Šta je novo?

HTC Desire

koliko cesto se vrsi update vremenske prognoze i koliko kb skida za to?
 
Za vremensku prognozu sam biraš na koliko da ti se update-uje, mislim da je po defaultu na svakih 3 sata. A koliko troši na to, ja pojma nemam.
 
Mislim da skida oko 3kb po updejtu....
 
Update

Izašao je 1.21.405.2 update za Desire, i može da se skine preko "System software updates" telefona. Rešen je i problem kada poruke stižu od strane operatera, a telefon izbacuje nasumične Facebook kontakte.

Changes reported:
- Updates bootloader to 0.80
- New radio image
- New youtube app with HQ option (1.6.20E).
- Fixed htc's weather widget (integrated into clock&weather widget) not knowing where you are (1.15.xxx just said the name of the country in some countries).
- SMS issue (from non-numerical senders) is resolved.
- fixed random contact showing when receiving operator SMS.
- fixes the voicemail bug for the French carrier SFR (short voicemail number used to call 911/emergency).
- Messages app now shows a count on the number of messages in the SMS inbox.
- calendar/contacts bug - unable to store contact's birthday - has been fixed.
- Long click on the menu button when in home screen now doesnt pop up the keyboard, like it uselessly did before.
- SMS reader does not show the little smiley androids any more - just the mere types.
- Exchange Company Address Book is now properly working. Was unable to use before the update.
 
Izašao je 1.21.405.2 update za Desire, i može da se skine preko "System software updates" telefona. Rešen je i problem kada poruke stižu od strane operatera, a telefon izbacuje nasumične Facebook kontakte.

Changes reported:
- Updates bootloader to 0.80
- New radio image
- New youtube app with HQ option (1.6.20E).
- Fixed htc's weather widget (integrated into clock&weather widget) not knowing where you are (1.15.xxx just said the name of the country in some countries).
- SMS issue (from non-numerical senders) is resolved.
- fixed random contact showing when receiving operator SMS.
- fixes the voicemail bug for the French carrier SFR (short voicemail number used to call 911/emergency).
- Messages app now shows a count on the number of messages in the SMS inbox.
- calendar/contacts bug - unable to store contact's birthday - has been fixed.
- Long click on the menu button when in home screen now doesnt pop up the keyboard, like it uselessly did before.
- SMS reader does not show the little smiley androids any more - just the mere types.
- Exchange Company Address Book is now properly working. Was unable to use before the update.

Sto se update a tice, ne znam sto su izbacili android emotikone iz sms a, to je bas bilo strava ...
I sad dalje cekamo update na 2.2 koji je prema informaciji iz htc supporta treba da izadje 24 Juna :)
 
Poslednja izmena:
Ta informacija što je procurela iz HTC-a za 23. jun, nije nužno podrazumevala da će update da bude Froyo. Rekli su samo update, nisu pominjali Froyo (nezvanično, naravno).
 
HTC Desire, Legend-Telenor

Samo da potvrdim,
Desire kod Telenora otkljucan iako stize sa nekom Telenor temom. Legend zakljucan.
Telefoni kupljeni prosle nedelje.
 
Ta informacija što je procurela iz HTC-a za 23. jun, nije nužno podrazumevala da će update da bude Froyo. Rekli su samo update, nisu pominjali Froyo (nezvanično, naravno).

Dovoljno je sto su pomenuli da ce biti omogucena instalacija na SD karticu, zar ne ?
 
Pa nešto tako su pominjali na xda, ali to ništa nije sigurno. Mada s obzirom šta sve donosi Froyo, nije dovoljno i ako ovaj update bude imao mogućnost instalacije na SD karticu :)
 
@kovle: Po EU i sl. je od 400-450€, tako da ti se ne isplati. Jedino tamo uz neki ugovor, pa da ti donesu samo fon...

@Trek: Zvanicno i 100% sigurno je, Google objavio: FroYo
Samo je pitanje kada ce (oficijelno) 2.2, posebno za SenseUI varijante
 
Poslednja izmena:
Update 1.21.405.2

Izašao je 1.21.405.2 update za Desire, i može da se skine preko "System software updates" telefona. Rešen je i problem kada poruke stižu od strane operatera, a telefon izbacuje nasumične Facebook kontakte.
............................................................

