Šta je novo?

Android navigacija i mape

Here Serbia bez kosova 2014.Q4_150410, je okruglo 11MB. Zavisno od kompresije, veličina same mape nije uvek presudna.
Nema mosta.
Da li bi bio ljubazan da negde okačiš tu mapu i njen poi. Može link i na PP.

Kako nema mosta? Kod mene Here Srbija 2014.Q4 ima most Zemun Borča!
 
Evo link:
http://linkcrypt.ws/dir/72hm97jq142ms3i
Mape su pojedinačno za svaku zemlju. Nalaze se na uploaded.net, znači ako nemeš premijum 1 fajl svaka 3 sata. :mad:
Skinuo sam Srbiju i mađarsku rade.
Ima i na torrentu, ali samo 24% za sad.
 
Kako nema mosta? Kod mene Here Srbija 2014.Q4 ima most Zemun Borča!

Dobro, zemunac, ne zameri. Ajd sad: po mapi, Borča i Zemun su desno od tog mosta, i to dosta. Ja sam 230km odatle, gledajući kartu rekao bih da nemaju veze.
Lepo napisah u drugoj poruci, pardon me :). Da li je to most na putu M-22? 3-u-1? Ili već koji.
 
Dosta desno je relativna stvar :) Most je sa Zemunske strane u Zemunu. To je most Zemun-Borča ili ti Kineski most ili ti Pupinov most. A to M22, da spaja M22 i M22.1 sa M24.1 :)
A to 3 u 1 je verovatno izraz koji je ostao pri gradnji i radi se o tri faze gradnje. Prva faza most, druga faza pristup do Borče i treća nezavršena faza je spoj od Borče do Pančeva. A bre napisah elaborat. Inače mišljenje mi je podeljeno pošto mi je most omogućio pristup do kanala za pecanje, a sa druge strane omogućio lakši dolazak tašte, mada se ne znam kako obično njen dolazak poklopi sa mojim odlaskom na pecanje. :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Ovako će valjda biti jasnije moje viđenje stvari :), odnosno eventualna zabuna:

cmb.jpg

Contrast (gornja) vs Here
A Vi sa licinog mesta kažite mi koliko je to tačno, realno, i stvarno udaljeno.

3 u 1 je izraz koji sam ja čuo od nekih ortaka iz Bg-a, odnosno da su za pare koje su date za most (mito, podmazivanje, grebanje, političare i ostale prateće rabote) mogli da izgrade 3 komada :d

cheers za taštu ;)
 
Poslednja izmena:
Nikad čuo za izraz "most 3u1" :) Takođe, sumnjam da više od par procenata ljudi zna koji je to put "M-22" :)
 
Ima li neko link novih Contrast mapa? Na pp naravno. Hvala

P.S. Ne breba ništa. Našao sam!
 
Poslednja izmena:
Cek, ove mape su update od onih starih 2012.07? Otkud sad to, ja sam bio ubedjen da nece vise biti contrastovih novih mapa?
 
Bilo bi dobro kada bi postojao mapCahnger za IGO koji kombinuje HERE i ovu Serbia_Contrast_2014.12_150218 mapu :)
 
Poslednja izmena:
Zato što nisam siguran da li se takvi linkovu smeju javno postavljati
Predpostavih, ali

Sve sto ne sme javno da se postavlja je zabranjeno i traziti javno.



U pravilima pise:
To znači da je zabranjeno traženje i objavljivanje ...


NAravno na pm mozes da trazis sta god pozelis.
 
Poslednja izmena:
Ja bi samo pitao sto se tice ostatka Srbije, kako su uradjene mape? Do sad sam koristio staru Contrastovu mapu 2012. Jel je sada bolja Here ili Serbia_Contrast_2014.12_150218?
Hvala svima na odgovoru.
 
Da li ta nova contrastova mapa ima taj cuveni kineski most ili ne,malo mi je cudno da ga nema.
 
Da li je nova Contrast mapa za iGO izdata od TopMap-a kao što je i ranije bio slučaj?
 
Zvanicna oznaka je -

Serbia_83_Contrast_2014_12_150218.fbl
Serbia_Contrast_2014_12_150225.poi
 
Ono što "boki78" pita je: ranije su mape lokalnih provajdera sva bila pod jednim izdavačem, Top Map. Tako su uglavnom i pamćene i publikovane.
Sada nije slučaj, ova mapa konkretno zajedno sa ostalim lokalnim, došla je pomešana sa Here izdanjima.
 
@BokiPK

Hvala puno na odgovoru, to me je zanimalo.

Bilo bi lepo da ako neko bude u mogućnosti kaže koliko je bolja nova Contrast mapa u odnosu na staru. Mapa iz 2012 je i dalje neprikosnovena što se tiče kućnih brojeva ali naravno zaostaje što se tiče novih puteva, ulica, mostova i sl. Mislim da bi većini korisnika bilo zanimljivo da čuje koliki je napredak sa novom mapom. :)

Unapred hvala!
 
Poslednja izmena:
Da li here mapa moze da ide u Igo?
 
Plasma, da si pročitao bar POSLEDNJU stranu ove teme, znao bi odgovor na svoje pitanje.
 
Meni i ovo radi zadovoljavajuce, samo mi je malo iritantan glas navodjenja, ali radi dosta tacno
 
Ljudi i interesuje me sledece navigacija mi daje ove dve rute a ja hoću preko horgosa i odma na auto put, kako da mu odredim tu putanju?
http://i.imgur.com/C5SMNSU.png
 
Pa i bilo je vreme.
 
Nista bez konkurencije, da Here nije izbacio (solidnu) besplatnu offline navigaciju za Android, ovo se jos uvek ne bi desilo.
 
Nazad
Vrh Dno