Šta je novo?

Legalno otključavanje telefona kupljenih kod mobilnih operatera

MagicMaster

Čuven
Učlanjen(a)
12.05.2007
Poruke
6,142
Poena
500
Znam da je linkovanje ka drugim forumima zabranjeno, pa ću copy-paste par postova, pa da vidimo ...

Uglavnom , lik je uspeo da natera telenor da mu otključaju telefon, jer on nigde nije potpisao da pristaje da kupi "uštrojen" telefon, niti ga je dobio na poklon, već ga je kupio ....

"Koliko vas je, koji ste sklopili ugovor o pretplatničkom odnosu sa telenorom, pročitalo ugovor?
Ja sam ,u okviru pretplatničkog ugovora, uzeo i telefon i posle mesec dana kada sam prešao granicu i hteo da ubacim karticu inostranog operatera video da je telefon zaključan?! Ostao sam šokiran jer to nigde nije navedeno u ugovoru koji jedino definiše odnose između davaoca usluga i korisnika usluga. Naravno da nisam ostao bez reakcije. Dva meseca vodim bitku sa njima i mogu vam reći da se povlače, pristali su da mi otključaju telefon. Kontaktirajući tržišnu inspekciju i ratel došao sam do mnogih saznanja.
Pokrećem akciju oko građanske tužbe protiv malverzacija ili prosto rečeno protiv obmana i ponižavanja korisnika kao i pljačke. Treba mi šira podrška da bi ratel kao zakonodavno telo regulisao pravila o pružanju usluga a ne o potkradanju klijenata na razne načine.
Da pojasnim.
1- Nemaju pravo da vam naplate telefon i da vas ograničavaju u raspolaganju onim što ste platili. Vaša je obaveza da plaćate paket onoliko vremena koliko ste potpisali ugovorom. Nigde, za sada, ne stoji niti ste dali saglasnost da ćete koristiti jedino i samo jedino njihove usluge bilo ovde ili u inostranstvu.
2-Šta znači tarifiranje po minuti, ako to nije čista krađa. Ako nije krađa, zašto ne naplaćuju onoliko koliko koristimo uslugu.
3-Šta znači naknada za uspostavljanje veze? Jel koriste indukcione telefone, (alo Požega), pa dok uspostave vezu, otpade ruka.
Na sve ovo moraju da nam daju valjano objašnjenje ako se udružimo i pokrenemo građansku parnicu pred sudom za teške malverzacije i prevare. Računica je prosta. Ako u toku dana pozovete pet puta nekoga, minimalno vas pokradu po tri minuta što je na mesečnom nivou 90 minuta!!!! Na sve to dodajte i cenu za uspostavljanje veze pa saberite i vidite koliko vam mesečno otmu novca. Sad to treba pomnožiti sa preko dva miliona korisnika i dobijate cifru od koje staje dah. Ako to nije prevara onda sam ja Paja patak.
Ovakvu akciju sam pokrenuo i na rapidserbia pa je pokrećem i ovde jer što nas bude više brže ćemo naterati da nas poštuju i naplaćuju ono što zaista koristimo a ne ono što se njima prohte.
Za sva daljnja objašnjenja, pišite mi ovde, jer imam puno informacija a i pristižu jer sam, kako sam već naveo, pisao republičkoj tržišnoj inspekciji, ratelu, ministarstvu trgovine i usluga i ministarstvu telekomunikacija. Verujem da među vama ima puno verziranijih ljudi po pitanju prava od mene, ja sam elektroničar, i svaki savet i sugestija bi bila dobrodošla.
Pozdrav svima... "

Izvor. ES

"Nigde nije uslovljeno da morate posetiti njihov sajt pre kupovine. U radnjama nema istaknutih obaveštenja. Obišao sam ih sve u Beogradu i fotografisao. Nigde, apsolutno nigde ne stoji ta informacija sem na internetu.
Samo, sve to na stranu, za sud je merodavan jedino ugovor između dve strane, jer ugovor definiše prava i obaveze a u njemu ne stoji kako sam i naveo u citatu istog u prethodnom postu.
Još jednom naglašavam, pogledajte ugovor, on je jedino validan a ne internrt ili ne znam šta drugo. Na ugovor ste stavili potpis i time saglasnost da se salažete sa svim odredbama istog. "
 
OK, ako do sada nisu, od ponedeljka u Telenor ugovorima će stajati da je telefon zaključan na Telenor mrežu i kraj priče. Ono što meni mnogo više znači iz ove priče je da mu je Telenor dao unlock, pa samim tim bi možda uskoro mogli da ponude to kao opciju svima, uz naknadu ili posle nekog vremena za dž.

