Šta je novo?

[PC][FPS/RPG] E.Y.E

Ja hoću! :D
 
Pa ajde dodajte na steamu pa da se dogovorimo sada kada ste svi online

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
Došlo je do izmene plana.

Nemamo kontakt u USA, 4 pack može samo EU cena je 13,5 evra po čoveku. Cimajte me sa Steam ID i to samo ako ste sigurni da hoćete igru. Ponavljam nije 9-10 evra jer nemamo kontakt u USA nego je 13.5 evra (54 evra 4 pack). Bilo bi jako dobro da imate devizni račun :)
 
Colt-e, tvoje ime ću da proklinjem noćima ako ovo ne bude valjalo :)
 
Ja sam sada probao ovo, ja ništa ne razumem....
 
Vrh komentar! :D Cekam i ja da proradi narodna kuhinja da bas probam sta se toliko sajber nostalgicno hajpuje...
 
Pa toliko je sajber da kao da si stvarno tamo. Treba da odgledaš 300 tutoriala da bi išta skontao kako se radi. Ja sam, iskreno, bio dosta nestrpljiv, pa sam mahao mačem, oni me ubijali ja se dizao iz mrtvih pa sam ih pucao sa dual pištoljima, oni me ponovo ubijali meni pisalo nešto, you got experience tralala, ja ponovo ustao iz mrtvih, onda sam video neki dugačak put, i skontao da tamo treba da idem, i išao na alt+f4 i prešao na bf3 alpha :D. Tu je barem instant akcija... Ovde treba da se kočim. Još sam hteo da napunim invertar sa puškom, pištoljima, 2-3 katane, bombe, municije, i skontao da je malo realistično, da ne možeš trpati sve kao u nekim RPG-ovima, i bukvalno koliko bi stvarno mogao da poneseš, možeš poneti i u igri na početku, i smorio se žestoko. A da, fontovi su katastrova... Ko se sprema da igra, neka zna unapred da će oslepeti ako igra igru do kraja...

Mada................... dobra je igra :D

Evo jedan dinamični skrinšat

eye2011073103403334log.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa toliko je sajber da kao da si stvarno tamo. Treba da odgledaš 300 tutoriala da bi išta skontao kako se radi. Ja sam, iskreno, bio dosta nestrpljiv, pa sam mahao mačem, oni me ubijali ja se dizao iz mrtvih pa sam ih pucao sa dual pištoljima, oni me ponovo ubijali meni pisalo nešto, you got experience tralala, ja ponovo ustao iz mrtvih, onda sam video neki dugačak put, i skontao da tamo treba da idem, i išao na alt+f4 i prešao na bf3 alpha :D. Tu je barem instant akcija... Ovde treba da se kočim. Još sam hteo da napunim invertar sa puškom, pištoljima, 2-3 katane, bombe, municije, i skontao da je malo realistično, da ne možeš trpati sve kao u nekim RPG-ovima, i bukvalno koliko bi stvarno mogao da poneseš, možeš poneti i u igri na početku, i smorio se žestoko. A da, fontovi su katastrova... Ko se sprema da igra, neka zna unapred da će oslepeti ako igra igru do kraja...

Mada................... dobra je igra :D

Evo jedan dinamični skrinšat

eye2011073103403334log.jpg

Probaćemo co-op kada skinem igru da vidimo kako to izgleda. Valjda može da se ta dinamička kampanja igra i u više igrača.
 
@Wahad

Ma bre kapiram te, neki put covek hoce da se zabavi a ne da se uci 3 dana kako da proguta tutorijal, pa sam i zato napisao vrh komentar koji se odnosio na tvoje objasnjenje. :)

@No Panic

Pa nemam igru, ko sto rekoh cekam da proradi narodna kujna. :D
 
Ovo je jedna apsolutno jedinstvena igra. Možda deluje malo zbunjujuća jer te ne zasipa objectives-ima i nema ***** friendly tutorijal ali zato nudi neke stvari koje odavno nisam video u igrama kao i neke koje nikada nisam video.

Igra počinje za moje pojmove originalno, u nekom limbu odakle kao uskačeš u realni svet. To je sve jedan tutorijal. Upravljanje skilovima je malo nezgrapno jer je u pitanju source mod ali se brzo čovek navikne. Kao u Crysisu tu je točak koji morate popuniti skilovima da biste mogli da ih pozivate odatle. Točkić se poziva na C. Takođe možete sve mapirati na tastere.

Dizajn igre je fenomenalan. Grafika nije sjajna (ipak je to Source) ali je igra svetlosti i senke i neki efekti odlično odrađena. Zvuci su dobri čak odlični ali nema puno voiceover-a u igru. Otprilike kao da igrate Morrowind.

Na početku birate inventar i tu se pokazuje prvi veliki plus igre jer možete birati tri oklopa razvrstana po težini (light, medium, heavy) i imate određeni broj slotova za opremu. Od oružja imate svašta, katane, mačeve, sačmarice, snajpere, SMG, automatske puške i što je najbolje imate dual pištolje i katane, možete kombinovati pištolj i katanu itd. :)

Tutorijali u igri postoje ali su urađeni u formi video snimaka i ima ih tačno 23. Neki su trivijalni jer objašnjavaju kako se puca i skače dok je par korisnih.

Questovi su dinamičkog tipa kao i cela igra uostalom. Igrao sam svega 45 minuta i ne mogu reći više o tom delu dok se ne udubim. Za svaki quest i NPCja tu je svetleći trougao i razdaljina od vas do njega tako da nema šanse da se izgubite.

Skilova tj. augmentacija ima dosta, mislim da mogu i da se kombinuju. Pravljenje lika je specijalno kul jer kao mešate različite gene za koje vam je objašnjeno šta koji poboljšava.

Najkul stvar koju sam video jeste to što kada sam na samom početku ubio neko puzeće stvorenje (koje malo puzi malo se pravi mrtvo lol) javilo mi je da sam paranoičan i moj lik je potpuno pošizeo, zamutio mu se pogled, počeo da drhti i da puca nasumično. To se kao u FO igrama može izlečiti pomoću skila.

Ah da, ceo voiceover je na izmišljenom jeziku koji ima subtitle :)

Sve u svemu, posle jako kratkog igranja mogu reći da je igra za sada, za moje pojmove super kul iako će mnoge odbiti source-olika grafika, nešto mračniji dizajn (ala Bloodlines) i nedostatak voiceovera. Nije mi krivo što sam kupio igru, samo se nadam da će zajednica da zasuče rukave i od ove igre zaista napravi dijamant.
 
Malo slikica za zainteresovane. Kao što se da videti dometi endžina su takvi kakvi su ali dizajn je je*ački.

67486D17CF104EE168B1DE1FA8BD8209D7670BE0

2F1369D01DFFC126A8EA51B9E5F758DF7FF96734

2436AECE4AD4AE9C80AA25DEE603F14153B8CA5C

C8FF214D68F9C3E9EB1BCE21518B3B06E318B69D

A8E96BE1D024F473555FC52AEF15A54B977B0F5B

5FDF30F1AF6B1515DFF29AFE35DF4131870E0ED0

FF1A959113CEF6784C186F7AC41CE61FD44EAE77
 

Prilozi

  • 2011-07-31_00002.jpg
    2011-07-31_00002.jpg
    223.9 KB · Pregleda: 65
  • 2011-07-31_00003.jpg
    2011-07-31_00003.jpg
    200.2 KB · Pregleda: 61
  • 2011-07-31_00004.jpg
    2011-07-31_00004.jpg
    294.1 KB · Pregleda: 59
  • 2011-07-31_00005.jpg
    2011-07-31_00005.jpg
    346.9 KB · Pregleda: 65
  • 2011-07-31_00006.jpg
    2011-07-31_00006.jpg
    335.6 KB · Pregleda: 62
Simpatično, hvala na slikicama:)
 
Ovo je jedna od onih igara koju ili obozavas ili se pitas kako nekome uopste moze da se svidi. :)
 
Mogla je imati sav poliš i sjaj samo da je Valve hteo malo da pomogne. Doduše da nije Steama teško da bi našli izdavača u ova današnja vremena ali opet, ne bi bilo loše kada bi Valve malo više ulagao u kreativne razvojne timove, bar su mogli glasove da im snime...
 
Doduše da nije Steama teško da bi našli izdavača u ova današnja vremena ali opet, ne bi bilo loše kada bi Valve malo više ulagao u kreativne razvojne timove, bar su mogli glasove da im snime...

