Šta je novo?

ASUS M4A89GTD PRO/USB 3.0

Hehehe ne verujem...ladno mi sasvim slučajno zapala KHX! :D
E sad komšika Space reci ti meni na koju voltažu da je postavim pošto mi je ostala na 1.6 a radi na oko 1.58-59 i 1444Mhz.Daj neke parametre na koliko da je postavim.

I ono što mogu da primetim...mooožžda nije objektivno ali čini mi se da se sistem dosta brže diže i da je nešto brža u realnom radu u odnosu na Geil sa istim podešavanjima...
 
Pomoć oko konfiguracije

Pozdrav! Nadam se da nije pogrešan podforum.

Treba mi mala pomoć, satavljam novu konfiguraciju i planirao sam nešto ovako:

-MB: ASUS M4A89GTD PRO/USB3 890GX
-CPU: AMD Phenom II X6 1090T Black Edition
-RAM: Kingston HyperX DIMM 8 GB DDR3-1600 Quad-Kit RAM DDR3-1
-CPU Hladnjak: Noctua NH-U9B SE Special Edition Heatpipe CPU Cooler
- Kućište: Cooler Master HAF 922 sa napojnom od 550W

Sve primjedbe i predlozi su dobro došli. Hvala!
 
Evo ga !!!!Pr5oblem ili moje ne znanje :D
Dakle..procesor mi sjajno radi na 3.6 24/7 ali evo sad sam primetio kad ga klokujem preko Turbo unlocker-a počinje igranka tj vrednosti sva 4 jezgra variraju sa 3.6 do 4.1 naizmenično i pri tom je nemoguće igrati igre...konkretno to sam sad primetio u NFS HP2 secka do zla boga.

Kako da rešim te stvarčice...inače temp je pristojnih 40-49 stepeni.
 
nemoj oc-ovati preko turbo unlockera. turbo ulocker je za otkljucavanje dodatnih jezgara uz adekvatan cpu. i tada ti nije zagarantovano 100% otkljucavanje. oc-uj u biosu preko fsb-a ili mnozioca. nije ti problem u procesoru 4 jezgra su za sada vese nego dovoljna. seckanje u igrama ti je zaduzena graficka(gpu).
imas 955be, idi u oc meni u biosu i promeni mnozioc sa fabrickog 16 na recimo 16.5 ili 17. probaj brvo bez dizanja napona, spusti za nijansu frekvenicju mem. testiraj sistem, itd. dok ne dodjes do maksimalno stabilnog mnozioca. ako ti to deluje komplikovano skini amd overdrive i neka ga on drlja.
pozdrav srecno:)
 
nemoj oc-ovati preko turbo unlockera. turbo ulocker je za otkljucavanje dodatnih jezgara uz adekvatan cpu. i tada ti nije zagarantovano 100% otkljucavanje. oc-uj u biosu preko fsb-a ili mnozioca. nije ti problem u procesoru 4 jezgra su za sada vese nego dovoljna. seckanje u igrama ti je zaduzena graficka(gpu).
imas 955be, idi u oc meni u biosu i promeni mnozioc sa fabrickog 16 na recimo 16.5 ili 17. probaj brvo bez dizanja napona, spusti za nijansu frekvenicju mem. testiraj sistem, itd. dok ne dodjes do maksimalno stabilnog mnozioca. ako ti to deluje komplikovano skini amd overdrive i neka ga on drlja.
pozdrav srecno:)

Nije do grafike sigurno jer ona radi sjajno...tek kad uključim TU onda zakucava grafika,do tad radi savršeno.Ali sigurno ću se malo pozabaviti sa bios-om.Samo me kopka da li i drugi imaju problema sa ovakvim pojavama :)
 
koliko sam ja citao po net-u turbo unlocker se i nije pokazao u najboljem svetlu, sta vise sa njim su postizani losiji rezultati nego kada je bio iskljucen.

preporuka bi bila da se TU iskljuci, a da se overklok odradi " rucno "
 
Da i ja sam skapirao..bzvz.Mislio sam da je do procesora...ali sva sreća nije :)
 
Nemojte pričati napamet.
1. Turbo unlocker ne otljučava jezgra
2. Varanje kloka procesora možeš sprečiti iz BIOS, C1 isključi, isključi Q&Q i pročitaj oc uputstvo u oc sektoru
3. Tubo unlocker radi isto što SW ali sa proverenim vrednostima podešavanja, i nema tu šta da se loše pokazao, to su gluposti.
 
Evo i moj utisak povodom ove ploce, ploca je fenomenalna ali ima mali vdrop od 0.02, ja se nadam da ce sledeci bios to ispraviti, inace bez problema sam otkljucao phenom II 555, i uspeo da ga podignem na 4000mhz,
 
@Groundslave
za 1 i 2 si vala u pravu.
u principu trebalo bi iskljuciti sve sto ima veze sa "power management"-om
q'n'q=off, c1 state=off
za ostalo nisam bas siguran, al' ajde ....:) konkretno, bilo bi lepo da sve to sto si naveo prosledis gigabyte-ovim inzenjerima. kako bi konacno uradili nesto oko amd platforme da valja:)
o gb govorim iz licnog iskustva i promenjene 3 ploce, "ultra" nove u to vreme.
u pitanju je bio 790x cipset, od tada gb zaobilazim u sirokom luku.
 
Poslednja izmena:
elem da se javim u ovoj temi, prosle nedelje sam proveravao koja je poslednja verzija BIOSa za ovu plocu - i bila je verzija 1902. danas me nesto zagolicalo i bacim pogled, kada ima noviji BIOS:
M4A89GTD PRO BIOS 2001
Improve the performance of SATA5/6 Ports under IDE Mode.

probacu ga danas, ali jedino sto mi nije jasno - pise da je okacen 01. aprila; a nije ga bilo prosle nedelje...
 
Koliko mem može maksimalno da primi ova ploča. U knjižici piše 16GB. Ja imam 2x4GB DDR3 1333DIMM CL9 Transcend. Hteo sam da dodam još toliko međutim prijavljuje mi ploča pri startu da cpu koji imam ne može da se unlokuje i da uđem u bios preko F1 da ponovo podesim. Sa 8GB uredno radi Athlon X3 435 @ Phenom X4 BE35@3,6GHz (otključano 4. jezgro i 6MB L3 memorije). Pošto mi je unlok radio drug koga trenutno ne mogu da kontaktiram, ima li to veze sa potrošnjom memorije i to što je podešena na 1.65V. Da li bi vraćanje voltaže mem rasteretilo napajanje i ploču ili da vratim klok procesora na 2.9?
 
Za pocetak vrati CPU i memoriju na default, pa kreni u novi o/c. IMC postaje "osetljiviji" u slucaju kada su popunjeni svi slotovi, tako da ces tesko sa 16GB memorije terati klokove koje si imao ranije.
 
Probao sam sa 12GB - radi, ali sa 16 nece definitivno. Inace, plasim se da vratim sve na default jer sad sljaka ekstra. Ne znam ni koliko se isplati da se zezam oko tih dodatnih 8 giga. Sad mi je sistem na SSD-u i imam 8GB memorije. Radi sve ultra brzo. Ne znam ni koliko bih dobio u performansama sa dodatnih 8 giga.
 
Uspeo sam da poteram sistem sa 16GB memorije. Spustio voltažu memorije na deklarisanih 1.5V (ne znam ni zašto je bila na 1.65) i za sada radi. Videću šta će biti kad propustim kroz par testova. Inače, temp procesora je u idle 33 stepena. U full opterećenju 49. To bi trebalo da su ok vrednosti?
 
OK su vrednosti.
 
Koji je maksimalan dozvoljen napon za NB? Planiram da ga poteram na ~3.0GHz
 
@Pedja
Nisi mi odgovorio na pitanje.........

@topic
Cemu sluzi NB/CPU (ne NB)?
Vidim da ljudi (na stranim forumima), podizu napon NB/CPU da bi stabilizovali NB overklok......Ima li jos nekih efekata?
 
Marko, imas li info, hoce li biti podrske za Win8?
 
Da malo obnovimo ovu staru temu veoma interesantne informacije vezano za ovu plocu a to je da ASUS ne daje zvanicnu podrsku za nove Vishera FX 8320/8350 procesore ali procesori rad na ovim chipsetovima. Na primer Asrock je na svojim plocama omogucio novi AGESA code ,svaka cast za Asrock, i podrzava sa 890 chipsetovima Piledriver. Asus zvanicno nece izgleda podrzati Vishera Fx 8320/8350 jel treba prodati ploce sa 990fx chipsetom. Ko se dvoumi oko kupovine ovakvog procesora neka se ne brine inace ploca ima 8+2 faze i podrzava procesore do 140w. Inace novi bios koji je pod oznakom beta 3030 ima na zvanicnom Asus sajtu izgleda silent update :)

1115166.jpg

m4a89gtdpro.jpg

2222.jpg

http://www.tomshardware.co.uk/forum...-8350-black-edition-core-processor-piledriver

http://www.bios-mods.com/forum/Thre...rt-for-Asus-M4A89TD-Pro-USB3-C-Formula-IV-etc

http://www.overclock.net/t/1320283/piledriver-on-890fx-gx-mobos-anyone/30
 
Poslednja izmena:
radi u fulu transcend sa linka. sa malim zakasnjenjem:)
 
Je li probao neko od "naših" ovo?
Da malo obnovimo ovu staru temu veoma interesantne informacije vezano za ovu plocu a to je da ASUS ne daje zvanicnu podrsku za nove Vishera FX 8320/8350 procesore ali procesori rad na ovim chipsetovima. Na primer Asrock je na svojim plocama omogucio novi AGESA code ,svaka cast za Asrock, i podrzava sa 890 chipsetovima Piledriver. Asus zvanicno nece izgleda podrzati Vishera Fx 8320/8350 jel treba prodati ploce sa 990fx chipsetom. Ko se dvoumi oko kupovine ovakvog procesora neka se ne brine inace ploca ima 8+2 faze i podrzava procesore do 140w. Inace novi bios koji je pod oznakom beta 3030 ima na zvanicnom Asus sajtu izgleda silent update :)

Pogledajte prilog 106489

Pogledajte prilog 106490

Pogledajte prilog 106496

http://www.tomshardware.co.uk/forum...-8350-black-edition-core-processor-piledriver

http://www.bios-mods.com/forum/Thre...rt-for-Asus-M4A89TD-Pro-USB3-C-Formula-IV-etc

http://www.overclock.net/t/1320283/piledriver-on-890fx-gx-mobos-anyone/30
 
Jel probao neko ovu plojku sa win8 ili win8.1, vidim da na zvanicnom sajtu ploce nema podrzanih drivera za te operativne sisteme pa reko mozda je neko probao sa driverima od win7 ili je nasao za win8-win8.1 negde drugde???

Ako neko zna odgovor bas bi mi znacilo jer sam uzeo ssd pa bih da reinstaliram sistem i predjem na 8-icu.

Hvala!
 
Poslednja izmena:
Nisam rekao da 7-ici fali nesto nego je koristim vec dugo pa sam hteo da promenim malo kad vec moram da reinstaliram sistem.
 
Nazad
Vrh Dno