Šta je novo?

Samsung Galaxy S I9000

Pa sta je ovo? :)

Slab sam sa ruskim, priznajem... ali koliko vidim, ima "cela" tri iskustva, gde su dva ultra-negativna, a jedno pak najbolje moguce.
Plus, sto ta dva dobise silne "thumbs-down" od ostalih koji su procitali i ocenili to sto je napisano...

Ne bih bas rekao da je neki reprezentativan uzorak... niti da se pak "mnogi" zale.
 
Sve mi je jasno, dalje vise i nemam sta da citam.
Ovim si mi pokazao i dokazao ono sto sam slutio - lupetas kao Maksim po diviziji.
Jednostavno nemas predstavu o cemu pricas i pises... ali je bitno da to radis - pricas i pises.
:D
Ako ti je tako lakše, neka ti bude. Ja "nemam predstavu", iako Galaxy aktivno koristim godinu dana, a Android pratim od G1 dana (iPhone ćemo ostaviti za adekvatnu temu), ali zato imamo tebe "VIP eksperta" koji nisi koristio ni Android ni iPhone, koji pričaš kako ti OS na smartfonovima nije bitan i kako ne postuješ na temama vezanim za smartfonove, ali si zato najglasniji upravo na tim temama. :wall:
Case closed.
 
:D
Ako ti je tako lakše, neka ti bude. Ja "nemam predstavu", iako Galaxy aktivno koristim godinu dana, a Android pratim od G1 dana (iPhone ćemo ostaviti za adekvatnu temu), ali zato imamo tebe "VIP eksperta" koji nisi koristio ni Android ni iPhone, koji pričaš kako ti OS na smartfonovima nije bitan i kako ne postuješ na temama vezanim za smartfonove, ali si zato najglasniji upravo na tim temama. :wall:
Case closed.

ANDROID
IPHONE OS
.............
.............
.............
 
Pa sta je ovo? :)

Slab sam sa ruskim, priznajem... ali koliko vidim, ima "cela" tri iskustva, gde su dva ultra-negativna, a jedno pak najbolje moguce.
Plus, sto ta dva dobise silne "thumbs-down" od ostalih koji su procitali i ocenili to sto je napisano...

Ne bih bas rekao da je neki reprezentativan uzorak... niti da se pak "mnogi" zale.

Ovaj telefon mi je bio jedan od favorita za kupovinu, trazio sam informacije o njemu od ljudi koji su uspeli vec da ga kupe i nashao joh nekoliko ovako loshih odziva i smorio se... Sachekacu josh neko vreme da se pojavi vishe review-ova, pa cu onda reshiti da li kupovati.
 
ma telefon je za svaku pohvalu kompletno. Naravno sad je stvar ukusa (plastika pozadi) ali sve ostalo je stvarno dobro. FM radio mu je potpuno bespotreban kad vec moze da se slusa preko mreze sta god hoces.

Bilo bi dobro da izadje samo regularan update sto pre.
 
Ovaj telefon mi je bio jedan od favorita za kupovinu, trazio sam informacije o njemu od ljudi koji su uspeli vec da ga kupe i nashao joh nekoliko ovako loshih odziva i smorio se... Sachekacu josh neko vreme da se pojavi vishe review-ova, pa cu onda reshiti da li kupovati.
OK... ja samo videh da tamo ima tek 3 opisa, pa napisah ono :)

BTW, a sta je ono sa 158 "necega"... koliko videh, to su neki a-la forum postovi, u kojima se prica o telefonu? Mozda je tamo navedeno vise negativnih iskustava?
Kazem, slab sam sa ruskim... :D
 
imao sam juče prilike da isprobam i Galaxy S i Wave i iPhone 4.

Wave i iPhone 4 imaju sigurno bolju izradu, ali i9000 ne deluje jeftino, i ne krcka mu nigde plastika. Super AMOLED je odličan, ali nekako više dolazi do izražaja kontrast i prikaz boja kad je veći displej. Na IPSu je slika oštrija, ali to nije u tolikoj meri razlika koliko su boje življe na Super AMOLEDU. Galaxy S je brz, po slobodnoj proceni brži nego Desire/Nexus, a ista je stvar i kod iPhone-a. Dva bočna tastera, back i menu su urađeni u touch fazonu i ništa nisu neprecizniji ili lošiji od onih na Nexusu.

Cena u MediaMarktu u Stockholmu je 530e za 8 GB verziju, a pošto nismo iz EU i za nas važi tax free, ona se može oboriti još za 20%.

Ako nekog još nešto zanima, neka pita, jer sam telefone maltretirao jedno 45 min :D
 
Nisu to zivlje, to su "prenabudzene, oversaturated" boje... tj. "kao iz crtaca" :S:

Koj' je brzi za rad, tj. obicno prckanje po menijima - Wave ili Galaxy S? ;) :p
Ne može se reći, oba su brza, Bada deluje odlično, samo je pitanje koliko će biti aplikacija za istu. Moglo je da se pristupi tom market store-u za Badu, i video sam da ima preko 100ak aplikacija i da su sve free
 
Ma salio sam se za brzinu... ;)
I jedan i drugi fon lete, nema tu nekakvog realnog i valjanog poredjenja.

Sad gledam na Samsung Apps-u, ima dosta vise aplikacija za Bada OS od tih 100-tinjak. Doduse, sve zavisi koju zemlju izaberes - kada izaberes Srbiju, imas tek 305 aplikacija. Stavis UK - 428. Ne znam kako je za ostale zemlje...
I da, najbolje od svih - Need for Speed: Shift :smoke:, potpuno besplatna za prvih milion i 200 hiljada korisnika, potencijalno najbolja voznja na mobilnim telefonima ikad ;)
 
Ma ja sam ovo samo pregledao, prošao kroz par prozora, gledao koliko ima po podkategorijama i sl. Al je svejedno manje od Androida ili tek iPhone-a
 
Naravno, naravno... Bada je tek u pelenama ;)
 
Sad sam i ja isprobao taj Wave. Stvarno je telefon kvaliteno napravljen (napomena bas bas ne volim samsung telefone:D) i mnogo dobro izgleda. Bada kao os uopste nije los, nema govora o usporenjima nekakvim. Samoled, sta znam ok je, extra izgleda slika na njemu.
 
da li i samoled ima problema reprodukcijama gray boje? tj da li se boje prikazuju u slojevima kada jedna prelazi u drugu kao sto je na amoledu?
 
ne... jer je drugi tip pentile displeja...
 
a neke stvari su vec preterane....sta ce TELEFONU toliki ekran, 2ghz cpu i gb rama?! 1ghz je vec granica izmedju fona i kompa, a ovo je stvarno previse
 
Generalno se slazem sa tobom... jos malo, pa ce da nestane i ta granica.

Samo, nemoj da zaboravis da *vec sada* ima na trzistu telefona sa 4.3" ekranom...
 
da, ali i vec sada velicina tih telefona odbija kupce(hd2). meni stvarno nije jasno, jel to treba mob da renderuje 3d i konvertuje hd video fajlove?!
 
ne, ali treba da pusta i snima hd materijal... nikada mi netje biti jasni ljudi kojima je bitno koji je procesor na telefonu, to je apsolutno nebitno...
 
Koliko ce mu trajati baterija, 4 sata?
 
da, ali i vec sada velicina tih telefona odbija kupce(hd2). meni stvarno nije jasno, jel to treba mob da renderuje 3d i konvertuje hd video fajlove?!
ja sam moj HD2 stavio uz i9000 kad sam se igrao sa ovim drugim, i razlika se skoro ne primećuje, možda jedino u širini (HD2 je 67 mm, i9000 64mm)
 
bas zato, mnogi kazu da je hd2 prevelik.
al zasto lepo ne zasuku rukave i kazu 'evo, napravili smo bateriju koja moze desire da drzi 5 dana bez punjenja' . svi kao da zaobilaze taj problem, bitno je da ima cpu na 2ghz
 
al zasto lepo ne zasuku rukave i kazu 'evo, napravili smo bateriju koja moze desire da drzi 5 dana bez punjenja' . svi kao da zaobilaze taj problem, bitno je da ima cpu na 2ghz

Zato sto nije moguce. Postojeca tehnologija u proizvodnji baterija jednostavno ne omogucava da se vise "struje" stavi u manju zapreminu. A ne nazire se nikakva revolucionarna tehnologija jos uvek.
 
stvarno ne znas zasto? :d ima jos nafte koju treba prodati... :)


moguce je, moj otac je dobio od samsunga wave sa baterijom koja drzi 20 dana i to opasnog maltretiranja...
 
bas zato, mnogi kazu da je hd2 prevelik.
al zasto lepo ne zasuku rukave i kazu 'evo, napravili smo bateriju koja moze desire da drzi 5 dana bez punjenja' . svi kao da zaobilaze taj problem, bitno je da ima cpu na 2ghz
ti mnogi ne znaju očigledno, HD2 sasvim komotno staje u džep od pantalona, ništa mu ne fali :)
 

Samo cu ubaciti svoj citat ovde :D

Ja cenim da nisu,tj. da ce mobilni telefoni polako po svojoj funkcionalnosti zameniti netbookove, a i laptopove...sa hdmi izlazom mozes ga prikaciti na bilo koji monitor ili tv, a sa bluetooth tastaturom i misem imaces i komfor unosa podataka kao na desktop racunaru :D

Plus ugradnja i dual core procesora, pa cak i grafickih resenja po snazi desktop grafickih karti :) To sve u nekoj blizoj buducnosti :)

Cini se da je ta buducnost mnogo bliza nego sto sam mislio :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno