Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Pa nije nemoguce - probaj ako ima neku bateriju na ploci da izvadis ili samo sa baterije ili tako nesto - u suprotnom je vrlo verovatno posetio vecna lovista.
 
Pozzz svima. Imam jedno pitanje. vlasnik sam laptopa dell XPS L502X, a od nedavno imam i Sony 48W705C televizor.Hteo sam da povezem TV sa laptop-om preko widi-ja, instalirao sam drajver ali kada probam da pretrazim dostupne uredjaje za povezivanje prijavljuje mi da nema dostupnih uredjaja. Ne znam u cemu je stvar, koliko znam moj laptop ima WIdi. Zna li neko kako ovo da resim?
 
Imaju podrsku i XPS i TV, moras malo procackati i opcije TV-a, mozda je po defaultu iskljuceno, zbog ustede energije. Otvori novu temu ako ne uspes, ne ulaze svi u ovu temu.
 
Laptop MSI CR630, pukla plastika ispod displeja, otprilike tu gde su sarke. Citam na netu da je to najveca mana svim plastikanerima (valjda od cestog otvaranja i zatvaranja). Na KP nasao okvir panela za 25e. Da uzmem to pa da probam sam da prepakujem sve ili?

Poslato sa Xperia Z3 pomoću Tapatalk-a
 
Imaju podrsku i XPS i TV, moras malo procackati i opcije TV-a, mozda je po defaultu iskljuceno, zbog ustede energije. Otvori novu temu ako ne uspes, ne ulaze svi u ovu temu.

Cackao sam po netu i instalirao drugi drajver, i opet problem, sada lako nalazi TV, ali nece da se poveze, uspeo sam samo iz prve, povezao se pojavila se slika i posle par minuta pukla konekcija, od tada nece da se poveze. Ni ide mi u glavu sta je u pitanju.
 
Da li je neko imao negativnih iskustva sa Asus Pick up and Return servisom? Ja sam svoj laptop poslao na popravku pre dva meseca i niko iz servisa me nije kontaktirao do sada. Jedini kontakt sa servisom, posle slanja uredjaja, je bio posle vise od mesec dana kad sam ih zvao da proverim sta se desava i kada sam trazio zamenu uredjaja u nadi da ce to ubrzati resenje problema (u tom trenutku sam trebao da cekam jos dve nedelje da stignu delovi) ali na zalost to se nije desilo do danas...
 
Pitaj u temi za Asus podrsku (potrazi je ovde), pa ce ti njihov predstavnik verovatno odgovoriti.
 
^^Mozes, i imas prava i da se obratis prodavcu od kog si kupio laptop i zatrazis da ti pomogne da resis problem.
ZZP ne poznaje pojam ovlascenog servisa (po meni je to veliki propust u tom zakonu) vec se jedino odnosi na kupca i prodavca.
 
Ajde ovde da pitam da ne otvaram novu temu.Jel postoji opcija na laptopu da ne ide u sleep mod kad se zatvori.Ako ga povezem na externi monitor sta treba da podesim od opcija da se ne gasi?
 
U power opcijama se bira šta se desi kada se zatvori poklopac (lid)
 
Hvala,glup covek svasta pita. A i win10 mi ne lezi nikako
 
Pa to se na istom mestu podesava jos od XP-a, ako ne i ranije.
 
Ma bila ona dodatna additional power settings opcija koju nisam ni vidio. A iskreno nisam skoro ni imao laptop i nije mi bilo to potrebno.
 
Imam laptop HP 550 nov sam kupio jos 2009., iako telefon menejam svake godine laptop mi posao zavrsava :D

Da li mogu, na njemu kupiti blueray uredjaj koji bi zamenio sadasnji DVD? Ili bar novi DVD, da dodje na mestu starog? (DVD rilja samo i posle minuta otvara DVD, los je od samog pocetka...)
Da li moze da se kupi nov kuler, preglasan je? (ciscen povremeno, ali svejedno preglasan)

Hvala
 
Ja bih na tvom mestu pre kupio eksterni BR, koji mozes koristiti i kad zamenis taj laptop - a nece vecito trajati, bez obzira na to sto si ti jos uvek zadovoljan. Kuler se moze zameniti.
 
Drugari predlozite mi neki servis za laptop van garancije. Sinoc sam ga zalio sokom, sve radi, ali kad kuckam imam onaj lepljivi osecaj. Trebao bi da se otvori i ocisti tastatura iznutra. A ne bih da ga nosim u neki random servis. Asus je u pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li neki od servisa kod nas priznaje HP internacionalnu garanciju?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Jel moguce na laptopu stavljanje maticne ploce sa modela iz slicne serije? Ili mora bas ta koja je njemu namenjena?

Problem je sa Acer Aspire v3-571g koji je stradao od grmljavine i bio je u ovlascenom servisu za Acer u Beogradu gde su dijagnostifikovali da je crkla maticna i sve sto na nju ide. Sad je kod jednog majstora u komsiluku koji misli da to moze da se sredi i da samo treba da se nadje ispravna ploca.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Generalno ne moze. Postoje izuzetci kada proizvodjac pravi vise razlicitih sasija sa vrlo slicnim plocama, ali cak i u tom slucaju postoji sansa da se ne uklapa u kuciste tako da je jedini nacin da se bude siguran direktna proba ili (logicno) original ploca.
 
Ee ovako... Imam problem, tj. mozda i nije, ali mozda i jeste. U laptopu imam 8GB RAM DDR3 jedna plocica od 4 je Hyundai Elec, a druga je 4 Kingston... Kad upalim laptop koristi se oko 1.5GB i posle 1-2min samo odjednom skoci na 4-5GB, a koristim samo fejs i skype je upaljen, ali se ne koristi. Ako neko zna mozda u cemu je problem neka pisee.
 
Pogledaj u Task manageru koji proces ti "jede" memoriju.

Koji operativni sistem je u pitanju?
 
Pogledaj u Task manageru koji proces ti "jede" memoriju.

Koji operativni sistem je u pitanju?

U pitanju je bio operativni sistem Wind 7... Oborio sam, stavio novi i sad treba da stavim drajvere, ali ne mogu da ih skinem sa HP-ovog sajta. Ne znam sta da radim... Sad sve radi normalno, ali zezaju drajveri sto ne mogu da se skinu... Uspeo sam samo onaj za internet... To jedino radi. Ako neko zna resenje nek pise. U pitanju je HP 355-G2
 
I meni krene da skida, ali stane na 50.6 i vise nece... To sam i juce ceo dan probavao
 
Imam dell isprion 15 3000 laptop, prosut je caj po tastaturi i prestali su da rade dugmici u jednoj liniji ( NM , HJ, 67.....)
I servisu su rekli mora tastatura da se menja i to kosta milijardu evra...e sad posto je to jako lako zameniti kupio sam drugu i zamenio je.
Nazalost to nije pomoglo, pokusao sam malo utikac da prsnem kontakt spreja ali nista...dal je moguce da sam takav baksuz da je otislo nesto na ploci....i da li se siplati to neko da gleda
 
Jel ima neko mail od ljudi koji su stojali iza naloga ASUS Srbija na ovom forumu? Hoću da ih kontaktiram ali ih nema na forumu.
 
Pozdrav da li neko zna gde mogu da nadjem dc konektor od dell inspirona 3521
 
Nazad
Vrh Dno