Šta je novo?

My Mac - Showroom

sto je ok tek sad kad sam napravio box za kablove :). na koji Bose mislis? ako pitas za SoundLink odlican je, prosto ne verujes kad cujes. nije preglasan ali zato daje ubedljivo najkvalitetnije definisan zvuk i ovako malecki ume dobro da zadrma :). poslusaj ga pa ce ti biti jasno ;). ma ajde sto su sluske najlepse nego sto su nesto najprijatnije i najudobnije sto sam probao. bukvalno nestaju sa glave i zaboravis da ih nosis, to me je najvise i kupilo a naravno i prirodan zvuk koji daju.

Da taj soundlink sam gledao pa me zato zanimalo:)Sluske su samo takve:)
 
@RasaNS
poslusaj i HK Esquire, prilicno me iznenadio obzirom na dimenzije. glasniji je 3 puta ali je ipak kvalitet Bose zvuka pobedio. nikada necu slusati nesto pojacano do maksimuma pa mi je mnogo bitnije da sto bolje zvuci u normalnom koriscenju.

@iGameR
znam, greota je ne uklopiti sve kako treba uz mekanog :). meni se vec ne uklapa companion i trebaju mi sad neki beli zvucnici ali mi je jaako tesko da se rastanem od ovih i ne znam sta bih drugo kupio...
 
pa da, isto sam kao i ti sastavljao konfiguraciju i cekao skoro dva meseca da stigne :smash:, ali vredelo je svakako i opet bih to uradio.

hm, nema ovoga u nasim radnjama i vise bi islo uz neki tv a tesko da bi moglo da zameni dva satelita i vufer koji ima companion.
pre par meseci sam na jednom stranom forumu ukacio temu bas o mini hifi zvucnicima za Mac ali ne mogu da je nadjem a bilo je bas odlicnih stvari.

naveo sam cisto primer samo zbog estetike, ovo sto imam je i vise nego dovoljno ;).

okaci obavezno te slike :)
 
^Papuce su prva liga ! :d
 
Jel ti ovo sluzi iskljucivo za igre i multimediji? Ako je to slucaj jeftinije bi prosao sa ps4. Ako ti je kao komp zasto onda ekran toliko nisko i gde sedis?
 
Igre ne igram već duže vreme, odvikao sam se, tako da bi PS4 bio samo bespotreban trošak.

Što se tiče filmova i serija tu Smart TV i Synology odrađuju posao bez Mac mini-ja.

Mac mini mi služi za office, net (Smart TV je izuzetno spor za internet), mail...
 
Ne kapiram u čemu je razlika kada slika zavisi od kvaliteta snimka a ne od TV-a, NAS-a, Mac minija ili bilo čega drugog. Mini je samo hardver koji pušta snimak.

NAS ima istu caku kao i Plex, uđeš u "Ulazna Lista" preko magičnog, nađeš film u folderu Synology (kod mene je svaki film/serija uvek Remux) i pustiš.

Juče sam dobio odgovor na forumu da pošto imam IR Remote da mogu preko njega da pustim film/seriju/muziku preko XBMC-a i zaista sve radi super.

Još sam u fazi istraživanja šta bi mi bilo najbolje/najlakše za gledanje.

Navika je čudo pa sam tako navikao na magični daljinski od LG-ja kada gledam filmove, dok sa D3 daljinskim upravljam TV programima. Sada kada je u igru ušao IR Remote (Apple daljinski) moram da vidim da li ću da nastavim da ga koristim ili da se vratim magičnom.
 
nismo se razumeli...mislio sam Mini nakacen na TV,jer odlicna kombinacija,pa kad na sve to dodas sredjen XBMC/Kodi sa popularnim addonsima...zavrsio si veliki posao....ja sam zadnjih 50-tak filmova iskljucivo gledao Online uz pomoc addonsa Genesis....a Mac nakacen na TV.....:)...titlovi,font,boja,senke..sve Vrh....itdddd
 
Ja nikada do sada nisam koristio XBMC. Koristio sam Plex a kada mi je trebalo dva titla u isto vreme koristio sam Movist.

Taj Genesis kakva je slika (SD, 720p, 1080p)?

Edit: sada sam instalirao i slika nije zadovoljavajuća za moj ukus. Možda je do mog neta, imam 40 mega SBB net.

Ja ipak volim da sačekam Remux i da onda uživam u slici i zvuku.
 
Poslednja izmena:
imas da biras rezolucije....ok,uvek mozes da skines torrent kd 100gb...bice onda ok slika:)....
naravno svako sebi ugadja,tako i treba...pozdrav
 
Igre ne igram već duže vreme, odvikao sam se, tako da bi PS4 bio samo bespotreban trošak.

Što se tiče filmova i serija tu Smart TV i Synology odrađuju posao bez Mac mini-ja.

Mac mini mi služi za office, net (Smart TV je izuzetno spor za internet), mail...
Mislio sam kako sedis i radis za njim kada je tako nisko i nema prostora za noge. Ili se zavalis negde sa tastaturom samo?
 
@6pack

:wave:

@n1tr0

Zavalim se u ugaonu garnituru (trenutno pravim razmeštaj po stanu) i zato sam i kupio bežičnu Apple tastaturu, Apple Trackpad i Apple IR Remote.
 
Uh... Ja tako mogu samo za laptopom da radim. Za kompom ne.
 
Da dodam i u ovu temu, mada bi se ovo trebalo spojiti sa onom (soba u kojoj je komp).

Malo sam se ponovio - iMac 27" Retina pored mladjeg brata 13" Retina :)
hOM05wY.jpg
 
Minimalizam a tako tako lepo, prelepo !
Nego kad si vec iMac Retina kakva je slika cisto pitam a mogu da zamislim [emoji15] .
 
A sta mislis kakva moze biti, 5K na 27". :p

Takva da kazes da ne moze biti bolja. ;)

A kome je 27" veliko, nek' saceka 4K 21,5", mislim da ce uskoro.
 
27 je zakon moracu i ja da pazarim jedan u dogledno vreme bilo lepo :)
 
Minimalizam a tako tako lepo, prelepo !
Nego kad si vec iMac Retina kakva je slika cisto pitam a mogu da zamislim [emoji15] .
Extra je slika. Nemam zalbi, cak mi vecinu vrema osvetljenje ekrana na pola, a nocu na skoro minimum. Na najjacem ubija, ali kontam da su to napravili jer mozes biti u poziciji da ti sunce tuce u ekran pa da ga odvrnes. Isprobao sam ga i za Lightroom za obradu fotki i sa Canon 7D skoro da je fotka vec 1:1 da nema sta da se zumira, tako da za fotografe i videografe je ovo prava masina, ali i za nas developere :)
O bojama naravno nema potrebe da pricam ;)
 
IMG_5237.jpg
 

Prilozi

  • IMG_5251.jpg
    IMG_5251.jpg
    963.4 KB · Pregleda: 343
Tako je to trenutno :)
 

Prilozi

  • IMG_2080.jpg
    IMG_2080.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 459
Au sunce ti poljubim, lik ima jedno 50k u raznoraznom harvderu ... Ne vidim poentu, al' respect :d
 
Video reviewing. Nesto je mozda dobio i free.
 
Nazad
Vrh Dno