Šta je novo?

Covek naspram koga je Baltazar mala maca???

Ja ako ga ikad vidim uzivo, ja cu da ga izmlatim. Izgleda jedini nacin borbe je shamar budali, posto mediji u srbiji, SVI komplet nemaju dva grama mozga.
 
I baš bi mu dao na značaju. Posle ide kod Opre. Tako ti je to danas.
 
Ja ako ga ikad vidim uzivo, ja cu da ga izmlatim. Izgleda jedini nacin borbe je shamar budali, posto mediji u srbiji, SVI komplet nemaju dva grama mozga.
E to ce tek da prodaje novine, to im treba uz naslov "samar nauci" :d
Imaju oni mozga, nemoj da brines, samo nema dovoljno zainteresovanih za neko drugo "stivo"
 
Najveći utisak u onom klipu sa B92 mi je spiker čiji glas neverovatno podseća na Šešelja. :D
 
Jos jedan od razloga zasto sam sokiran kad vidim , da svako na svom(mozda jedan od 50, nema) telefonu obavezno ima Blic i b92 , telegraf...:(
 
Neki telefoni od nasih dragih operatera dolaze sa vec instaliranim Kurirom i slicnim talogom...
 
Au.. to nisam znao
 
Spali smo da su jedine validne vesti sa Njuz.net.
 
Pa evo N1 nije toliki tresh a ima aplikaciju, a mislim i online Danas... Ja B92 koristim po navici bem li ga.
 
Meni su sve te domace aplikacije koje sam probao najjadniji WAP sajtici, svaka je letela s telefona odmah posle probe.
 
Aplikacija je potpuno nebitna, sadržaj je obično smeće. Ista priča oduvek, samo radioaktivni otpad menja etiketu, pa se nekad zove Politika, nekad Blic, nekad B92....
 
Poslednja izmena:
ja sam uvek čitao sadržaj iz browsera- nebitno koji. doduše sajtove dotičnih novina nisam otvorio tri puta u životu, mahom je to bench :D
 
Poslednja izmena:
Mislim da ga je bilo , pre neki dan, i u Bulevaru, na b92...Ima , zaista neke cikluse pojavljivanja...
 
pa to kad mu ponestane para
 
******izam nasih "pronalazaca" je postao uzasno iritantan. Onaj Veljko Miljkovic je sada postao i masovni spamer. Dobio sam tri spam email poruke tipa "Pogledaj ovo, haos je" sa PDF attachmentom u kome se promovisu njegova "dostignuca" i tekstom:

Sad i grad Novi Sad zvanično podržava Milkovića za Nobelovu nagradu, imaš u

atačmentu opširnije,pozz

stojanmoracaveljkomiljko.png
 
Ala alister, mocno klatno :D...

mocno-klatno.jpg
 
Kakav bi to marketing bio potreban coveku koji je proizveo masinu koja proizvodi vise energije od ulozene??????
 
Evo još šarlatana, u "ja tebi serdaru, ti meni vojvodo" akciji:

http://www.danas.rs/dodaci/nedelja/knjiga_danas/ujedinjene_gravitacije_elektromagnetizma.54.html?news_id=297003

O cemu se radi:
Velimir Abramović daje prikaz knjige "Unification of Gravitation and Electromagnetism", autora Jovana Đurića, a čiji recenzent niko drugi do "perpetuum mobile klatno" Veljko Miljković !?!?

Daklem prikaz knjige izlapelog autora koji misli da ga proganjaju ljudi u crnom koji neće da mu objave delo (http://jovandjuric.tripod.com/ISTORIJASEPONAVLJA5.pdf), daje samoproklamovani "najveći poznavalac lika i dela Nikole Tesle" (inače bez ikakvog fromalnog obrazovanja u oblasti fizike ili elektrotehnike), a knjigu je recenzirao čovek najpoznatiji po tome što potura svoje "perpeetuum mobile izume".
 
Ne moze se osporiti da su ovi Abramovici ipak veliki magovi marketinga, narocito sestra. Covek sa diplomom FDU se izdaje za autoritet u fizici :D
 
... verifikuje sledećim repetabilnim i predvidljivim eksperimentalnim dokazom: igle, na krajevima nejednake mase, izrađene od nemagnetičnih materijala, okačene u centru mase na tanku iglu tako da im se vertikalna komponenta gravitacije poništi, polako se rotiraju i posle izvesnog vremena stabilno zauzimaju orijentaciju sever-jug, paralelno sa feromagnetskom iglom kompasa. Ovaj ogled u raznim varijantama više puta ponovili su nezavisni istraživači, s punim uspehom.

...a ako je to istina?
 
Tesla nije nikada predlagao perpetuum mobile, tesla je predlagao koriscenje energije planete i prostora oko nas kao izvore energije.

Cinjenica je da je covek znao nesto o struji sto dan danas NIKO ne zna, isto tako je i cinjenica da je covek skrenuo poslednjih 15 godina zivota i bavio se vise metafizikom i filozofijom nego naukom (kodirane poruke sa marsa, odnos sa Bogom koji tesko da uopste moze da se protumaci i u okvirima suve filozofije, itd)

Ako ikada dodje do "izuma sa neogranicenom energijom", u pitanju ce biti uredjaj koji koristi energiju kvantnih principa, radije nego "energije niotkuda" i samo ce delovati da je beskonacna. Hladna fuzija, nakon toga antimaterija, nakon toga kvantne fluktuacije (zero point).

Elem, poenta je da izumi poput "dve zice sa tri klatna i drvo koje sve to drzi sa stipaljkom" apsolutno jesu prevare, i svako ko predlaze tako nesto jeste prevarant.
 
Tesla nije nikada predlagao perpetuum mobile, tesla je predlagao koriscenje energije planete i prostora oko nas kao izvore energije.

Cinjenica je da je covek znao nesto o struji sto dan danas NIKO ne zna, isto tako je i cinjenica da je covek skrenuo poslednjih 15 godina zivota i bavio se vise metafizikom i filozofijom nego naukom (kodirane poruke sa marsa, odnos sa Bogom koji tesko da uopste moze da se protumaci i u okvirima suve filozofije, itd)

Ako ikada dodje do "izuma sa neogranicenom energijom", u pitanju ce biti uredjaj koji koristi energiju kvantnih principa, radije nego "energije niotkuda" i samo ce delovati da je beskonacna. Hladna fuzija, nakon toga antimaterija, nakon toga kvantne fluktuacije (zero point).

Elem, poenta je da izumi poput "dve zice sa tri klatna i drvo koje sve to drzi sa stipaljkom" apsolutno jesu prevare, i svako ko predlaze tako nesto jeste prevarant.

Sa svim mogu da se slozim osim sa boldovanim. Teslin ogroman doprinos struci i nauci niko normalan nece osporavati, ali da je on znao nesto sto danas niko ne zna je prilicno smela i netacna tvrdnja.

Takodje bojim se da su hladna fuzija i "zero point energija" jednako pseudonauka koliko i "stipaljke i klatna" , barem u onom smislu u kome se "popularizuju" danas na internetu u pseudonaucnim tekstovima, prakticno u rangu sa perpetuum mobile napravama.
 
Ajmo Igoritze:
 
tomas (a i mare) -

necu ovaj put da linkujem apsolutno nista, samo cu da iskoristim zdrav razum. Covek koji je izmislio toliko stvari, i covek koji je imao jedinstven um, covek ciji su izumi manje vise inspirisali preko 15 patenata u njegovo ili tudje ime, da postanu svakodnevnica, ima kredibilitet da kaze da postoji besplatna energija oko nas koju mozemo da iskoristimo, i da to bude apsolutno ****ena istina. Ma sta god na nekom tamo forumu 100 godina posle njega napisao neki tamo tomas.hokenberi

A sto se tice hladne fuzije, cikam te da istrazis i procitas Fleischmann Pons eksperiment koji je dao, sasvim jasne rezultate hladne fuzije na osnovu paladijuma-deuterijuma. Realnost, koja je zbog politicko-finansijske situacije, politickih igara i arogantnosti naucne zajednice zakopana jos od 1989, sto mozes i sam da procitas:

http://undsci.berkeley.edu/article/cold_fusion_01

i naknadno da istrazis da SVI naucnici koji zapravo rade na ovome, zasnivaju svoju ideju iskljucivo na Fleischmann-pons eksperimentu.

Covece, uzmi u obzir da dzabe energija ne ide NIKOME u energetskom lobiju na ruku.

nuklearke (ogromne pare, resorsi)
ugalj (opet isto)
Nafta - tek tu pare vrte
obnovljivi izvori, koji NAVODNO nisu dovoljni (solarna, hidro, itd) a OPET generisu mega lovu.

Uopste nije teorija zavere, niti blesavo razmisljanje da projekti poput vecnih sijalica, automobila na vodu, besplatne energije, itd, stoje kao koncepti na nekim policama i skupljaju prasinu, jer ne generisu novac. Daj mi napisi proces gde jedna drzava u svom istrazivackom obliku izlazi pred ceo svet i prezentuje model besplatnog necega (energije, transporta, manufakture, lekova, itd) i daj mi ideju kako bi svet reaogvao na to i koliko bi jak shamar dobila svetska ekonomija koja trenutno zavisi od tih stvari i kako bi se gomila tajkuna, vladara, bogatasa raspalo u sekundi, pojavom neceg sto je besplatno, a oni to trenutno naplacuju.
 
Dzonson, da imas iole obrazovanja u nauci i/ili tehnici mozda bi naucio da razlikujes pseudonauku od nauke, ovako ti samo ostaje da zamisljas ljude u crnom i zavere protiv genija. tomas.hokenberi, se za razliku od tebe i Velimira Abramovica, u realnom zivotu, bavi relevnantnim naucno-istrazivackim radom i ima odgovarajuce kvalifikacije, a nije clan "ljudi u crnom".

Pomenuti Fleischmann Pons eksperiment karkaterise to da niko nije uspeo da reprodukuje prvobitno objavljene rezultate, i vrlo brzo se pokazalo da se radi o eksperimentalnoj i konceptualnoj gresci. To je uostalom normalan proces peer-reviewa u nauci, objavi se rezultat i prikaze naucnoj zajednici koja ili potvrdi ili odbaci rezultate zavisno od naknadne analize, rezultata ponovljenih eksperimenata itd. To bi shvatio i sam da si uopste razumeo upravo clanak koji si postovao. Evo da ti qvotujem deo teksta sa tvog linka:

The process by which two atoms join together, or fuse, into a single heavier atom is called fusion. Fusion is the energy source of stars, like our sun — where it takes place at about 27,000,000° F. In 1989, chemists Stanley Pons and Martin Fleischmann made headlines with claims that they had produced fusion at room temperature — "cold" fusion compared to the high temperatures the process was thought to require. It was the kind of discovery that scientists dream of: a simple experiment with results that could reshape our understanding of physics and change lives the world over. However, this "discovery" was missing one key ingredient: good scientific behavior.

This case study highlights these aspects of the nature of science:

The scientific community is responsible for checking the work of community members. Through the scrutiny of this community, science corrects itself.
Scientists actively seek evidence to test their ideas — even if the test is difficult. They strive to describe and perform the tests that would prove their ideas wrong and/or allow others to do so.
Scientists take into account all the available evidence when deciding whether to accept an idea or not — even if that means giving up a favorite hypothesis.
Science relies on a balance between skepticism and openness to new ideas.
Scientists often verify surprising results by trying to replicate the test.
In science, discoveries and ideas must be verified with multiple lines of evidence.
Data require analysis and interpretation. Different scientists can interpret the same data in different ways.
...