U paketima sa uračunatim minutima nema uspostave veze. Tarifiranje jeste na minut, ali je meni svejedno da li za neke pare imam x minuta sa tarifiranjem na minut ili x minus neki procenat sa tarifiranjem na sekundu. Mobilni operater ima svoje troškove, planiranu marginu dobiti i učiniće sve da tu dobit ostvari. Bilo bi kulturnije da je tarifiranje na sekund, ali onda bi minut bio skuplji i korisnici bi opet bili na istom mestu.

Želim mu uspeh u ovoj borbi i ako bude neka peticija i sl. potpisaću se sa svojim podacima, ali svako dalje angažovanje sa moje strane, na ovu temu, mi zvuči suvišno.
 
Potpuno te podržavam, na postpaid-u sam kod mts-a. Kako si to zamislio da ti damo podršku?, peticijom, tužbom...
Pojasni malo?
 
OK, ako do sada nisu, od ponedeljka u Telenor ugovorima će stajati da je telefon zaključan na Telenor mrežu i kraj priče. Ono što meni mnogo više znači iz ove priče je da mu je Telenor dao unlock, pa samim tim bi možda uskoro mogli da ponude to kao opciju svima, uz naknadu ili posle nekog vremena za dž.

U paketima sa uračunatim minutima nema uspostave veze. Tarifiranje jeste na minut, ali je meni svejedno da li za neke pare imam x minuta sa tarifiranjem na minut ili x minus neki procenat sa tarifiranjem na sekundu. Mobilni operater ima svoje troškove, planiranu marginu dobiti i učiniće sve da tu dobit ostvari. Bilo bi kulturnije da je tarifiranje na sekund, ali onda bi minut bio skuplji i korisnici bi opet bili na istom mestu.

Želim mu uspeh u ovoj borbi i ako bude neka peticija i sl. potpisaću se sa svojim podacima, ali svako dalje angažovanje sa moje strane, na ovu temu, mi zvuči suvišno.

Nema uspostave veze dok ne pređeš potrošene minute...posle ima...

Count me in...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
Tamo je tema pokrenuta pre 11 dana ... napravio je progres, on je svoj otključao.

I da otključa nekoliko ljudi odavde unazad koji imaju, pa ćemo smatrati uspehom.

PJ, to je i meni prvo palo na pamet, :) :) od ponedeljka nova forma ugovora.

Ali ja na firmu imam 8 ugovora, od toga 2 sa obavezom. Već sm poslao i ja mejl.

Sada čekam. :)

Što da ne, žena mi koristi MTS, prepaid, ima još 2000 poruka, a odavno me gnjavi da joj dam fon. Ako ga otkljčam, daću joj ga, i eto izgovora da kupim sebi nov.

Neka mišljenja odande:

"Što se tiče zaključanog telefona - biće da su se zaznuli što to nisu metnuli u ugovor. Nikakvi podaci na sajtu ovde ne igraju ulogu.

Što se tiče tarifiranja na minut - i tu si u pravu, jesu lopovi, ali imaju zakonsku osnovu na to. I moja firma naplaćuje minimum inženjer/dan bez obzira da li je inženjer bio angažovan sat ili 8 sati. I hleb se prodaje na veknu, a ne na parče. Rakija na flašu i tako dalje.

Slično objašnjenje stoji i za naplatu uspostavljanja veze. To mu dođe kao "paušal". Jesu lopovi, zaista, ali ne možeš im ništa. Ne postoji slovo u zakonu koje ovo zabranjuje.

Ono što nas potrošače tangira je što su sva tri operatera "koji od kojeg grđi". "

pa još jedan

"Mogu da stave u ugovor sta god zele ali to sto prodaju mora da bude FUNKCIONALNO onoliko koliko PROIZVODJAC za TAJ KONKRETAN model prezentuje u specifikacijama. Znaci ako je model Nokia e52 to je model koji je tako uvezen u Srbiju i pod takvim imenom moze da se prodaje samo ako funkcionise onako kako Nokia kao proizvodjac garantuje za njega a to je sa SIM karticom BILO KOG OPERATERA koji podrzava odredjeni mobilni standard naveden u specifikaciji.

Zato izmedju ostalog i strani operateri (kao i neki domaci) imaju brendirane telefone tipa T*Mobile 111, Vodafone 232 i slicno :)"


I još jedno zanimljivo mišljenje i tumačenje:

"Ugovorom se uredjuju odnosi izmedju korisnika i davaoca usluga i u ugovoru nema potrebe nista da pise oko zakljucavanja telefona. Za telefon nije bitna ni specifikacija, vec je bitna garancija. Ukoliko u garanciji ne pise da telefon radi samo na Telenor mrezu, onda je telefon pokvaren. Svi koji imate zakljucan telefon, mozete da odete u ovlasceni servis i trazite da se otkljuca. Ukoliko odbiju najlaski nacin da resite problem je preko trzisne inspekcije. "

Ima tu nečega ....
 
Poslednja izmena:
"I moja firma naplaćuje minimum inženjer/dan bez obzira da li je inženjer bio angažovan sat ili 8 sati. I hleb se prodaje na veknu, a ne na parče. Rakija na flašu i tako dalje.

Slično objašnjenje stoji i za naplatu uspostavljanja veze. To mu dođe kao "paušal". Jesu lopovi, zaista, ali ne možeš im ništa. Ne postoji slovo u zakonu koje ovo zabranjuje.

Ono što nas potrošače tangira je što su sva tri operatera "koji od kojeg grđi".
Samo da primetim da ti možeš u radnji da kupiš i pola i četvrtinu vekne hleba; rakija se pakuje i u 1L, 0,7 i u čokanče od 0,2; uzmi šta hoćeš, a da ne platiš obavezno ceo litar/veknu koja ti ne treba niti imaš gde da uštekaš. :)

Pošto je u nas (a i manjeviše svuda) oligarhija, ako država ne propiše nešto, nema druge prisile, ekonomske ili zakonske.
 
Poslednja izmena:
VIP je to regulisao ..... Telenor je platio danak neiskustvu....

"VIP je to fino regulisao u svom ugovoru, koji je btw kucan u fontu 2px :(
Naime, korisnik NIKADA nije vlasnik telefona! Korisnik dobija telefon na korišćenje, uz neke pakete besplatno, a uz neke pakete uz plaćanje nadoknade za iznajmljivanje, koja varira od paketa usluga, i taj telefon je korisnik dužan da vrati VIP-u po isteku ugovorne obaveze!

Ako korisnik ne vrati telefon po završetku ugovorne obaveze, dužan je da ga plati, u iznosu od 1rsd, dakle dinar.

Ima još stavki u njihovom ugovoru, ali pošto su stoka koja protivpravno ne da ugovor da ponesem kući na uvid, moram ovako, napamet: elem, oni su se pravno lepo zaštitili, i čak mislim da je upravo takva praksa svetskih GSM operatera, kada daju telefon sa popustom a sim-lockovan."

Čovek je dobio od uvoznika unlock kod za svoj primerak.
 
Poređenje sa pićem, hranom i sl proizvodima je besmisleno. Mislim, zašto ne prave kraće šibice, jer ja uvek iskoristim samo 20% drvceta, a ne bih se opekao i da je drvce upola kraće. A mojoj tetki je uvek potrbo dva cela drvceta da zapali vatru, pa joj ne znače kraća drvca.

Po pitanju zaokruživanja i uspostave veze je stvarno besmisleno trošiti energiju.

Čovek je dobio od uvoznika unlock kod za svoj primerak.
Ovde se postavlja pitanje da li je bio dovoljno dosadan uvozniku, pa dobio kod od njega ili je Telenor inicirao davanje tog unlock koda.

Ja sam do sada kupio dva telefona od Telenora (novembra 2006. i oktobra 2009.). Te telefone sam svakako hteo da kupim, Telenor paket bih svakako koristio, pa sam zahvalan Telenoru što je u pravom trenutku imao prave telefone u svojoj ponudi. Kupovinom 2006. godine sam dobio subvenciju na telefon u visini 10.5 mesečnih pretplata, a 2009. godine sam dobio 11 pretplata i 6 meseci besplatan pristup internetu. Prvi telefon sam sam unlockovao, a za drugi je trenutna cena 15ak €. Moj problem je što bih tih 15€ najrađe dao Telenoru/uvozniku i sigurno dobio odgovarajući kod, a ne da ga kupujem online, platim i čekam nekoliko dana.

