Šta je novo?

Android navigacija i mape

Piše da može da zauzme do 1550MB-a na slici koju si sam postavio, koliko stvarno zauzima ne znam, to su trebali da postave, ovako mogu da očekujem samo cifru blizu pomenute. I 250MB-a za pola Srbije je previše i poprilično nepraktično raspodeljeno, kreneš iz Beograda u Bugarsku ili, još gore, u Tursku na more i zauzme ti celu memoriju telefona. 1550MB-a je verovatno veličina najveće, najsloženije oblasti sa gmapa. Realno, mogli su da omoguće izbor pri preuzimanju pa da možeš da preuzmeš samo puteve sa granicama i da kompletna Srbija bude 10-ak MB-a. Ovako je iGo i dalje mnogo jednostavnije i sveobuhvatnije rešenje.
 
@Danilo Pantelić
U jako bednoj varijanti.
 
Poslednja izmena:
A, ovo sam napisao za gmaps, nije mi prakticno nikako da radi kao navigacija sa offline mapama.
Nisam ubacio citat. :)
 
Da, da. To svakako. I imam utisak da je maps najazuriranija mapa pa je uvek valja imati. :D
 
Na mobitelu imam Android 2.3 te sam htio koristiti Google Maps u offline radu (bez interneta).
Kod kuće sam se spojio na Wirelles, otvorio google maps, pritisnuo gumb (neznam kako se zove), odabrao prikaži izvanmrežni popis / nova izvanmrežna karta te odabrao dio karte koji želim sačuvati.
Izašao sam iz kuće, pokrenuo google maps, odabrao prikaži izvanmrežni popis, kliknuo na spremljenu kartu i prikaže mi onaj odabrani dio karte.
U polju za upisivanje adrese upišem ulicu (koja se nalazi u tom dijelu offline mape) i dolazi poruka nema rezultata.
Isto se dešava sa svim ostalim ulicama koje se nalaze u spremljenoj mapi.
Zna li ko u čemu je problem
 
Koristim igo nextgen, ali ima jedna sitnica koja mi smeta, pa da vidim moze li se nekako podesiti. Kad odredim neku rutu, nextgen mi odredi neko skrecanje za 15km a do tih 15km prolazim kroz neko naselje gdje ima nekoliko raskrsnica. Problem je sto mi navigacija ne zumira raskrsnice nego mi je strelica i ulice daleko da tako objasnim pa ne vidim treba li nedje da skrenem. Kad se primaknem na 3km od skrecanja onda mi se mapa zumira i sve fino vidim.. Na igo prime to nije bilo tako, pa postoji li sansa da se to na nextgen podesi?
 
Maps v9.23 Adopts Visually Distinct Navigation Notification, Automatically Downloads Offline Maps, And Much More

nexus2cee_maps_thumb.png


http://www.androidpolice.com/2016/0...ine-maps-and-much-more-apk-teardown-download/
 
Da li postoji zenski glas za Here mape, ovaj me iritira? Ili da predjem na iGo?
 
Ja sam stavio eng glas i resio to.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Da li postoji zenski glas za Here mape, ovaj me iritira? Ili da predjem na iGo?

Ima zenski glas,imas to sve da skines u opcijama.

Meni treba za neki gps uredjaj na kome ce se koristiti samo Here aplikacija. Poceo sam da vozim na poslu,sve neka mesta po unutrasnjosti,imam Here na Z2,sve to lepo radi,samo sad hocu da imam zaseban gps uredjaj koji ce raditi samo to. Bez plejera i slicnih dodataka,znaci samo navigacija. Da bude ekran od 5inca,sto bolji prijemnik za gps i to je to.
Neka preporuka?
 
Za to što ti želiš, uzmi Garmin.
 
Uzmi jeftini telefon samo za GPS. Jer je bolje rešenje i po perfomansama i po mapama.
 
Za to što ti želiš, uzmi Garmin.

