Šta je novo?

Test: Apple iPhone 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo što je simptomatično za benchmark jeste da se dušebrižici jave samo kada su korisnici napadnuti od strane moderatora ili redakcije. Kada se desi obrnuta situacija, niko ne staje da brani modove i redakciju jer modovi i redakcija imaju opciju brisanja i kažnjavanje. Opet, kada se desi kažnjavanje, opet modovi i redakcija budu na vetrometini jer su nekome obrisali post ili dali poene.

Ta selektivna pravda i diskriminacija je za mene čisto licemerje. To me podseća na onu "volim rome, ali cigane baš i ne".

PS. Gizmor, budi relan, imaš Intel u avataru, pa reci da li procesori mogu da se porede u brzini na osnovu tabele. Što intel šije u video obradi, a to nigde u specifikacijama ne piše. Dok ne probaš, ne možeš da znaš.
 
Poslednja izmena:
Čak mislim da me razni hobiji i poslovi tokom vremena kvalifikuju na višu pozciju od nekog ko se bavio samo mobilnim telefonima.

Da li su negde javno dostupne tvoje stručne/radne reference? U formi CV-a, ili kako god.
Ne mislim da si dužan to da daš na uvid, ali pretpostavljam da si učinio dostupnim jer se pozivaš na to?
 
Dobro akki, vidim da si zaljubljen u Eldara čim ga zoveš prvim imenom :).
Eldara svi zovu tako... prosto lepse je nego Murtazin :d a i takav mu je nik na forumu... ko sto tebe zovu Bane :d


Naravno da sve ima veze. Neko ko je celog života gledao samo Plazme i Transformerse i fotke sa Kodaka, naravno da ne može da zna kako nešto treba da izgleda.
ispada da su svi gledali samo to :)


Biću pošten i neću okačiti jedno 3-4 antiapple vesti i komentara sa gsmarene, jer u njihovu objektivnost ne sumnjam. Koliko vidim Samsung je dobio jer ima veći ekran. Ono što je takođe primetno da ambijentalno svetlo utiče više na samoled, pa tako samoled bolje izgleda u potpunom mraku, nego pod normalnim svetlom.
samsung je dobio 10 od 10, dodatni poen jeste jer je vetji, ali recenica pre kaze da je bolji kod bitnijih stvari... pri tom nije fer poredjenje, sto sam vetj pricao i naveo 5 razloga zasto nije, jos dok je engadget pravio, al da se ne ponavljam... wave bi bio pravi izbor... ambijentalno svetlo utice jer Galaxy nema ambient light sensor... nema to veze sa Samoledom... i o tome smo vetj pricali...

a gsmarena je sasvim ok sajt... da su uvek objektivni nisu... ali nije ovde stvar samo sa njima... ovakve rezultate imaju apsolutno svi sajtovi :)

edit: da neko ne skapira pogresno ovo za ne fer poredjenje... to je samo jer je adekvatnije poredjenje iPhone4 vs wave... test je sasvim ok...
 
Poslednja izmena:
pa tako samoled bolje izgleda u potpunom mraku, nego pod normalnim svetlom.

Nije uopste tako. Isto kao i sa LCD Edge LED televizorima, sa vecom kolicinom svetlosti izgledaju bolje, pod uslovom da nije direktna sunceva svetlost, tada znate rezultat. Kada je prostorija mracnija gube malo na toj zivosti boja.

Jesam realan. Problem je sto sam probao Amoled i Samoled licno, to mi je znacilo mnogo vise nego sto sam poslednjih par meseci citao o njima.
 
Mislim da nisi u pravu, Bishop. Meni se takođe tako činilo ali kad bolje razmisliš to nije tako.

Problem je u našem domaćem vaspitanju, forsiranja jednakosti u društvu (iako je danas potpuno suprotna situacija) i drugim vrednostima koje su među ovim narodom prisutni duže nego što se misli (nije komunizam za sve kriv ma šta pojedini smatrali, neke stvari su usađene ovom narodu u genetski kod).

Zbog toga kao i prirode ovog foruma, čiji su vlasnici kao i ljudi koji rade za njih poprilično ljubazni mi, obični posetioci dajemo sebi za pravo da nas sve izjednačavamo a to baš i nema smisla.

Postavi sebe u njihovu situaciju. Ne znam čime se baviš ali probaj da zamisliš situaciju u kojoj ti sutra otvaraš svoj forum na kome prezentuješ nešto što si ti stvorio/napravio i onda neko, koga uopšte ne poznaješ nisi ga nikada uživo sreo kaže tebi da je tvoj rad nikakav. Šta bi ti uradio? Da li bi rekao: "Znaš, u pravu si ti. Potrudiću se da bude bolje pa ću te onda opet pitati kako ti se čini" Ili bi popizdeo i oterao dotičnog u tri lepe.

Vidiš to zavisi od trenutnog raspoloženja čoveka kao i njegove prirode. Iako kritika teško da može da škodi ipak postoji razlika između argumentovane kritike i nečega što više podseća na: "Ma nemaš ti pojma!" Nije svako uvek raspožen za kritiku i nekad mu se učini da ga neko malko zeza a ljudi kad su u frci često pomisle ovo drugo. Naravno ni Switch nije baš naročito taktičan i meni se kao i Banetu čini da je nešto mlađi tj. pripadnik ove brze generacije koja nema ni volje ni želje da stvarima prilazi sa malo obzira nego im je pristup dosta direktniji i deluje pomalo bezobrazno. Ovim zaista nemam nameru da kolegu forumaša Switcha uvredim ali takav sam ja utisak stekao. Možda sam pogrešno procenio.

Što se mene tiče ovaj tekst je dobar ponajviše zbog toga što su zauzeli definitivan stav kada je ovaj Apple proizvod u pitanju. Apple je firma koja pored kvaliteta svojih proizvoda mnogo toga duguje marketingu koji u njihovom slučaju generiše crno-bele reakcije. Oni zahvaljujući tome svakim danom postaju sve uspešniji. Glupo bi bilo zauzeti neutralan stav prema njihovom uređaju kada svi oko tebe ili obožavaju ili ne podnose Apple. To znaju svi danas uspešni techno blogovi, to je skapirao i Svet Kompjutera u kome su oni prećutno, kroz tekst Ivana Vesića (piše generalno dobre tekstove IMO, ovaj o Apple ispod proseka) u poslednjem broju zauzeli blago negativan stav prema Apple. Takođe na njihovom forumu provejava anti Apple atmosfera. Nije mi bio cilj da poredim SK i Benchmark ali je dobro da su i jedni i drugi skontali ono što Gizmodo, Engadget i ostali super posećeni blogovi/sajtovi odavno znaju.

A Baner je kao pripadnik "starije" i "sporije" generacije bio nesto vise taktican od mene? Ne razumem to gereralizovanje i automatsko pripisivanje nekih osobina na osnovu broja godina.
Verovatno ne bih tako reagovao da nisam bio isprovociran. Posle dobronamerne kritike, Bane je poceo da vredja i da mi pripisuje nesto sto nisam rekao, i to izvadio iz konteksta jednu recenicu pod navodnicima.
I Banetu fali jedna doza takticnosti i spremnosti za kritiku. Malo se nadmeno ponasa, i ako vec ne moze da podnese kritike onda ne bi trebalo da se otvaraju ovakve teme ili on bi trebao da ih posecuje i komentarise. Postovanje se mora zasluzluziti ili brojem godina ili delima, verujem da se drugim developerima ne obracaju kao tom siru.Budimo realni, baner ovakvim delima nije na putu da zasluzi postovanje te vrste. Odredjena vrsta postovanja uvek mora postojati, a to je vec stvar vaspitanja.
Bane, moras da postujes vreme koje je neko izdvojio da napise kritiku tvog testa i budes pristojan prema svim clanovima i kolegama sa foruma. Opet ti imas malu vecu odgovornost prema bencu od nas obicnih forumasa, i upravo kao neko ko potpisuje tekstove na sajtu, svojim nastupima ne predstavljas samo sebe nego i bench.
 