Bottomline je da operateri zaključavaju telefone, jer ih ne prodaju po tržišnoj, već po subvencionisanoj ceni. Meni to zvuči pošteno. Ono što bi bilo još poštenije, jeste da operateri ponude unlock kodove po određenoj ceni, odnosno besplatno, kada istekne ugovorna obaveza.
Korisinici bi bili zadovoljniji uslugom, a operateri bi pomogli u borbi protiv malih radnji koje i dalje prodaju telefone na crno, bave se dekodiranjem i sl.
 
Poslednja izmena:
Sve bi to bilo ok, kao svugde u svetu što su telefoni zaključani koji se kupe uz ugovornu obavezu, ali da je to regulisano nekim članom ugovora koji se potpiše. Pošto tog člana u ugovoru nema, telefon nesme da bude zaključan. Strani operatori Vam posle isteka ugovorne obaveze pošalju unlock kod tako da možete da ga besplatno otključate.
 
Pa znaju oni stariji koji su živeli u vremenima Milke Planinc kada kafe nigde nije bilo na tržištu i film Tesna Koža,kada Šojić prodaje u paketu,T.J. Ako nećete Ventilatore nema ni kafe.Kafa nemože da ide bez ventilatora....
Valjda su to od njega naučili,mislim ono za pakete.
Da napomenem ja sam već 2 fona otključao uz pomoć youtubea.
 
dobio sam 2 default odgovora:

Poštovani,



Hvala Vam što ste nam se obratili. Odgovor očekujte u najkraćem roku.



Lako i besplatno do Interneta na svakom telefonu uz Telenor KLIK . S ponosom vam predstavljamo Telenor KLIK - novu uslugu uz koju ćete sasvim lako moći da koristite Internet na vašem telefonu. Sada je sve što vas zanima na samo KLIK od vas, uz besplatnih 150 MB mesečno do kraja 2010.

Dodatne informacije potražite na našoj internet prezentaciji www.telenor.rs ili pozivom na broj 063-9000.



Srdačan pozdrav.



Telenor d.o.o.

Kontakt centar

Omladinskih brigada 90

11070 Novi Beograd, Srbija

E-Mail: [email protected]

i od reklamacija

Poštovani,



Hvala Vam na ukazanom poverenju i interesovanju za usluge Telenora.



Odgovor na Vaše pismo u elektronskoj formi očekujte u narednih 15 (petnaest) dana.



U posebnim okolnostima, ukoliko je za obradu neophodan nešto duži vremenski period i/ili dodatne informacije, bićemo slobodni da Vas kontaktiramo.



Iskoristili bismo ovu priliku da Vas obavestimo da je Telenor svojim korisnicima ponudio novi tarifni dodatak DODAJ MEDJUNARODNE POZIVE. Aktivacijom ovog dodatka pozivi ka inostranstvu bice Vam pristupacniji. Razgovarajte povoljno i jednostavno sa celim svetom! Dodatne informacije potrazite na sajtu : www.telenor.rs ili pozivom na broj 063/9000.



Srdačan pozdrav,



Telenor d.o.o.

Funkcija Korisničkog servisa

Omladinskih brigada 90

11070 Novi Beograd, Srbija

E-Mail: [email protected]

15 dana :) :) :)
 
meni su odmah odgovorili. Rekli su "ne" :)
 
Aj da im i ja pošaljem...mada moram prvo da nađem ugovor od ove Nokie 6303 da ga prostudiram :)
 
Država je kriva što dozovoljava operaterima ovakvo ponašanje i dok je tako, možete da im pljunete pod prozor ili da da ponavljate 5. okotobar na efektivniji način. Grow up.
 
Nemoj da si na kraj srca. Ljudi uspeli. Ja sam pripremio sve da im u ponedeljak ujutru pošaljem fax jedno 50 puta .... :) :) :)
 
Postovani,


Mobilni telefonski aparat je sastavni deo nase ponude koja sadrzi koriscenje nasih usluga i sam telefon. Telefoni se ne prodaju odvojeno od usluga, pa se samim tim se podrazumeva da ce aparat biti koriscen sa Telenorovim brojem/SIM karticom.
U reklamnom materijalu u kojem se promovisu aparati, a koji je nasim korisnicima dostupan na svakom prodajnom mestu, navedeno je da svi uredjaji iz ponude rade iskljucivo sa Telenorovim SIM karticama. Takodje, na nasoj zvanicnoj internet prezentaciji (tacnije na adresi _http://www.telenor.co.rs/sr/Privatni-korisnici/eShop-Telefoni/Mobilni- telefoni/?eshop&do=phone_info&phone_id=266 ), ispod svakog modela telefona, nalazi se navedena informacija.


S'postovanjem


Telenor D.O.O
Biznis kontakt centar
Omladinskih Brigada 90
11070 Novi Beograd, Srbija
GSM: +381 63 9000
Fax: +381 63 9002
E-mail: [email protected]

Evo, imam zvanični odgovor da neće da mi izadju u susret. Sada skeniram ugovor i da vidim gde sam potpisao za neispravan telefon ....

I ne znam šta misle sa onim "Telefoni se ne prodaju odvojeno od usluga" , sad ispada da ne možeš da udješ i da kupiš telefon po punoj ceni, a bez ikakve ugovorne obaveze .....
 
Poslednja izmena:
Koliko ja vidim na sajtu Telenora u ponudi lepo pise "cena telefona bez ugovorne obaveze je xx.xxx dinara"...znaci nikakva veza sa "uslugama". Osim toga, svrha svakog ugovora je da se precizno odrede prava i obaveze ugovornih strana, znaci objasnjenja tipa "...podrazumeva se da ce aparat biti korisen..." apsolutno nisu validna, gledano cisto pravno
 
Koliko ja vidim na sajtu Telenora u ponudi lepo pise "cena telefona bez ugovorne obaveze je xx.xxx dinara"...znaci nikakva veza sa "uslugama". Osim toga, svrha svakog ugovora je da se precizno odrede prava i obaveze ugovornih strana, znaci objasnjenja tipa "...podrazumeva se da ce aparat biti korisen..." apsolutno nisu validna, gledano cisto pravno

Nisam siguran, ali mislim da ne može telefon da se uzme ako nemaš Telenorov post-paid broj, što znači da jesu u pravu što se tiče tog dela. To jest, oni nisu i prodavnica mobilnih telefona, već telefone prodaju samo uz post paid broj.
 
Mom prijatelju su HR posle isteka ugovorne obaveze na VIPu lepo dali unlock code za njegov telefon. Kaze covek da je to kod njih normalna stvar a ne luxuz kao kod nas u SR (svaki korisnik nakon isteka ugovora dobije unlock code). Ebi ga...

Naj odvratnija stvar u svemu je USPOSTAVA VEZE koju naplaćuje provajder i koja je solidna (oko 3 RSD) kao i drzavina taksa od 10% na sve sto se tice mobilne telefonije. Kukali smo na Seseljevu taxu na mobilne a ovo ispade isto ako ne jos gore...
 
Poslednja izmena:
Zato u HR probaj da kupiš bilo gde telefon koji nije zaključan na jednu od tri mreže. Teško.
 
Mom prijatelju su HR posle isteka ugovorne obaveze na VIPu lepo dali unlock code za njegov telefon. Kaze covek da je to kod njih normalna stvar a ne luxuz kao kod nas u SR (svaki korisnik nakon isteka ugovora dobije unlock code). Ebi ga...

Ova opcija bi bila razumna, ali krastavac, kad iza potrošača, tj. nas ne stoji država kao što bi trebalo, pa mogu da rade šta im je volja.
 
""Pozdrav.

Mislim da ovakav vaš odgovor nije na mestu.
Ja sam telefon kupio od Telenor Srbija, po povlašenoj ceni, i on je postao moje vlasništvo. Zauzvrat, zbog povlašćene cene, ja sam potpisao da ću koristiti paket i vašu mrežu naredna 24 meseca, bez mogućnosti prelaska na jeftiniji paket, ili raskida ugovora. Šta ću ja da radim dalje sa telefonom, da li ću ja da ga koristim, ili ću ga nekom pokloniti, ili ću ga baciti, to je moja briga. S te strane gledano, smatram da bih trebao da dobijem kod da otključam dva telefona koja sam kupio od vas.

Unapred zahvalan."

Poslah ovo malopre.Sada čekam dalje.
 
Odgovoriće ti, ali ništa nećeš dobiti sa ovim tekstom koji si poslao. Veći efekat bi bio da si naveo tačno članove zakona koji su prekršili, zato što si kupio zaključan telefon, a ne ono što ti smatraš da treba da bude.
 
To mi je mejl No. 3 ..... idemo postupno, kako bi rekao moj bivši profesor matematike ....
 
Na stranu te pravne stvari, ali meni zaista nije jasno zašto operateri kodiraju telefone, odnosno šta time konkretno dobijaju, osim što sebi komplikuju život?

Kada kupac izađe iz prodavnice, može u prvi šaht da baci i telefon i karticu, svejedno 24 (ili 12) meseci će mu stizati full račun koji će morati da plati. Ako ne plati, tužiće ga, sigurno neće uzimati polovan telefon nazad.

Ako je odgovor, da je taj telefon sprečen da se koristi na drugim mrežama, pa se tako smanjuje promet konkurenciji, pre bih rekao da samo oduvraćaju kupce od kupovine svojih paketa. Evo, da sutra VIP lupi na sajtu "svi telefoni su otključani" i da daju približnu ponudu Telenorovoj što se cene paketa i telefona tiče, mislim da se niko ne bi dvoumio gde da kupi.
 
Meni za koji dan istice ugovor i rado bih otkljucao telefon. Iako mi trenutno ne treba da je otkljucan voleo bih da ga imam takvog ako zatreba. Zato pratim temu a vi javljajte kako napredujete.

Da dodam skorasnje iskustvo koje dosta govori o tome kako Telenor postuje korisnike, dobre obicaje i zakon. Imao sam manji softverski kvar na telefonu sa kojim mogu da zivim ali pozovem 9000 da vidim sta moze da se uradi. Riba me bez mnogo razmisljanja uputi na Samsung servis uz objasnjenje da to moram da sredim tamo a na moju primedbu da sam telefon kupio u Telenoru se zacudila kako mi uopste pada na pamet da se obracam njima umesto servisu. Meni dovoljan razlog je to sto mi je Telenor prodavnica mnogo bliza od servisa a i to sto su nesto obecavali rezervne telefone u slucaju da kupljeni mora u servis. Ne znam da li je regulisano zakonom ali reklamacija robe se obicno radi u prodavnici gde je proizvod kupljen, ne u servisu.
 
Ne znam da li je regulisano zakonom ali reklamacija robe se obicno radi u prodavnici gde je proizvod kupljen, ne u servisu.

U suštini nebitno, da su ljudi, učinili bi ti. Ali je to kao i većina stvari ovde, čak i ako je strana kompanija, vrlo brzo se prilagodi domaćim pravilima koja se svode na to da je med i mleko dok ti ne izvuku kintu, posle ih ne interesuješ, nema dugoročnog razmišljanja, a i računaju na kratko pamćenje naroda ovde koje je više puta dokazano u praksi. Zato se i ježim ugovorne obaveze jer je to princip da im staviš m00da u šaku i da se nadaš da neće jako da uvruću. :S:
 
Da dodam skorasnje iskustvo koje dosta govori o tome kako Telenor postuje korisnike, dobre obicaje i zakon. Imao sam manji softverski kvar na telefonu sa kojim mogu da zivim ali pozovem 9000 da vidim sta moze da se uradi. Riba me bez mnogo razmisljanja uputi na Samsung servis uz objasnjenje da to moram da sredim tamo a na moju primedbu da sam telefon kupio u Telenoru se zacudila kako mi uopste pada na pamet da se obracam njima umesto servisu. Meni dovoljan razlog je to sto mi je Telenor prodavnica mnogo bliza od servisa a i to sto su nesto obecavali rezervne telefone u slucaju da kupljeni mora u servis. Ne znam da li je regulisano zakonom ali reklamacija robe se obicno radi u prodavnici gde je proizvod kupljen, ne u servisu.
Da si pogledao na sajtu Telenora, mogao si da joj objasniš kako ti je palo na pamet da se njima obraćaš
Garantujemo Vam da ćemo preuzeti na sebe brigu o svakom telefonu kupljnom u našim radnjama. Pobrinućemo se da Vaš telefon, u slučaju kvara, bude popravljen u najkraćem mogućem roku. Znamo da je veoma važno biti uvek dostupan. Zato ćemo Vaš telefon poslati na popravku, a Vama odmah dati drugi telefon kao zamenu na korišćenje, kako biste nesmetano mogli da koristite sve servise i opcije na koje ste navikli.
http://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/eShop-Telefoni/Opste-informacije/Telenor-garancija/

Sad traži i drugi telefon kao zamenu na korišćenje.
 
Nazad
Vrh Dno