Šta je novo?

Orion Telekom

Otisao sam da raskinem ugovor posto mi istice ugovorena obaveza 01.04.2014.
1.Morao sam da najavim raskid ugovora 1 mesec ranije i to me kosta visinu mesecne pretplate.
2.Posto sam platio godinu dana unapred a doslo je do promene cene(a niko me nije obavestio) moram da doplatim za ugovorenu obavezu jos 1.5 mesecnu pretplatu???(sto mi nije jasno>cemu svrha placanja unapred)
3.Vratio sam W.ruter koji sam uzeo u sezamPro-u koji sam tada platio 3000 ili 4000din ali nisam vratio prost ADSL modem koji sad treba da se plati(oko 2000 ili 3000??) ali ce to tek naknadno da se fakturise posto moraju da utvrde ispravnost rutera koji sam vratio i to traje 30 dana!Naravno koliko troskova ce sve to da bude ukupno to cu da vidimm kad budu "fakturisali"


Sve u svemu mnogo je lakse kad se sklapa ugovor nego kad se raskida ,kad se sve uzme u obzir mnogo sam ogorcen i besan na oriontelekom posle ovakvog tretmana jer ja prema njima sam bio fer ,a oni sa druge strane gledaju kako da uzmu svaki dinar gde god mogu.(nisam ni spomenuo da su trazili 100e za polomljen usb Modem mobilnog interneta svojevremeno,dete ga nagazilo)Nekada je to bila ozbiljna firma koja je drzala do sebe i do svojih korisnika a sada su postali otimaci i lazovi koji nude svasta nesto lepo poovljno ali zato na kraju naplate na ovaj ili onaj nacin. Izgleda da vise od provajdinga ne mogu da zive pa naplacuju penale i gomile skrivenih troskova, nije ni cudo da dok sam ja bio na salteru na ostala dva je bio po jedan nesretni korisnik koji je zeleo da raskine ugovor. To govori o nivou usluge koji pruzaju.
Na kraju platicu im sve samo da ih se resim i nikad vise nemam kontakt sa njima, sto i svim drugim ljudima zelim od srca!
 
Otisao sam da raskinem ugovor posto mi istice ugovorena obaveza 01.04.2014.
1.Morao sam da najavim raskid ugovora 1 mesec ranije i to me kosta visinu mesecne pretplate.
2.Posto sam platio godinu dana unapred a doslo je do promene cene(a niko me nije obavestio) moram da doplatim za ugovorenu obavezu jos 1.5 mesecnu pretplatu???(sto mi nije jasno>cemu svrha placanja unapred)
3.Vratio sam W.ruter koji sam uzeo u sezamPro-u koji sam tada platio 3000 ili 4000din ali nisam vratio prost ADSL modem koji sad treba da se plati(oko 2000 ili 3000??) ali ce to tek naknadno da se fakturise posto moraju da utvrde ispravnost rutera koji sam vratio i to traje 30 dana!Naravno koliko troskova ce sve to da bude ukupno to cu da vidimm kad budu "fakturisali"


Sve u svemu mnogo je lakse kad se sklapa ugovor nego kad se raskida ,kad se sve uzme u obzir mnogo sam ogorcen i besan na oriontelekom posle ovakvog tretmana jer ja prema njima sam bio fer ,a oni sa druge strane gledaju kako da uzmu svaki dinar gde god mogu.(nisam ni spomenuo da su trazili 100e za polomljen usb Modem mobilnog interneta svojevremeno,dete ga nagazilo)Nekada je to bila ozbiljna firma koja je drzala do sebe i do svojih korisnika a sada su postali otimaci i lazovi koji nude svasta nesto lepo poovljno ali zato na kraju naplate na ovaj ili onaj nacin. Izgleda da vise od provajdinga ne mogu da zive pa naplacuju penale i gomile skrivenih troskova, nije ni cudo da dok sam ja bio na salteru na ostala dva je bio po jedan nesretni korisnik koji je zeleo da raskine ugovor. To govori o nivou usluge koji pruzaju.
Na kraju platicu im sve samo da ih se resim i nikad vise nemam kontakt sa njima, sto i svim drugim ljudima zelim od srca!

