Šta je novo?

Orion Telekom

Poznajem gomilu ljudi koji bi dali 5000 za 50/50, verovatno bi pre uzeli taj sa velikim uploadom, jedino je problem što ga ima u par gradova....
 
Poznajem gomilu ljudi koji bi dali 5000 za 50/50, verovatno bi pre uzeli taj sa velikim uploadom, jedino je problem što ga ima u par gradova....

Pa to da,upload je skoro svakome bitan kao i download.Ali ne kapiram ovu njihovu promociju npr za 1699 din daju adsl do 20/1 i plus iptv uz to,dok telekom daje samo adsl i to do 10/1 za 1549 din,a i ovo isto ide preko telekomove parice itd.
 
Zato što je to cena bez te njihove famozne aktivacije. Uračunaj u startu još minimum 4000 ako se ne varam, na godišnjem nivou. Telekom ima cene kao da samo oni nude net, nenormalno su skupi...
 
Zato što je to cena bez te njihove famozne aktivacije. Uračunaj u startu još minimum 4000 ako se ne varam, na godišnjem nivou. Telekom ima cene kao da samo oni nude net, nenormalno su skupi...

Sad sam video pise aktivacija za iptv iznosi 2495 din i moguce je platiti na 2 rate,a za adsl nema aktivacije,i plus daju 2 meseca gratis adsl i iptv,tako da ta 2 meseca sto necu platiti po 1699 din opet izadje povoljno.Mada ja imam trenutno do sl.god kod telekoma vdsl 50/2 za 1899 din i to je jedina akcija koja mi se svidela kod njih.Prosto sam se iznenadio jer su oduvek bili uzas sa cenama za adsl.Mada i ovi novi net paketi nisu losi,100 Mbps su snizili sa 8000 din na 4000 din,sto je po meni s obzirom na nase uslove ok cena za tu brzinu,plus laptop za 3500 din.
 
Sad sam video pise aktivacija za iptv iznosi 2495 din i moguce je platiti na 2 rate,a za adsl nema aktivacije,i plus daju 2 meseca gratis adsl i iptv,tako da ta 2 meseca sto necu platiti po 1699 din opet izadje povoljno.Mada ja imam trenutno do sl.god kod telekoma vdsl 50/2 za 1899 din i to je jedina akcija koja mi se svidela kod njih.Prosto sam se iznenadio jer su oduvek bili uzas sa cenama za adsl.Mada i ovi novi net paketi nisu losi,100 Mbps su snizili sa 8000 din na 4000 din,sto je po meni s obzirom na nase uslove ok cena za tu brzinu,plus laptop za 3500 din.
Zaboravio si da je telekom ukinuo upload buster i time u znacajnoj meri obesmislio sam vdsl i neke nove moguce pakete.
 
Ko to nudi? Orion??
Ne nudi niko, samo kažem da ima ljudi kojima je bitan upload, kao meni za posao, ali ne možemo doći do njega. Više bi mi se svideo paket 20/20 nego onaj sa downloadom 100 i uploadom 2....
 
Zaboravio si da je telekom ukinuo upload buster i time u znacajnoj meri obesmislio sam vdsl i neke nove moguce pakete.

Nisam zaboravio na to,ali kad mi istekne ugovor za ovu akciju net 50 po ceni 10 u februaru sl.god,mada do tada mozda i prodaju telekom itd,moracu onda da placam ovaj net 50 2899 din,i pitanje je da li ce ukinuti upload booster,a onda mi je bolje da platim 3999 din za 100/2 i jos da dobijem laptop za 3500 din.Mada se mozda i opamete pa vrate upload booster ili kako vec.Mada i da mi povecaju na 2899 din a da mi ostave upload booster,onda bih vrlo rado ostao tako.
 
drugari, ja sam uzeo paket 3u1 kod oriona (telefon+iptv+internet) i posto sam pokriven mrezom 5G ide mi net i do 25MB ali upload nikako preko 4MB... ALI OPREZ... telefon nisam dobio dan danas a potpisao sam u oktobru 2014 i to 03.10. znaci pocetak meseca i od prvog dana stoji prica da uredjaj na koji bi trebao da zakacim telefon samo sto nije stigao a od tog obecanja PRODJE 5 MESECI i sad povrh svega slucajno saznam od momka koji radi na njihovom standu u uscu da me je telekom odbio za prenos broja zbog neizmirenog dugovanja -pa naravno cim krene novi mesec oni stave da im dugujes pretplatu i naravno da imas dugovanja a receno je da kad podnesem zahtev za prenos broja sve zavrsavaju ljudi iz oriona sad ispade da nisu oni krivi sto telekom neda prenos broja vec ja i sto je najgore oni mene pitaju zasto me telekom nije obavestio o odbijenom zahtevu ??? .
nemam nista protiv oriona ali moja iskustva sa njima evo vec 5 meseci su uzasna. necu da kudim ovako javno neznam ni da li je po pravilima mada bih zeleo na sav glas i svima da kazem sta je mene zadesilo kod oriona a nisam jedini.... evo samo cu reci sto se tice softvera i hardvera- ruter tenda (radi ali pobrljavi svakih par dana pa se resetuje i izbrise mi podesavanja pa moram da zovem tehnicku podrsku za gluposti) setup box za iptv je blagi uzas uredjaj je arris -slika secka ton isto, pa zamrzne sliku i stoji dok ga neresetujem ali ima on i svoje momente kad krene sam da se resetuje i to reset za resetom... pa dizanje sistema pa milion gluposti ceo film prodje a neodgledam ga.... iskreno nemam jednu lepu rec za uslugu koju pruza orion koliko god to bilo primamljivo preko reklame drugari razmislite i proverite, svako slovo jer vas inace u suprotnom ceka mucenje od 2 godine koliko traje ugovorna obaveza.... ako nekog interesuje nek me PP ili ako dozvole admini sajta rado cu napisati ovde svoja dosadasnja iskustva a verujem da ce ih biti jos i to mnoooooogo u buducnosti samo neverujem da ce biti nesto dobro jer do sad nista dobro nije ni bilo .
 
Daj bar (makar to, kad ti pravopis nije jaca strana) na pocetku recenice pisi veliko slovo, ovako je zaista zamorno citati ista duze od 2 recenice....
 
Poslednja izmena:
Kuckao sam na tabletu kao sto sam i sad, i ako i ima neka pravopisna greska izvinjavam se, a ako nekog zanima on ce procitati. Komentar ti bas i nije razumljiv osim da konstatujes da sam nepismen ali nema veze, ima nas kod kojih provociranje nema zeljeni efekati :)
 
Poslednja izmena:
potomci baltazara nikako da odu na neki drugi forum :)

ali evo ja se prijavih za ovaj cuveni adsl max 20+iptv pre 3+ meseca za to vreme nisu zvali nego sam morao da ih ja zovem 3 puta i prica je da oprema stize.
ali ovo je poslednji put da ih zovem za bilo sta osim da ih iznapusavam kad net ne radi. sta mi vredi MIK kad gde god da predjem sve je isti k.
 
tomasbg, tu si u pravu. Sto se adsl-a tice ponuda/cena je katastrofalna.
Nego, kazu mi ovi iz Oriona, da bi povecali upload, ali Telekom nece :) a od njih zavise. :)
 
Milansky,
meni stiže oprema već PET (5) meseci
moj savet- beži od Oriona!!!!!!!
proveri forume o Orionu kao provajderu i verujem da ces dobiti jos jasniju sliku, a imaš i moj post gore ako ti nije zamorno da čitaš, i opet moj savet ti je da dobro proveriš sa kim u kolo ideš
 
Ja sam njihov korisnik od decembra, IPTV i ADSL za 1700 dinara, i za sada sam prezadovoljan. Prethodno sam bio kod Radijus Vektora kod kojeg sam plaćao više za manje kanala i manju brzinu...
 
Koliko si platio aktivaciju paketa?
 
Neznam, ja licno nisam zadovoljan ni njihovim kanalima a tek o internetu koji je nestabilan npr ping ide od 20 do 250, download nije konstantan i ide od 3MB do 23-24MB upload mi je od 0.5 do 3Mb... nije konstantan i stabilan, pukne veza pa moram da restartujem ruter a nekad i antenu koja je nakacena na 220V, sto se tice kanala najvise mi smeta to sto nemaju history (imaju viasat history sto nije isto) ultra i mini ultra takodje nema i minimax ukidaju u 9:00 uvece a pinkova imas koliko hoces pocev od farme i realitija i iskreno to je njihov vecinski deo paketa -imaju pinkove kanale i to je oko 50% ponude njihovih kanala, hbo nemaju u ponudi, sport klubove takodje, arena samo uz doplatu mada arena 1 je u osnovnom paketu, generalno dosta kanala koji su free to air su stavili i popunili listu kanala da bi imali taj broj koji reklamiraju.
Naravno svako ima svoje misljenje.
 
Koliko si platio aktivaciju paketa?
Oko 2500 dinara u dve rate, ali su zato dva meseca računi dinar :) brzina bi trebalo da bude do 20MB, meni ide do 16MB max, valjda zbog adsl-a i iptv-a, u svakom slučaju ne žalim se, za sada nisam imao prekide i probleme, doduše ja sam na nekih 400 metara od centrale i imam ISDN, ako to pravi neku razliku...
 
Hvala ti, čisto da znam šta da tražim, uskoro mi ističe četvrti ugovor...
 
Imam ugovor sa Orion tvit paket na 2 godine. Uvek sam placao na vreme sve dospele obaveze.

Problem je taj da ne moze da prodje jedan dan a da sve radi okej. Vec godinu i 8 meseci koristim i kad god imam problem oni meni pricaju istu pricu.

