Šta je novo?

Android navigacija i mape

GeorgeT

Slavan
Učlanjen(a)
04.03.2004
Poruke
357
Poena
319
1.) Da li mi iko može reći gde se mogu nabaviti mape Srbije za iGo ili Navigon? Jedino što sam uspeo naći i za oba programa je mapa koja ima ucrtan auto put, od Madjarske do Makedonije i to je to.

2.) Takođe me interesuje ima li neki navigacioni program za Android (Samsung Galaxy i7500) koji može da snima rutu kojom se išlo?
 
1- jel mislis mape za android ili bas za GPS?
2- najbolji ti je IGo sa mapama 03/2010
 
1- jel mislis mape za android ili bas za GPS?
Interesuju me mape Srbije za navigacione programe iGo i Navigon za Android telefon (Samsung Galaxy i7500)

2- najbolji ti je IGo sa mapama 03/2010
Nisam našao opciju ni u iGo-u, ni u Navigonu kojom mogu da snimim kuda sam išao, tj. prošao. Mislim na to ako odem da se vozim biciklom ili šetam, dolmom kraj Dunava ili po Fruškoj Gori ili ne znam već gde, ali ne po putevima kojih ima u mapi nego van toga, da ne kažem po nekoj vuko****ni gde ni nema puteva.
 
Pa u Igo-u su ucrtani manje-vise svi putevi kojim moze da prodje auto.
 
Pa u Igo-u su ucrtani manje-vise svi putevi kojim moze da prodje auto.

Ako su iscrtane onda mi kaži i gde mogu da ih nađem.

Pitam dve ne povezane stvari.

Trebaju mi upotrebljive mape Srbije za iGo ili Navigon. I pomogućstvu bi mi trebale do petka, jer sam danas saznao da za vikend idem za BG, pa mi se ne luta...

Druga, ne povezana, stvar je da mi treba neki android program koji može da snimi rutu kojom sam išao. Čak i tamo kuda kola ne mogu da prođu. Znači ne onu kojom me je on vodio, nego kuda sam rešio da se skitam, bez određivanja odredišta i čak i ako je to van postojećih puteva. Naprimer, ako šipčim kroz šumu
 
Posalji mi svoj mail na pm pa cu ti poslati mapu i POI.
A za to snimanje ne mogu da ti pomognem, nazalost.
 
Ness, hvala ti puno na pomoći. Sve radi odlično.
Ne znam koliko sam do sada našao KAO "dobrih" mapa na netu, da bi na kraju ispalo da ili ne rade ili imaju ucrtan samo autoput. Beauty, pharmacy, health care needs in Priceline Catalogue.
Dobro je da sam se neki dan setio da ih konačno potražim preko bench-a, jer kada sam jutros saznao da za vikend idem za BG, bilo mi je dosta svega. U svakom slučaju spasao si me.

Što se snimanja tiče, proletos sam išao u vožnju biciklovima sa nekim društvom i jedan lik iz društva (ja ga ne znam) je imao program u mobilnom kojim je snimio rutu kojom smo se vozili. Znam samo da je imao Windows Mobile (koliko se sećam) i fon nalik blekberiju. Nadao sam se da ću naći tako nešto i za Android.
 
Poslednja izmena od urednika:
Snimanje track-a GPS uređaja može da radi Garmin softver za mobilne telefone. Ali Garmina nema za Android. Garmin nezavisni GPS uređaji neki mogu a neki ne mogu da snime track. Za Symbian postoje i nezavisne aplikacije koje snimaju track (i služe samo za to) a verovatno postoje i za druge platforme. iGo nema mogućnost snimanja track-a.

Svi spomenuti uređaji imaju mogućnost exportovanja tog track-a u računar i gledanje traga u Google Earth. Veoma korisno ljudima koji planinare šumama i planinama tj. ne kreću se ucrtanim stazama. Postoji i mogućnost da vas uređaj vodi "track back".

Meni je track prebačen u Google Earth bio posebno zanimljiv nakon letenja avionom i letenja paraglajderom. A posebno je bio smešan dok je devojka pokušavala da vesla po jezeru u Sloveniji.

