Šta je novo?

PotPlayer (naslednik KMPlayer-a)

Nisam, sad sam ukljucio, imam dropped frames bilo sa mad vr, bilo sa auto podesavanjima, a sa mad vr imam i presentation glitches, ne puno, ali prijavi poneki s vremena na vreme.

Pogledaj pod average stats - rendering koliko ms ti stoji. Trebalo bi da bude manje od 30ms za 24fps film.
 
Sto se tice normalizacije zvuka u pot-u po difoltu je gain na 75. Ako si slucajno povecavao moze se desiti sa su izrazenije distorzije pri eksplozijama i jacim zvukovima. Probaj da smanjis recimo na 65 ili malo manje ako nisi zadovoljan kako zvuci na difoltu.

Dobro ideja, testiracu jos malo, pa cu videti... ono sto sam sad primetio dok sam gledao na zvucnicima jeste da kad je na off, moram da pojacam skoro do kraja da bi cuo likove sta pricaju, a onda kad krene neka bucna scena, probije mi usi kolko je glasno.
Normalizacija tu dobro dodje, jer normalizuje te visoke i niske tonove i daje neku prijatnu sredinu, definitivno mi vise prija ta opcija, samo jos to sto kazes da vidim koja tacno vrednost mi odgovara.

Pogledaj pod average stats - rendering koliko ms ti stoji. Trebalo bi da bude manje od 30ms za 24fps film.

Stoji oko 39 ms i ponekad skoci. 24fps-a je film.

Capturedsfsdf.JPG

Duplo je veca rendering vrednost kad je fullscreen, nego kad je prozor, tad je oko 15ms i imam manje dropped frejmova.
 
Poslednja izmena:
Meni je trebalo sto godina da skontam zasto u nekim filmovima imam "pucketanje" u nekim scenama, bio sam ubedjen da je do zvucne kartice, al kad sam skontao da to nemam kad slusam muziku i igram igre provalio sam da je do te boost audio opcije.

U nekim filmovima sve radi fino dok u nekim bas cesto imam ta pucketanja, pomaze da smanjim gain na 30-40 al jedino uskljucivanje boosta pomaze skroz. Al tada je sve bas tiho za moj ukus xD

A sama normalizacja je a must bez nje bi usi i zivce izgubio.
 
@Fokus

U pravu si, 8600 slaba za rezoluciju monitora koji koristiš. Kao i kod video igara, što je veća izlazna rezolucija to je veće opterećenje grafičke kartice. Meni je sve to radilo na 1440x900 dok je tvoja 2.8x veća.
Osim DXVA ili Bilinear škaniranja madVR drugo neće moći da izvuče. EVR bi trebalo da ti radi jer koristi hardversko škaniranje a možeš da probaš EVR-CP sa Bicubic da vidiš hoće li to bez seckanja.

Probaću da kasnije okačim par screenshot-ova da prikažem razliku u algoritmima i dodatnim madVR opcijama.

Sent from mTalk on L640 DS 10.0.14393 Release Preview
 
Meni je trebalo sto godina da skontam zasto u nekim filmovima imam "pucketanje" u nekim scenama, bio sam ubedjen da je do zvucne kartice, al kad sam skontao da to nemam kad slusam muziku i igram igre provalio sam da je do te boost audio opcije.

U nekim filmovima sve radi fino dok u nekim bas cesto imam ta pucketanja, pomaze da smanjim gain na 30-40 al jedino uskljucivanje boosta pomaze skroz. Al tada je sve bas tiho za moj ukus xD

A sama normalizacja je a must bez nje bi usi i zivce izgubio.

E to sam i ja izvalio, imam to pucketanje kad je boost ukljucen.

@Fokus

U pravu si, 8600 slaba za rezoluciju monitora koji koristiš. Kao i kod video igara, što je veća izlazna rezolucija to je veće opterećenje grafičke kartice. Meni je sve to radilo na 1440x900 dok je tvoja 2.8x veća.
Osim DXVA ili Bilinear škaniranja madVR drugo neće moći da izvuče. EVR bi trebalo da ti radi jer koristi hardversko škaniranje a možeš da probaš EVR-CP sa Bicubic da vidiš hoće li to bez seckanja.

