Šta je novo?

Sony Playstation 3 hack tema

Da se pohvalim :) ugradio sam Cobra ode 5.10b na slim 3001A. Sve radi lepo, mnogo bolje nego sto sam pretpostavljao s obzirom na oprecna misljenja vezana za ovaj cip. Meni je OFW 4.55 i nemam nikakvih problema za pokretanje igara, za sada mi radi svih 6 koje sam skinuo i kreirao iso imidze. Cak mi radi Okami HD sa psn-a, mada u tom slucaju cela igra mora da se instalira a pritom i da se koristi imidz za pokretanje. Nemam nameru da igram igre online, a novije igre koje se pojave i budu trazile 4.60 ili 4.65 OFW mogu vec da se srede i rade na 4.55. Moram da napomenem, da u igrama ne poostoji nikakav lag sto se pre desavalo chipovanim konzolama i nisam imao nikakav frezze konzole ili pucanje igre a konzola je u nekoliko navrata radila i po 6 sati bez prestanka. Naravno kada krenete da igrate The Last of us i Beyond two souls, ne mozete da stanete nego igrate i igrate :D Ja prezadovoljan.

Evo on je odradio sa Cobrom.
 
Ljudi da li je neko radio menjanje paste ispod IHS od cell-a i cime je skinuo silikon??? Ja sam probao i bilo me je strah da ne zeznem vodove na procesoru, mnogo mi to deluje usko... :p Sa RSX-a sam skinuo vrlo laganao i zamenio pastu ispod, to je ispalo odlicno spustio sam temperaturu za 15-tak temp... :) Ali cell je problem, ne znam cime da skinem, probao skalpel, ali jedva da ulazi, probao neke nozice hiruske, ali ni to ne radi, vidim po netu da ljudi rade sa nekim priborom za slikare, kao mini spaklica, gde to ima da se kupi???

Pozdrav...
 
Koji model je u pitanju?
Ako je Phat, onda ti nije bas pametno, dve stranice unazad.
 
Ja ti prvi to nebih predlozio bas zbog iskustva s prethodnih strana. Ako radi ne diraj nista, pokvarices ;)
 
Ja ti prvi to nebih predlozio bas zbog iskustva s prethodnih strana. Ako radi ne diraj nista, pokvarices ;)

Ma on radi, ali se dernja kao blesav, temperature su oko 78 za cell kad izadjem iz igre, ko zna koliko je u igri, bas je fen, cak i kad ne igram upaljuje se na 85 i gasi na oko 75, vec sam promenio pastu ispod IHS na RSX-u i spustio dosta temp, ali na cell-u ne smem bas ziletom da cackam.. :) Pa rekoh da pitam vas da li je neko uspeo da otvori cell i cime??? Model je 40GB CECHG04...
 
Pa to kao ovaj sto je riknuo kod mene. Srecno prijatelju ;)
Reci mi samo, kakav je kontakt na cell-u kad skines hladnjak? Kod mene je hladnjak jako lose nalegao, debeli sloj paste na 50% povrsine. Da sam znao kakva je situacija stavio bi komad bakarnog lima izmedju.
 
Ma kod mene lepo naleze(ravnomerno), ali ko zna kakva je pasta ispod IHS-a, to me brine...
 
Mozes da mu stavis i mleko divlje pande,isto mu je
Ti nand modeli 40 i 60 GB su tezak shit,rsx im je 90 nm,nema to veze sa pastom
Ne dirati dok radi radi,a najbolje je brzo prodati za kolko tolko,i kupiti CECHL04 ili novije masine
Prestao sam i da radim downgrade tih modela,posto bukvalno u svakom trenutku mogu da puknu,pa posle ja da placam neciji krs
I kad se rade,ko ih radi ne menja se pasta,jel samim brisanjem stare moze da vrisne,vec se kaci teensy bez diranja cipa-sa donje strane ploce
 
Izvinjavam se ako je vec bilo pitanje, jel mogu ps4 gamepadovi da rade na ps3?
 
Zna li neko sta ne radim dobro vezano za bypass?
Podesim proxy na ps3 kao ip adresu na kompu, port 27....i ne mogu da se ulogujem na PSN, trazi mi i dalje noviju verziju softvera.

Rogero 4.40, yet another bypass 1.8 na kompu, startovao .bat file. Na istom su ruteru.
 
A kako ste videli da je fake? Kome više verovati, ako su na takve sajtove počeli da kače fake CFW?
Koji je pouzdan?

Trenutno sam na 4.55

Ako ti je konzola hakovana samo instaliraj Rogero CFW 4.60 koji mozes naci bilo gde.
Fake je to sto pricaju kako mozes da hakujes konzolu bez E3 flasher ship-a.
 
Kakve veze seckanje ima se "chipovanom konzolom" :

To ono kao krekovani OS nije stabilan kao original ? :d
 
Kakva je situacija sa firmverima i menadzerima tj koji moze da pokrene ps1 i ps2 igre ako je to uopste moguce, nisam pratio scenu jos od 2011te... nesto mi doslo da odigram neku stariju igru, imam pune kutije diskova sa ps1 igrama, pa da ne kupujem ps1 i ps2 ako vec ps3 moze da ih pokrece posto bih voleo da odigram i motorstorm apocalypse i twisted metal za ps3 itd?
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko koja je fora sa ovim instalerom na rebug 4.65.1? Uopste ne vidi pkg fajlove sa fles memorije. Jel ima nesto da se podesi ili... Ceo dan sam se zezao sa njim i na kraju sam morao da skinem drugi instaler sa neta preko ccMM.
 
Poslednja izmena:
Zna li neko sta ne radim dobro vezano za bypass?
Podesim proxy na ps3 kao ip adresu na kompu, port 27....i ne mogu da se ulogujem na PSN, trazi mi i dalje noviju verziju softvera.

Rogero 4.40, yet another bypass 1.8 na kompu, startovao .bat file. Na istom su ruteru.

Helouuu, anyone?

Ima li neko da bajpasuje konzolu....sta ne radim dobro?
 
Bilo je skoro isto pitanje, može, treba ti Cobra ODE set za čipovanje, lemilica i mirna ruka ili neko da ti to odradi i neki externi USB hard disk. Sa obzirom da konzola nema interni hard disk trebaće ti i on. Ispadne na kraju skupo.

Evo i kako izgleda čipovanje
 
Poslednja izmena:
Da li svaki PS3 slim moze da se "otkljuca" ? Ako ne moze svaki kako da ustanovim da li ovaj moze? Moze link i na PM kako...
 
Moze pomoc oko Shadow of Mordor. Imam Rogero 4.55 i Multiman 4.66.05 i nece igra da radi. Jel nekome radi igra?
 
Digni multiman na 4.66.06 i radiće, ta verzija otklanja baš tu grešku
 
Nov sam u ovome i planiram da kupim ps3 alibda bi izabrao hdd prave velicine interesuje me da ako skinem igricu sa neta od 10 GB i prebacim je na hdd od ps3 da li se onda ona tamo instalira i zauzima prostor veci od 10GB kao na PC naprimjer ili zauzima samo tih 10GB. Hvala
 
Nazad
Vrh Dno