Šta je novo?

Mini kompresor za izduvavanje prasine?

Condor

Slavan
Učlanjen(a)
05.05.2009
Poruke
1,192
Poena
245
Nemam pojma gdje bih da postavim ovu temu, a vjerovatno je i malo glupo pitanje...
Ali evo ovdje da pokusam: da li se negdje moze naci/kupiti neki mali kompresorcic bas za ovakva sitnija izduvavanja (primarno za ciscenje racunarskih kucista od prasine)?
Ili neko mozda moze predloziti neku drugu alternativu za ovakve poslove?

Imam neki usisivac od ~40 eura, ali krdza nema izduvavanje a pri tome je i vrlo glomazan, pa bi neki mali kompresor (ako takvo sta postoji) bio vrlo dobrodosao, pogotovo ako moze da se nadje za neku pristojnu cijenu, ne vecu od 30-ak eura!?

Hvala unaprijed!
 
Manji je obična pumpa za vazduh a ne kompresor ima 4.5l/min(max 18 bara????) dok ovaj veći 63 L/min na 7 bara što su slične specifikacije ovom :
http://www.einhell.com/com_en/shop/4862/4891/4908/4909/air-compressor-bt-ac-190-6-of.html samo bez rezervoara
ako ne lažu u specifikacijama taj veći bi trebalo da je dobar plus oil free

Mada kada poredim Datavac koji ima 70 CFM i konevertujem u l/min dobijem 1982
http://www.metrovacworld.com/DataVac Electric Duster
http://www.convertunits.com/from/cfm/to/litre/minute
slabi su kompresori, jedino uzak mlaz vazduha bi dao rezultat
 
Poslednja izmena:
Pa ja ne isterujem demone iz kompa, nego eto, malo prasine koje ima svuda... Necu sigurno davati 100 i kusur eura za nesto sto ce da mi ima jednu jedinu namenu. Nesto do 1000 din max a da solidno duva, sta znam... Napravicu i neki nastavak ako treba da bi usmerio vazduh u jednu tacku, cime ce pritisak biti jaci, bar po osecaju...
 
ma da, ovaj mali einhell je neka nebuloza a kofercic izgleda uopste nije naivan ako ne lazu i dolazi sa setom nastavaka pa mogu da ga podesavam za sta mi bude trebao.
mozda bi mi i ovaj DataVac zavrsavao posao ali mislim da sam uzeo ipak ozbiljniju stvar i da ce se dobro pokazati. meni bi i onaj air duster sprej zavrsavao posao nego su uglavnom bljuvali neku vodurinu pa nisam hteo to da strckam po komponentama.

necu ni ja da isterujem demone nego mi nekada bas zatreba kompresor pa rekoh da ga pazarim sad i miran sam. daleko je i ovaj od pravog kompresora od 300-500€ ali i daleko bolji od ovih pumpica...
 
samo da napisem da sam upravo po prvi put ukljucio kompesor i izduvao masinu. nisam imao pojma da je komp bio ovako prljav dok nisam napravio oblak prasine :).
skroz je praktican i duva za sve pare :D
 
a sta si uzeo na kraju?
 
Posto se osvezila tema da napisem i ja nesto, uzeo Mini compresor u jednom centru kod mene, klasican na 12V i ukratko receno, SLABO! Dakle nema sanse da izbaci ni 50% prasine iz kucista, kulera i ostalog. Koristicu samo za gume i slicno u kolima. Racunar sam ocistio na pravom kompresoru kod komsije i sad ponovo dise normalno...
Evo i info-a cisto ako nekome treba radi poredjenja
300PSI Max 20 BAR.. To je sve :D
 
hvala za info.
ne razumem se preterano u alat pa sam gledao neke preporuke i uzeo ovaj einhell, preporucivali su mi makita kompresore ali nisu imali slican model ovom.
sve u svemu vec je kupljeno i bitno je da je svako zadovoljan ;).
 