Kod mene je urađen update pre 5-6 dana (tel. mi je javio da je dostupan sistemski update i posle mog prihvatanja sam sve skinuo i instalirao) i od tada u
Settings -> About phone -> Software information
piše:

Firmware version
2.1-update1

Baseband version
32.36.0.28U_4.06.00.02_2

Kernel version
2.6.29-b7e82785 htc-kernel@and18-2 #1

Build number
1.19.161.5 CL171460 release-keys

Software number
1.19.161.5

Browser version
WebKit 3.1

Pretpostavljam da je to bio update na 1.19.161.5 verziju softvera, ali kada odem na System software updates i uradim Check now dobijem poruku da je tel Up to date i da nema novih updateova.

A update koji se gore pominje (1.21.405.2)?
 
@kovle: Po EU i sl. je od 400-450€, tako da ti se ne isplati. Jedino tamo uz neki ugovor, pa da ti donesu samo fon...

@Trek: Zvanicno i 100% sigurno je, Google objavio: FroYo
Samo je pitanje kada ce (oficijelno) 2.2, posebno za SenseUI varijante

Nisi me razumeo, pričao sam u varijanti da update o kojem se priča za HTC Desire za 23. jun ne bude Froyo:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=686994

@PedjaCh

Probaj opet, meni lepo piše 1.21.405.2.
 
System update 1.21.405.2

Evo probam već nekoliko sati, probao sam bar 10-tak puta i još uvek isti odgovor - Your phone is up to date
:trust:
 
Ništa se ne briše prilikom apdejta.
Za GPS trenutno Motonav, mada mi se baš sviđa kako izgleda Google Navigation. Radi modifikovan bez glasovnog navođenja, ali biće valjda i to omogućeno jednom u zvaničnoj verziji...

Edit: Ko ne može da apdejtuje OTA, neka skine ceo ROM pa nek isflešuje. Meni poslednja zvanična verzija funkcioniše savršeno.
 
Poslednja izmena:
znaci definitivno ne postoji mogucnost instalacije garmna ili igo8?
 
Motonav je praktično Igo za Motorolu Droid/Milestone, ali radi i na Desire.
 
Jel pokrenuo neko mozda quake 3 (kwaak3 se zove, btw nema ga na marketu) na desire sa zadovoljavajucim fps om, meni bas secka a na neksusu navodno lepo radi, ima klip na yt..
 
Imam problemcic sa telefonom :(
Pre par dana sam izgubio USB kabel koji sam dobio sa njim, danas sam kupio novi kabel medjutim telefon mi se preko ovog novog moze samo puniti ali ali komp stalno izbacuje Device not recognized kada nakacim telefon na komp... Ista stvar mi se desavala sa Magicom koji nije hteo da radi sa jednim USB kablom (samo se punio, kabel je bio ispravan jer ja sa HDD-om radio) dok je sa ostalim radio bez problema. Jel ima neko ideju sta ne stima, kontam kabel ko kabel, svi postuju isti standard... Sto je najgore ne mogu da nadjem da iko oko mene ima ovaj USB micro pa da probam...
 
Nažalost, izgleda da nisu svi isti. Prijavljivali su ljudi probleme sa "divljim" kablovima. U principu, ako nije originalan, probaš pa koji ubodeš. Meni recimo radi i kabl koji sam dobio uz 5800.
 
Skontao sam sta je.
Ovaj kabl mi radi ali samo kad ga utaknem pozadi u USB, na prednjim ne radi. Izgleda da je najveci fazon u tome sto je ovaj duzi nego originalni (ovaj je 1.8m), a mozda je i jos nesto problem...
 
Hvala, stavio sam ga i lepo radi :) Licno, fali mi senseui, al bice i to za koji dan.
 
jel ima neko informaciju kada bi Desire mogao da se ocekuje u telenoru? Vec duze vreme ga nemaju.
 
Jer bi mogao neko da mi objasni kako da izbrisem search history ( da se tako izrazim) u marketu, poprilicno stvari mi se nakupilo pa me sad malo nervira. Hvala
 
Nazad
Vrh Dno