Nije mi ovo do kraja jasno... Cesto cujem male timove koji izdaju za psn, xbla i pc preko steama kako traze izdavace. Za xbox i psn mi je jasno, a kako je na steamu? Izdavac im uopste ne treba ili sta? (znam da je to ideja, ali zasto onda uvek postoji neki publisher?)

Mogli bi malo da mi pojasnite ovo. Mozda ti sto rade i za druge platforme, pa i za steam moraju da traze, pa sam njih cuo da pricaju o izdavacima. Ako im na steamu nije potreban niko, onda je to prava stvar.
 
Upravo tako...Valve/Steam je digital only izdavac i nije potreban nikakav posrednik.
 
samo da ostanu takvi :) cim se pocnu mesati u pravljenje igara ode mas' u propas' !


anyway meni ovo deluje zanimljivo, da bih probao svakako... samo da cujem kakvi su kvestovi i cela prica
 
Hvala na screens!
Atmosfera i arhitektura lici nesto na Cyber/Gothic sto je cool.
Vidi se da ima potencial. I mislim da su i Valve to primetili. I stvarno bi im mogli malo pod ruke!

Anivej, jos utiska!
 
Za sada negativne stvar tj. ono što mi se ne sviđa jeste struktura misija sa neprijateljima koji se respawnuju. Znači kvestovi su tipa dobijete zadatak, birate da li će te ga odraditi ili ne, kome ćete se prikloniti što je dobro. Ono što je loše što su zadaci generički i što se neprijatelji brzo respawnuju. Ono što je dobro jeste što takav sistem dozvoljava igranje u više igrača kao u Borderlandsu na primer.

Takođe je interesantno što me čitava moja baza napala kada sam šutnuo jednog čuvara. Većinu sam uspeo da pobijem, jednog nisam ali mislim da je bio isuviše jak nivo a ne da je zaštićeni NPC.

Cela igra je po sistemu HUB-ova, nema sejva, imate 9 života i čim poginete igra vas vraća nazad u život i borba ili šta ste već radili se nastavlja. Nivoi, iskustvo i ceo inventar ostaj. Svaki put u igru ulazite iz takozvanog limbo-a koji je kao neki dream world pa prolazite kroz portal na lokaciju gde ste stali. Igra ima dosta sličnosti sa jednom mojom idejom o RPGu samo što fali dorade ali i ovako funkcioniše solidno. Ko traži strogo story driven kampanju sa cutscenama to ovde neće naći.

Ono što je jako dobro izvedeno je pucanje, razgranat sistem character building sistem, sa gomilom klasa, podklasa, skilova, augmentacija, svega i svačega. Za razliku od Deus Ex, Bloodlines i pogotovo Borderlands ovde je pucanje i na samom startu kvalitetno što je jako dobra stvar.

Ali i dalje je dizajn razlog broj jedan što mi se sviđa igra. Šteta što nije Cry Engine u pitanju pošto source pokazuje određene manjkavosti u ovoj igri, što je u Portalu vešto izbegnuto forsiranjem određenih okruženja i tekstura. Mnogo su dobro dizajnirane lokacije, fenomanlno i jako verno cyberpunk okruženje.

Glavna priča je i dalje jako konfuzna i nejasna. Da li išta u igri realno ili ne nemam pojma, za sada mi sve liči na neki Inception fazon.

Edit: Nemojte mi uzeti za zlo, nije oglas u pitanju. Pošto se četvrti vlasnik steam kopije nije javljao pozivam zainteresovane da me kontaktiraju ukoliko su sigurni da žele da imaju ovu igru u svojoj kolekciji.
 
Poslednja izmena:
Booqy hoće, cimao me je pre neki dan na steam-u

A inače, večeras mi riba pali na more pa ću imati vremena da se igra ovo xD... JE!!!
 
Ne samo to, i da se rasirim na francuskom k'o kralj xD

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
Ne samo to, i da se rasirim na francuskom k'o kralj xD

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

De ces vece srece,sam ti i komp,igra te ceka,sati slobodnog vremena,nema ko da ti zvoca-Utisaj to...samo igras igrice...itd.I jos prazan francuz...Eeee,brate-potpuno te razumem i zavidim ti.;)
 
Sto da neces da legnes sa njim na francuski nacin? :d
 
G@W resio sam da kupim igru zbog tvog opisa :) Ako ne bude valjala ....:smash: :smackbum: :D :D :d
 
Ako ne bude valjala ban na 22 godine i 22 dana? :D
 
Nazad
Vrh Dno