Šta je novo?

x2 240 overclock

Mare[Bg]

Slavan
Učlanjen(a)
04.02.2007
Poruke
104
Poena
320
Pre par meseci sam kao "privremeno" rešenje nabavio Gigabyte M61PME-S2P ploču. Verujem da mnogi znaju o kojoj ploči se radi. Pošto se ono "privremeno" malo odužilo, rešio sam malo da se igram sa klokom procesora, međutim ploča mi bukvalno ne dozvoljava da dignem brzinu ni za 1MHz. Čim podignem magistralu, nakon restartovanja ploča ulazi u safe mode. Isključivao sam razne opcije (cool 'n quiet, spread spectrum...), smanjivao ht množilac, ali ništa nije pomoglo. Jednom sam uspeo da podignem sistem na 3.1GHz, ali je to trajalo do prvog restartovanja računara, kada je opet ušao u safe mode.
Da li je moguće da je ova ploča toliki krš za klokovanje, ili ja nešto nisam radio kako treba? Meni nikako ne ulazi u glavu da takt ne može nimalo da se digne, pa sam uporan, ne zato što mi je potreban brži procesor, već više iz hobija. :D
Pre ove ploče sam imao dve biostar (jedna je imala nforce 430, a druga amd 770 čipset) i na obe je procesor radio na 3.4GHz stabilno.
 
Zaboravio sam da napomenem da je trenutno najnovija verzija biosa na ploči.
 
A dali si uradio clear cmos mozda to pomogne
 
Kod:
"If you install AMD AM3/AM2+ CPU on AM2 motherbord, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200 MT/s) to HT1.0(2000 MT/s) spec; however, the frequency of AM3/AM2+ CPU will not be impacted. "
e sad ko zna sta je tu problem
 
e sad ko zna sta je tu problem

To nije nikakav problem.
Ploce koje ne podrzavaju HT3.0 radice OK sa AM3 procesorima samo sto ce HT biti HT1.0.
U praksi to veoma malo znaci po pitanju pada performansi.

Ja sam skinuo PDF manual za plocu, ali je to neki stari BIOS (E8) i bukvalno ni jednu opciju za o/c nisam vidio tako da ne mogu pomoci :S:
Ta ploca sa BIOS-om F7B podrzava i Thuban X6 sa TDP 95W!
Kako ce to da radi, nemam pojma, ali pise da podrzava ;)
 
Poslednja izmena:
uh , uslovno zaboravi na overklok kod te ploce inace , moj shurak ima bash istu takvu plocu i da te ne lazem bilo je to pre neko vreme/par nedelja/, uspeo sam samo da podignem magistralu na nacitavih 214 ( da napopmenem isti procesor 240i tkdj najnoviji bios) i to po principu korak po korak , znaci probaj da ostavis sve sinhrono da dizes , ne obaras takt memorije , itd... ako pokushas na bilo koji nacin asinhrono da podesish parametre neces uspedi /bar kod mene nije radilo :) / + ono sto mi se nije svidelo kod tog procesora je da ima (pre)visoku voltazu 1,44V i grejao se kao lud /ovo vazi samo doticni primerak , za ostale neznam, posto sam imao samo 1 u ruke :I/ tako da sam ga, posle nekog izvesnog vremena , jel ,dok je ploca bila kod mene vratio na defolt.
=------> znaci od 2,8 ghz na 2,94 sa tom plockom pa ako te to zadovolji ....

probao sam occ i iz windowsa , ali ni nv clockgen i easy tune nece da rade sa tom plocom ... sve je zakljucano

zaboravih zasto do 214 ,cim podesish na 215 il preko bios te upozorava da parametri nisu u redu i predlaze da udjes u bios da vratis parametre na "normalu" , a ako ignorises tu poruku on to sam vrati ...
Ploca koja bi trebalo da se zaobidje u shhhhhhirokom luku ,mada je ona vec i dobro zastarela, neznam dal ih josh ima po lagerima, a ako ih josh ima napunice sa njima megamargete josh neko izvesno vreme :p

Za razliku od gigabajtove , biostarova verzija mcp6p m2+ se klokuje ko luda , potrebno je samo da imas kvalitetniju memoriju i imace pristojan occ
 
Poslednja izmena:
Ta ploca sa BIOS-om F7B podrzava i Thuban X6 sa TDP 95W!
Kako ce to da radi, nemam pojma, ali pise da podrzava ;)

Ala bi bio fazon da stavim taj procesor na ovu ploču. :D
:laugh:

@macman - probao sam sada ništa da ne diram, samo da sam digao magistralu. Digao se sistem na 210MHz, radio je sistem normalno, sve dok nisam probao opet da dignem magistralu. Sada neće ni na 201MHz da radi, samo na 200... Ni resetovanje svih opcija nije pomoglo... Probaću kada budem imao vremena još malo da se igram sa različitim verzijama biosa, možda to pomogne. :)
Inače što se tiče temperature, ovaj procesor je prilično hladan kod mene. Bez opterećenja ne prelazi 30c, pod opterećenjem, 40c maksimum i to po ovim vrućinama na box cooler-u.
 
Nece vredeti promena biosa svi biosi za tu plocu su zakljucani .. proveri dali si nesto sa memorijom zezno , ja sada ne mogu da se setim tacno, pricam sada napamet memorija mora da ti bude setovana na "auto" nikako manual mode ...
 
Nece vredeti promena biosa svi biosi za tu plocu su zakljucani .. proveri dali si nesto sa memorijom zezno , ja sada ne mogu da se setim tacno, pricam sada napamet memorija mora da ti bude setovana na "auto" nikako manual mode ...

ma baci to u djubre:D
 
ma bacio bih ja to ... al ce shurak da me xxx posle toga :)
 
Imam plocu gigabyte m68mt-s2 i procesor amd athlon x2 240 i naravno da imam totalno ISTI problem iz nekog razloga...Nije moguce da niko nema na forumu resenje za ovaj problem?!
 
Nazad
Vrh Dno