Poslednja izmena:
Da prevazidjemo jaz i vratimo na temu,tj na iPhone 4.
Ja sam i dalje pod snaznim utiskom da je na svim web stranicama koje se bave testiranjem HW (racunarskog i telefonskog) mnogo umesan marketing. Prica je sledeca da se kao i kod nas unazad par godina favorizuju proizvodi firmi koje ponude najveci novac (sponzorstvo). Zato stojim iza toga da bez licnog testiranja,ovi testovi ne znace u tolikoj meri. Bio sam igrom prilika uvucen u takvu jednu pricu u vezi jednog brenda koji se tek probijao na nasem trzistu i zato znam da je i sa ostalima ista prica.
,)
 
Verovatno ne bih tako reagovao da nisam bio isprovociran. Posle dobronamerne kritike, Bane je poceo da vredja i da mi pripisuje nesto sto nisam rekao, i to izvadio iz konteksta jednu recenicu pod navodnicima.

A reći nekome ko je 7 godina u ovom poslu da je amater je dobronamerna kritika? Baš ja nemam pametnija posla u životu nego da iz čiste dosade napadam baš tebe.

I Banetu fali jedna doza takticnosti i spremnosti za kritiku. Malo se nadmeno ponasa, i ako vec ne moze da podnese kritike onda ne bi trebalo da se otvaraju ovakve teme ili on bi trebao da ih posecuje i komentarise.
A koje su tvoje kvalifikacije za davanje kritike? Moraš da shvatiš da to što se tebi tekst "ne dopada" automatski nije i kritika. Jer da bi bila kritika, ta kritika mora da ima neku vrednost. Tek kad sam ti kasnije podviknuo, rešio si da budeš kulturan pa da lepo obrazložiš šta ti se ne dopada (takav je naš narod - bez vike nema nauke). Mada je to i dalje tvoje lično mišljenje, jer ja kritiku bez autoriteta ne želim da slušam (taj autoritet može da bude osoba ili činjenice). I dalje se sve svodi da sam ja pacer jer te nisam zabavio tokom testiranja komada plastike. Ne očekuj od mene ništa bolji tretman prema tebi.

Bane, moras da postujes vreme koje je neko izdvojio da napise kritiku tvog testa i budes pristojan prema svim clanovima i kolegama sa foruma. Opet ti imas malu vecu odgovornost prema bencu od nas obicnih forumasa, i upravo kao neko ko potpisuje tekstove na sajtu, svojim nastupima ne predstavljas samo sebe nego i bench.
Ček. Ja da poštujem vreme za pisanje tvog posta. To u redu. A ti što si se jednom rečenicom pomokrio po mom višednevnom radu, to ništa?
 
ja ne kontam sta je u toj recenici za ban:)
 
Samo sam pogresio sto sam napisao da je test ipada amaterski, ali sam se kasnije na neki nacin izvinuo za to. Ali sam, takodje, u nastavku i obrazlozio zasto tako mislim. I sta je tu sada problem? Meni nije bilo tesko da kazem da sam pogresio i da povucem tu recenicu, iza svega ostalog sto sam napisao i dalje odgovorno stojim. Inace, ja nemam kvalifikacije za pisanje profesionalne kritike, samo sam na neki nacin izneo svoj utisak o tvojoj recenziji, sto je takodje jedna vrsta kritike.
I nije ti dobra hronologija. Tek kad si ti "podviknuo" sam ja napisao sve sta mislim, bez nekog uvijanja i neke kulturiska forme. Pre toga sam, iz postovanja, pokusao maksimalno da ublazim moju "kritiku" , posto shvatam da nije nimalo lako citati kako neko pljuje 5-6 strana tvog teksta, a narocito ako ti ne pises iz zabave nego iz koristi. A posto si ti na to odreagovao kako si odreagovao, nimalo kukturno i na neki nacin bezobrazno, napisao sam sta sam napisao. Neces da citas kritike bez auotoriteta? Sta je za tebe autoritet? To sto ja imam toliko godina koliko imam je dovoljan razlog da ti ne uvazis moju kritiku; inace imam 18 godina, da ne bude vise nedoumica oko toga. I nije samo problem sto ti tekst nije zanimljiv, nego sve ono sto sam napisao u nekom od prethodnih postova. I jedina stvar zbog koje ti nisi mogao da napises malo zabavniji tekst je ta sto se radi o jednom komadu plastike? To ti i nije neko opravdanje, narocito ako se ima u vidu sve sto se pise i spekulise za taj komad plastike. Za onu recenicu kojom sam se pomokrio po tvom decenijskom radu sam vec odogovorio.
 
Ovo bi moglo ovako u nedogled.

Koliko vidim svi su rekli šta su imali, svi se samo ponavljaju u postovima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno