Šta je novo?

Samsung Galaxy S I9000

Pa tebe baš boli ono demoliranje na temi sa iPhone-om... :eyebrows:
Kad je Android u pitanju, HTC je neprikosnoven. Džabe Samsung-u i najbolji hardver, kad mu je softverska podrška dno dna - ko god je imao iskustva sa originalnim Galaxy-jem zna o čemu pričam. ;)
1. Drago mi je sto si se sam prepoznao u boldovanim delovima :laugh:
2. Sta ces ti uopste u temi o jednom "plastikaner Zamzungu"? Teraj u svoju temu...
3. "Demoliranje"? :trust:

4. (i najsmesnije) Ako vala ti kazes da je HTC najbolji kada je Android u pitanju... :laugh:
Mogao bih sa sigurnoscu da kazem da tvoje misljenje niko normalan ne ceni... a sasvim sigurno ne u kontekstu Samsung-a, HTC-a i Android-a :smoke:

Te drz' se ti bolje ajFona, ionako ni tamo ne znas o cemu pricas i samo presipas iz supljeg u prazno :D
 
1. Drago mi je sto si se sam prepoznao u boldovanim delovima :laugh:
2. Sta ces ti uopste u temi o jednom "plastikaner Zamzungu"? Teraj u svoju temu...
3. "Demoliranje"? :trust:

4. (i najsmesnije) Ako vala ti kazes da je HTC najbolji kada je Android u pitanju... :laugh:
Mogao bih sa sigurnoscu da kazem da tvoje misljenje niko normalan ne ceni... a sasvim sigurno ne u kontekstu Samsung-a, HTC-a i Android-a :smoke:

Te drz' se ti bolje ajFona, ionako ni tamo ne znas o cemu pricas i samo presipas iz supljeg u prazno :D
:laugh:
Zanimljiva je tvoja potreba da polemišeš (tj. pokušavaš da polemišeš) sa nekim čije mišljenje "ne ceni niko normalan", ali dobro - nije to prva jeftina laž koju si bacio na forumu u želji da sam pred sobom izgledaš "više u pravu". :)
Reci bolje ovako: "hvala, čika moderatoru, što tolerišeš moje spamovanje bez trunke informacija iz prve ruke, a o elementarnom znanju i poznavanju činjenica da i ne pričamo". :)
Za razliku od tebe, koristio sam i iPhone i Samsung sa Androidom, a ti nastavi da galamiš po forumu o uređajima koje si video samo na slikama i za koje nisi (po sopstvenim rečima) zainteresovan - što se, dodao bih, i vidi iz priloženog.
 
Poslednja izmena:
Vazi se... vidimo se u temi o iPhone-u, nemoj da zagadjujes i ovu, kad si vec onu upropastio.

Hvala i prijatno.
 
Vazi se... vidimo se u temi o iPhone-u, nemoj da zagadjujes i ovu, kad si vec onu upropastio.
Neću naravno, to "pravo" je očigledno rezervisano samo za "VIP članove". ;)
Ja ću se zadovoljiti time da podelim sopstveno loše iskustvo sa kombinacijom Samsung+Аndroid, i time možda pomognem nekom koga (za razliku od tebe) zanimaju više detalji vezani za OS na smartfonu od boje plastike, da dobro razmisli pre nego što kupi Samsung-ov Android. Šta dodati na činjenicu da posle više od godinu dana od izlaska originalnog Galaxy-ja, Samsung nije uspeo da izbaci program za sinhronizaciju istog sa računarom koji radi!!! :wall:
O apdejtu na noviju verziju Androida bolje i da ne pričamo - poznajući Samsung i njihov poslovično loš odnos prema softverskoj nadgradnji, lako se može desiti da i vlasnici novog Galaxy-ja ostanu posle nekoliko meseci zakucani sa (već tada) zastarelom verzijom Androida. Preporuka - izbegavati.
 
samo kad iTunes radi savršeno za sync. Plus, uvek su tu serveri sa Exchange podrškom, pa ti sinhronizacija sa kompom i ne treba.
 
