Šta je novo?

PotPlayer (naslednik KMPlayer-a)

twister

Čuven
Učlanjen(a)
25.12.2001
Poruke
1,702
Poena
660
Ili ja ne umem da koristim search, ili zaista niko nije do sada primetio ovaj player (obe varijante su mi jednako nemoguce) :)

Elem, pre par dana KMPlayer je krenuo da odbija saradnju, pa sam krenuo u lov na 'alternativu' koju nisam zeleo jer sam se poslednjih godina jednostavno navikao na KMPLayer.

Saznao sam da je covek koji je razvijao KMPLayer, prodao licencu korejskom stream site-u pandora.tv (ovo je vest stara, izgleda, 2 godine) :D

Sada, taj isti tip, razvija naslednika KMPlayer-a, (ovog puta kodiranog u C-u, a ne u Delphi-u sto je bio slucaj sa KMPLayer-om).

fa3e6ea61667785b82ed94e1b2e09.png


3196a0bdd99539ce00dc45eb10e03.jpg


Instalirao sam PotPlayer, i kako mi se cini, velika je verovatnoca da ce ovo biti moj novi player.
Program jednostavno podseca na KMPLayer i ima dovoljno podesavanja (ali ipak manje nego KMPlayer). No, on pusta i neke fajlove koje cak ni KMPLayer nije hteo da pusta a podrzavao ih je.

Evo linka ka 'zvanicnoj' diskusiji na doom9.org forumu, pa koga interesuje moze da pogleda. Tamo postoji i link ka poslednjoj verziji ovog player-a.

http://forum.doom9.org/showthread.php?t=148745

Ocekujem vase utiske. :)
 
Video sam priče o tom plajereu na KMPovom forumu još pre bar godinu dana, ali ga nisam probao. Čekam da KMP prestane da radi ;) i da PP bude zvanično preveden na engleski. Inače, trenutno koristim neki PP skin za KMP ;) Vizuelno navikavanje :D
 
Pa...preveden je na engleski. Kako bih ga inace podesio. :)

Valjda ne mislis da sam ucio korejski? :D

KMPlayer se vise ne razvija tj. razvoj je, koliko vidim, preuzela korjeska pandora.tv. A na samom forumu KMPlayer-e, cak postoji savet da se ta 'nova' verzija ne koristi jer je puna bagova.


btw. ne moras da se vizuelno navikavas na skin od PotPlayer-a (iako mu nista ne fali), jer mozes izabrati skinove nekliko player-a, medju kojima je, naravno, i skin samog KMPLayer-a. I sve to dolazi sa default instalacijom :)
 
Poslednja izmena:
Ma, znam sve to :) Mislio sam da čekam da i program i sajt budu zvanično prevedeni.

Ali, evo skinuo sam ga ponovo (ranije su bili neki užasni prevodi u programu) i mogu reći da mi deluje ok. Ono što sam prvo primetio je da nema vremenske oznake, kada staneš na onu... hm... "vremensku liniju" (u KMPu, kada postaviš kursor na tu liniju, on ti ispiše koji je to minut, pa lako možeš da skočiš direktno na npr. 35. minut). E, sad, možda kod mene to ne postoji, jer PP nisam instalirao, već ga koristim kao "portabl"...

Inače, pošto meni KMP za sada radi savršeno, PP mi neće biti default plejer, ali ću ga malo isprobavati u narednom periodu.
 
PotPlayer mogu da ga skinu ovde.

I to bez ikakve registracije

Link sam iskopao posle odlaska na link koji je twister postavio.
 
hmmm... trazi mi najnoviji DirectX...
pa da ga skinem i probam :D

inace, izasao je novi update, koji ispravlja sledece:
Fixed a problem that mouse cursor does not hide automatically
Winamp playback video link correction
Fixed a problem that the file can not open if folder has hidden attribute
 
Hvala za info, svidja mi se PotPlayer. Jedino shto malo smara je to shto su neki shortcuti drugachiji...
 
Poslednji apdejti su na linku koji sam postavio, zadnja verzija je 1.5.23326
 
Kod mene ne radi desni klik na film - npr. za promenu skina ili za otvaranje Preferences. Kod vas?

Uzgred, nikako mi nije jasno zašto je Pandora kupila KMP, pa ga onda skroz zapustila i zaboravila (ok, jeste KMP i dalje najbolji plejer, ali mogli su poneku sitnicu da unaprede u međuvremenu).

Uzgred, ovo je (valjda) zvanični sajt PPa (google prevod): LINK.
 
Poslednja izmena:
Skinuo si najnormalnije sa linkova koje sam ja ostavio.

Mislio sam na link koji je ostavio Mister Mrva jer je na njegovom linku (forum) potrebna registracija da bi skinuo player.

A forum čiji je link on postavio je mesto na kome možeš da preuzmeš najnovije verzije.

Ova verzija koju sam ja postavio je samo trenutna verzija koja će trajati još možda dan ili dva, a forum je mesto gde možeš da dobiješ indormacije o svim budućim verzijama.
 
Skinuo si najnormalnije sa linkova koje sam ja ostavio.

Mislio sam na link koji je ostavio Mister Mrva jer je na njegovom linku (forum) potrebna registracija da bi skinuo player.

A forum čiji je link on postavio je mesto na kome možeš da preuzmeš najnovije verzije.

Ova verzija koju sam ja postavio je samo trenutna verzija koja će trajati još možda dan ili dva, a forum je mesto gde možeš da dobiješ indormacije o svim budućim verzijama.

zhiv mi ti, nekako izbegavam tvoje SPAM linkove ;) koristio sam twisterov orginalni post, pa sam odatle video da ima update...

eh da, nikada - ali nikada - ne skidam nesto sa direktnih linkova, nego uvek sa otvorene stranice...
 
Fino izgleda bas cu veceras da probam
 
Evo ja sada skinuo verziju za 64bitni Win, i isprobao. Moram priznati sasvim lepo radi. U narednim danima ću ga dodatno izmaltretirati i možda i zameni GOM plejer koji trenutno koristim kao default plejer na kompu.
 
Nema opciju da gasi komp u odredjeno vreme :)
eh, valjda ce se setit napravit...

A sta je ovaj broadcast? Proba li to neko kak radi?
 
Nekome radi, nekome ne izgleda. Mada verujem da ce ga napraviti kako treba, cesto ga apdejtuju.
 
Hvala, weasel ;) Ne koristim ja ništa van KMP-a - meni je i ovako super slika.
 
U titlovima sa vise redova kada postoji - na pocetku nece da ih centrira nego slaze po levoj ivici. To se u KMP-u moze podesiti ali ovde ne vidim opciju. Verovatno je ni nema?
 
Obično redovi titlova koji počinju sa crtom budu centrirani levo.
 
Pa obriši crte iz titlova :p
 
Nazad
Vrh Dno