Šta je novo?

Pojacala za slusalice

Ima i kod nas U7 za te pare (na KP) :)

HW razlika izmedju U7 stock i Ech. mislim da nema, razlika je u toj camo teksturi ali i softveru.. mozes da pogledas te razlike po netu, neki klip ili test.. Ech softver/UI i pored toga sto je gamerski deluje nekako ozbiljnije, bolje i ima vise podesavanja dok U7 deli softver sa starijim asus kartama i sve to podseca na 2006 godinu, bar po izgledu :) Imas ovde dobar test te camo verzije - http://www.kitguru.net/components/soundcard/zardon/asus-xonar-u7-echelon-edition-review/

Mada ima onih modovanih drajvera.. ali nisam probao pa ne mogu nista da kazem.

E sad, po head fi i jos nekim audio(filskim) sajtovima, forumima vise cene fiio e10k kvalitet zvuka od U7 bez obzira sto fiio zvuci malo ''uze'' tj soundstage je losiji. Naravno tu misle na slusanje muzike a ne na filmove/igre, jednostavno kazu da im 10k zvuci malo prefinjenije, muzikalnije, bolje.. jer nema napadne visoke koji su i detaljniji u isto vreme, slicno kazu i za bass.

E sad, sve to zameraju DG i U3, U5 asus kartama (U5 kosta kao fiio) dok U7 ima topljiji, muzikalniji zvuk ali kazu da opet ima 'blago 'nervozno'' podrucje visokih tonova sto nikako ne odgovara slusalicama koje u startu zvuce svetlo.. isto tako U7 zameraju i pojacalo koje nema bas sjajne ''merne karakteristike'' tj ima visoku izlaznu imp. (npr 20-30 oma, lupam sad ali tu je negde dok fiio ima manje od 1.04 oma). Uz to samo pojacalo je jace ali zaboravih za koliko mW..

Ali sto kaze kefalo, sve su to podaci sa kutija i to se ne slusa.. jednostavno i za fiio i Asus vazi da su best buy u svojim cenovnim klasama u svakom smislu ali ne treba ocekivati cuda.. za oba proizvoda bih pre rekao da zvuce u skladu sa cenom a da konkurencije debelo zacenjuje svoje proizvode ;) fiio ima prednost u dimenzijama-laksoj prenosivosti, mozda malo muzikalnijem zvuku, hw bass boost i L/H gain prekidacu dok U7 ima softver prilagodjen vecini korisnika (od onih koji samo slusaju muziku preko ''od svega po malo'' upotrebe pa do igraca), malo bolje rez. u vecini sintetickih testova/soundstage i to je to.

Uglavnom za kucnu upotrebu ''od svega po malo'' mislim da je U7 bolji izbor. Za laptop i slusanje muzike, poneki film/igru u pokretu - fiio. Mada bi najbolje bilo uporediti sva 3 uredjaja (U7/10k/SMSL) a mislim da cu za najkasnije mesec dana moci da uporedim poslednja dva sa DG xonarom mada mi nesto vec govori da ce smsl biti na prvom mestu :)
 
Poslednja izmena:
Nisam u Srbiji... ;) Bacio sam vec pogled i u principu je e10k bolji ako je slusanje muzike preferenca, dok u7 je nesto "versatilniji" (echelon dolazi sa Dolby home Theater softverom koji vec imam na lapu tako da sam upoznat sa paletom podesavanja i ne bas fan istih) za ostale stvari... Licno bih pre uzeo Fiio jer mi je slusanje muzike preferenca, ali sam kazes da te isti i nije nesto odusevio... A o SMSL-u cini mi se da smo vec pricali ranije, ako se secas, da je poprilicno hit and miss njihov QC... U svakom slucaju meni se ne zuri, radije bih pazario nesto pri cemu cu ostati nego da kasnije preprodajem i jurim ponovo...