Neću naravno, to "pravo" je očigledno rezervisano samo za "VIP članove". ;)
Ja ću se zadovoljiti time da podelim sopstveno loše iskustvo sa kombinacijom Samsung+Аndroid, i time možda pomognem nekom koga (za razliku od tebe) zanimaju više detalji vezani za OS na smartfonu od boje plastike, da dobro razmisli pre nego što kupi Samsung-ov Android. Šta dodati na činjenicu da posle više od godinu dana od izlaska originalnog Galaxy-ja, Samsung nije uspeo da izbaci program za sinhronizaciju istog sa računarom koji radi!!! :wall:
O apdejtu na noviju verziju Androida bolje i da ne pričamo - poznajući Samsung i njihov poslovično loš odnos prema softverskoj nadgradnji, lako se može desiti da i vlasnici novog Galaxy-ja ostanu posle nekoliko meseci zakucani sa (već tada) zastarelom verzijom Androida. Preporuka - izbegavati.
Dobro bre, aman, kako god - samo se otkaci vise.

Idi placi nekom drugom sto nisi "uvazeni drug VIP clan"... pa se seti da se javis ovde i molis za oprostaj onog momenta kada Galaxy S bude bio sa Froyo-m, kao sto je i najavljeno u linku koji ostavih na prethodnoj strani.


Hvala i prijatno.
 
stvarno si ovo dobro pronasao, svaka cast :)
to je najpovoljnije do sada sto sam video.

Mada ne pise da li je ukljucen VAT u cenu ili nije (tj pise ali ne razumem) :crash:

Zapravo, ne vidim da bilo gde piše za vat (Mehrwertsteuer ili Mwst). Još je bolje što kada ga podeliš na rate, ispadne jeftiniji :trust:

CAR i jdoe, ne vidim razlog za takvu raspravu. jdoe je lepo napisao da je korsitio Samsung i iPhone, a tvrdi da je HTC najbolji, a s druge strane nigde ne vidim da je CAR koristio išta od navedenih telefona. I najvažnija strana, ovo je tema o i9000.

Offtopic će biti brisan.
 
Poslednja izmena:
Zapravo, ne vidim da bilo gde piše za vat (Mehrwertsteuer ili Mwst). Još je bolje što kada ga podeliš na rate, ispadne jeftiniji :trust:.
Ima kada se vec metne u korpu, pa ode dalje, na checkout... dodje se do ovoga:
inkl. 20% MwSt. € 75,67
 
Poslednja izmena od urednika:
pa da kad se stavi u korpu ima 20% poreza ali pise da je ukljucen u cenu kad se prevede sajt. Zvao sam ih i pitao kazu 3 do 5 dana im treba da bi ga nabavili (od dana kupovine preko sajta). Inace ne salju za Srbiju.
 
to je vec sa porezom ;) ja sam kupio puno stvari preko tog sajta, posto cesto idem za Bec, to su te cene ;)
 
krastavac realno dobra cena. To je mozda i najpovoljnije u Evropi sto sam video.
 
Kad je reč o Androidu, Samsungu i Galaksiju S, nije pitanje ovde da li će telefon koji se tek pojavio dobiti verziju OS-a koja već uveliko postoji, nego da li će dobiti Gingerbread kada se isti (krajem godine?) bude pojavio.
Originalni Galaxy je zakucan na verziji 1.6, a do pre par meseci je bio udarni (i prvi!) Samsungov Android telefon! Mislite o tome...
 
Poslednja izmena od urednika:
A koja to verzija Androida uveliko postoji?
 
a mozda se samsung opametio...android trziste postaje sve ozbiljnije, ili se trudi ili ispadni iz igre...valjda su naucili na svojim greskama
 
A koja to verzija Androida uveliko postoji?
Froyo. U pitanju je zapravo samo deo moje replike na jedan post uvaženog druga VIP člana (http://forum.benchmark.rs//showpost.php?p=2218442&postcount=65), pa verovatno zbog toga nisi shvatio napisano s obzirom da je izvučeno van konteksta diskusije. A to što se moji postovi kasape i brišu, dok se sa druge strane toleriše čist spam i najgore trolovanje, neka služi na čast onima koji to rade.

a mozda se samsung opametio...android trziste postaje sve ozbiljnije, ili se trudi ili ispadni iz igre...valjda su naucili na svojim greskama
Poznajući Samsung - teško. Vreme će pokazati.
 
Kad je reč o Androidu, Samsungu i Galaksiju S, nije pitanje ovde da li će telefon koji se tek pojavio dobiti verziju OS-a koja već uveliko postoji, nego da li će dobiti Gingerbread kada se isti (krajem godine?) bude pojavio.

Najverovatnije nijedan Android telefon trenutno dostupan na tržištu neće dobiti Gingerbread (Android 3.0). Tako da to Samsungu ne možeš uzeti za zlo. Razlog zašto neće biti apdejta jesu velike promene koje se očekuju kao i minimalni hardverski zahtevi koje samo trenutni top modeli mogu da ispune. Takođe se očekuje rezolucija od 1280x760 na modelima sa ekranima od 4" i više. Šlag na tortu jeste očekivano odsustvo podrške za 3rd party UI tako da ništa od Sense na Android 3.0 HTC modelima.
 
Najverovatnije nijedan Android telefon trenutno dostupan na tržištu neće dobiti Gingerbread (Android 3.0). Tako da to Samsungu ne možeš uzeti za zlo. Razlog zašto neće biti apdejta jesu velike promene koje se očekuju kao i minimalni hardverski zahtevi koje samo trenutni top modeli mogu da ispune. Takođe se očekuje rezolucija od 1280x760 na modelima sa ekranima od 4" i više. Šlag na tortu jeste očekivano odsustvo podrške za 3rd party UI tako da ništa od Sense na Android 3.0 HTC modelima.
Po onome što se za sada zna, Galaxy S ispunjava uslove sa hardverske strane. Moje zamerke Samsung-u se odnose na tretman prvog Galaxy-ja, koji ne samo što je zakucan na verziji 1.6 (prepunoj bagova), nego je i ostavljen sa potpuno nefunkcionalnom verzijom NPS-a! Priznaćeš da takav odnos prema prvom sopstvenom Android uređaju - i to posle nepunih godinu dana(!) - ne uliva puno optimizma za ubuduće, bar kad je reč o kombinaciji Samsung+Android.
 
od ovih postojecih ce nexus one i samim tim i desire dobiti 3.0 , kapiram da tu i EVO ulazi u pricu i sl telefoni sa 1ghz+, ali to je samo jedan mali deo postojecih android telefona
 
za pocetak daj da i9000 dobije barem regularan Froyo update pa cemo lako za 3.0 :)
 
Froyo. U pitanju je zapravo samo deo moje replike na jedan post uvaženog druga VIP člana (http://forum.benchmark.rs//showpost.php?p=2218442&postcount=65), pa verovatno zbog toga nisi shvatio napisano s obzirom da je izvučeno van konteksta diskusije. A to što se moji postovi kasape i brišu, dok se sa druge strane toleriše čist spam i najgore trolovanje, neka služi na čast onima koji to rade.
Video je on sve, ne brini se... zato te je i pitao to sto te je pitao.

Ali, 'ajmo ovako... da se bar koliko-toliko drzimo teme:
1. Koji to telefoni (sada da ih kupis u radnji) imaju Froyo u sebi? I koliko ih ima?
2. Za koje to telefone sada mozes da izvrsis nadogradnju na Froyo? I koliko ih ima?
(to bi onda, bar po tvojoj prici, vec trebalo da budu "matori" i "okasneli" telefoni, s obzirom da vec nemaju u sebi verziju OS-a koja već uveliko postoji)
3. Za koje je to telefone najavljena nadogradnja na Froyo u nekom vremenskom periodu? I koliko ih ima?
4. Kada je Froyo najavljen... a kada izbacen na trziste?

Pa da utvrdimo tacno kakva je to situacija sa tom verzijom OS-a koja već UVELIKO postoji (sa sve obaveznim boldom... a vala i Caps-om, da dodatno istaknemo).
Poznajući Samsung - teško. Vreme će pokazati.
Baba Vanga na delu... opet.

Ili pak vidovita Zorka, sasvim je svejedno.
 
Poslednja izmena:
U Moskvi je vec dosta naroda kupilo i9000, mnogi se zale na senzorne dugmice i da je teshko koristiti onscreen tastaturu...
 
Video je on sve, ne brini se... zato te je i pitao to sto te je pitao.
Valjda bi on sam trebalo to da napiše ako želi, ne moraš ti da glumiš drvenog advokata.

Ali, 'ajmo ovako... da se bar koliko-toliko drzimo teme:
1. Koji to telefoni (sada da ih kupis u radnji) imaju Froyo u sebi? I koliko ih ima?
2. Za koje to telefone sada mozes da izvrsis nadogradnju na Froyo? I koliko ih ima?
(to bi onda, bar po tvojoj prici, vec trebalo da budu "matori" i "okasneli" telefoni, s obzirom da vec nemaju u sebi verziju OS-a koja već uveliko postoji)
3. Za koje je to telefone najavljena nadogradnja na Froyo u nekom vremenskom periodu? I koliko ih ima?
4. Kada je Froyo najavljen... a kada izbacen na trziste?
Pa da utvrdimo tacno kakva je to situacija sa tom verzijom OS-a koja već UVELIKO postoji (sa sve obaveznim boldom... a vala i Caps-om, da dodatno istaknemo).
1.Android Froyo
2.Froyo upgrade #1
3.Froyo upgrade #2
4.Froyo release date
Sama činjenica da imaš problem sa formulacijom da Froyo "već uveliko postoji" govori o tome da je tvoje poznavanje Android platforme u obrnutoj srazmeri sa galamom koju podižeš. To i ne čudi kada se uzme u obzir da si po istom principu **** o svemu i svačemu i na temi o iPhone-u, koji takođe nikad nisi koristio ni u jednoj verziji... :lupko:
FYI, Froyo source code je već neko vreme developerima na raspolaganju - drugim rečima već uveliko postoji - zbog čega takođe i već uveliko postoji gomila Froyo custom ROM-ova (imena kao što su Cyanogen i MoDaCo govore dovoljno sama za sebe). To što je potrebno da prođe nešto više vremena od zvaničnog objavljivanja određene verzije Android OS-a do pojave oficijelnih ROM-ova za konkretne tipove telefona, ne menja činjenicu da je Samsung zakazao na prvom koraku sa prvim sopstvenim Android telefonom, a to je nešto što ti iz dečije želje za kontriranjem pokušavaš da obesmisliš jeftinom zamenom teza:
Za koje to telefone sada mozes da izvrsis nadogradnju na Froyo? I koliko ih ima?
(to bi onda, bar po tvojoj prici, vec trebalo da budu "matori" i "okasneli" telefoni, s obzirom da vec nemaju u sebi verziju OS-a koja već uveliko postoji)
:wall:
Poenta "moje priče" nema veze sa tim što se tebi priviđa, jer je upgrade na Froyo već odavno najavljen za gotovo sve aktuelne Androide: ono što mene plaši (na osnovu iskustva iz prve ruke sa originalnim Galaxy-jem) jeste da će Froyo biti i poslednji upgrade za Galaxy S. Voleo bih da grešim, ali ću ovog puta prepustiti drugim Android entuzijastima da rizikuju sa firmom kao što je Samsung.
Za mene (kad je Android u pitanju) dolaze u obzir na prvom mestu HTC, a zatim opciono i Motorola.

Baba Vanga na delu... opet.
Ili pak vidovita Zorka, sasvim je svejedno.
Baba Vanga? Vidovita Zorka? Ne. Samo neko ko (za razliku od tebe) ima neposredno iskustvo sa kombinacijom Samsung-Android. :)
 
U Moskvi je vec dosta naroda kupilo i9000, mnogi se zale na senzorne dugmice i da je teshko koristiti onscreen tastaturu...
i mene ovo zanima, jer gomila ljudi sa XDA i mobile-review kažu da je to najprecizniji touch screen koji su koristili
 
Nazad
Vrh Dno