Šta je novo?

Samsung S8500 Wave [BadaOS]

Pre nekog vremena sam ćaletu uzeo Wave 3 na Limundu za 3500din. U odličnom stanju...

Koliko sam primetio, na Limundu uvek budu male cifre jer niko neće da da te pare za nešto što ni ne znaju šta je. Pa ko je zainteresovan, neka prati tamo... Pa kada se pojavi neki... Mada ih ja retko viđam. Ja sam 3 meseca vijao.
 
Alo stare kajle, imam pitanje; aps nece da mi otvori. neko rece da resetujem na fabricki. ja ne znam sifru. kako da resetujem ?
 
^ mislis apps? Koju verziju sistema koristis?

Valjda mislis na ovo samo proveri da li to hoces

[YOUTUBE]xAodbtRoJj0[/YOUTUBE]
 
hvala hsv. u medjuvremenu sam promenio 3 telefona. sada imam wave 3 i k zoom. i to plavi.
nigde naroda na forumu. ni ovaj ni za k ? zezam se, kakav je to medijski mrak ?
pozdrav
 
Odlican rom, koristim za posao i zadovoljan
 
ajd malo da osvezim forum. jedva ga nadjoh.
cekam da dodje do nas u prodaju tizen 3. lazu da je stigao u indiju, a kamoli u evropu.
svi smo nekad hteli da na nase wave turimo android, a ja bih sad na moj android turio tizen 3. smucio mi se gugl sa svojim bezobraznim upadima. juce odem na gugl da potrazim staru dobru igricu midnaight holdem poker 3D. lele, kad mi uleti google play pa vrisnu ; dobio si 4 virusa, samo sto ne napisase mrtav si !
ugasim to go.no i ukljucim zastitare kaspersky i avasta. odradise oni i nista. sve ok. posle nekog vremena opet uskoci demonski gugl i opet na mene.
pogledam, ostalo bilo na guglu to staro biranje i izbrisem ga i sad sam miran.
hocu da kazem, smucili su mi se ti dezurni svetski spijuni. sve su uzurpirali. gugl, android, fejsbuk, jahu, windous 10.
tako da se nisam salio, Hsv.stoun, ako dodjes slucajno i ovo procitas i ako saznas dal se ovo moze. javi mi nekako. il preko foruma ili na mejl.
 
I ja bi probao neki od Tizen telefona ... bada je bila sjajna ... jos uvek sljaka wave s8500 ... i meni skoro uleteo virus na android , jedva sam se izborio sa njim ... neznam sta su ovi u Samsungu kod nas navalili na android , a Tizen ne spominju uopste , mogli bi da ga bace kod nekog operatera ... makar da pokusaju sa nekom smesnom kolicinom telefona ... 8)
 
I ja bi probao neki od Tizen telefona ... bada je bila sjajna ... jos uvek sljaka wave s8500 ... i meni skoro uleteo virus na android , jedva sam se izborio sa njim ... neznam sta su ovi u Samsungu kod nas navalili na android , a Tizen ne spominju uopste , mogli bi da ga bace kod nekog operatera ... makar da pokusaju sa nekom smesnom kolicinom telefona ... 8)

Znaci i dalje koristis Wave telefon u 2015 godini. Pa kako to radi? Kakav je Bada browser? Jel ima skajpa, vibera, facebook-a, youtube-a?

Jel bolje radi taj Omni ROM ili Bada? Po vasem misljenju, sta je bolje Wave ili Wave 2? Jel sam dobro video da Wave 2 ima 2GB interne memorije a Wave 1 manje od 500?
 
Poslednja izmena:
Uleteo virus na android, jel si uradio format c.

Ako vec neces android imas iOS i wp, ne vidim zasto bi neko uzimao tizen, ova druga dva bar imaju aplikacije.
 
Poslednja izmena:
Iz kojeg ste vi crtanog filma iskočili, kada ste dobili viruse?
Što vam ne dođe par telefona sa Tizen, pa da ih kupite i onda krenete da kukate za bačenim parama i vraćanjem na Android.
 
Uleteo virus na android, jel si uradio format c.

Ako vec neces android imas iOS i wp, ne vidim zasto bi neko uzimao tizen, ova druga dva bar imaju aplikacije.

Realno, ne znam za iOS, ali WP sam imao vise godina(prvo WP7, pa WP8) i iskustvo je bilo i vise nego fenomenalno, budget device-i imaju fenomenalne performanse, covek da ne poveruje da su najjeftinije sto ima u ponudi za tu platformu, ali kao i za sve druge sporedne platforme smor je sto fali tona aplikacija.
 
Pa ako fali tona na wp-u, sta mislis kako ce tek na tizenu da bude?? Kada bada nije uspela pre 5 godina, kada je konkurencija bila jaka (ali opet tek u razvoju) tizen danas nema nikakve sanse.
 
Poslednja izmena:
Znaci i dalje koristis Wave telefon u 2015 godini. Pa kako to radi? Kakav je Bada browser? Jel ima skajpa, vibera, facebook-a, youtube-a?

Jel bolje radi taj Omni ROM ili Bada? Po vasem misljenju, sta je bolje Wave ili Wave 2? Jel sam dobro video da Wave 2 ima 2GB interne memorije a Wave 1 manje od 500?
Ne , sada koristim note 4 , pre njega galaxy sIII i SII ... a telefon wave sljaka kod drugara ...