Probaću da kasnije okačim par screenshot-ova da prikažem razliku u algoritmima i dodatnim madVR opcijama.

Tako je, cak i kad vratim video render na auto, i dalje mi stoji 40ms, mada je to mozda doduse jer sam u filter podesavanjima stavio prefered madvr, pa mozda njega i dalje ucitava, iako sam stavio auto select?

A jel ima neki render, koji najvise opterecuje procesor, a najmanje graficku? imam i5 3350P, pa bi mogao da ga iskoristim.

Edit

Pomazu Bilinear podesavanja za MadVr, vrti mi oko 32ms.

EVR mi radi na isto toliko, a bolje mi izgleda od tako ojadjenog madvr, jer ima izrazenije, toplije boje i ostriju sliku, tako mi deluje na prvi pogled, a EVR-CP sve na Auto radi super, 28ms, e sad na koju vrednost Bicubic mislis, da probam, jer ovde ih ima gomila u podesavanjima?

Edit 2

Probao sam sve skalere, svi daju istu vrednost od 28 do 31ms, tako da sam se odlucio za Shader 2 pass Bicubic A= -1.0, pretpostavljam da je to najjace podesavanje za Bicubic?

Inace, desilo mi se juce dok sam gledao film, da mi posle 20 minuta gledanja, audio prestane da bude sihronizovan sa slikom, vec kasni, koristio sam bio Wasabi render, kad sam vratio na auto select, sve je bilo uredu ceo film...
 
Poslednja izmena:
Ako si stavio madVR na Preferred onda će ti uvek učitavati madVR, nezavisno od toga koji render odabereš. Izbaci ga iz filter liste pa onda probaj.
 
Izbacio, ali sve je isto, menjam filtere, i plejer zacrni ekran na sekundi, i vrati sliku, ali meni i dalje sve isto deluje, koji god da je render, i vrednosti su iste, oko 29ms...
Meni je dovoljno sto sam prebacivanjem na Bilinear dobio to snizenje zahtevnosti sa 40ms na 29ms i nemam vise dropped frejmova i glicheva, samo jos da vidim sta cu sa zvukom.
Dakle MadVr sam izbacio iz obe filter liste i overall i preset specific, ali deluje mi da je sve ostalo isto, ili ja ne umem da prepoznam nijanse, ili treba jos negde u opcijama da se iskljuci.
 
Kod mene na NVidia 315m najbolje se pokazao built in direct3d9 video render...

Screenshot (111).png
 
Kolko vidim, svi mi isto izgledaju, mozda se jedino po zahtevnosti razlikuju... tek recimo kad na madvr ukljucis sharpness il tako nesto konkretno, vidis malu razliku.
 
http://imgur.com/a/IjNuF

U pravu si. Razlika nije velika dok se ne uključi izoštravanje u madVR. Evo par screenshot-a gde je 720p video prikazan na 1440x900 monitor. Od podešavanja tu su EVR render, madVR sa DXVA skaliranjem i madVR sa Jinc resize. Trenutno mi je isključen LumaSharpen.

Ja madVR primarno koristim zbog Smooth Motion jer mi filmovi manje trzaju zbog nepoklapanja FPS filma i osveženja ekrana.
 
Dobar add on za Pot u Chrome, Firefox, Opera.
YouTube direktno u Pot.

Screenshot (265).jpg
 
Sta je to, ne razumem, da kad pustis klip na youtube-u, da ti ga pusti u pot playeru?
 
Napravis listu u potu i cepas sve u 60fps.
 
Probao sam ovu ekstenziju i na slabijim racunarima koji se muce sa pustanjem YT klipova u pretrazivacu i ovako sa mnogo manje cpu opterecenja pustaju video :)
Korisna ekstenzija svakako.
 
Ne razumem cemu pustanje klipa van browsera?

