Šta je novo?

Bioshock Infinite

Citam i ne vjerujem kakve sve nebuloze pisete...
 
Slažem se da je napucavanje jedan od najslabijih segmenata ove inače fantastične franšize, a sve se bojim da neće biti nekog značajnijeg pomaka po tom pitanju... no videćemo...
 
Napucavanje i nije nesto, ali najgori deo prethodnih Bioshockova su bile katastrofalne ragdoll animacije.
 
Meni je prvi deo imao tu bolesnu uvrnutu i mračnu atmosferu, sa isto takvim senkama i muzikom i zvukom. U drugom delu toga je bilo manje mada grafika je bila ok i rapture i ceo taj svet i nisu tako loše izgledali, zapravo svi leševi kao da su ponovo oživeli i sve je bilo opet zabavno i blesavo.

Sve se bojim da će treći deo biti još pitomiji, a mene će to razočarati.
 
Tesko da ce biti "pitomiji", pogledaj ona 2,3 trejlera sa nekim sick detaljima.
 
Napucavanje i nije nesto, ali najgori deo prethodnih Bioshockova su bile katastrofalne ragdoll animacije.

Napucavanje je vrh, jedino sto je mozda "Tomson" malko losije odradjen - nije ubitacan kao sacmarica. Ljudi ovdje pricaju kao je taj dio igre katastrofalan, sto je apsolutno netacno. Uopste ne znam da li su igrali i jedan drugi FPS osim COD-a, BF-a i slicnih?! Ocigledno da nisu cim tako nesto mogu da izjave.
Sta je sa FPS iz '90. godina?! Ili neki od novijih naslova, pa jedan Stalker ima dosta losije odradjenu akciju, sa jos losijim modelima oruzja i ostalo. Sta je sa SS2 koji ima duplo losije napucavanje nego BS, ili Deus Ex, pa cak i prenaduvani HL2 nema uopste bolje napucavanje, ima milion primjera.

Ovdje nije lose napucavanje vec animacije protivnika, ovo sto Gdin_M pomenu ragdoll animacije. To je problem, a ne napucavanje. Jer su te animacije previse krute, kao da su snimane u nekih 20 frejmova u sekundi. Tako mi djeluje, kao da koci animacija.
 
Poslednja izmena:
Ljudi ovdje pricaju kao je taj dio igre katastrofalan, sto je apsolutno netacno. Uopste ne znam da li su igrali i jedan drugi FPS osim COD-a, BF-a i slicnih?! Ocigledno da nisu cim tako nesto mogu da izjave.
Sta je sa FPS iz '90. godina?! Ili neki od novijih naslova, pa jedan Stalker ima dosta losije odradjenu akciju, sa jos losijim modelima oruzja i ostalo. Sta je sa SS2 koji ima duplo losije napucavanje nego BS, ili Deus Ex, pa cak i prenaduvani HL2 nema uopste bolje napucavanje, ima milion primjera.


vidi ga što se uvredi :D ne brini se, igrao sam mnogo pucačina, a ne samo CoD, a ako mi nešto smeta, to ću i da prokomentarišem :p kada je neko pomenuo ragdoll efekat, onda mi je tak bilo jasnije zašto mi je napucavanje bilo trulo, baš zbog ovoga
 
Tako je, nije napucavanje lose nego ragdoll animacije.;)
 
Napucavanje je vrh, jedino sto je mozda "Tomson" malko losije odradjen - nije ubitacan kao sacmarica. Ljudi ovdje pricaju kao je taj dio igre katastrofalan, sto je apsolutno netacno. Uopste ne znam da li su igrali i jedan drugi FPS osim COD-a, BF-a i slicnih?! Ocigledno da nisu cim tako nesto mogu da izjave.
Sta je sa FPS iz '90. godina?! Ili neki od novijih naslova, pa jedan Stalker ima dosta losije odradjenu akciju, sa jos losijim modelima oruzja i ostalo. Sta je sa SS2 koji ima duplo losije napucavanje nego BS, ili Deus Ex, pa cak i prenaduvani HL2 nema uopste bolje napucavanje, ima milion primjera.

Ovdje nije lose napucavanje vec animacije protivnika, ovo sto Gdin_M pomenu ragdoll animacije. To je problem, a ne napucavanje. Jer su te animacije previse krute, kao da su snimane u nekih 20 frejmova u sekundi. Tako mi djeluje, kao da koci animacija.

Ma gde nije lose, animacije splajsera kao reakcije na tvoje pucanje su dno dna, i dan danas nisam siguran da li je splajser i dalje pod efektom nekih plazmida ili ne, a o tome da ako ne puknes splajsera pistoljem u glavu nemas nikakvu reakciju necu ni da pricam kada na pocetku igre imas samo pistolj sa obicnom municijom.

HL i HL2 su keva za ovo, nemoj tako. Tamo nikad nisam load-ovao quicksave-ove samo zato sto nisam izredjao sve head shotove kada imam slabu municiju.

Isto tako neko je spominjao Tommy gun. Bio sam odusevljen koliko su ojadili tu pusku. Ako drzis rafal mozes samo plafon da pogodis, a jednom prilikom sam uspeo da zabagujem Big Daddy- a iza jedne platforme tako da je stajao mirno iza i onda sam ga pucao Tommy gun-om jer sam tu imao najvise municije i dok sam lagano pucao jedan po jedan metak ladno ga je svaki treci metak masio za dosta.
 
Poslednja izmena:
Igrate uveliko BS 3 pa vam se napucavanje ne svidja ili samo mastate da igrate ?
 
Ja lično igram FPS-ove još od originalnog Wolfenstein-a i mislim da napucavanje u Bioshock igrama zaista nije nešto posebno, ali Gdin_M i Ronin su u pravu, ragdoll animacije su još više srozale doživljaj i generalno su one možda i najveći krivac sveukupnog doživljaja napucavanja... mada i pored toga bioshock mi je jedna od najboljih igara ikada.

Ali ako uporedimo Bioshock sa još jednom igrom sa veoma sličnom izvedbom napucavanja, a to je fenomenalni Undying (gde s jednom rukom pucaš, a s drugom rokaš "magije"), Undying ima 6 puta bolje napucavanje od bioshocka.

Ali i kad bi izostavili loše ragdoll animacije, napucavanje samo po sebi opet nije nekako kako treba, a to nema veze s količinom recoila itd pa da poredimo s cod-ovima itd, već sa nekom generalnom krutošću, ne znam kako drugačije to da objasnim.
 
Poslednja izmena:
Ma meni je odlicno sve odradjeno, bas iz tog razloga jer nije kao u klasicnim pucacinama, nego je vise nekako "RPG-ovski" ako mogu tako da ga nazovem, to ima i System SHock2, Deus Ex, Stalker i slicni. Te igre u sustini i nisu obicni FPS, vec nesto mnogo vise, i ne pridavam previse vaznost tom segmentu. Evo upravo zavrsavam SS2 i BS1 po ko zna koji put, cisto da se pripremim pred izlazak ovog novog remek djela. ;)
 
Ah, religiozni fanatici. Ima ih u svakoj kompaniji. Tuzno je kada ljudi svoju religiju shvataju toliko ozbiljno.
 
Tuzno je kako se bilo koja religija shvata ozbiljno sem individualne, koja proizilazi iz subjektivne zivotne filozofije... A mozda je jednostavno u pitanju dobra reklama.
 
Tuzno je kako se bilo koja religija shvata ozbiljno sem individualne, koja proizilazi iz subjektivne zivotne filozofije... A mozda je jednostavno u pitanju dobra reklama.

Da,stvarno je mozda u pitanju samo publicity stunt.
 
BS. Tipican publicity stunt. Malo kontroverze nije lose pred izlazak igre, cisto da bi se boostovalo reklamiranje. Doduse, ne znam sta ove treba Irrational Gamesu, timu koji iza sebe imaju izvanredne igre poput SS2 i prvog Bioshocka. Nije da im je neophodan shock value...
 




nedelju dana do izlaska a tema mrtva 'ladna
 
Ja cu tek ujutru staviti da se skida... :) Valjda cu sutra u toku dana isprobati. :D
 
Ja sam poceo PS3 verziju, vec ima update od 30MB. Problemi: teksture su na nekim mestima bas lose, ima opcija za ukljucivanje VSync-a ali i pored toga na nekim mestima cepanje ekrana, NPC-ovi se ponavljaju, kao da imaju samo 3 lika napravljenja pa umnozena, podesavanje margina za ekran brljavi, mora da se postavi korak manje da bi sve bilo na ekranu prikazano. Zvuk odlican, atmosfera takodje, tek sam stigao u Kolumbiju pa je ovo samo prvi utisak.
 
Cekaj, to je na ps3, right? Kad vec spominjes vsync, jel i ovde ima opcija da se otkljuca fps kao u prethodnim delovima?
 
Ima, on i off, samo sto meni na 42" fullhd ne radi posao?
 
Nazad
Vrh Dno