Šta je novo?

Samsung S8500 Wave [BadaOS]

djwibe

Slavan
Učlanjen(a)
16.12.2005
Poruke
1,880
Poena
349
Samsung S8500 Wave
- sve na jednom mestu -

samsung_wave_2.jpg


Verujem da vec dosta ljudi ima ovaj telefon, a s'obzirom da je BadaOS na samom pocetku, postoji sigurno puno nedoumica vezanih za telefon i novi operativni sistem, te stoga pokrecem ovu temu da bi smo podelili ono sto znamo do sada i da bi dolazili sto pre do novih saznanja...

Iskustva, trikovi, kodovi, problemi i fiksiranje istih, aplikacije, modifikacije i sve ostalo vezano za ovaj telefon i BadaOS...


SPECIFIKACIJE

General 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 900 / 2100
Announced 2010, February
Status Available. Released 2010, April
Size Dimensions 118 x 56 x 10.9 mm
Weight 118 g
Display Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors
Size 480 x 800 pixels, 3.3 inches
- Accelerometer sensor for UI auto-rotate
- Multi-touch input method
- Proximity sensor for auto turn-off
- Scratch-resistant surface
- TouchWiz UI 3.0
- Handwriting recognition
- Smart unlock
Sound Alert types Vibration, MP3 ringtones
Speakerphone Yes
- 3.5 mm audio jack
- DNSe (Digital Natural Sound Engine)
Memory Phonebook Yes, Photocall
Call records Yes
Internal 1.5 GB system storage, 390 MB user available storage
Card slot microSD, up to 32GB, buy memory
Data GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGE Class 10, 236.8 kbps
3G HSDPA 7.2 Mbps; HSUPA, 2 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth Yes, v3.0 with A2DP
Infrared port No
USB Yes, microUSB v2.0
Camera Primary 5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus, LED flash
Features Geo-tagging, face, smile and blink detection, image stablilization, touch focus
Video Yes, 720p@30fps, video light
Secondary Yes
Features OS Bada OS
CPU ARM Cortex A8 1GHz (Samsung Hummingbird, PowerVR SGX 540 3D graphics coprocessor)
Messaging SMS, MMS, Email, Push Email, Palringo IM
Browser WAP 2.0/xHTML, HTML
Radio Stereo FM radio with RDS, FM recording
Games Yes + downloadable
Colors Ebony Gray
GPS Yes, with A-GPS support, Samsung Mobile Navigator
Java Yes, MIDP 2.0
- Digital compass
- TV-Out
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- MP4/H.263/H.264/WMV/Xvid/DivX video player
- Organizer
- Image editor
- Voice memo
- T9
Battery Standard battery, Li-Ion 1500 mAh
Stand-by Up to 600 h (2G) / Up to 550 h (3G)
Talk time Up to 15 h (2G) / Up to 7 h (3G)
Music play Up to 35 h
Misc SAR EU 0.99 W/kg (head)

LINKOVI

http://wave.samsungmobile.com/
http://www.bada.com/
http://www.samsungmobile.rs/mobile-phones/GT-S8500
http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=2248&view=1&c=samsung_gt-s8500_wave_8gb
http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/newsView.do?news_id=1043
http://www.samsungwaveforum.com
http://www.techenclave.com/mobile-phones/samsung-wave-s8500-india-release-168692.html

TESTOVI

http://www.gsmarena.com/samsung_s8500_wave-review-480.php

http://www.phonearena.com/htmls/Samsung-Wave-S8500-Review-review-r_2452.html

[YOUTUBE]EbqRMojwv_Q[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]j1HppPKVBKc[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]BiW1n8mIhys[/YOUTUBE]

 
Poslednja izmena:
Btw. Danas sam telefon isprobao u jednoj poslovnici jednog naseg operatera i na prvi kontakt sam odusevljen telefonom...ekran je izuzetan, odziv na komande je trenutan, baratanje sa office fajlovima kao san, dve stvari koje me brine su "hack" tekefona/BadaOS-a i skorija dostupnost neke funkcionalne GPS aplikacije...nDRIVE i Sygic stizu...tajcnije nDRIVE je vec dostupan za dosta evropskih zemalja na Samsungapps sajtu...

Ipak mislim da cu ga pazariti chim stigne u mogacine! :d
 
Poslednja izmena:
i samo da dodam za one koji ne znaju da su WAVE i Samsung I9000 GALAXY S identicne mashine ispod oklopa, isti CPU ih pogoni...jedino ih razlikuje OS!!!

;-)
 
Pre neki dan u PC Ušće, kod Telenora vidim izložen Wave. Aj malo da pročačkam, lep ekran, sve leti, klizi, itd. Aj da probam brauzer, pokrenem, vidim wap.telenor.rs. Pa to nije u redu, utapkam lepo www.telenor.rs, otvori stranicu, izaberem neku opciju iz drop-down menija i tres, restart. To beše moje prvo iskustvo sa Talasom :) Al lep i brz telefon inače :D

Problem s memorijom? Mnogo pokrenutih aplikacija? Ima li neko da ga ima pa da podeli iskustva?
 
Bada OS nema pravi multitasking.
 
Poslednja izmena:
Definitivno moj sledeci telefon.
:)
 
Wave 723 - jeftiniji Wave S8500

Wave 723 (GT-S7320E) je četvrti uređaj zasnovan na toj Samsungovoj platformi, a biće jeftiniji od prvog, najpoznatijeg i za sada najmoćnijeg bada modela Wave S8500. Novi telefon odlikuje se tankim (11,8 mm) elegantnim kućištem i zadnjim poklopcem od metala. Poseduje ekran od 3,2 inča, kameru od 5 Mpix sa LED blicem i microSD slot, a podržava Wi-Fi 802.11n i Bluetooth 3.0. Integracija interfejsa sa socijalnim mrežama se podrazumeva.

Izvor: MobiHobi
 
Telefon koristim vec mesec dana, prvo sto podrzava dosta formata fabricki, bez ubacivanja nekog plejera(kao sto moram kod Legenda da ubacujem rockplayer), divx filmovi klize, ekran jos uvek nisam sreo bolji osim kod Iphone 4-ke...ali znate i kolika je cena samog. Operativni sistem je mnogo brz, zasad mi nijednom nije zabagovao, browser je super kao i kvalitet slusalica koje isporucuju sa telefonom(po meni, u rangu sa cx300)...Da je sam graficki procesor dobar pokazuje koliku igrice bolje rade nego na 3gs-u, medjutim poroblem je sto za sada ima malo aplikacija i igrica na kojima se hardver telefona moze stvarno upotrebiti.
 
Pogledaj na wikipediji šta piše, za mene to nije "pravi" multitasking.
 
Pogledaj na wikipediji šta piše, za mene to nije "pravi" multitasking.

The bada application framework only allows one bada application to run at a time. Multitasking applications is possible between the base applications stored in ROM and one bada application.

aha...kapish...jeste multisaking...samo sa nekim ogranicenjima...bitno je to da fon ima u osnovi vec puno kvalitetnih aplikacija koje se najvise upotrebljavaju pa ta mana i nece biti tako vazna...

mada...rachunam na to da ce u bedecim verzijama BadaOS-a to biti sredjeno!
 
Vodite racuna da ne uzimate ovaj model u Handy. Prodaju polovne telefone iz Telekoma kao nove, ili je je izvor jos manje legalan. Originalni telefon ima i Samsungovu SD karticu od 1GB, sto kod njih nije slucaj. Ako neko ima ovaj model kupljen kod Comtrade-a, da li su dobili SD karticu?
 
Mnogo je prodavnica koji prodaju ili preprodaju telefone koji su uzeti preko nekog paketa i neko resio da im to sto jeftinije proda.A garancija je blanko 6m. ili u najboljem slucaju 12m
 
aha...kapish...jeste multisaking...samo sa nekim ogranicenjima...bitno je to da fon ima u osnovi vec puno kvalitetnih aplikacija koje se najvise upotrebljavaju pa ta mana i nece biti tako vazna...

mada...rachunam na to da ce u bedecim verzijama BadaOS-a to biti sredjeno!

Ako je tebi to dovoljno onda OK. Meni nije jer nisam navikao na takav "multitasking".
 
Poslednja izmena:
Ja gledam ovaj već neko vreme, hoću da menjam moj SE W810i. Nekako mi je taj telefon dosad bio najbolji, uopšte nisam osećao potrebu da ga menjam. Međutim ovaj Samsung me oduševljava jako. Najviše mi se dopada HD video koji je sjajan, gledao sam par klipova što na YT što na tim review sajtovima i neverovatno su dobri. Imam neku HD kamericu takođe od samsunga i mogu reći da je kvalitet sličan, na wave-u doduše nije toliko oštra slika ali nije strašno uopšte.
E sad sa druge strane planirao sam neki android pa mi je ta bada trn u oku. Jeste da odlično radi, ali kad sam nedavno čuo u engadget show-u da samsung nema nameru da plasira badu na US tržište kontam da i neće nešto preterano biti popularna i da će se završiti sa još dva-tri telefona.
Bio je jedan u oglasima nedavno za 280€ i jako mi je žao što nisam imao para tad pošto sad kad imam ne mogu nigde da nađem po toj ceni(ima u BG ali ne pada mi na pamet da kupovinu obavljam preko kurira). ova cena u radnjama od 40+k je nenormalna i to ne bih dao pa taman da sam lud. ne sviđa mi se ni 280€ da dam, tako da je najbolje da sačekam da to padne na 180-200.
 
Sta drugo da kazem sem da sam odusevljen telefonom. Imam ga nekih mesec dana i sve radi savrseno, osim sto se ponekad, na punim verzijama sajtova(kao na kompu), zabaguje zoom in/out. Jednostavno izbaci poruku u stilu "Sadrzaj sajta mozda nece biti pravilno prikazan". Da li se mozda jos nekom to desilo?
 
To moze da se desi kada imas nekoliko prozora otvorenih... gasni neki, vidi sta se desava ;)


2 scheilinkin:
Ihaj, imas ti po mobilnomsvetu i za 220-230 evra, prilicno cesto... uzeto preko operatera, zakljucano na njihove mreze - samo treba da izaberes da li vise preferiras 063 ili pak 064 :D
 
znam pratim redovno, al ne znam šta da radim. stvarno bih hteo neki android ali mi se i ovaj sviđa bem li ga. najbolje da uzmem oba :D
Kad bi izbacili neki postupak da staviš android dual boot sa badom, pošto wave ima isti hardver kao galaxy s. kad su na iphone ubacili na ovo bi trebalo još lakše
 
Uzmi, evo na moju preporuku - sanse nema da se pokajes, makar bio, eto, i sa Bada OS-om ;)
Telefon je u startu napakovan softverom koji ti treba - imas veoma dobar web browser (sa, realno, nekom polu-podrskom za flash), koji sasvim fino radi, brzo ucitava strane, podrzava multitouch i zoom in/out prstima... fenomenalan music player, izuzetnog kvaliteta - sto samog zvuka, sto dizajna, uz pregrst opcija za podesavanje zvuka, efekata i ekvilajzera i podrsku za 5.1 zvuk preko sluski... te odlican video player, sa opcijom za mosaic search, unos i citanje subtitle-ova, odvojenim podesavanjem brightness-a od ostatka fona i podrskom takodje za 5.1 zvuk... te ti - bukvalno - i ne treba nijedna aplikacija sa marketa. Ja, eto, skinuh prakticno samo NFS, i to je jedino sto mi je korisno (mada, istina, vec imas onaj Asphalt 5 preinstaliran u/na telefonu... ali, ja ne igram ni to, ni NFS, tako da sam dzaba i to skidao :p), uz par nekih bezveznih aplikacija, cisto da ih probam.


BTW, mislim da se radi nesto po onom pitanju koje ti potezes, cini mi se da procitah nesto oko ubacivanja Android-a na Wave... a mozda sam se i zeznuo, jer na sve strane lete price oko ubacivanja Android-a u razne telefone... te u iPhone, te u HD2, tj. umesto WinMo-a... ko ce to vise da pohvata :)
 
To moze da se desi kada imas nekoliko prozora otvorenih... gasni neki, vidi sta se desava ;)
:D

Samo jedan prozor je otvoren, recimo fb (komp verzija sajta). Sve radi kako treba, zoom in/out, i samo odjednom izbaci poruku "Strana je prevelika, podaci sa sajta mozda nece biti pravilno prikazani", i posle te poruke zoom in/out vise ne rade. Da li je to zbog toga sto mu jos nisam stavio memo karticu, ili mozda zbog sis. memorije ko ce ga znati.
 
Josh jedan forum

http://www.mysamsungwave.com/index.php

Opet sam cackao juce telefon...i neverovatno je brz...ufff...danas sam u potrazi za nekim Androidom normalne cene i mogucnosti probao Samsung I5800 Galaxy 3 sa Android 2.1 sistemom i mogu vam reci da su telefoni nebo i zemlja...
I5800 je zanimljiv jer je upakovano sve po pristupacnoj ceni...+ Android 2 ali nekako mi se chini trom...mozda gresim...ali u jednom ce sigurno a to je da je Wave puno brzi...
 
Poslednja izmena:
tek sada izvalih da je 800x480 ugurano na 3,3" , kako to uopste izgleda?
 
najbolje sto do sada postoji na telefonima...
 
tek sada izvalih da je 800x480 ugurano na 3,3" , kako to uopste izgleda?

Fenomenalno...prosto imash odecaj ko da je ziva slika...

Mozete probati telefon kod jednog naseg operatera...pa se sami uverite...
Ja sam se odusevio ali se josh uvek lomim oko izbora...tacnije dal da pucam na OS tj. Android sa slabijim hardware-om ili da pucam na Wave koji je chudovishte...pa da chekamo aplikacije...jedino sto ce mi trebati i to u decembru je dobar GPS software...to je jedan od glavnih razloga zbog kojeg josh nisam nachisto sa WAVE-om...
 
Definitivno super amoled sa tom gustinom pixela je najlepsi ekran na trzistu trenutno
 
Razmisljam se da uzmem ovaj telefon...ekran je stvarno neverovatan. Ali me jako koci taja bada os, ne znam sta ce biti od svega toga u buducnosti...
 
kako sta tje biti? :) pa nastavitje razvoj... samsung je to... :)
 
ma da upravu si CAR-e. gledao sam dosta review-ova na yt i stvarno dolazi sa gomilom stvari a još što se mene tiče ja prelazim sa dumb telefona na pametni, taman da uzmem tattoo biće mi puna kapa, ali kad imam para za ovaj zašto da ne ;). vidim da ljude uglavnom zabrinjava što nema još gps aplikacija ali eto i tu sam miran pošto mi gps nikad u životu neće trebati :D pa taman i da ne izađe nikad. a i što se tiče igrica ima ih i na sajtu njihovom dosta ali za to mi je xbox, ove na fonu ne mogu da me zabave uopšte.
 
2 scheilinkin:
Ihaj, imas ti po mobilnomsvetu i za 220-230 evra, prilicno cesto... uzeto preko operatera, zakljucano na njihove mreze - samo treba da izaberes da li vise preferiras 063 ili pak 064 :D

Ima i za 120 evra ali to mora da je neka prevara.
 
Nazad
Vrh Dno