Šta je novo?

Mini kompresor za izduvavanje prasine?

Condor

Slavan
Učlanjen(a)
05.05.2009
Poruke
1,184
Poena
245
Nemam pojma gdje bih da postavim ovu temu, a vjerovatno je i malo glupo pitanje...
Ali evo ovdje da pokusam: da li se negdje moze naci/kupiti neki mali kompresorcic bas za ovakva sitnija izduvavanja (primarno za ciscenje racunarskih kucista od prasine)?
Ili neko mozda moze predloziti neku drugu alternativu za ovakve poslove?

Imam neki usisivac od ~40 eura, ali krdza nema izduvavanje a pri tome je i vrlo glomazan, pa bi neki mali kompresor (ako takvo sta postoji) bio vrlo dobrodosao, pogotovo ako moze da se nadje za neku pristojnu cijenu, ne vecu od 30-ak eura!?

Hvala unaprijed!
 
Nemam pojma gdje bih da postavim ovu temu, a vjerovatno je i malo glupo pitanje...
Ali evo ovdje da pokusam: da li se negdje moze naci/kupiti neki mali kompresorcic bas za ovakva sitnija izduvavanja (primarno za ciscenje racunarskih kucista od prasine)?
Ili neko mozda moze predloziti neku drugu alternativu za ovakve poslove?

Imam neki usisivac od ~40 eura, ali krdza nema izduvavanje a pri tome je i vrlo glomazan, pa bi neki mali kompresor (ako takvo sta postoji) bio vrlo dobrodosao, pogotovo ako moze da se nadje za neku pristojnu cijenu, ne vecu od 30-ak eura!?

Hvala unaprijed!

imaju oni mali u bocama za racunare,ali nisu nesto...

oni su ti oko 500 kinti

i mene takodje interesuje gde bi mogao da se nadjem jeftiniji kompresor...

nisam video nijedan bez nekih 60e
 
Predpostavljam da je anarki mislio na Sprej 360 JetClean koji ima da se kupi u Kelco-u.
Ja nemam zamerke na ovaj sprej osim cene koja je oko 1700din kada ga prvi put kupujesh, a posle je valjda 900din samo kanister sa vazduhom.
 
Predpostavljam da je anarki mislio na Sprej 360 JetClean koji ima da se kupi u Kelco-u.
Ja nemam zamerke na ovaj sprej osim cene koja je oko 1700din kada ga prvi put kupujesh, a posle je valjda 900din samo kanister sa vazduhom.

moj kum je kupio sprej,ali ga je platio 500 kinti...

mnogo je dati za sprej 1700 kinti pa za svako sledece punjenje 900 kinti...

bolje onda puci na kompresor 6-7 hiljada,vise se islati...

mini kompresor je 7500 dinara u "sve za kucu"

ne verujem da ima nesto jeftinije
 
Imash da kupis kompresor za gume za auto koji ide na 12v (na upaljac) koji mozes da koristis za to.
Lako mozes namestiti da ide na recimo usb ili kupis ispravljac na 12v. Ima ih od 600 pa do 1500 din u tempu ili metrou nisam siguran tacno (ima oko 7 modela zadnji put kada sam gledao, ali ne mogu da se setim koji od ta dva prodajna objekta).
 
Po mom skromnom misljenju nema bolje sprave za izduvavanje prasine iz kompa.
Niti je prejaka, niti je slaba. Cini mi se da je vazdusni mlaz upravo onakve jacine kakav i treba da bude za izduvavanje prasine iz kompa. Na struju je, nije preskupa, kompaktnih je dimenzija. :)
 
Hvala svima na savjetima... Sve osim spreja (ipak mi treba nesto "na duze staze") su ok varijante, ali ovo mi se cini kao najbolji izbor:

Ja izduvavam pumpom za naduvavanje vazdusnih kreveta.
Pumpa je na struju, sa odgovarajucim nastavkom ucinak izduvavanje je odlican.

http://www.teleshop024.com/product/pumpa-za-vazduh-220v/

Hvala, kizza! :wave: Ne znam kako mi nije palo na pamet to resenje!?! Nadam se da tih pumpi ima za kupiti u bilo kom bolje opremljenom marketu...

Sto se tice pumpe za auti, palo mi je na pamet, ali je cimanje sa prikljuccima i ispravljacima, da bi radila na 220V.
 
Po mom skromnom misljenju nema bolje sprave za izduvavanje prasine iz kompa.
Niti je prejaka, niti je slaba. Cini mi se da je vazdusni mlaz upravo onakve jacine kakav i treba da bude za izduvavanje prasine iz kompa. Na struju je, nije preskupa, kompaktnih je dimenzija. :)

jeste! i ja ovo koristim vec neko vreme i toplo preporucujem!
 