Jedan crtez sa note 4 ... 8)
c959a3fb8f7b9a9be708d94d863b0974.jpg
 
Ne , sada koristim note 4 , pre njega galaxy sIII i SII ... a telefon wave sljaka kod drugara ...

Jedan crtez sa note 4 ... 8)

Zamolio bih te da proveris(ili tvoj drug da proveri) ako ti nije problem da li ima Mail, Skype, Youtube, Facebook i Viber aplikacije(tj da li su funkcionalne) i recimo da otvoris u browseru sajt kao sto je itsvet.com
Mnogo bi mi znacilo ako bi to mogao da uradis, ali ono kapiram da je veliko cimanje tako da i vise nego OK bi bilo da kazes ne. Razmisljam se da uzmem Wave ili Wave 2(ima ih za ispod 30e) kao sekundarni fon i u sustini stavio bih droid na njega, ali bih za svaki slucaj proverio kako Bada radi nisam siguran koliko je droid stabilan.

Inace, kul crtez.
 
Zamolio bih te da proveris(ili tvoj drug da proveri) ako ti nije problem da li ima Mail, Skype, Youtube, Facebook i Viber aplikacije(tj da li su funkcionalne) i recimo da otvoris u browseru sajt kao sto je itsvet.com
Mnogo bi mi znacilo ako bi to mogao da uradis, ali ono kapiram da je veliko cimanje tako da i vise nego OK bi bilo da kazes ne. Razmisljam se da uzmem Wave ili Wave 2(ima ih za ispod 30e) kao sekundarni fon i u sustini stavio bih droid na njega, ali bih za svaki slucaj proverio kako Bada radi nisam siguran koliko je droid stabilan.

Inace, kul crtez.
Pitacu ga ... znam da sam 2010 bez problema gledao youtube i koristio facebook , mail takodje ... procackacu sutra telefon pa javim ovde ...

Hvala 8)
 
ceri sam nabavio skoro nov wave 3 . skoro sve nabrojano ona koristi. pre toga na androidu nije mogla da se izbori sa kesom, tako da je sada sve uredu.
nevidim paljevinu kod ljudi da apdejtuju najnoviji os ? meni je bada 2 radila perfektno. o kvalitetu i metalnom kucistu da negovorim , meni neponovljivo.
imali smo oko 3-4000 ap na samsungovom marketu, sta vise ?
na ovom androidu, gde nismo sami, jednog dana upalim fon, a ono reklame skacu po ekranu ko lude ! pitam ja drugara, jer mi to neko se ugurao u MOJ mobi ?
kaze mi on, skinuo si nesto sa pleja pa da ti dovukao reklame non-stop. da, skinuo sam neki bilijar. izvinite, ali volim da je moj telefon samo moj, a ne i androidov, guglov itd., tj. onih koji prave te programe.
 
+1
 
sta mislite, moze li da se proda wave telefon? ima li kupaca za tako nesto, dao bih ga za simbolicnu cenu :)
 
Pa moze, jos uvek ima ljudi koji hoce dobar feature fon. U tom slucaju ovaj telefon na trzistu ima cene koje su ispod realnih za takav hardver, ima ih po oglasima cak i za 2-3k din ali i za 60-65e.

Wave i dalje moze da se koristi kao brz i pouzdan feature phon sa nekim naprednim funkcijama + kao odlican muzicki plejer sa prihvatljivom kamerom. Uz to ako se zameni baterija eto i super autonomije.

Definitivno jedan od najboljih telefona koje je Samsung napravio, bez obzira na fijasko sa bada os-om. Moj talas nikada necu prodati, posle 5 godina ove zime mu sledi zamena baterije a i dalje radi i izgleda kao da je nov (aj za izgled bolje da se kaze ''kao da je star par meseci'') :)
 
Sestra ima na njemu ndrive Portugal instaliran sa mapom Srbije. Kako da ubacim jos mapa ?
 
Hsv, evo preciznije: 8500 za 20-30 evra, ocuvan ali ne najbolje.
8600 ide oko 50-60, bolje su ocuvani. nov ima za 100 evra. dvojke nisam pratio.
imao sam ih 5-6. taman kupim neki ocuvan, kad mi neko od mojih zamjauce da mu prodam ili poklonim.
posle njih, elegantno metalnih, uhvati me jeza kod vidim ove najnovije sa staklenim ledjima !
 
Moram da proverim jos jednom, postoji li navigacija(sa mapom za Beograd/Nis), Viber, Skype, Whatsapp, Facebook(i FB messenger), Youtube i normalna mail aplikacija za BadaOS?
Izmenjao sam WP7.8, BB OS 6, Nokia Symbian 9.3 i nijedan OS nema sve ovo(doduse WP je najblizi).
 
Nema ni Bada
 
Moram da proverim jos jednom, postoji li navigacija(sa mapom za Beograd/Nis), Viber, Skype, Whatsapp, Facebook(i FB messenger), Youtube i normalna mail aplikacija za BadaOS?
Izmenjao sam WP7.8, BB OS 6, Nokia Symbian 9.3 i nijedan OS nema sve ovo(doduse WP je najblizi).

Da to ima ja ga ni dan danas ne bih menjao :)
 
Pa mozete li mi onda navesti sta ima, a sta nema od toga?
 
Nazad
Vrh Dno