Vise razloga. U Pot imas da biras stream dok youtjub forsira vp8 (koji je realno smesan kvalitet u odnosu na avc). Pot moze da usminka prikaz dok youtube ne moze. Samim tim najbolji stream izgleda bolje u Pot-u i trosi manje resursa. Sto znaci kod 4K snimaka jer mozes forsirati 60 fps video a sve to ce manje opterititi sistem nego Chrome/Firefox/Opera pa i magicni Edge (verovatno koristi WMP biblioteke i forsira hardware dekodiranje pa radi bolje nego drugi browseri ali je Pot ipak bolji plejer).

Mana ali i prednost je sto nema socijalnog aspekta tjuba tj. komentara. Nema ni reklama doduse, tako da ne moras forsirati ekstenzije koje to resavaju/ublazuju.

E sad tu dolazimo do mana tjuba. Posto meni ovaj pristup jako odgovara jer funkcionise slicno kao mobilni sistemi gde browser deleguje neke zadatke specijalizovanim aplikacijama umesto sto je sve na webu. Medjutim to ne radi bas idealno. Integracija Pot i tjuba je krajne bazicna. Youtube plejliste se mogu importovati ali subs lista ne moze. Moze se iskljucivo eksportovati kao rss feed. Samim tim je neophodno koristiti browser jer ne primas subove automatski (Pot takodje treba da radi na plejlistama). Drugi problem je ova ekstenzija tj. integracija Pot i Youtube. Kada obelizis klip za gledanje (Add to Potplayer) on automatski budi Pot i prebacuje ga da bude top prozor. Ne moze da salje u pozadinski prozor. Sto smara jer drzim Pot na always fullscreen.

Edit: Tu su i situacije kada youtube baguje tj. nece da prikaze/obradi upload stream kako valja tj. ne prikaze sve opcije u web playeru. Sa eksternim plejerom nema tih problema, on izlista sve strimove cim se obrade. Ne znam da li su neki medju njima source snimak bez youtube "optimizacija" bitrejta, rekao bih da ne. To kada bi bilo moguce webplayer ne bi koristio uopste za gledanje.
 
Poslednja izmena:
Naravno...

Screenshot (298).jpg Screenshot (295).png

Screenshot (292).png
 
Imam konfituraciju iz potpisa stim što sam upravo umesto 6870 ubacio GTX 1060, pa bih hteo da puštam 4k fimove.
Na staroj grafičkoj je seckalo, ubacio sam novu i opet je isti slučaj. Kako da podesim PotPlayer da koristi grafičku za taj posao, a ne procesor (za koga je ovo veliki zalogaj)?
 
Stavis H/W umesto S/W:

ELPcQNB.png
 
To mi je uključeno, što se vidi kada pustim bilo koji video (čak i 4k Sony video demo od 1GB).

Problem nastaje kada pustim Tears of Steel 2012 2160p DM FLAC 5.1 Hi444PP 10-bit x264-DON
Onda to secka (više koči i zamrzava nego što secka). Tada vidim da mi piše S/W iako je H/W zaista uključeno. To vidim kada kliknem na tu oznaku jer se pojavi poruka da je podešeno na off ("Use build-in DXVA video decoder: off"), i koliko god puta kliknuo na nju, samo se pojavljuje ON i OFF poruka a oznaka "S/W" se ne menja.

Inače, kad pustim taj film CPU load mi skoči na 100%, dok kod demo snimka stoji na 5-12%.
DXVA, po svemu što sam video bih rekao da je uključen.
 
Onda uporedi kodeke i ostale zezancije iz tih ostalih fajlova koji ti normalno rade sa ovim Tears of Steel koji ti koci. Pa ces doci do zakljucka da li Hi444PP ili nesto drugo pravi problem...ili nije podrzano.
 
Jel imate onda neki predlog za film/demo koji je 4k, težak ali bez tih dodatnih zezalica pa da skinem njega i probam?
 
Pojma nemam, mozda The Revenant 2015 2160p UHD BluRay FLAC 7 1 x264-NTb.
 
Par filmova koje sam probao izgledaju bzv sa masu onog snijega. To mislim da nije gledalo 4K iako pise... Klipovi u 4K na yt izgledaju par svjetlosnih godina bolje od ovih filmova u 4k...

Sent From My S7 using Tapatalk
 
Ubacio sam youtube plagin i madVR renderer i imam problem kad puštam nešto sa tjuba u UHD (i whd al ne toliko) kvalitetu. Seče i prekida i negledljivo je, a sama slika mi se čini da nije ni 1080. Pustim sve da izbaferuje lepo, ali opet secka. Mašina je iz potpisa. Da li je do grafe (da l može 4k sa tjuba da ide) ili je neki bag?

Inače monitor je FHD, tako da možda ima neke veze i downsemplovanje kako radi? Mislim da kada se izbaferuje 4k sadržaj na tjubu radi ok, al u PP neće :(/
 
Ubacio sam youtube plagin i madVR renderer i imam problem kad puštam nešto sa tjuba u UHD (i whd al ne toliko) kvalitetu. Seče i prekida i negledljivo je, a sama slika mi se čini da nije ni 1080. Pustim sve da izbaferuje lepo, ali opet secka. Mašina je iz potpisa. Da li je do grafe (da l može 4k sa tjuba da ide) ili je neki bag?

Inače monitor je FHD, tako da možda ima neke veze i downsemplovanje kako radi? Mislim da kada se izbaferuje 4k sadržaj na tjubu radi ok, al u PP neće :(/

Pogledaj zauzece graficke i procesora kada pusta...
Ne bi trebalo da je zahtevnije od direktnog pustanja.
Izabrao si kvalitet i format u kojem ce da pusta?
 
Izvinjavam se na nešto kasnijem odgovoru, ali tek sad stigoh da ispitam ovo.

Kada puštam 4K sa lokalnog fajla ili kada streamujem 4k sa tjuba na PP secka i neće da radi lepo. Kada puštam bilo koji video, pa i 8K, u jutjubu, radi normalno.

Zauzeće GPU i CPU kada puštam lokalni snimak VS Zauzeće GPU i CPU kada ide stream sa tjuba na PP.

Lokalno kada puštam ne renderuje ga GPU, i kada kliknem na dugme SW na PP ne događa se ništa. Kada ide stream mogu da prebacujem SW i HW i tada radi GPU, ali svejedno secka.

Da li je 650Ti preslaba za 4K?
 
Pitao sam na drugoj temi ali niko ne odgovara, pa će možda neko ovde znati jer je baš vezana za PotPlayer...

Počeo je PotPlayer pri reprodukciji videa da mi secka. FHD snimak i na televizoru je ta rezolucija (iako je UHD TV) Puštao sam direktno na TV, ali sam primetio da se isto javlja i na monitoru. TV povezan preko HDMI, monitor na DVI.

Testirao sam:
1. Direktno sa televizora nema seckanja.
2. Promena osveženja u Windows-u 7 nije pomogla, i dalje secka.
3. Pustio sam preko BSPlayer-a i nema seckanja.
4. Iskjučio sam u PotPlayer-u hardversku akceleraciju i ništa nije promenilo. Dok je uključena CPU nije opterećen.

Dakle problem je u PotPlayer-u. Znam da se nedavno i apdejtovao pa je to možda nešto poremetilo.
Slikao sam Video podešavanja, mada osim zvuka i čini mi se nešto oko chrome ništa nisam dirao. Ako treba još nešto da vidim recite. A moga bih i madVR da probam pa da vidim da li će to nešto promeniti, samo da mi neko pusti link do podešavanja njega i kako da ga aktiviram u PotPlayer-u.

Video ALL.jpg
 
Vidim da samo 32bit verzija PotPlayera podrzava MadVR i SVP, jel vredno zbog ove dve stvari koristiti 32bit verziju, cak i na win64?
Pre svega me zanima SVP, koliko je koristan i delotvoran kad se instalira?
 
Nazad
Vrh Dno