Šta je novo?

Samsung S8500 Wave [BadaOS]

Nego kako danas stoji KIES i jel jos uvek rizicno upgrade-ovati frimware preko njega?
 
jednom otkljucan, ne bi smeo ponovo da se zakljuca,
sto se update-a tice, trebalo bi da ide isto ko za moj telefon (nije bio sa mreze, ali je za italijansko trziste), kies 1.5.3 + registry spoofer, ubedis ga da je trenutni fw za srbiju, ali starija verzija i on ti sam ponudi update..
preciznije sam ja napisao onda kad sam odradio, ali sam tu davio druge clanove da mi pomognu (prelistaj 10-tak strana unazad, tj pre gps price...)
 
Zna li neko koliko dodje dekodiranje za ovaj tel. jel u rangu nokia e72/52 ili je jeftinije i jednostavnije?
 
Pa mora biti lose kad je za neku 6xxx Nokiu :d tj za symbian. ovo je ipak java app od 1Mb, prave besne ptice su 16+mb.
 
Trebalo bi uskoro da se pojave na Badi, a i Fruit Ninja :) ne znam do gde je stigl sve to, ali kako mi se cini da su najavljene na MWC-u, kao osto jos korak ili dva do finalne verzije :)
 
Inace za sve one koji imaju "skinuti" telefon sa neke od stranih mreza, danas sa update-ovao svoj Orange Wave i proslo je bez problema (nije jos 1.2 verzija, jer Orange je jos ne nudi - mada ovaj update valjda poboljsava trajanje baterije, koje je kod mene bilo 2 dana :( ), telefon se nije zakljucao :)
 
Jel koristi neko ovaj SocialHub http://socialhub.samsungmobile.com/user_main/ i da li moram da budem "premium" da bih koristio ovo i kako radi sa Google-gmail servisima - jer ako ovo radi kao sto je opisano - da imam kontakte sa gmail-a, kalendar, push mail i IM - to je sve sto mi je na telefonu potrebno :)
 
SocialHub je deo OS-a. Push ne radi,on je u okviru premium Social Hub-a,koji je moguc samo ako ga provajder podrzava,shto znaci netje da moze kod nas... :)
 
Ovi bre vise podataka traze nego Google prilikom registracije :(
e bedak znaci, morali bi to da nude free i uz manje-komplikovanu proceduru (sta ih briga za moj broj telefona i imei - pa valjda ne mogu to koristiti ako nemam samsung aparat :) )... A taman se zaradovah da sam resio problem sinhronizovanja sa gmail-om :( izgleda da ce Wave jos uvek biti sekundarni telefon, a Magic nikako da ode u penziju :)
 
Poslednja izmena:
ne kapiram, kako imas problem sa sinhronizovanjem gmail-a ? ja skidam i gmail i hotmail/live postu.
 
Nije samo mail servis u pitanju. Pod gmail-om podrazumevam jos neke servise koje on nudi ( kontakte, kalendar koji su mi veoma bitni i sinhronizacija sa njima)... A sve to postoji koliko vidim u "premium" varijanti.
 
Imam problem sa email aplikacijom, naime kao da je neki bug u pitanju.

Ugradjena email app sa yahoo naloga download-uje postepeno sve email-ove, a ne samo nove. Na kraju se desi da skine vise hiljada email-ova u inbox.

Da li to moze nekako da se sredi, a da ne ukljucuje brisanje/premestanje poste yahoo servera?
 
ima li negde ili ima li uopste naznaka de ce se pojaviti u doglednoj buducnosti nekakav T9 dialer za wave?
 
Ko ima wamo camera app izasao je update koji povecava rezoluciju na 2Mp.
 
dugo im je trebalo da se sete, ipak je 800x480 bila budalaština i razlog što sam aplikaciju i obrisao.
 
Za Badu samo teme i postoje...bem ti teme...najlepsa tema je originalna...a ovo ostalo je sve jedna budalastina...koj ce mi teme...hocu aplikacije...

Zanima li koga Telenor WAVE star ~4 meseca ...ko nov...@ Bada 1.0 sa Ndrive-om, svim bitnijim postojecim aplikacijama i gomilom 3D igara...
:D
Sve mi se vise cini da necu docekati Bada 2.0 :D
 
U pravu si- smaraju sa neizbacivanjem aplikacija ali meni to i ne smeta, koristim ovo sto imam i to je to.
meni je igranje na telefonu, i skidanje i cackanje hektara aplikacija strano :)

Ali mogli su malo da dodaju gas :D
 
Pa trebalo bi da dodaju malo.. Valjda cemo mi dobiti neke kvalitetne aplikacije sa predstojeceg Vip takmicenja (nadam se da je ogranicenje da mora biti kompatibilno i sa 1.0 verzijom bade :) )
Takodje siguran sam da ce se malo Samsung aktivirati i napraviti jos neki Developer event za Badu...
 
pa brži su od androida. kod wave-a bar svi iste nedelje dobiju update a kod androida ima galaxy s-ova koji još nisu dobili mogućnost za froyo a kamoli ginger. drugu sam morao da flešujem na froyo pošto mu uopšte nije izbacivao da ima update u KIES-u.
 
ma daj updateuj telefon.. evo prilicno solidno opisa kako najlakse da ga ubedis da nije sa orange mreze:
http://forum.benchmark.rs/showthrea...-Wave-BadaOS&p=2439192&viewfull=1#post2439192

ja odlepio sto 3 dana nije bilo update-a za italijansku verziju pa sam ga prebacio na srpski...

ma najmanji problem mi je da izvrsim update telefona, ali nisam nesto mnogo zainteresovan za badu 1.2(osim flac-a ne vidim neke velike napretke), a super mi radi i ova sad verzija... mozda update bude nekad na 1.2 (kada mi bude dosadno)ali sad nemam potrebe za tim...
inace veoma cenim pomoc i veliko ti hvala na tome

poprilicno sam prijatno iznenadjen radom bade, evo nedelju dana kako cackam Wave i do sada ni jedan problem, sve radi odlicno.
 
Nazad
Vrh Dno