1. Ako si platio godinu dana unapred onda nemoj ni slućajno da im doplaćuješ. I meni su to pokušali da urade. Nakon nekoliko razmenjenih mailova i njihovog pokušaja da me naprave budalom, zvao sam udruženje za zaštitu potrošača i sve prijavio. Nakon par dana su me zvali iz Oriona i izvinjavali se da je bila kao softverska greška. TI SI AVANSNO PLATIO NJIHOVU USLUGU. TEBE SE NE TIČE NJIHOVO MENJANJE CENA. Oni novu cenu prema tebi mogu da primene tek kada ti istekne tih godinu dana što si avansno platio. Dobijaš ih na svakom sudu.
2. Ispravnost rutera ako žele da utvrdjuju, moraju da urade u tvom prisustvu i to odmah kada si ga vraćao. Dobio si potvrdu da si ga vratio i oni mogu da se jebu sa svojim naknadnim utvrdjivanjem ispravnosti. Šta sad, nekome kod njih u magacinu ispadne ruter iz ruke na pod i oni mogu da kažu da si ga ti takvog vratio? Ne dozvoli da te zajebavaju. I tu ih dobijaš na svakom sudu.
 
Poslednja izmena:
Ja sam do sada sve što sam poslao prvo slikao, sa svih strana i da se vidi S/N. Uvek ih obavestio da sam poslao i slikao pre slanja, kao i papir od PE sa potvrdom koja je oprema unutra...
 
Hteo sam da predjem na fiksnu telefoniju kod Oriona(imam kod njih ADSL), kad teta iz Oriona mi kaze da u tom slucaju moram da uzmem neki WiFi paket, jer kao ne mogu da zadrzim adsl prikljucak, posto telekom jos drzi sve pod svojim njedrima...
 
Što se tiče njihove telefonije, mogu samo da ispričam situaciju kojoj sam prisustvovao prošle nedelje kad sam im vraćao svoju opremu. Čovek ispred mene je doneo pokvaren telefon koji mu je radio 2 dana. Devojka koja tamo radi je preuzela telefon i rekla je čoveku da će ga istog dana poslati u servis. Na njegovo pitanje koliko će to potrajati ona mu kaže da može da potraje nekoliko dana, a možda i duže. Čovek pita može li da dobije neki drugi kao zamenu, dok se taj ne popravi. Devojka mu odgovara da nemože. I sad će on da bude danima bez telefona.
 
Još kanala je nestalo iz osnovne ponude. Oni hoće da ih svi napuste izgleda.
 
Da li je neko imao losih iskustava sa prebacivanjem adsl-a sa jedne linije na drugu kod Orion Telekoma?

Ja cekam evo vec mesec dana, i jedino sto oni znaju da mi odgovre je da mole za jos malo strpljenja i da oni nemaju nikakve informacije.

Strasno...
 
Da li je neko imao losih iskustava sa prebacivanjem adsl-a sa jedne linije na drugu kod Orion Telekoma?

Ja cekam evo vec mesec dana, i jedino sto oni znaju da mi odgovre je da mole za jos malo strpljenja i da oni nemaju nikakve informacije.

Strasno...

Mada u celoj ovoj prici Telekom je taj koji je problem, jer on koci i sabotira Orion Telekom.
 
Da podelim moje skoro dvogodisnje iskustvo sa Orionom. Na ovaj forum sam se registrovao prvenstveno zbog ove teme jos ranije.