Serpent,mozda gresim ali malo vise amperaze treba za tu pumpu nego sto PC napajanje moze da izdrzi...
 
ne znam vise gde mi je...al koga ne mrzi moze da upotrebi neku praznu bocu od spreja za musice il slicno,izbusis rupu gde oces,ja sam izbusio na dnu,i tu zalemis ventil od auto gume,unutrasnje.malo je smaranje za punjenje,al ko ima neki kompresor ili ima nekog ko ga ima a moze i onaj od 600-1500 iz tempa.mislim da cu da potazim neki ventil od auto gume.
 
ja sam poslednji put koristio fen za kosu, samo na hladno izduvavanje nije savrseno al je vrsilo posao, al su bile kise pa sam to radio unutra, sto ne preporucujem :)
 
Link ne radi, ali pretpostavljam da si mislio na ovu spravicu (ako sam dobro pronasao na osnovu tvog linka)!?

Fina stvarcica, ali je ipak prilicno skupa (bar za moj budzet)... I pitanje je da li bi se uopste mogla naci kod nas!?
 
Extra sprava vam je i kompresor(motor)od zamzivacha ili frizidera malo se preradi i ima konstantih oko 2 bara.
Naravno ne nov nego polovan koji je na izdisaju....
A nekoshta mnogo i radi posao....
 
Ja imam Sloboda Cacak 1000 W usisivac koji ima i izduv. Namontiram crevo (skraceno na izduv ocistim kuciste za minut ali bukvalno. Mislim da jeftinije varijante od ove necete naci. Polovan na buvljacima ima da se nadje za 1000-2000 din.
 
Profi mašina za usisavanje je 3M,ima sve dodatke i dva filtera(jedan za prah od tonera a drugi klasican za prasinu)
 

Prilozi

  • Servisni usisivav 3M497AJM.jpg
    Servisni usisivav 3M497AJM.jpg
    26.8 KB · Pregleda: 422
Nema razloga da bude kompresor kao kompresor los, jedino je mozda cena problem. Ja sam razmisljao o onim pumpama sa jacim pritiskom za bazene, lezajeve na naduvavanje i slicno...
 
da pomenuse te pumpe za bazene i sl sto je verovatno ok, mada vise mi se svidela ova fensi varijanta jer nema nikakvog cimanja i mogu lako da ga spakujem gde hocu. jeste malko jaca cena ali se nadam da ce je opravdati.
necu ga ni forsirati za ne znam sta, izduvacu kuciste povremeno i to je to. porucio sam ga ipak pa cu videti kad stigne.
mozda bi tebi odgovaralo ovako nesto:
http://www.takolako.rs/user/kompresori/einhell-auto-kompresor-bt-ac-12v/44_1617_41813_1_0_0/item.jsp

ovo sam prvo hteo da uzmem zbog cene ali mi ne odgovara sto ima samo auto punjac i zauzima vise mesta od ovog kog sam uzeo.
 
Imaju takvi kompresori da se kupe za po 500 din na oglasima. Ne vidim zasto bi taj einhell bio nesto mnogo bolji od ostalih. Kolega i ja smo otvarali jedan takav i unutra nema nista specijalno sto bi moglo da izdvoji neki brend. Ono sto me nervira je sto nisam siguran koliko bi jak bio. Nekako mi ne deluje kao da moze bas tako lepo da produva. Plasi me kolicina vazduha koju gura. nismo uspeli da proverimo ovaj kolegin jer je glavio stalno. on ga je uzeo za manje od 200 din.
Sto se tice napajanja, dovoljan je bilo kakav ispravljac od 12v ili akumulator (cini mi se da trosi oko 2 ampera). E sad, ko vec nema nesto tako, onda je svakako dodatan trosak uzeti i napajanje i to ce ispasti vise od ovih 1400 din.
 
sta znam, kad malo bolje pogledam meni ovaj ne izgleda nesto ubedljivo. kao igracka je, ima svega 0.7kg i sa ovim kapacitetom ne verujem da ce moci nesto specijalno da izduva. ovaj kofercic mi je ipak pristojnije resenje a po ovom opisu mislim da je dovoljno jak za sta god da ga koristim kuci.
ne mora uopste da bude einhell, na njih sam naisao kod nas i imaju ova jeftinija resenja za kucnu varijantu i verujem da je unutra prost mehanizam koji se kao i onaj u vodokotlicu nije menjao od kad je izmisljen :).
 
Nazad
Vrh Dno