Šta je novo?

Mini kompresor za izduvavanje prasine?

Condor

Slavan
Učlanjen(a)
05.05.2009
Poruke
1,191
Poena
245
Nemam pojma gdje bih da postavim ovu temu, a vjerovatno je i malo glupo pitanje...
Ali evo ovdje da pokusam: da li se negdje moze naci/kupiti neki mali kompresorcic bas za ovakva sitnija izduvavanja (primarno za ciscenje racunarskih kucista od prasine)?
Ili neko mozda moze predloziti neku drugu alternativu za ovakve poslove?

Imam neki usisivac od ~40 eura, ali krdza nema izduvavanje a pri tome je i vrlo glomazan, pa bi neki mali kompresor (ako takvo sta postoji) bio vrlo dobrodosao, pogotovo ako moze da se nadje za neku pristojnu cijenu, ne vecu od 30-ak eura!?

Hvala unaprijed!
 
Svaka boca ima na sebi tacno pod kolikim je pritiskom (bar tako mislim). Ono sto treba biti pazljiv jeste zaostali pritisak i to se treba dobro isprazniti pre nego sto se pocne busiti.
Nabavite neku vecu bocu sa vecim pritiskom i eto trajnog resenja sa onakvom pumpom. Ja mislim da ona pumpa je za auto a ne za biciklo. Verovatno oko 1-2k dinara...
 
Poslednja izmena:
Mozete da date nekom majstoru ili mozete I sami (ima klipova na yt) da se napravi kompresor od motora za frizider/zamrzivac. Kupite neki polovan motor (vazno je da ima kompresiju u sebi). Povezete sta gde treba, stavite crevo na cevku, a na kraju creva stavite onaj drzac (ili kako se vec zove) I time mozete da pumpate gume ili stavite igricu u drzac I ocistite komp od prasina dok trepnete.

Edit: sad vidim da je ovo spomenuto na prethodnoj strani...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drustvo, jel kupovao neko skorije I da moze da preporuci neki kompresor. Treba mi za duvanje prasine iz rigova.

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

sa vremena na vreme se uhvatim pokusaja nabavke ovako necega (uglavnom kada vidim na sta komp lici) i nikada ne nadjem nista adekvatno. Stalno jurim da kupim neki datavac i slicne, ali bi ispali 10ak hiljada din ako ne i vise.
Bas sam danas gledao opet i odlucio da uzmem bosch duvaljku za ciscnje radnih povrsina. Kosta oko 8k kod nas, ali mislim da cu moci da nabavim za malo manje od toga. I to mi je puno, ali mi dojadilo da se gnjavim sa ovime.
 
sa vremena na vreme se uhvatim pokusaja nabavke ovako necega (uglavnom kada vidim na sta komp lici) i nikada ne nadjem nista adekvatno. Stalno jurim da kupim neki datavac i slicne, ali bi ispali 10ak hiljada din ako ne i vise.
Bas sam danas gledao opet i odlucio da uzmem bosch duvaljku za ciscnje radnih povrsina. Kosta oko 8k kod nas, ali mislim da cu moci da nabavim za malo manje od toga. I to mi je puno, ali mi dojadilo da se gnjavim sa ovime.
Pusti link

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Svaki fen od 3000 din sa hladnim duvanjem će bolje završiti posao od te bosch duvaljke.

Jedina prednost duvaljke je baterija, a ne vidim da je potrebna kod čišćenja rigova.
 
Ja koristim neki Philips sto ima opciju da duva hladno. Duva jako ali nema snage da izduva prasinu iz cpu hladnjaka, to kad se nakupi skidam stapicima za usi :(
 
Ja imam neki semi-pro, sve lepo izduva. Moj otac ima i pravi kompresor koji vec na 1/3 snage je prakticno suvise snazan ali razlika nije toliko velika, i ne bolujem od toga da bude "kao nov", nece mu od to malo preostale prasine biti nista. Dva puta godisnje veliko spremanje. Zao mi je sto nisam snimio jedno ciscenje, dosao mi je racunar star sedam godina, nikada nije ni ovoren, to je bilo jedno 5-6 cm sloj prasine, samo je letelo. E za takve stvari kompresor zakon :)
 
Neki su predlagali fen, desi se da imam dobar i probao sam ali je to tanko. Mora nešto jače da bi izduvao prašinu kako treba.
2c46f792fd65103a28d77a7ab83e8699.jpg


Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Ovakav kompresor je idealan, nije baš jeftin ali naleti na KP poneki polovan za nekoliko hiljada dinara.

b4edb564e3d517334d91fc6cbe40f762.jpg



Sent from my Le X821 using Tapatalk
 
Ručni kompresor, ja sam baš ovakav uzeo u Merkuru, sad samo Einhell isključivo.
Nedavno sam naleteo na jedan za 4000din na kp

Sent from my Le X821 using Tapatalk
 
Jel neko koristio one bocice kompresovanog vazduha od 500ml i slicno?
Misljenja?

na ono vec receno, treba obratiti i paznju da boce treba drzati uspravno. Ako iskrivis previse ili okrenes naopacke, prskace voda. Postoje i boce koje ovo izbegavaju, ali su skuplje.
Naravno, ima milion vrsta u prodaji pa je tesko reci uopsteno.
Mora elektricno da bude inace je neisplativo. Ameri mozda mogu da kupe 12pack za 3$ u wallmartu, ali mi ne.
 
Nazad
Vrh Dno