- Pocelo je u maju 2012. tako sto su me zvali sa broja iz NS i nudili mi 4mbps za 1000 dinara (prosirujemo pokrivenost, ovo je akcija bla bla). Ja sam tada bio bez ADSL-a, i bilo je jeftinije od telekoma rekoh ajde.
- Da se razumemo, nisam imao nikakvih poteskoca u radu, kao sto su neki korisnici imali, brzina je bila uglavnom ta koja treba + overhead .
- Prvo su podigli cenu na 1100 (PDV) pa na 1300 (vodila se diskusija o tome u ovoj temi). Tada sam, poucen iskustvima nekih forumasa ovde, poslao tiket da sam nezadovoljan, i da zelim jednostrani raskid (po tim i tim clanovima, bez penala, RATEL itd.)
- Zvali me, ponudili 6mbps za iste pare, rekoh sto da ne, kad vec imam kvalitetnu liniju (okolina Subotice). Pokusali su tada da mi uvale novi ugovor, ali sam odbio i odradio to kao aneks prvobitnom ugovoru.
- Posto mi 30.05.2014. istice ugovor, polako sam poceo da ih obradjujem, poslao sam tiket u kome me "interesuje kada mi istice ugovor, jer postoji mogucnost da cu da predjem na drugog operatera, tj da pratim odnos brzina/cena na trzistu."
- Oni me obavestavaju o datumu, o proceduri raskida ugovora, te da na sajtu postoje pogodnosti za lojalne korisnike.
- E sada cu videti da li ce mi ponuditi nesto bolje od Telekomovih 10 mbps za 1600 din, ako ne, zbogom :) imam svoju opremu, sa bekapovanim telekomovim podesavanjima, od nekog ranijeg korisnika (preko kojih mogu da ostvarim konekciju) tako da cu imati neta i dok traje preseljenje.

Naravoucenije price jeste, nemojte dozvoliti da vas za*ebu, za*ebite vi njih. Nisu oni pametniji od nas :)
 
pazi ovu pricu da se nadovezem, ja sam isto hteo da raskinem ugovor, odem jedan da u poslovnicu sa ruterom reko hteo bi da zatrazim mik kod da razduzim opremu molim lepo, riba smoreno kuca tamo unosi podatke bla bla, kao sta je razlog prelaska reko cena i duzna ugovora, reko ja kod drugog provajdera imam 10/1 za 1600 na godinu dana ugovora, i meni riba kao jer bi ste hteli 12/1 za 1600, ja reko na godinu dana, kaze na godinu dana, reko bi, mozda sam se zeznuo mozda nisam ko zna, za ovih 8 godina kolko sam kod njih stvarno bez problema brzina uvek zadovoljavajuca sem onih prsanja kad svima ne radi net, znaci kad treba da zadrze korisnike pristaju na sve :D
 
Poslednja izmena:
pazi ovu pricu da se nadovezem, ja sam isto hteo da raskinem ugovor, odem jedan da u poslovnicu sa ruterom reko hteo bi da zatrazim mik kod da razduzim opremu molim lepo, riba smoreno kuca tamo unosi podatke bla bla, kao sta je razlog prelaska reko cena i duzna ugovora, reko ja kod drugog provajdera imam 10/1 za 1600 na godinu dana ugovora, i meni riba kao jer bi ste hteli 12/1 za 1600, ja reko na godinu dana, kaze na godinu dana, reko bi, mozda sam se zeznuo mozda nisam ko zna, za ovih 8 godina kolko sam kod njih stvarno bez problema brzina uvek zadovoljavajuca sem onih prsanja kad svima ne radi net, znaci kad treba da zadrze korisnike pristaju na sve :D

O tome ja pricam, realno, imao sam zamerke kad su s**li oko cene, kršili svoje ugovore (što sam kompenzovao povećam brzine "under the table" :) ), ali ruku na srce, imao sam prekide samo onda kada i Telekom, odnosno cela centrala ili šire nije imala ADSL, i to obično posle jedan noću. Nisam primetio da mi šejpuju konekciju, torenti rade maksimalno, lag u CS:GO, jedino što igram online je odličan.

Zato ih sada obrađujem. Ako će mi dati nešto što je povoljnije, makar za nijansu, ne treba popravljati ono što nije pokvareno, ako baš strogo prekrše stavke svog ugovora, kao što je bilo slučaja kod dosta korisnika, ćeraćemo se :)
 
Poslednja izmena:
Taj fazon, da mi nisu ovo ponudili da su precutali presao bi kod drugog provajdera, ides uvek tamo gde je povoljnije.
 
Taj fazon, da mi nisu ovo ponudili da su precutali presao bi kod drugog provajdera, ides uvek tamo gde je povoljnije.
Tako i treba.Gledamo svoj interes,a ne njihov.Tako je to u normalnim zemljama.
 
Imam jedno pitanje/molbu. Imao sam hosting na Orion telekomu i instaliran forum (phpbb). Posto nisam zeleo vise da vodim taj forum, predao sam ga na koriscenje drugoj osobi koja vec ima svoj server, tako da joj nije potreban taj moj hosting. Uradio sam naravno pre isteka hostinga bekap baze i to sam prosledio novom vlasniku. Medjutim ispostavilo se da je pored baze potrebno i nesto od samih fajlova foruma. Posto je hosting istekao i ja nemam vise pristup tim fajlovima, treba mi vas savet sta da radim. Prvo da mi kazete koliko oni dugo cuvaju bekap isteklih hosting paketa, posto e ovaj moj istekao pre mozda 2 nedelje i drugo, da li ima nekoga sa foruma koji radi u Orion-u ili ima tamo neku vezu, posto vec zivimo u Srbiji zemlji veza, ko bi mogao/hteo da mi pomogne oko ovoga? Dakle potrebno mi je samo da uzmem bekap samog foruma. Mogu i licno da odem do njih ako treba, ili gde vec, nije problem.
 
Traze mi 2853 dinara, odnosno da platim hosting jos za godinu dana, da bih dobio svoj backup. :) Long live Orion telekom i smisao za biznis u Srbiji. Makar su mi kao visegodisnjem korisniku od koga su dobili dosta kesa, to saopstili na veoma ljubazan nacin. :)
 
Poslednja izmena:
Da li iko zna zasto ne mogu da koristim tunnelbear na orionu? Uvek mi izbacuje connection timed out, dok preko mtsa mogu. Isto tako ne mogu ni preko telenorovog interneta? Opet neko njihovo filtriranje.
 
Zna li neko šta im ovo znači:

"Zaseban fiksni broj za svakog člana porodice".
 
Samo pretpostavka:

Fora sa telefonskih centrala za firme. Na postojeci broj dodas jednu (ili vise) cifri i centrala interno prebaci na lokal koji si okrenuo. Ako postoji vec takav broj (u telekom sistemu) onda se stavljala taraba ili neki drugi spec znak za pauzu i onda taj broj za lokal...
 
Piše zaseban fixni broj,nigde se ne spominju tarabe ili šta već...
 
Tvoj broj je 123-456.
Namesti se da 123-456-1 bude telefon br1, 123-456-2 bude tel broj 2 itd
U slucaju da postoji pretplatnicki broj 123-456-1 (koji nije tvoj), stavljao bi se znak za pauzu iza 123-456, pa onda 1 da ne bi dobio 'pogresnog pretplatnika' ili bi umesto jednocifrenog sufiksa koristio dvocifreni npr. 123-456-11
 
Ti to sad nagadjaš?
 
Kako vam radi ovaj multimedijalni uređaj ruter sa telefonom koji se dobija od njih? Povremeno imam prekide i restartuje se. Jedan primerak sam im vratio jer se restartovao na 5 minuta bukvalno. Novi primerak to radi ređe, ali dešava se.

Jednostavno se restartuje.

Sa TP-Linkom nije bilo nikakvih problema, dok nije bacio kašiku, a ZyXeL je radio bez i najmanjih problema.
 
ima li neko iskustva sa orion premium mrezom? koje su brzine i kvalitet? ima li prekida?
 
Dva prijatelja imaju 100mb ftth. Prezadovoljni.

Sve u Evropi je kao lokalni serveri.
 
Ftth im je mnogo skup (primera radi FTTB 100\100Mbit u Moskvi je 20 eur mesecno). Zanima me ovaj njihov ADSL DSLAM u svakoj zgradi sa brzinama do 24\1.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno