Šta je novo?

Sony Playstation 3 hack tema

Da se pohvalim :) ugradio sam Cobra ode 5.10b na slim 3001A. Sve radi lepo, mnogo bolje nego sto sam pretpostavljao s obzirom na oprecna misljenja vezana za ovaj cip. Meni je OFW 4.55 i nemam nikakvih problema za pokretanje igara, za sada mi radi svih 6 koje sam skinuo i kreirao iso imidze. Cak mi radi Okami HD sa psn-a, mada u tom slucaju cela igra mora da se instalira a pritom i da se koristi imidz za pokretanje. Nemam nameru da igram igre online, a novije igre koje se pojave i budu trazile 4.60 ili 4.65 OFW mogu vec da se srede i rade na 4.55. Moram da napomenem, da u igrama ne poostoji nikakav lag sto se pre desavalo chipovanim konzolama i nisam imao nikakav frezze konzole ili pucanje igre a konzola je u nekoliko navrata radila i po 6 sati bez prestanka. Naravno kada krenete da igrate The Last of us i Beyond two souls, ne mozete da stanete nego igrate i igrate :D Ja prezadovoljan.
 
Lepo je sve to ali i glupost ubacivati cobra ode a ne igrati online. Bolja kombinacina je bila da si prodao taj za 100€ i pare sto si dao za cobra ode i da si uzeo neki slim cipovan cfw za nekih 180-200€ i uzivancija. Lakse pokretanje igara, nema smaranja sa prebacivanjem u iso format i smaranja sa eksternim hard diskovima. A i igre rade sa internog.
 
Koja je realna prodajna cena za PS3 Rogero,model CECHL04 80GB fat sa ubacenim hard diskom od 250 GB,perfektno stanje
Po oglasima traze od 120 do 230 evra,sirok raspon cena
 
Zabranjene su procene HW-a na forumu, tako da dzabe pitas. Vredi onoliko koliko je neko spreman da plati.
 
Imam PS3 debeljka, model CECHK04 i zadnji update 4.60 sa psn-a. Ono sto me interesuje je da li moze neko da mi posalje ovde ili na pm neko uputstvo kako da ga hakujem?
Da li cu moci nakon hakerskog update-a da koristim internet, da posetim youtube, psn?
 
30 evra spremiš, i uradiš downgrade. (ako je to ona, što joj je MultiAV skroz udaljen od naposnkog kabla)

PSN ne, u stvari, moć ćeš, dok ti ne banuju konzolu i nalog.
 
Potpuno asam nub za ovu temu i unapred se izvinjavam ali imam pitanje. Imam debeljka koji je uzet sa 4.46 rogero i multiman. NEke nove igre traze 4.60. Multiman mi ponudi da nesto uradi sa novim igrama da bi kao bile kompatibilne sa 4.46. Da li treba (i moze) upgrade na 4.60 rogero (ima li to? ili vidim ima neki habib?) ili samo da koristim to sto multiman nudi?
 
Ovako.

Rogero 4.55.00 je poslednji
MultiMan je 4.60.00 poslednji

Nabaci ta dva, i OBAVEZNO briši UPDATE folder iz igara, i kad te multiman pita to, klikni YES, on će da izvrši korekcije, i radiće ti igra na 4.55 rogero.
 
Jel moze pomoc , skinuo sam neke dve nove igrice ali kad hocu da ih pokrenem sa flesha napise mi sledece : The game requires 4.60 firmware version , Do you want to change it to your current 4.55 version ?
, i dole jos pise Note : the operation will fix 80010099 errors for 4.20-4331 FW games /updates if files encrypted with 4.20 /0x1c or lower key revision ,i opcija Yes No .Jel smem ja da pritisnem yes da li to moze tako prosto ???
Znaci jako se slabo razumem u to ali mi je jasno da mi treba novija verzija , e sad mene zanima da li negde ima lepo uputstvo kako se to radi bez nekog rizika da napravim neku stetu , jer sam letos vec nosio sony zbog istog problema i naplaceno mi je 2000 din.
Hvala svima .
 
Ako to uradis, gubis hack i mora ispocetka downgrade da placas. Skini najnoviji rogero cfw, nadji na guglu, imas i uputstvo kako da instaliras sa flesa. 2min posla
 
izgleda da je to od multimana, pa bi trebalo da je ok.
ukucaj u google, pa vidi.
ali svakako je najsigurniji upgrade kao sto rece ivicanikolic34.
 
Poslednja izmena:
Ides na yes i onda multiman prepravi eboot igre da radi na toj verziji cfw koju ti imas. Nece ti to obrisati cfw i neces trebati nista da placas. Samo cepaj yes
 
Jel moze Destiny da se igra bez neta? Imam rogero 4.55 i multiman 4.60.

EDIT: Srry, tek sada sam video da je samo online igrica
 
Poslednja izmena:
Je l može neko da mi odgovori, pošto sam čitao svugde i svašta i nije mi jasno. Imam najnoviji Rogero 4.60.1 da li ja mogu da igram igre online bez straha da će da mi banuju konzolu. Da li postoji neki psn pacher enabler koji to omogućava i kako da ga pokrenem ili je on već implementiran u Rogero. I još jedno pitanje, konzola mi čim je uključim posle par min počne nenormalno jako da se čuje ventilator. Majstor mi traži 30e da popravi. Da li je to skupo, kako se kreću cene
 
@Remak
ne moze niko da ti garantuje da neces biti banovan sa CFW.
verovatno treba da se zameni pasta, mozes multiman-om da proveris temperature.
 
Jeste pasta,sto bi lik sa kp rekao,ali ispod procesora. Osusila se pasta izmedju procesora i onog lima (heatsink)koji naleze na hladnjak. Nista neces dobiti menjanjem paste izmedju hladnjaka i heatsinka (klasicna zamena paste) vec moras da odvojis heatsink od procesora a to ti je bas posao. Verovatnoca da ces zeznuti stvar je oko 95%. Heatsink sa gpu se skida lako ali sa cpu je bas zeznuto. I da, kod "majstora" ako budes nosio recice ti da ako oni nesto pokvare prilikom zahvata ne odgovaraju za to.
 
Platio sam i oni rekoše neko podešavanje čipa da su uradili, tako da ne počinje da sam od sebe da se greje. Sad konzola radi kao nova, ama ništa se ne čuje
 
Nemam pojma zato vas i pitam, toliko sam toga pročitao ali na to nisam naišao, pa rekoh vas da pitam. Verovatno čovek probao da opravda cenu
 
postoji neki problem sa senzorom za temperaturu kod nekih starih konzola, valjda onih fat, pa je verovatno to. (bilo bi dobro da si rekao koji model imas).
 
Jeste pasta,sto bi lik sa kp rekao,ali ispod procesora. Osusila se pasta izmedju procesora i onog lima (heatsink)koji naleze na hladnjak. Nista neces dobiti menjanjem paste izmedju hladnjaka i heatsinka (klasicna zamena paste) vec moras da odvojis heatsink od procesora a to ti je bas posao. Verovatnoca da ces zeznuti stvar je oko 95%. Heatsink sa gpu se skida lako ali sa cpu je bas zeznuto. I da, kod "majstora" ako budes nosio recice ti da ako oni nesto pokvare prilikom zahvata ne odgovaraju za to.

Nema nista od tog menjanja paste,taj lim iznad CPU se skida tupim nozem na prekret,silu i velike su sanse da se osteti ploca ili sam cpu,licno sam probao

Od Fat modela samo 80 GB verzije,CECHL po meni najbolja serija,a ove 40,60gb nand ne uzimati ni za dzabe

Kako na konzoli bez harda,ispravnoj utvrditi da li je na OFW ili CFW,kad se ubaci hard ona trazi 4.40 sad da li je na OFW ili CFW ?
Sta se desava ako je konzola na OFW a ja pri ubacivanju HDD a pokusam da joj ubacim Rogero CFW-da li moze nesto stetiti konzoli

Kupujem napajanje za PS3 slim CECH2xxx
 
Planiram sutra da uzmem fat konzolu od 250gb sa rogero 4.55. Poslednji put pre godinu dana kada sam kupio fat konzolu slika mi je bila mutna i bas su seckale igre. Pre 2 dana sam iznajmio slim konzolu jer sam mislio da mi je do monitora ali igre rade sasvim okej pa cak i red dead redemption i gta 5 koje su mi onda bile problem. Skeptican sam oko fat konzola ali nadam se da je onda bio problem hardver.
 
Ne uzimaj fat konzolu, starije su i drastično sklonije kvarovima od slim konzola.
 
Ali je cena pristupacnija..treba mi tipa na 3-4 meseca maksimum preko zime da se igram sa zenom i detetom, posnimim nesto za youtube i onda je budem prodao ako izdrzi.
Da planiram da je zadrzim i ostavim u kolekciji kupio bih slim definitivno.. 16000 dinara za 250gb/4.55. Razmisljao sam o tome da iznajmljujem slim ps3 konzolu ovde u Leskovcu sto sam sada uradio na 3 dana dok ne odigram tih 20-30 igra koje su uglavnom bile ekskluzive ali realno..to ce da predje tu cenu konzole u startu, tako da je totalno retardirano.

Ne znam, sta moze da prouzrokuje mutniju sliku i drastican/neigriv pad fps-a i seckanje na konzoli ? Ako su temperature okej. Pamtim da je prosle godine na toj fat konzoli od 60gb temp cpu-a bila oko 75-78max, ja sam je prodao liku koji je igrao samo pes i nikad se nije zalio ali na primer Red Dead Redemption u gradu pa i izvan njega, GTA5 danju po gradu je bio skoro neigriv i dosta me nerviralo tako da nisam zavrsio nista osim Last of Us.

Mislio sam da je do monitora problem jer nemam TV, 23" Samsung 60hz 1080p, ali eto na iznajmljenoj slim konzoli ja sam odusevljen i slikom i performansama u tim igrama.

Isto tako sam pre godinu dana imao problem sa eksternim WD, nekada je iz 20-og puta ucitavao nekada iz prvog, dok na ovoj slim pocinje da pravi "beep" zvuk sto sam iz guglanja saznao da je nedostatak napona jer ocigledno slim trosi ako ne oko 50% manje struje, tako ? Tako da sam skontao kako sa ethernet kablom da 30mb/s prebacujem sve lepo i nemam problema ni sa jednom igrom, upravo sam probao na ovoj slim 120-ici i sve je okej.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno