Šta je novo?

ASUS M4A89GTD PRO/USB 3.0

coldej

Slavan
Učlanjen(a)
15.07.2008
Poruke
1,295
Poena
375
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 3600
Matična ploča
Msi b450 Tomahawk max
RAM
Gskill trident z 3000 Mhz Cl16
GPU
Powercilor Hellhound rx6700xt
Storage
Ssd, hdd
Zvuk
Xonar dx
PSU
Corsair cx750w
Kućište
Cooler Master 690 III
Monitor
Dell 2722DGM
Miš & tastatura
Logitech
Mobilni telefon
Poco x3 pro 8/256
Pristup internetu
  1. ADSL
Planiram kupovinu ove ploce i procesora AMD phenom II 555 black edition, zanima me da li bi memorija 2 x 2GB DDR3 Geil PC2000, Ultra, GU34GB2000C9DC ili neka iz Geil DDR3 Ultra serije ,radila naravno uz podesavanje kroz overclock opcije da bi radila na 2000 Mhz sto je sa black edition procesorom lako uz malo racunanja ? :smash:

Izvinjavam se za promasen podforum jutarnja kafa josh nije popijena :(
 
Poslednja izmena:
Odlična i ploča i procesor, ali za memoriju grešiš. Naime kupovina 2000MHz memorije kod AMD-a nema logike, tj. bolje uzmi 1600MHz, CL7, CL8 ili CL9 svejedno je jer razliku u realnim aplikacijama između 1600 i 2000 MHz nećeš osetiti, a sa druge strane radiće ti upravo na 1600 MHz, jer tih 2000 MHz u većini slučajeva je ostvarivo ako ako nemaš loš primrak memorijskog kontrolera. Stoga moj ti je savet, uštedi novac, uzmi 1600MHz i uživaj. Za razliku možeš uzeti dobar vazdušni hladnjak. :wave:
 
Poslednja izmena:
Hvala to me je i intersovalo :wave:


AMD Phenom II X2 555, 3.2GHz/6MB 64Bit BOX Black Edition

Asus M4A89GTD PRO/USB3

2 x 2GB DDR3 Mushkin PC1600 Blackline CL7, 996782

CoolerMaster Hyper 212 Plus, LGA1156/LGA1366/LGA775/AM3/AM2

99 % ce ovako izgledati
 
Poslednja izmena:
Ja imam slicnu kombinaciju. Samo plocu imam MSI 770-G45 jer sam je prethodno ugradio u neke 2-3 masine i odusevio se kako radi...Tvoju plocu sam i ja hteo ali kada sam video da s njom ne bi dobio apsolutno nista odlucio sam se za vise nego duplo jeftiniju varijantu - da se razumemo tvoja ploca je 3 svetlosne godine ispred moje :)

Procesor taj se u 90% slucajeva otkljuca u X4(kupio sam 3 Phenoma II X2 555 u em*iu i svi su se otkljucali i jednom Athlonu II X4 sam otkljucao L3 cashe) i dobijes punokrvni Phenom II X4 955 Black Edition
Memeorija kazu da moze da radi na 2000MHz sto i nije bitno jer nema nekog relanog dobitka u performansama, meni radi na 1600MHz 1.65V

E sad taj kuler bi trebalo da ti bude dovoljan da ohladis blago klokovan CPU, ali sve u svemu Phenom II procesori su daleko hladniji od Intelovih procesora.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, ja sam takodje pazario ovaj procesor ali bih hteo da ga uparim sa Gigabyte 890GPA-UD3H, da li je to OK izbor?
I da li je Kingston 2x2g 1600MHz DDR3 HyperX Black Edition dobar izbor za ovu kombinaciju ploce i procesora?

Unapred zahvalan!
 
Sa druge strane ima fora baš sa tvojom pločom, drugar sa HWG-a ima isti proc i ploču te mu se procesor nije dao otključati, ali se zato lepo ocnuo. I pazi čuda na 880 asus ploči se otključao i još ocnuo. :) Opet to ne mora da znači da je slučaj sa svakim procom, ali mene je fascinirao.
 
Ljudi a kolika je razlika u perfomansama izmedju Asus M4A89GTD Pro/USB3 i M4A88TD-V EVO/USB3?(razlika u ceni od 4000 je meni znacajna) Planiram da uzmem plocu i da uparim sa 555 x2 ,a na to da dodam Geil 3x2GB DDR3 1600.Graficka mi odgovara i integrisana jer komp planiram za montazu I animaciju u AE... a ukupan buzet za plocu proc i memoriju mi je ogranicen na 32000 max :/
 
Idi slobodno na jeftiniju varijantu nista neces izgubiti jos otkljucas taj CPU u X4 i puna kapa.
 
Ja bih samo jos nesto da pitam da li je bolje ici na varijantu Cooler Master Hyper 212 Plus ili OCZ Vendetta 2 cena je tu negde.

Unapred zahvalan !
 
Poslednja izmena:
Da ne postavljam novu temu o ovoj ploči. Znam da se eventualno otključavanje radi preko prekidača na ploči, ali me zanima da li se u BIOS-u dedatno može manipulisati jezgrima. Recimo, da se proc otključa ali da jedno jezgro bude sasvim OK, a jedno da ne šljaka dobro i da se samo ono zaključa?
 
Moze!
 
Ljudi a kolika je razlika u perfomansama izmedju Asus M4A89GTD Pro/USB3 i M4A88TD-V EVO/USB3?(razlika u ceni od 4000 je meni znacajna)


Asus M4A88TD-V EVO/USB3 imam ovu maticnu i odlicna je, od naponske preko
sata3 i usb3..
Posto ti sli nije vazan(ni meni) integrisana grafika na obe navedene ploce je ista razlika je u nesto vecem kloku i tu prakticno razlike prestaju.
M4A88TD-V EVO/USB3 najbolji izbor za ulozene pare.
 
Dzena
Pošto vidim da imaš ploču koja me zanima, imam još jedno pitanje. Oko priključivanja ploče na napajanje. Sem 24 pinskog konektora postoji i 8 pinski umesto 4 pinskog. Da li moraju oba da budu priključena i od čega to najviše zavisi pošto sam čitao na nekim forumima (doduše ne za ovu ploču) da je dovoljan i jedan 4 pinski.
 
Ako na napajanju nemaš 8-pinski konektor za CPU napjanje, ubodi 4-pinski. Kako god 24-pinski mora da bude uboden, zajedno sa 4 ili 8 pinskim za CPU.
 
Nisam siguran da li problem, uopste, postoji :D, ali sam listajuci forum naleteo na nesto sto ljudi nazivaju "kasno paljenje". E, od dana kad sam uzeo racunar (iz potpisa), ploci je potrebno nakon pritiska dugmenceta za paljenje pa do trenutka dok se ne cuje POST zvuk i dok se ne upali monitor, nekih 6-10 sekundi. Inace sa plocom nemam problema, osim sto imam ooogroman vDrop. Bas mi je cudno sto mu je potrebno toliko, prvi put nailazim na ovakav "problem". Pitanje je, da li imam potreba za brigom?
 
Nisam merio vdrop iskreno nije me ni zanimalo,a sto se tice startovanja racunara,isti slucaj je i kod mene 6-10 sec do ne cujem Beeep :)
 
i kod mog drugara se pali za oko 10 sekundi,a ima 8 pinova prikljuceno na ploci tako da nije do toga
 
Je l' si ukljucio/podesio LLC u biosu?

Au, kad ukljucim LLC naponi odu u nebesa, ne znam da li moze da bude i zbog, neverovatno ("pucketaju" mi zvucnici pri svakom paljenju/gasenju svetla po stanu"), loseg napona ukuci, ali imam vDrop od 0.072V... Ali s druge strane, prolazi mi LinX na normal prioriti i all memory bez problema, a temp ne prelazi 57 (po jezgrima i sam CPU), i to na napon od 1.270V na 3.5 GHz i to sve na BOXu. Samo me brine ovoliki vDrop.
 
Bitno je da napon na procesoru ne seta mnogo, najbolje da to proveris u OCCT testu
 
OCCT mi ne ocitava dobro napone, pokazuje mi da je vCore 3.73, pratim ja u CPU-Z kako se krece napon, uglavnom je zakucan, mozda samo ponekad skoci sa 1.270 na 1.284, verujem da to nije strasno. Da li mogu da se javljaju ovakvi problemi zbog, generalno, lose instalacije u stanu i zbog prevelikog opterecenja mreze u stanu. Kao sto rekoh, od kad sam ubacio zamrzivac i jos neke sitne stvari, kad god palim/gasim svetlo zvucnici mi "pucaju". Da li se vDrop od 0.072 smatra za veliki vDrop? Da li treba da me brine? Ocekujem Megahalems i gledacu da gadjam 4GHz.
 
Napon od zahtevnoti SW-a samo i samo u nekim slučajevima može da skoči za nekih 0,01 do nekih 0,025V kada je load line calibration u pitanju, na šta utiču šokovi napajanja pri idle i load opterećenjima. Dobra mreža, dobro napjanje život vredi! Ali imati 0.08V pad napona sigurno je problem. Evo ja ti se nudim, spremi ploču, proc i mem, poslaću ti adresu da se prošetaš do mene i probaćemo na stolu kod mene da vidimo gde je problem.
 
Sa tim problemom nisi samo ti, gledam po drugim forumima dosta ljudi se oplakuju ot tog naponskog pada.Evo primerno jedan kaze da je podesio u biosu 1.5V u IDLE-u je izmerio pad napona na 1.496V dok u FULL LOAD-u cak 1.491V(pad napona od celih 0.09V).
EDIT: Sa ukljucenim LLC onda napon pak skace i to mnogo.
 
Poslednja izmena:
LLC nek bude iskljucen, jer moze doci do naglog povecanja napona sto nije dobro za procesor(primer- postavis napon na 1.5V i u full load-u skoci na 1.58V a mozda i vise), dok za vdrop moras da ga imas u vidu prilikom podesavanja napona i tokom overklokovanja :)
 
Poslednja izmena:
Sa tim problemom nisi samo ti, gledam po drugim forumima dosta ljudi se oplakuju ot tog naponskog pada.Evo primerno jedan kaze da je podesio u biosu 1.5V u IDLE-u je izmerio pad napona na 1.496V dok u FULL LOAD-u cak 1.491V(pad napona od celih 0.09V).
EDIT: Sa ukljucenim LLC onda napon pak skace i to mnogo.

Pad napona se meri win idle - win load. God GA razlika bios-win idle- win load to je za celih 0.1 V u nekim slučajevima, što je za više od 10 puta veća razlika. Ako je napon 1496V u idleu, u fulu je 1.491V, postavlja se pitanje da li ima pada napona? Pobogu to je 0,005 razlike i ne postoji sw koji će precizno izmeriti toliko malu razliku.

Gledajući dve decimale imaš 1.49V idle, 1,49 full load. Nema filozofije! Čovek ima problem sa 10 puta većom razlikom, a ne bi smeo jer sam istu tu ploču lično testirao. Imam je pored sebe, kao i dosta drugih, 880, 870 ploča.
 
Nazad
Vrh Dno