One year after the press conference that had garnered Pons and Fleischmann so much attention, the scientific process had finally been able to sort through the evidence regarding cold fusion. Few groups had found support for the hypothesis, and those few had inconsistent results and could not reliably reproduce their findings. This lack of replicable evidence was a major blow for cold fusion. The laws of nature don't play favorites. If cold fusion works in one laboratory under a certain set of conditions, we'd expect it to work in other laboratories at other times under the same conditions. Hence, lack of reproducibility is a serious problem for any scientific finding, casting doubt on the validity of the original result and suggesting that there's been a misinterpretation of what's going on. In Pons and Fleischmann's case, lack of reproducibility indicated that whatever it was they had originally detected, it probably wasn't cold fusion. This interpretation is also supported by the fact that independent scientists couldn't find any evidence that Pons and Fleischmann's own cells had actually produced fusion. In light of all this evidence, most scientists consider Pons and Fleischmann's results to be an experimental error.

...
 

Prilozi

  • codeofconduct1.gif
    codeofconduct1.gif
    19.3 KB · Pregleda: 293
  • codeofconduct2.gif
    codeofconduct2.gif
    22.2 KB · Pregleda: 286
  • codeofconduct3.gif
    codeofconduct3.gif
    20.1 KB · Pregleda: 283
Poslednja izmena:
Druze, hidrogenska veza, nesto ekstremno jednostavno (5 molekula vode koji prave formaciju prilikom elektricnog uzbudjenja vode) je otkrivena 2007 godine .. Nismo ni na 1% od kapiranja prirode u punom obliku, a arogancija "naucne zajednice" je komplet-suprotna takvom stanju.

Pa poslednji pasus tvog quote-a se odnosi na poslednji pasus mog .. Ja prezirem kvazi-naucnike poput abramovica, a i ovog marka stankovica o kojem je tema, ali nisam zaboden glavom u zemlju kao noj, kada su u pitanju zavere, jer ovaj svet funkcionise na zaverama. Bravosi ga tebi ako si naucnik i imas diplome, potpisi se ispod ovih izjava i reci mi da nisu zavere

americka demokratija bombama i preuzimanje infrastrukture razorene zemlje kroz americke firme
Proces evolucije zahteva milione godina, tek virusi mutiraju na svake tri godine i konstantno mutiraju u daleko opasnije viruse
Osvald je ubio Kenedija, u zvanicnoj verziji metak od 6.12mm ga je pogodio u grudi, odbio se do karlice, a onda od karlice u rame, i onda izasao. iako u eksperimentalnim uslovima laksi 5.56mm nije u stanju da napravi takav karambol
avion koji je rokno u pentagon i od njega nije ostao ni tanjir iz keteringa, kamoli motori i krila i delovi
Ceo zivot na planeti zemlji se zasniva na koriscenju solarne energije (ogromni iznosi), priroda je uspela da napravi preko 20 sistema koriscenja, tek nijedan man-made sistem "nije efikasan" pa cak ni fotovoltaicke celije.

i jos mali milion ovakvih, koje ljudi prihvataju tek tako, kao ovce, iako im je servirana krajnje umobolna prica, na celu sa "americkom demokratijom" koja vise cak ni ne spada u teoriju zavere, svima je je*eno jasno da terorisu svet i serviraju izgovore nalik na "borbu protiv terorizma" i "spasavanje naroda od diktatora" i slicno. Ako su u stanju da posalju 500 aviona i da urnisu, recimo - Libiju (zemlju koju su posle 30 godina savrsenog mira i bogatstva odveli u nepovratni haos, a JESU jer mi je stric koji je ziveo tamo 18 godina dosao u srbiju i pitaj bilo kog srbina koji je do tad radio tamo) i da ti kazu kako je "gadafi morao da padne jer je zlocinac" a to nema veze sa istinom, zapitaj se naucnice sa diplomama koliko jos stvari te baronisu.
 
Nazad
Vrh Dno