Ukljuci iz rutera pa onda iskljuci pa resetuj pa ovo pa ono. Tako da je ovo najgori moguci operater kojeg sam imao do sada.

Treba mi vase misljenje oko toga da zelim da ih tuzim. Da li bi mogao da izvucen nesto iz toga zato sto ja do sada nisam dobio ni polovinu koliko sam placao paket od (2600) din.

Hvala unapred.
 
isto i mene zanima a problemi isti
Imam ugovor sa Orion tvit paket na 2 godine. Uvek sam placao na vreme sve dospele obaveze.

Problem je taj da ne moze da prodje jedan dan a da sve radi okej. Vec godinu i 8 meseci koristim i kad god imam problem oni meni pricaju istu pricu.

Ukljuci iz rutera pa onda iskljuci pa resetuj pa ovo pa ono. Tako da je ovo najgori moguci operater kojeg sam imao do sada.

Treba mi vase misljenje oko toga da zelim da ih tuzim. Da li bi mogao da izvucen nesto iz toga zato sto ja do sada nisam dobio ni polovinu koliko sam placao paket od (2600) din.

Hvala unapred.
 
Treba mi vase misljenje oko toga da zelim da ih tuzim.
Zaboravi tužbu, pošto izlazak advokata na ročište košta minimum 100 evra, a male su šanse da izvučeš nešto. Najbolje je da uputiš žalbu Ratelu i da tražiš raskid ugovora bez plaćanja penala zbog loše usluge.
 
Imam ugovor sa Orion tvit paket na 2 godine. Uvek sam placao na vreme sve dospele obaveze.

Problem je taj da ne moze da prodje jedan dan a da sve radi okej. Vec godinu i 8 meseci koristim i kad god imam problem oni meni pricaju istu pricu.

Ukljuci iz rutera pa onda iskljuci pa resetuj pa ovo pa ono. Tako da je ovo najgori moguci operater kojeg sam imao do sada.

Treba mi vase misljenje oko toga da zelim da ih tuzim. Da li bi mogao da izvucen nesto iz toga zato sto ja do sada nisam dobio ni polovinu koliko sam placao paket od (2600) din.

Hvala unapred.

Ја сам успео да раскинем уговор без пенала, писао сам већ о томе овде. Пријављуј проблеме увек у писаној форми, избегавај телефон, чисто да имаш доказе. Исте проблеме сам имао, нисам никада био сигуран да ли ћу када се вратим са посла имати нет и ТВ. Стално неко цимање.
 
Orion je sklopio neki dogovor sa SBB-om. Ubacuju nove kanale u IPTV: Ultra, Mini Ultra, CInemax, N1 i Grand. I cene idu na gore za nive korosnike. Info sa njihovog sajta.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi!
Imam promo ponudu od Orion-a wifi 5GHz 8/1 + IPTV + fixni sa 300min za male pare.
Da li neko ko ima to moze da kaze da li to radi kako treba? Cuo sam da se ljudi nisu usrecili sa Orion-ovim adsl-om...
Koja oprema se dobija?
 
Nova cena pretplate za IPTV 1090 dinara. Novi kanali: Grand, N1, ID Discivery, Ultra, mini Ultra, Cinemania, B92 info.
Kolega sta ce ti ostati od protoka za net od 8 mbs ako istovremeno gledas iptv? Oprema koja se dobija je dobra ali brzina i na wifi im pada dosta ispod toga, zna da bude i 2,3 mb. Drugar ima taj paket "zna deda kombinaciju" pa znam. Ja imam njihov internet za poneti family paket gde je brzina do 2 mb a nikad mi ne predje 1,5 i to kada imam budem presrecan. Obicno je oko 200,300 kb. Inace cekam od 28.januara da dodju da probaju da me prebace na wifi i jos nik nije dosao niti pozvao da kaze da ce doci. Ali su zato 3 puta poslali mejl i poruku sto nisam platio net do 20.februara.
 
Poslednja izmena:
Kolega sta ce ti ostati od protoka za net od 8 mbs ako istovremeno gledas iptv? Oprema koja se dobija je dobra ali brzina i na wifi im pada dosta ispod toga, zna da bude i 2,3 mb. Drugar ima taj paket "zna deda kombinaciju" pa znam. Ja imam njihov internet za poneti family paket gde je brzina do 2 mb a nikad mi ne predje 1,5 i to kada imam budem presrecan. Obicno je oko 200,300 kb. Inace cekam od 28.januara da dodju da probaju da me prebace na wifi i jos nik nije dosao niti pozvao da kaze da ce doci. Ali su zato 3 puta poslali mejl i poruku sto nisam platio net do 20.februara.

Protok IPTV-a ne bi trebalo da se racuna u net.
 
Kod oriona se računa...
 
Zanimljivo da to ne napominju nigde, barem ja nisam video.
Onda mi ostaje exenet. 12/3 sa odvojenim iptv-om za 1600din
 
Nazad
Vrh Dno