Šta je novo?

Android navigacija i mape

Instalirana, pa ako ne stignem danas da je testiram sj cu, pa pisem utiske da vidim je li sta bolje :)
 
Za sad nisam imao nikakvih prinudnih gasenja aplikacije kao prije cim bi cackao po mapi i zumirao tako da sto se toga tice radi odlicno, to su ispravili. Sjutra cu da je malo testiram po gradu da vidim koliko je pouzdana.
 
Kako sam zadnjih dana bio u guzvi i pa onda malo i uzivao tek sam danas malo testirao Here betu navigaciju. Uopste nema crashova aplikacije svidja mi se interfejs. E sad sam primijetio neke probleme kao npr kad stojim u koloni na semaforu na ekranu mi pokazuje kao da se malo krecem, iako ne smeta malo je glupo. Onda kad necu da idem putanjom koju mi je ona preporucila nego namjerno skrenem zna ponekad malo da zablokira tj da pokaze kao sa sam skrenuo u ulicu gdje je ona htjela pa se poslije oko 3 sek ispravi i odma izracuna novu putanju. Znaci to su neki problemi koje sam primijetio. Nista strasno sve u svemu kad izadje konacno prava stabilna aplikacija bice to odlicna stvar. Od nedostaka koje joj hvale a ima Igo su da ne mogu da kreiram moju rutu nego biram 3 koje mi ponudi, i sto ne mogu kao na Igo takodje da kliknem na neku ulicu i da me tu dovede prakticki da ne moram da kucam ime ulice ali to nije meni toliko bitno koliko planiranje rute. Ovih dana cu jos da testiram pa javljam.
 
Prakticki moze da te dovede do bilo koje ulice ako kliknes na nju na mapi.
 
U pravu si moja greska, hvala na ispravci. Navikao sma na Igo, ovdje mora da se malo pridrzi. Odlicno jos bolje, samo da ubace da mogu da kreiram rutu i ove nedostatke da ispeglaju i eto mene prelazim kod njih. Da ne moram vise da trcim za mapama.
 
Ako ti nesto znaci mozes da isplaniras rutu na kompu, pa da je prebacis na fon... Meni je tako oduvek bilo komotnije...
 
Odes na sajt Here, ulogujes se sa Nokia nalogom, napravis rutu i sacuvas je. Posle u Here na telefonu imas tu rutu na raspolaganju...
 
To sam i probavao,ali nešto ne radi. Prvo sam otvorio nalog preko here app,koji nije radio na here.com(što praktično znači da here.com i app nisu povezani), zatim sam napravio nalog i tamo sa potpuno istim username i pass, ali ništa.

Edit: da nisi pobrkao WP sa Androidom?

Edit2: Your list of saved places will be updated automatically and will show up as favorites. (At the moment, routes can't be synced.) here.com/help/syncing-with-your-phone#sync-here-with-phone Ovo je sve vezano za WP
 
Poslednja izmena:
Ne, ja to koristim sa Symbianom. Da li me zezas da na WP i Android ne moze? Oni ne znaju de udaraju... -.-
 
Danas sam opet testirao malo Here beta navigaviju i mogu slobodno reci dok ne izadje stabilna verzija ovu ne bih prepurucio. Jos to nije sve ispeglano. Moze da koristi kao sekundardna eto cisto da se ima za rezervu. Danas je suncan dan bio ona nekoliko puta gubi signal, poslije 2-5min nekako ga nadje pa opet gubi. Pa dok sam gledao u mapu pogrijesila je pokazivala je da sam u drugoj ulici kao da sam skrenuo, pa se poslije 5sek ispravila. Steta sto nemam neki WP tel ili neki poznanik pa da testiram tako jer sam ubijedjen da bolje radi nego na adroidu.

Probacu i ja kasnije da vidim oce li se meni uspjet prikacit na sajt.
 
Zar GPS signal zavisi od aplikacije? 0.o
 
Pa to sam i ja mislio reko mora da je do tel i usao sam u Igo i bez problema je drzao signal i kroz tunele. Tako da izgleda da ima neke veze sa aplikacijom. I ovakva mi se situacija prvi put ne desava od kad testiram Here.
 
jako cudno, hvala na dojavi :) iskreno ja sam here probao samo jednom na tabletu kad sam se vozio autobusom, i uhvatio je signal ekstremno brzo i drzao ga je ok, sto me je zacudilo jako, mada sam bio konektovan na autobuski WiFi.
 
MAPS.ME PRO od sad ima rotiranje u okviru mapa. Gledam mapu za Beograd i jako je detaljna, postoje i brojevi kuća.
 
Nista, zato smo ovdje da pisemo iskustva i pomognemo :) Pa kad ima jos wifi hvata signal za 1sek. Bas bih volio da imam neki WP tel da vidim je li sa njim bolja situacija gdje je aplikacija stabilna, i sig sam da jeste. Jer sa Igom sam isao od Podgorice do Nisa, nekih 7-7ipo sati putovanja u jednom i drugom pravcu, i ni jednom nije izgubio signal cak ni kroz tunele a ima ih dosta i prosto sam bio odusevljen i svaki dan me iznenadi, i plus imam glas na srpski (Toma i Nevena) koji gasim jer volim da slusam muziku dok vozim. A sa Here ga gubim kad idem pud Niksica gdje je sve otvoreno i nije moglo biti bolje vrijeme. Tako da je moj savjet da ko hoce neka ima Here kao rezervnu navigaciju ako mu se svidja, inace treba sacekati stabilnu aplikaciju i onda da se proba.
 
Here je dobar jer mkze lepo da se lista mapa, ne ceka se na iscrtavanje kao kod iGo i Sygic, makar to bile i milisekunde u pitanju, jako je slican Google maps. Tako da je samo zbog toga vredan da se drzi. Inace ja sa 930, put od Grcke do Beograda sam sa Here maps na njemu prosao perfekt. Ogranicenja zna j metar, nije vodio putem kojim se ne mlze ici nikad... Tako da na WP to radi prilicno dobro.
 
Da bas je super za listanje i mnogo je dobro uradjeno, nekako mi je jednostavnije nego na Igo. Pa prepostavljao sam da na Wp radi odlicno, nadam se da ce da isprave to i na androidu. Mada i Igo ima ogranicenja brzine koja su 60% tacna ali nikad nece da pokaze vecu brzinu nego sto jeste npr ako je ogranicenje 60km/h on ce da pokaze 50km/h tako da to ne gledam kao manu neku spec, i naravno vodio je bez greske isto. Sve u svemu dvije odlicne navigacije samo dajem prenost Igo, zbog nekih stvari trenutno koje meni odgovaraju i dosta mi znace opet, ostalo je stvar ukusa.
 
Gde su nestali fajlovi za voice navigation iz HERE beta mapa?
Nema ih vise za download.
 
Ulogovan sam na 2 telefona, da nije to problem?
Nema ni regular ni hifi
 
Kod mene ih ima isto. Probaj sa jednim tel da se ulogujes, mada ne bi trebalo to da pravi problem.
 
Vidim da su na google maps ucrtali veći broj autobuskih stanica u Beogradu. Kada se klikne na stanicu na mnogim još uvek ne piše koje linije tu staju niti je označena trasa. Ukoliko i to odrade, sa mogućnošću pronalaženja putanje gradskim prevozom, biće jako dobra i korisna stvar.
 
PlanPlus aplikacija to radi odavno dobro..
 
Planplus ima rute gradskog prevoza i to moze da prikaze. Ali je jako lose urađena aplikacija, nazalost.
 
Meni dovoljna, radi posao odlicno...:) da je ruzna, ruzna je...
 
Nazad
Vrh Dno