Nista, ostaje da nam podelis utiske kada stigne i ocenu koji je bolja kupovina (jednorog do 100e)... :D
 
Nema idealno nista, uvijek nesto fali. Uzivaj u muzici, pusti detalje. Osmjeh na lice i nek noga sama krene [emoji16]
 
Nisam u Srbiji... ;) Bacio sam vec pogled i u principu je e10k bolji ako je slusanje muzike preferenca, dok u7 je nesto "versatilniji" (echelon dolazi sa Dolby home Theater softverom koji vec imam na lapu tako da sam upoznat sa paletom podesavanja i ne bas fan istih) za ostale stvari... Licno bih pre uzeo Fiio jer mi je slusanje muzike preferenca, ali sam kazes da te isti i nije nesto odusevio... A o SMSL-u cini mi se da smo vec pricali ranije, ako se secas, da je poprilicno hit and miss njihov QC... U svakom slucaju meni se ne zuri, radije bih pazario nesto pri cemu cu ostati nego da kasnije preprodajem i jurim ponovo...

Nista, ostaje da nam podelis utiske kada stigne i ocenu koji je bolja kupovina (jednorog do 100e)... :D

Razmisli i o Cambridge Audio Dacmagic XS ako ga ima za oko 100e tamo gde si. Ili Audioquest Dragonfly V1.2, ali on je skuplji.
 
Poslednja izmena:
+1 za predlog, jesam oba modela uzeo u opticaj ali se cena novih krece oko 150e. Dragonfly je cak jednom naleteo kroz oglase pre par meseci za 100e (1.0 verzija), ali videh da je covek koji je prodavao nabavio e10k sa kojim je bio vise zadovoljan i zato Dragonfly zavrsio u oglasima, tako da nisam hteo da eksperimentisem... A i sa tih 150e se opet ulazi u onaj "zacarani krug" jer za "samo 120e vise" mogu da se docepam O2+ODAC komba... I onda mi je nekako bolje da povucem rucnu na nekih 100-120e za dac/amp koji cu koristiti samo kod kuce, a i planu mi je da svoj stari mp3 plejer zamenim novim tako da ce i to zadovoljstvo da me kosta oko 200e...
 
Poslednja izmena:
Ovde imate kraci test e10k i lik kaze da su tu negde po zvuku 10k, dragonfly i onaj beyerdynamic A200p. A vazi da sva 3 zvuce bolje od udac 2.

I onda nije tesko povezati zasto fiio preporucuju kao najbolju kupovinu - zato sto zvuci isto za daleko manje para. Od DF je jeftiniji oko 70-80e u proseku a od Beyerd. oko 150e a uz to ima i neke sitne prednosti (hw prekidace npr, mocnije pojacalo). Ubedjen sam da je to glavni razlog hajpa oko fiia a ne vrhunski kvalitet zvuka koji moze da parira dac/amp od 500e+ :)

Mada u svakom slucaju respect za fiio jer prodaje izuzetno kvalitetno izradjen proizvod koji zvuci isto kao konkurencija za manje para a uz to nemaju vece probleme sa kontrolom kvaliteta i crkavanjima.

Tako da ja pomenute uredjaje sigurno ne bih kupio posle E10k, zasto da bacam toliko para vise a ne dobijam nista, cak i gubim neke funkcije..

Ali moram da pomenem da se svi koji cuju muziku preko e10k uz HD7/ckx9 prosto oduseve zvukom i ne mogu da veruju da taj zvuk dolazi iz alu ''kutije'' debljine 2 zipo upaljaca uz samo malo vece dimenzije od jednog. A kako i ne bi kada retko ko danas ima dobre slusalice, dac.. uglavnom ljudi koriste a4, hama i slicno djubre uz integruse jer misle da za dovoljno kvalitetan zvuk treba bas mnogo para. A realnost je da za 60e ukupno moze da se kupi polovna Xonar DG karta i neke SL slusalice i to je to.

Koga zanima ovde ima utiske jos jednog clana foruma sa e10k ali uz zatvorene shure slusalice. - http://forum.benchmark.rs/showthread.php?342802-Fiio-generalna-diskusija&p=4196845&viewfull=1#post4196845

Te shure imaju svetliji zvuk (mozda kao hd7 ali nema veze) pa su i one profitirale od fiia.

E sad, ostaje mi da probam SMSL i jos kada bih nekako dosao u posed U7.. ali cisto sumnjam da zvuce primetno bolje od fiia, jedino sto mislim da je soundstage malo bolji tj da su bolji izbor za otvorene slusalice.

Ali eto, moram da probam bar SMSL jer je cena smesna. Da me ne mrzi da zbudzim sve to oko kartice vec bih narucio :d ali mislim da cu do kraja meseca moci da uporedim sa fiiom :) Samo me smara to sto je broj crkavanja i problema veci u odnosu na sve ostale pomenute.. moram videti po netu da li se pominje neka nova verzija (793 III npr.)

Vidim da jurodivi pominje da smsl ima bassy zvuk bez ikakvih posebnih aktivacija.. e10k je delimicno flat sa bass boost off a kada se ukljuci to je boost od oko 3dB sto je ok ali mozda su trebali da naprave prekidac sa jos jednim, centralnim polozajem (+1.5-2dB npr) jer u nekim zanrovima boost od 3dB smeta AT ckx9 slusalicama koje su v shaped po difoltu ali bi im u odredjenoj muzici prijao boost od 1,5dB. Dobro, to je vec detaljisanje :d

Tako da se na kraju dolazi do toga da je ovo samo jeftina (ali i kvalitetna) ulaznica u taj svet pa ko se ''primi'' u roku od par godina ima da prsne oko 1000e na premium slusalice i dac/amp a vidim da ce samnom tako i biti :d mozda ne tako brzo ali u narednim godinama sigurno.. ali i zanimljivije je ici postepeno iako se ne bas i ne isplati.

[YOUTUBE]vJ8nr04u6YY[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
^ Ne pominje, pominje SMSL (M2 i 793 II) kao alternative e10k... M2 sam uzimao u razmatranje i pricao bas sa hsv-om kada je uzimao e10k...
 
Da, ne pominje se tu vec u ovde - http://www.head-fi.org/t/726304/the-fiio-e10k-all-new-dac-and-amp-stages#post_10707947
I compared it against the Dragonfly 1.2, and my feeling is that with respect to SQ, they perform similarly. The Dragonfly sounds a little dry but has less treble splashiness, perhaps due to a decent asynchronous jitter implementation. The Dragonfly isn't stellar in the distortion department, but I didn't really hear those problems when listening to it. Overall, I feel the E10K is comparable to the Dragonfly, losing out on USB performance but having better drive capability.

Sad me zanima da li postoji jos neki kineski dac/amp koji kida za svoju cenu, znaci nesto kao smsl ali da je bar 2 klase iznad i kosta do 200$ :D
 
Poslednja izmena:
Yulong U100, Epiphany Acoustics EHP-O2Di (Englez) .... ?
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Trebalo bi u Srbiji napraviti neki CanJam. :D Ja sam uzeo AQ Dfly 1.2 dok je još dolar bio relativno nizak i tada je to bila baš povoljna kupovina, danas i po ovim cenama već nisam siguran, mada nemam zamerki, odličan je. :)
 
Da li je neko upoznat sa Monoprice DAC-om odnosno rebrandiranim Monoprice DAC-om -> FiiO E09k?

Sada ih skoro pa i nema, ali naleteo sam u jednoj radnji u AT-u gledajuci cene za E10k... Da li je u istoj kategoriji kao e10ka i da li uopste vredi razmatrati pored Fiia E10k?

EDIT: Nebitno, u pitanju je amp+dock za e17... zanemarite post...
 
Poslednja izmena:
^ da, to je dock i pojacalo (dosta jace od ostalih fiio) i vazi za odlican proizvod ali je pitanje koliko ih jos imaju u prodaji..

[YOUTUBE]YSWXAqzNzAQ[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Ma ima tih dac/amp kombinacija more.
Teško je reći šta je bolje, malo je ljudi to sve ili dobar dio probao.

Ono što ja preporučujem kada su u pitanju komercijalna rješenja je da se dodje do slike iznutrica i vidi koja je klasa komponenti ugradjena.

