Šta je novo?

Podesavanje adsl rutera za iptv

ExR

Slavan
Učlanjen(a)
24.12.2004
Poruke
1,207
Poena
350
Skoro sam uzeo iptv. Telekom ruter je do tada bio u kutiji jer imam tplink TD-W8910G koji ima wifi. Prepisao sam podesavanja za iptv i da kazem radi i na mom tplinku ali imam problem.
Problem je u tome da mi se gubi svaka vrsta komunikacije komp-ruter putem lan kabla kada je stb prikacen na ruter. Kao da zabaguje konekcija, pise da je konektovan ali nece da radi, ne prolazi ni ping a nece ni da se otvori home stranica rutera. Prodje neko vreme proradi na kratko (bez nekog odredjenog vremenskog intervala) pa opet bug. Onda se u 99% slucaja desi da nece uopste da se povrati sve dok ne uradim rr rutera. I tako u krug...Iptv radi svo vreme bez prekida.
Sve bi to, na neki nacin, bilo ok ali preko wifi sve radi bez ikakvog prekida, ovo se desava samo preko kabla.
Probao sam sve lan portove, probao sam i drugi komp i nema promene.
Probao sam i da ukljucim/iskljucim IGMP, stavljao na standard/block mode bez rezultata.
Znaci, sve radi normalno preko wifi, iptv radi bez prekida, samo nece lan i iptv u isto vreme da rade bez obrzira da li je stb ukljucen ili ne.

Ima li ko ideju sta bih mogao da uradim pre nego sto posaljem mail tplinku?
Da li je neko podesavao svoj ruter za iptv?
Hvala
 
I ja imam isto ovakav problem. Ja sam zvao telekomovu korisnicku podrsku i objasnio im problem, trazio im podatke koje trebam da upisem u ruter ali su me otkacili recenicom da necu moci da dobijem konekciju na tom modemu i da cu morati da vratim stari skatljivi sa kojim imam wifi samo u jednoj sobi.

Pa ako bi neko mogao da objasni malo detaljniji postupak oko mapiranja tih portova i podesavanja adsl iptv-a, jer sam laik u ovome, i ja isto koristim tp w8910g.
 
Hmmm, ovo će da bude malo duži post ;)

Prva i najbitnija stvar je da ruter može da "gura" nezavisno 2 PVC-a.

ADSL 2+ standard kao standard u kome če se ruter sinhrtonizovati

Prvi PVC (Internet)

VPI 8
VCI 35

Encapsulation LLC-SNAP-Bridging

Mode (routed ili bridge zavisi kako hoćeš net da ti radi)

Service category UBR without PCR

MTU 1492 (ako ne otvara sve sajtove smanjuj na 1392 ili na 1300)

Treba ti još modemski user/pass i to je to :type:


Drugi PVC (IPTV)

VPI 8
VCI 37

Encapsulation LLC-SNAP-Bridging

Mode Bridging * obavezno

Service category CBR

PCR 680

Ovime je podešen i IPTV PVC

Sada treba dodeliti PVC portu na ruteru:

Prvi PVC dodeljuješ LAN portovima na koje ćeš kačiti računare (izlaz na net)

Drugi PVC dodeljuješ portu na koji ćeš vezati STB.

Kako dodeliš, tako i povežeš. Ako nešto ne bude jasno piši slobodno, ja nemam baš osećaja koliko razumljivo pišem :wall:
 
Nazad
Vrh Dno