koji ni nema intermu memoriju a vidi karticu do 1GB. Znaci ako hoces onda i mozes.
 
Moram da primetim, da je baš lepo čitati konstruktivne postove, predloge i mišljenja, a ne ubeđivanja da je nešto najbolje zato što ja mislim da je najbolje...
Vraćam se ovoj temi :)
 
Ostavio sam mu tomtom.

ZX16, možeš da mi pošalješ na PM, pa ću probati za sledeći vikend, nadam se da NE MOŽE da shebe ništa, jer se ja i Marfi često družimo.... :)

Da iskopiram SVE u jedan folder na kompu, i ako nežto zeza, samo tako VRATIM sve .... that simple?
 
Nazad
Vrh Dno