Kakav crni Garmin :) Nadji Android uredjaj pa stavi sta hoces, mozes paralelno da imas par navigacija tipa Igo, Sygic, Kopilot .. Ukucaj " Skockani igo " ako ti treba gde da nadjes :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam neki vreme koristio jeftini tablet kao navigaciju.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Čovek hoće, citiram:
...zaseban gps uredjaj koji ce raditi samo to. Bez plejera i slicnih dodataka,znaci samo navigacija. Da bude ekran od 5inca,sto bolji prijemnik za gps...
Mogu da održim predavanja o iGO-u u svim varijantama, TomTom-u, Navigonu, Garminu i sve što ti padne na pamet iz ove sfere. Ali u celoj ovoj zbrci, većina vas ovde zaboravlja osnovnu potrebu i osnovnu svrhu uređaja: NAVIGACIJA. Samo to.
Dok voziš, briga te za skinove, i za izgled neba na uređaju, i da li je iscrtano ovo ili ono... onima kojima je to posao, treba im samo navigacija. Tačka. Svi ostali možete da se igrate do mile volje sa svojim mobilnim i da se divite šta sve može i kako to izgleda. Ostalima život može bukvalno da zavisi od toga da SAMO POUZDANO RADI.
 
Čovek hoće, citiram:
...zaseban gps uredjaj koji ce raditi samo to. Bez plejera i slicnih dodataka,znaci samo navigacija. Da bude ekran od 5inca,sto bolji prijemnik za gps...

To smo mu i predlozili, niko nije rekao da ga napuni aplikacijama nego ce imati dobru navigaciju na androidu. Nit smo pominjali skinove ili bilo sta, njegovo je da cacka :) Pitanje je koliko on zna u stvari sta mu treba i sta hoce, sa ovim bi resio i sutrasnji potencijalni problem :)
Problematika kod svih navigacija jesu mape, danas dobre ove sutra bolje one, ako se zakljuca samo sa Garminom sutra ce kosu da cupa sto nije uzeo nesto sarenije :)
Nismo mi nista zaboravili nego je ovo forum mesto za predloge, svak nek da pa nek on sam odabere :)
 
Poslednja izmena:
Zna li neko kako da uklonim ove zgradetine i ostale objekte u igo

b3170d942f218bf3492937e2b42ccd06.jpg


Sent from my NeatRom'ed GT-I9300 wifi hotspoting from my NeatRom'ed GT-I9100
 
Upravo zato mu i jesam predložio Garmin. Ako kupi najjeftinju 5"-cu sa LifeTime apdejtom mapa, rešiće sve svoje probleme za poduži vremenski period. Neće zavisiti niodkoga, neće mu trebati forumi ako negde zaglavi.
Da je malo više upućen i bolje poznaje tematiku, on ne bi ni postavljao ovakvo pitanje, a ja mu ne bih tada preporučio Garmin. Ali opet bih mu preporučio standalone uređaj.
 
Zna li neko kako da uklonim ove zgradetine i ostale objekte u igo

Obično je dovoljno da izbrišeš branding.zip.
Ako ne prođe, pruži više informacija o softveru i sadržini foldera da bi moglo da ti se preporuči rešenje.
 
Ako kupi najjeftinju 5"-cu sa LifeTime apdejtom mapa, rešiće sve svoje probleme za poduži vremenski period.
To isto važi za jeftin tablet/telefon i npr. Sygic. Uzgred, kako se na standalone uređajima apdejtuju mape, ako imaš taj LifeTime apdejt?
 
Kad iskljucim skin nema objekata, zato mislim da je do njega. Išao sam jednu po jednu stavku i nema nigde da se iskljuci.
Možda bi najbolje bilo otvoriti taj skin.zip i pronaći te glupe objekte pa ih zameniti sa originalnim kružićima ali trenutno ovde u rusiji nemam pristup računaru da bih pretrazio sve bnp fajlove

Sent from my NeatRom'ed GT-I9300 wifi hotspoting from my NeatRom'ed GT-I9100
 
Poslednja izmena:
To isto važi za jeftin tablet/telefon i npr. Sygic. Uzgred, kako se na standalone uređajima apdejtuju mape, ako imaš taj LifeTime apdejt?
Priključiš na kompjuter, odeš na Garminov sajt i pokreneš apdejt. Apdejtuju se i firmver i mape.
 
@ Sale

Aplikacija ako koristi skin onda ovo vuce iz skina a ako ne onda iz data.zip.
"Otvori" skin ako ga koristis.
Otvori folder - gfx - i brisi fajlove - telepules.bmp i telepules.spr.
Isto to uradi u folderu - data.zip - gfx.
 
E brate svaka ti čast. Obrisao sam ih iz skina i sad je odlicno

82c7b23ce0b7eddacfa21734f690abe3.jpg


Ako obrišem iz data aplikacija se ugasi kada kliknem na mapu

Hvala

Sent from my NeatRom'ed GT-I9300 wifi hotspoting from my NeatRom'ed GT-I9100
 
Nazad
Vrh Dno