Ovo ti je isto to
http://www.e-merkur.rs/radionica/masine-i-uredjaji/kompesori-i-pneumatski-alati/kompresor-klipni-nu-air-boxy.html
samo po mnogo nižoj ceni.
Ja sam ga uzeo pre jedno 6 meseci i veoma sam zadovoljan.
Ova cena sa popustom i to još na 12 rata Intesa Frendly
A mislim da utorkom imaju neki popust za keš još ektra 5%
A svremena na vreme imaju Shoping night gde popusti idu oko 10%
Proveri ....
http://www.kupujemprodajem.com/Vazd...-180-Kit-5281385-oglas.htm?filter_id=25520416

Fina stvar.
 
Da ne reklamiram, našao sam neku električnu vazdušnu pumpu za 1400 dinara na KP:

Karakteristike:

Veličina: Širina: 13 cm, Dužina: 14 cm, Visina: 11 cm
Materijal: plastika
Boja: crna
Dodatne informacije: Električna vazdušna pumpa, punjenje na upaljač u automobilu;
Pritisak: 0,55PSI
Voltaža: DC 12V, 220V
Protok vazduha: 300L, 40W

Pitanje je da li bi mogla da posluži za izduvavanje prašine? Video sam da je linkovana ova pumpa na prvoj strani, pa me zanima kako ovo deluje za tu namenu.
 
sloboda-usisivac.jpg Ovo je zakon za izduvavanje prasine :D Ja stavim na izduv ono rebrasto crevo radi boljeg manevrisanja a na crevo nastavak slican ovom ashseparator.jpg i tjt :)
 
Probao sam ja jednu od onih pumpi za duseke i to je smesno. Jos sam sa kolegama pimpovao motor i opet nista.
Takodje sam korstio usisivac sa duvanjem, ali ni to nije dovoljno jako. Mozda usisivac nije nesto posebno, ali bio je taman dovoljan da kako tako ocisti komp. Dakle ako neko vec ima takav onda moze da ga koristi u nedostatku boljeg, ali se ne isplati kupovina jednog samo za to.
 
Pa to od duseka ne znam ni sto si ocekivao da ce nesto da uradi. Bar one sto sam ja probao duseke sa motorima, svi su relativno spori.
A za usisivac, dovoljno veliki ce verovatno posluziti :D
Ja imam Einhell veliki, slican onim sto koriste u autoperionicama, taj iza sebe pravi haos koliko duva :d
Mada ga nikad nisam probao za ovako nesto, posto imam full-size kompresor u kuci.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim fen za kosu i fino zavrsava posao. Dodouse fen bas jako duva i ima mogucnost regulacije toplote (mogu da iskljucim grejac)... Mislim kakav kompresor samo zbog izduvavanje prasine, jos se ovde pominje 20 bara, nemam pojma mozda je moje tehnicko znanje isuvise skromno ali to mi deluje kao ozbiljan pritisak koji ce vrlo verovatno oduvati jos nesto osim prasine. Ako imate neki stari i jaci fen za kosu koji vam ne treba izvadite grejac i to bi bilo dovoljno...
 
Poslednja izmena:
uzeo sam ga pre 2 meseca i izduvao dva puta masinu. mogu reci da je bio cak i prejak.
rekao mi je ortak koji se vise razume da je imao losa iskustva sa einhelom i preporucio makita kompresor ali nije bilo ovakvih modela.
u svakom slucaju sam bas zadovoljan ali sam prodao ceo komp i necu vise imati kuciste pa mi nece vise ni trebati.
 
I ja vec dugo razmisljam da napravim, ali sve odlazem. imam vec spremnu bocu koju sam isprazio, ali ja sam mislio da koristim auto ventil. ortak mi kaze da ima neki bolji sistem za kacenje da kada se ubaci on sam stegne sve kako treba i nema curenja. znaci, ovaj git ne bi ni bio potreban, a svaki vulkanizer to moze da namesti i ventili su jeftini.
Jedini problem mi predstavlja pritisak do kojeg se sme puniti. ne zelim da ostanem bez ruke ili oka dok naduvavam konzervu.
 
Dok budete razmisljali i radili na tom DIY projektu evo vam jos jedan projekat da vas osvezava narocito sad po zimi :D

Znam da je offtopic ali svidja mi se isto tako :D...
Samo umesto metalnog poklopca postavi se thermo staklo, malo led dioda, mozda nixie sat pride i onda pravi geek USB grejac kafe/caja/rakije :D...
indpic1.jpg


PS> Yeah... I know.. I'm nutcase for DIY stuff :D...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno