Šta je novo?

najbolji program za optimizaciju sistema...

VUCKO-91

Cenjen
Učlanjen(a)
21.08.2008
Poruke
330
Poena
169
interesuje me sta mislite koji je najbolji program za odrzavanje racunara...
defragmentacije, sredjivanje registara, ciscenje nepotrebnih fajlova...itd
 
Od All in One resenja preporucio bih ti ili Tune Up 2010 ili Advanced System Optimizer 3:) Dugo sam ih koristio i bio sam zadovoljan koliko toliko mada mislim da su pojedinacna resenja mnogo bolja tj temeljnija, jer ovi programi imaju 90% stvari koje ti ne trebaju i ne zadiru toliko duboko kao recimo pojedinacna resenja.
Moja preporuka je:
1.CCleaner
2. Vit Registry Fix 9.5
3. Diskeeper 2010.:,,:
 
Poslednja izmena:
Ultimate defrag
WinAso Registry optimizer
Iskljuci nepotrebne servise (pro-google-uj malo), i system restore za sve osim za C:/, smanji virtuelnu memoriju na 2gb, progoogle-uj takodje par trikova za ubrzanje sistema u Registry bazi...

I namesti da ti se nista sa neta ne skida na C particiju kao i da se brise Temp folder povremeno u Windowsu...

Ma ima milion fora, al sve preko jednog programa...Hmmmm....Tesko...
 
Kod mene su deo borbenog kompleta System Mechanic 9, TU Utilities 2010, Diskeeper 2010, O&O defragment, CCleaner.
Sasvim dovoljno za moje potrebe, mozda cak i vise nego sto treba, ali neka.
 
jel neko cuo za "ashampoo" i sta misli o njemu?
 
Eh sad, jel cuo...
Ne samo da sam cuo vec sam i probao WinOptimizer 2010 Advanced i mogu ti reci, na osnovu licnog iskustva - nista posebno, stavise nimalo mi se nije dopao zato se i nije nesto dugo zadrzao na mom racunaru.
 
aha kontam, o&o defrag izgleda jako dobro radi i ne bih to menjao, e sad trazim nesto sto je dobro za registre...
 
Vit registry fix, neko je pomenuo gore.. Posle ciscenja registryja sa ccleanerom pronadje jos 10-20 stvari koje mogu da se brisu, ako ne i vise.
 
Defragmentacija : UltimateDefrag 2008
Registry : Vit Registry 9.5
History clean : CCleaner
Unistall : RevoUnistaller
 
Vit Registry razbija, sad sam probao...jako dobra stvar...najbolji do sad koje sam imao!
 
hm... meni je TuneUP Utilites 2010 nacisto zatupaveo comp na Xp a koristio sam samo par opcija( reg cleaner, defrag i onaj optimizer, i mislim da nista nije optimizovao, naprotiv sistemse jedva dizao.) ev sad posle reinstala sve lepo radi, znaci nije mogao da pomogne... meni svi ti programi uopste ne ulivaju poverenje...
O&O Defrag je jako sipmatican i interfejs mi se dopada najvise...
znaci samo CCleaner da vredi da bi ga platio , jer provereno radi posao super (kakva ironija , rec je o besplatnom programu)
inace koji god reg cleaner da sam koristio iza svakog su ostajali repovi, to jest sto jedan ne vidi drugi vidi i obrnuto , i tako u krug... pravi smor... i onda win reinstal + frmat C: i sve radi , nista ne zeza , sto rece Quzma najbolji program = Džuna Davitašvili , gruzijska isceliteljka-šaman :laugh:
 
Kada su u pitanju programi za odrzavanje racunara, probao sam ih gomilu, i zadrzao se vec duze vreme na Ace Utilities. Zaista sve preporuke za ovaj program! Takodje koristim jos i CCleaner, a za defregmentaciju UltimateDefrag.
 
hm... meni je TuneUP Utilites 2010 nacisto zatupaveo comp na Xp a koristio sam samo par opcija( reg cleaner, defrag i onaj optimizer, i mislim da nista nije optimizovao, naprotiv sistemse jedva dizao.) ev sad posle reinstala sve lepo radi, znaci nije mogao da pomogne... meni svi ti programi uopste ne ulivaju poverenje...
O&O Defrag je jako sipmatican i interfejs mi se dopada najvise...
znaci samo CCleaner da vredi da bi ga platio , jer provereno radi posao super (kakva ironija , rec je o besplatnom programu)
inace koji god reg cleaner da sam koristio iza svakog su ostajali repovi, to jest sto jedan ne vidi drugi vidi i obrnuto , i tako u krug... pravi smor... i onda win reinstal + frmat C: i sve radi , nista ne zeza , sto rece Quzma najbolji program = Džuna Davitašvili , gruzijska isceliteljka-šaman :laugh:

tune up je stvarno los...
nista ne radi, cak sto vise, izgleda da koci racunar...
 
Druze juce si pitao da ti se preporuci prog za odrzavanje i danas vec pljujes po nekome, a nisi mu dao vremena za test...Ja recimo volim tune up i radio je posao na xp-u ok, sad nemam ni jedan, ali razmisljam o nekima kad budem dobro testirao javicu ;)
 
mislim da je dva dana dovoljno da vidim da mi se sistem sporije podize nego ranije, al' ok :), prihvatam kritiku, jer sam ja trazio pomoc! Izvinjavam se onima koji su preporucili Tune Up!
 
Zavisi u koliko losem stanju ti je sistem kod mene je radio, e sad ja uvek imam po dva-tri prog za sredjivanje... Nekazem ni da je savrsen
 
sistem je pre nedelju dana instaliran, trazio sam ovo kao preventivu...
 
ja samo kazem sta se meni desilo... a stvarno volim sve te programcice ... i stvarno mi je krivo sto nicemu ne sluze... al nije ni cudo . izmislila gospoda po zapadu kako da boraniji pokupe sveze dolare... nisam iznenadjen... :p
 
Poslednja izmena od urednika:
Jel koristi neko Auslogics Disk Defrag? Neverovatno je brz, deluje mi kao nekakva muljavina :trust:
 
Meni su savim dovoljni CCleaner i Auslogics Disk Defrag (sviđa mi se što je brz, mada ima i onu sporiju "optimize" funkciju). Ah, da - postoji i zgodno rešenje Auslogics-ovog Defrag ScreenSaver-a ;)

Generalno mislim da ne treba preterivati s tim programima - 1x mesečno je sasvim dovoljno, ako ne i ređe.
 
Disk Defrag je super, ako se uzme u obzir da je besplatan i malen program. Da nema Optimize opciju ne bi bio nista posebno.
Medjutim, novi PerfectDisk 11 je neverovatan, koristim PerfectDisk od verzije 7, cini mi se, prosto nisam mogao da verujem koliko je brzi od verzije 10. I koliko je uopse program brz. :smoke: Svaka preporuka.:)
 
Ja koristim već duže vreme TuneUp 2009 ali najviše zbog File shredder-a i defragmentera koji je po meni stvarno jako dobar (nisam rekao najbolji).

Ono što mi smeta su pozadinski procesi kod TuneUp-a.

TuneUp 2009
TuneUp 2010 (najnovija verzija)

Juče je izašao Ashampoo WinOptimizer 7

WinOptimizer 7 Screenshot
WinOptimizer download

Program nisam probao tako da ne znam kakav je.
 
garsone, a zašto ti uopšte odgovaraš qwertybre, zar ne vidiš da je čovek najobičniji provokator?
 
ako nekom ne treba nista posebno, tu je ugradjen defragmenter u Win.:p
Pa, da nije toliko spor, bio bi sasvim OK izbor.

Inače, meni Auslogics Disk Defrag i Pirifor Defraggler deluju sasvim dobro, ne samo "s obzirom da su free" ;) Inače, koristio sam dugo vremena O&O defrag, ali sam shvatio da postoje podjednako dobri free programi. Kod Defragglera mi se samo ne sviđa što ne mogu da mu kažem da odradi sve particije, nego moram da sačekam da završi jednu, pa da onda kažem da odradi drugu, pa treću... To je malo smor. Ili samo nisam uspeo da provalim kako da radi sve particije, jednu za drugom, automatski?

U svakom slučaju, važno je da postoji izbor - moj izbor je, praktično uvek, free program!

@ G@W: definitivno jeste jako brz, a meni deluje da svoj posao odradi odlično.

***

Još bih samo jednom naglasio da postoji i Auslogics Disk Defrag Screen Saver
http://www.auslogics.com/en/software/disk-defrag-screen-saver/
 
Poslednja izmena:
o&o defrag
ashampoo
ccleaner

rade posao jako dobro...

nasao sam sad neki programcic za win 7, EnhanceMySe7en
nasao je neka cuda u registry bazi posle ashampoo i ccleaner-a i vitregistry!
 
Nazad
Vrh Dno