Npr. čuvena rega i njihovo pojačalo za slušalice.
Cijena 180 EUR-a.

P1010197.jpg
Potencimetar koretkan, lično koristim ovaj, medjutim cijena od 180EUR-a bi podrazumjevala da se ubaci alps blue.
Inače kao što rekoh za cmoy koristim taj pot i on košta oko 60 dinara.

Opamp nema podnožje već je direktno lemljen, samim tim ne može se eksperimentisati ubacivanje toplijeg ili analitičnijeg opampa.

Dalje meridan explorer 1

inside-with-info-800px.png


Korektno i ukusno.
Nichicon gold serija kondenzatora, par eura komad, nisu štedjeli, wima blokovi sve OK.
Jedino što od te male spravice ne treba očekivati bog zna šta, naročito ne u amp sekciji.

Mislim ima toga tona na internetu.
Možda neka uopštena preporuka, barem kako bi ja.
Ulaz optika ili s/pdif.
Napajanje sa trafoom unutra a ne napajanje nalik punjaču za telefon ili usb.
Ovo je vrlo bitno za pojačalo, jer ne može se pogurati ništa sa 5v koliko je na usb-u.
Ništa kvalitetno.


Pogledati tip kondenzatora, da li je wima blok ili neki no name.
Elektroliti , tj. ovi što liče na burenca, nešto tipa panasonic (imaju oznaku m od matsushita), nitchicon, nippon isl.

Pot, za sve preko 100 bi trebalo da ima alps barem, omeg sa kojim imam vrlo dobra iskustva.

Dakle mnogo je bolje malo čitati o komponentama i vidjeti šta je ugradjeno, nego čitati specifikaciju.
 
Poslednja izmena:
Kefalo objasnio neke stvari.[emoji106] mi smo ovde (audio i mnogi drugi) amateri, nama prosjek zavrsava posao. Ja barem nemam volje toliko da zalazim u detalje za sve. Gubljenje vremena i peglanje ni za sta.

Ma kakve brojke papir i specifikacije, to je neiskusno oslanjanje, eto ti Androida primjera. [emoji14]
 
Poslednja izmena:
@kefalo

Koliko para toliko i muzike,uglavnom, barem sto se audifilije tice... (nazalost imao sam to iskustvo kada sam jurio slusalice) Uvek ima odstupanja, samo je pitanje gde ih naci, tako da cak i komponente ne moraju da igraju veliku ulogu...


Po onome sto moze da se iskopa na netu, ako se zaista uzima nesto "ozbiljnija" oprema na duze staze, nesto sto zaista vredi novce, najbolja tj najsigurnija "isprobana" (pocetna) kombinacija bi bila stack varijanta- o2+odac ili schiit magni+modi... Ne sumnjam da koriste dobre komponente i da su poprilicno "end game" varijanta za dosta sluski... Ali takvo zadovoljstvo kosta izmedju 250-280e (i jos jedno 150+ evropskih novcanica za nesto bolje slusalice), sto velika vecina nije bas spremna da plati...


"Budzet" segment do 100/120e (Fiio&Co) nam je ipak primaljiviji i nije uopste los izbor, cak i ako mozda koriste losije komponente i velikoj vecini nas sumnjam da bi bilo neke razlike i da predjemo na kvalitetniji hardver ali opet ne mora da znaci... Cak sta vise i budzet segment je verovatno i vise nego puna kapa za veliku vecinu nas koji kuburimo sa integrusama... :)

Da ne drvim, ono sto hocu da kazem, jesu primeri gde ljudi koji su imali prilike da koriste i uporede "kvalitetnije" tipa AQ Dragonfly i Audioengine D1 naspram recimo E10k (pa i SMSL, znaci klasa iznad-klasa ispod, ali to je opet entry-level segment), kazu da neke vece razlike u kvalitetu zvuka koje bi opravdale razliku u ceni... Tako da ono onim klasama uredjaja koje mi pricamo mislim da spec i komponente i ne igraju toliko znacajnu ulogu i ne verujem da bi trebalo da se toliko obraca paznja vec krajni rezultat- zvuk koji pruza...

Za 250 evra i preko i neke custom shop varijante vec bi trebalo da se obrati za sta se daju pare...
 
Poslednja izmena:
Po onome sto moze da se iskopa na netu, ako se zaista uzima nesto "ozbiljnija" oprema na duze staze, nesto sto zaista vredi novce, najbolja tj najsigurnija "isprobana" (pocetna) kombinacija bi bila stack varijanta- o2+odac ili schiit magni+modi... Ne sumnjam da koriste dobre komponente i da su poprilicno "end game" varijanta za dosta sluski... Ali takvo zadovoljstvo kosta izmedju 250-280e (i jos jedno 150+ evropskih novcanica za nesto bolje slusalice), sto velika vecina nije bas spremna da plati...

Hm... istina, ali ista ta većina će često opušteno uzeti novi telefon od 250-350 evra i misliti kako su ekstra jeftino prošli. :D Plus što ne moraš kupiti sve komponente odjednom, ja sam npr. prvo uzeo slušalice, a onda posle nekog vremena i dac+amp:

Stack.png
 
@hsv

onaj kombo za ~200e (222CHF) -> o2+odac, direktno iz svice... E sada koliko je dobra opcija ne bih znao, jer deluje vise DIY od JDS i Epi ponude (mislim da samo 1 rad na njima Svici, mozda se i varam)... Mozda je bolje posegnuti za Epiphany Acoustics, koji su ipak proverena opcija sto se izbora u EU tice...
 
Poslednja izmena:
To je pojačalo bez DAC-a, DAC/zvučnu imaš ili planiraš da kupiš?
 
To je odlično pojačalo.
Nemoj imati dileme.

JEdino što to nema konverter pa ako je i on nužan onda STX bez greške ili Xonar DX i to pojačalo, što bi bilo i bolje od STX.
 
Hmmm .. a koja bi bila razlika kada ne bi koristio konverter nego direktno slusalice na pojacalo ? Mislio sam da izbegnem ubacivanje dodatne kartice na maticnu plocu, samo da kupim ovako neku varijantu. Ima nesto slicno sa DAC-om u sebi a da je slicnog kvaliteta ?
Ne znam sta da gledam stvarno.
 
Imas mali milion dac/amp uredjaja (cak i usb), cene od 30$/€ do nekoliko 'iljada $/€ pa ti biraj :)

Za 50-ak evra - SMSL 793 II (nije usb), ima ga clan jurodivi i prilicno je zadovoljan sa tim uredjajem.
80-100e - usb fiio e10k ili Asus Xonar U7 (to je prakticno usb/eksterna verzija DX karte ali sa pojacalom za slusalice)
Preko 100e - ima ih na desetine a da opravdavaju cenu (naravno kod nas je daleko losiji tj ograniceniji izbor, uglavnom NuForce, Fiio, Asus u tim budzetnim klasama do 200e).

O Asus/fiio uredjajima se vec dosta pisalo u ovoj temi i po forumu, prelistaj..
 
Poslednja izmena:
Hmmm .. a koja bi bila razlika kada ne bi koristio konverter nego direktno slusalice na pojacalo ? Mislio sam da izbegnem ubacivanje dodatne kartice na maticnu plocu, samo da kupim ovako neku varijantu. Ima nesto slicno sa DAC-om u sebi a da je slicnog kvaliteta ?
Ne znam sta da gledam stvarno.

http://www.amazon.com/JDSLABS-Objec...s&ie=UTF8&qid=1438110297&sr=1-2&keywords=odac

:)

Mada ne piše da je RevB:

https://www.jdslabs.com/products/48/o2-odac-combo-revb/
 
Poslednja izmena:
Ok razmotricu neke od ponudjenih opcija svakako.

Sto se tice kombinacije ovo pojacalo + neki najjeftiniji DAC ? Kako bi to teralo sluske ili DAC mora da bude slicne/iste snage ? ... kako se to vec gleda..
 
Nazad
Vrh Dno