The latest Just for U app coupons and more in Jewel-Osco Ad will be a good guide.
 
Poslednja izmena od urednika:
Mapa kao mapa nije vezana za odredjenu rezoluciju. Problem je sto iGo zvanicno ne podrzava nista osim 480*320. Za nizu rezoluciju (320*240) kao i visu (800*480) postoje prepravljene verzije. Ako ti zatreba za nizu, pusti PM.
 
Sad skoro je izasla najispeglanija verzija igo-a za tattoo, ali na zalost nisam mogao da je nadjem, tako da i dalje koristim stariju(v2).
Mogao bi neko ko ima novu da kaze kakav je odziv i ekran.
 
Proveri PM. Nemam više tattoo, tako da se ne sećam razlika između v2 i v3 verzije. Testiraj, pa javi utiske ovde.
 
da, ovu v3 sam imao, nije totalno rezolucija popravljena, ali je mnogo bolja nego v1.
Nadam se da ce izaci novija verzija
 
oko 10mb.
 
Sokole, hvala ti na linkovima, probaću čim stignem da vidim koji kako radi.
Inače dobro si me zeznuo sa onim prvim (http://www.worthytips.com/11616/download-tracks-gps-android-app.html). Otvorio sam linkove i kada sam posle par sati uključio zvučnike, tj muzičku liniju na koju mi je zvučna kartica spojena, čujem neku muziku. Vidim da je upitanju neka radio stanica. Pogledam liniju, nije mi prebačena na radio, na aux-u je. Nije mi valjda skroz otišla linija (pošto me tjuner inače nešto zeza). Setih se, da nije neki od sajtova koje sam otvorio, ali sa skoro 100 tabova otvorenih u FFu nije mi baš bilo lako otkriti koji me zeza... :crash:
Ipak dođoh mu glave...:d
 
Koristim iGo 8.4.2.xxxxx na svom DHD al nisam bas zadovoljan kartama, s obzirom da sam nov u Android svetu i nepoznajem bas materiju, bio bi zahvalan kad bi mi neko poslao na PP linkove za karte ex Yu ( BiH , Srbija, Crna Gora , .....)
Hvala
 
Da li bi neko moga da mi posalje (preko skajpa) mape i sve ostalo sto je potrebno da bi navigacija radila kako treba / i da mi objasni kako instalirati to sve ? (imam soni ericson x 10 mini) Unaprijed zahvalan !!!
 
Ajde ljudi dajte neki link za download IGo za Andoid 2.3 tj. SGS2....
 
znas da se iGO placa? znas da je na benchmark forumu zabranjeno kaciti pirateriju?
 
iGo se ne placa.... ima na marketu program...
 
Al se mape placaju.
To je kao besplatan download a program koji skines se placa hehe
 
Ima li ko iskustva kako radi navigacija na Android tabletima?
 
Na galaxy tab 7" radi Igo al sa crnim okolo
dok NDrive radi u punoj rezoluciji al nisam naso narodske nase karte
mada najvise koristim google maps sad kad mogu da kesiram za offline
 
Google maps su meni sasvim dovoljne za sada.
Mada mi stize Huawei veceras pa cu probati i iGo.
Hvala Kojo.
 
e kod S7 slim neće biti problema jer je njegova rezolucija 800x480 za koju ima iGo problem je sa tabletima koji imaju veću rezoluciju od ove telefonske
 
ako bi mogao neko da odgovori.imam problem sa programom.radio je besprekorno ali vise uopste nece da nadje satelit.telefon koji koristim je samsung i7500 sa 1.6 firmwareom,a do pre nedelju dana je sve radilo savrseno cak mi je ispred kuce za minut hvatao signal,a pre neki dan sam bas bio kod vukovog spomenika i trazilo smo neku ulicu u blizini ali dzaba posle 30min drzanja telefona u ruci kao budala odustao sam. kako resiti taj problem?
 
Probaj iz samog iGO Restore ili Reset to factory settings.
 
Instaliraj neki program da proveris kako ti uopste radi GPS. Ukucaj u market GPS Status, instaliraj i vidi da li te locira.
 
Nazad
Vrh Dno